Flaş...Samsun'da çatışma: 2 polis şehit!

Başlatan cgr, 17 Nisan 2010, 23:40:34

« önceki - sonraki »

supernatural_55

Türkiye'nin ileride güçlü olması için kıvırtgan açılımlı siyaseti tercih edip bugün geçmiş olsun birliği yarın şehitlerimiz için üzüntü duydum lafları yemez geçcenz o işleri
ayrıca başka bir konu bu adilerin zaten taktiği bu böyle bişey oldu sen burda polis ve askerleri koruyacağın yerde bide emniyet müdürünü görevden al koordinasyonun da içine et istihbaratın da içine et sonra başsağlığı dile
artık bazı şeyler bardağı taşıran son damla oldu bu kadar da olmaz yeri geldi özeleştiri yaptık yumruk şu zamanda olmamalıydı ama işte bizim geçmişimiz belli bu gavatların geçmişi belli bunlar bu hainliği yapacak kadar kahpe Allah belanızı versin bela okumaksa okuyorum....
Şehitlerimizin ailelerinin başı sağolsun keşke bazı şeyleri icraata döküp şu vatanı şu itlerden bizzat kurtarabilsek:(

SametYılmaz55

önce tehdit ettiler sonra pkknın giremez dediğimiz Karadeniz'de terör saldırısı yaptılar.yumruk olayını kınayan bütün siyasiler gitsin kına şimdi >:( >:( >:( Milletimizin başı sağolsun şehit  olan polislerimizin ailesine Allah sabır versin

Kral SAMSUN

ya bu ş erefsiz o.. ları Samsuna nerden gelmiş linç etmeleri lazım bu adamları Samsun diyarbakırmı  >:( nası ellerini kollarını sallayıp böyle bişey yapıyolar ...  >:( >:(

Mustee13

18 Nisan 2010, 03:23:56 #18 Son düzenlenme: 18 Nisan 2010, 03:26:52 Mustee13
Allah'tan rahmet yakınlarına da baş sağlığı diliyorum...

Öncelikle burdaki yöneticilere sitemlerimi belirtmek istiyorum. Çünkü Yumruk olayından sonra açılan konunun gidşatını ''siyasi'' olarak görüp kapattınız.. Neden kapatılmamsı gerektiğini açıklamış ve gerekli yorumlarımı yapmıştım..

Bu konu da ileriki sayfalarda ''siyasileşek'' ve kapatılmak zorunda kalacak. Benim görüşüm eğer bir konu açılıyorsa kapatılmaması, kapatılacaksa hiç açılmaması..

Çok hassas bir dönemden geçiyoruz.. Biz şehrimizi sahipsiz derken bu kadar da sahipsiz olacağını düşünmüyordum.. Şehrin içi tamamen boşaltılıyor ve halkın gösterdiği tepki ateş olsa cürüm kadar yer yakacak cinsten.. Çünkü halk susturuluyor, susturuluyoruz. Önceki konu başlığının kapanması gibi..

En ufak bi şeyi ''provakasyon'' adı altında, millet kendi içine kapatılıyor.. Milletin bağrında bir yumruk gibi hapsedilen duygular, yeri gelince mevcut durumun sorumlularının yüzünde patlıyor. Sonra da ''faşist'' damgası vuruluyor.

Eğer devlet, otoritesini, korumakla yükümlü olduğu vatandaşlarının üzerinde kullanmazsa yani ''adaleti'' sağlayamazsa; o zaman halk kendi adaletini kendi sağlamaya çalışır.

Bu olayı yapanlar elbette yakalanacaktır. Fakat adaletin yerini bulması için sorumluların ortaya çıkarılması gerek. Yumruk olayında olduğu gibi sorumlular yine medya önünde atıp tutarken, yapan cezaevinde.. Bu olayda da yapanlar yakalanıp cezası verilecek fakat ya sorumluları?... İşte adalet burda başlıyor...

SametYılmaz55

3 kişi saldırdı
Saat 22.15 sıralarında meydana gelen saldırıyı, görgü şahitlerinin beyanına göre 3 kişinin gerçekleştirdiği belirtiliyor. Saldırıyı gerçekleştiren ve 3 kişi oldukları bildirilen kimliği belirsiz kişiler yaya olarak araziye kaçtı.

Polis, olayla ilgili bölgede geniş çaplı operasyon başlattı.

Görgü tanıkları saldırıyı anlattı
Olayın görgü tanığı Ali Kemal Ergül, "Olay yerine yakın bir yerde halı sahada maç yapıyorduk. Aşırı derecede otomatik silah sesleri duyduk. Önce korktuk ve halı sahada yere yattık. Sonra silah sesinin geldiği yöne doğru gittik ve polis aracının tarandığını gördük. Olay yerinden kaçan 3 kişi gördük" dedi.

Polis memurlarına çelik yelek talimatı
Saldırının ardından Ladik ilçesine gelen Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, olay yeri çevresinde toplanan kalabalığı sakinleştirmeye çalıştı. Vatandaşlar, silahlı saldırının Ahmet Türk`e yapılan saldırının misillemesi olarak yapıldığını iddia ederek, buna tepki gösterdi.
Bu arada, Emniyet Müdürlüğü tüm il genelinde alarma geçti. Polis memurlarının çelik yelek giyerek önlem almaları talimatı verildi.

Ladik Belediye Başkanı: Eylem söylentisi vardı
Ladik Belediye Başkanı Mehmet Karahan, yaptığı açıklamada, yaya olarak kaçan 2-3 teröristin polis timlerince çevresinin salıdıldığını ve teröristlerin PKK`lı olduğunu söyledi. Başkan Karahan, " Bir haftadan beri bu şehirde Ahmet Türk`e atılan yumruğa karşı bir eylem yapılacağı söylentileri çok yaygındı. Jandarmamız kırsalda çok önleyici tedbirler almışlardı. Ama darbe şehir merkezinde geldi. Şehir merkezinde beklemiyorduk bunu." dedi.

Bu arada teröristlerin Ladik`e 04 plakalı Doğan marka araçla geldikleri öğrenildi.

Sitenin birinden buldum haberi belediye başkanı bu açıklamaları yapmışsa merak ettiğim bir şey var.Madem böyle duyumlar aldınız neden şehirde güvenlik önlemleri alınmadı?hiç mi kontrol yapılmadı?04 plakalı bir araçtan bahsediliyor hiç mi dikkat çekmedi hiç mi şüpheli bir durum olmadı?sonuçta güvenlik kontrolünün rahatlıkla sağlanacağı bir yer Ladik.eğer bunlar doğruysa büyük bir güvenlik zaafiyeti var demektir

Fecr_55

İşte Samsun'un yeni Emniyet Müdürü
AA
Giriş Saati : 18.04.2010 10:00
Güncelleme : 18.04.2010 10:02

Karabük Emniyet Müdürü Hulusi Çelik'in, Samsun Emniyet Müdürlüğüne atandığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, Emniyet Müdürü Muzaffer Erkan'ın ''geçici'' olarak merkeze alınmasının ardından, 1. Sınıf Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, Samsun Emniyet Müdürlüğü görevine getirildi.

Samsun'a gelerek görevine başlayan Çelik, dün gece meydana gelen silahlı saldırı sonucu şehit olan polis memurları Hüseyin Koç ve Malik Saykal için Valilik önünde düzenlenen törene katıldı.

SerhaT55

Milletimizin başı sağolsun şehit  olan polislerimizin ailesine Allah sabır versin

germencisse

Türk halkı ve Samsunun başı sağolsun..Bu olaylar daha artmadan gerekli önlem ve tedariklerin alınması lazım..yoksa mağlum şahıslar zarar vermeye devam edecekler..

radikal-fma

vali emniyet müdürünü görevden alıyor o zaman başbakanda valiyi görevden alsın...

LisandroLopez

Mustee13 çok haklı madem kapatacaksınız hiç açmayın bu konuyu , Yumruk topicinde yaptığım yorumda silinmiş amacınızı anlamak mümkün değil Bu adi heriflerin yaptıklarına karşılık biz 2 küfür etmişiz çokmu ?? ALLAH BELALARINI VERSİN BUNLARIN HAİN KÖPEKLER..
Hükümetede ne desek az bir yumruk sonrası özür dilemeyen kalmadı Onca şehit verdik hangisi bizden özür diledi ??
BU BÖYLE OLMAYACAK YA İSTİKLAL YA ÖLÜMM!!

Oflu

18 Nisan 2010, 12:18:26 #25 Son düzenlenme: 18 Nisan 2010, 12:21:20 Oflu
Arkadaslar provakasyona gelmeyin. Basbakanin Karadenizli oldugu bir ülkede, Türk halkinin ezilecegini düsünemiyorum. Anayasa degisikliginin ve Ergenekon, Cunta olusumunun tartisildigi bir dönemde, Samsunda Ahmet Türke yumruk atiliyor ve hemen akabinde polislerimize saldiri düzenleniyor. Enteresan degilmi??
Halk isyanda. Bizler isyandayiz. Baksaniza koyu AKPli olmama ragmen ben bile bu sürecte ara sira sinirlendim sayin Basbakanimza, ki ben bile tahrik oluyorsam herkez olur demektir bu. Demekki birileri birseyler illaki tahrik edecek. Yakin tarihte tanik oldugumuz gibi provokatif eylemlerde bulunacaklar. PKK degil Cuntacilar yapmistir derim ben. Adamlara bundan iyi firsatmi olur?
Isyana, tahrike gelmeyelim. Cuntacilarin, Ergenekoncularin ekmegine yag sürüyoruz arkadaslar lütfen. Acimiz büyük, ama Allah sabredenlerin yanindadir...

Allah yardimcimiz olsun, saglicakla kalin

Ollivanders

Basbakanın karadenizli olmasıyla ezilmeyecegimiz baglantısını nasıl cıkardın kardesim ? Ezilmedik mi bu vakte kadar. Yetmedi mi verdigimiz sehit.Cuntacilar ergenekon hukumet bizi ilgilendirmemeli bu konuda. Hukumet ise terore karsı en sert cevabını vermeli. Ben artık gormek istemiyorum sehit haberi. Adamlara dokunsan sehit veriyoruz. Kimse kusura bakmasın ama bu durumu bu hale getirenler belli. Elimizi kolumuzu bagladılar resmen.  Birisi bir yazı yazar aman kardesim yazma ( site olarak soylemiyorum koseyazarları acısından) bu ahmet turk olayı kac saat dondu haberlerde belkide ust uste 10 haberi ahmet turk uzerine yaptılar. Kimdir bu ahmet turk? Benim askerime kursun sıktıran pkk nın siyasi kanadı olan , Bayragımıza bayragım demeyen adinin biri. Peki benim sehidim kim ? bu ulkesi icin canını veren gozunu kırpmadan operasyona giden , gogsunu siper eden cesur kardeslerim abilerim . Hangisi degerli sizce ? hangisi ! Peki bizim siyasetcilerimiz icin hangisi degerli ? Ahmet turk mu mehmetcigimiz mi ? Yine kusura bakmayın ama bence suan icin ahmet turk onemli .

Bu benim fikrim. Hic bir siyasi goruse yakın degilim . Tartısma yaratmak degil amacım.

Fecr_55

18 Nisan 2010, 12:46:57 #27 Son düzenlenme: 18 Nisan 2010, 22:17:11 Fecr_55
Basbakanin geldigi yer en güvenilir yer ise, gidelim hepimiz Rize'ye..
Türkiye'nin 81 ili emniyetli olmasi gerekirken, sadece bilindik yerlere mi sahip cikilmali yani?
Su an kimse emniyette degil, dagdaki cakmalar kadar..Itlerin evi yok, barki yok, ama arkalari saglam ve hedefsiz amaclarini hala savunmaktalar..
Neden acaba? Kökleri sulanmaya devam ediliyor cünkü..

Bu durumlar ince is olabilir, ama bunu cözmek icin gelmediler mi basimizdakiler oralara? Gecen haftadan bu yana, destegini yanlis adama aktaranlarin hic biri benden destek beklemesinler bundan sonra..! Hic bir siyasi görüsüm de yok artik, cünkü adaletli siyaset diye bir durum yok bana göre..
Avrupa beni kabul etsin diye yalvarmak yerine, ic güvenligimizi saglayip, koruyalim önce..AB den daha önemli cünkü TÜRKIYE..

Olan askerimize, polisimize oluyor, dogmamis cocuklara, geride gözü yasli bizlere oluyor..
Oturdugumuz yerden konusuyor olabiliriz "simdilik", ayaga kalktigimiz gün düsmanlara patladigimiz gün olacak..!

supernatural_55

ben şahsen o yumruk olayının şahsen yapılmış bir şey olduğuna inanıyorum.eğer senin dediğin gibi olsa oflu tıpkı bu dink olayı gibi vurdurturlardı al sana iç karışıklık adamlar şehit olaylarının uzatılmamaya üstü kapatılmaya çalışıldığını biliyorlardır bizim gibi bu yola gitmezler yani provakosyandu gibisinden birilerinin eli olduğunu sanmıyorum düpedüz terör örgütü işi yani başka bişey değil.
bu arada bu valilikte saat 10.da yapılcak töreni ne zaman duyurdular neydi bu acele neden yüksek katılımlı bi törenle şehitlerimizi memleketlerine uğurlamamızı istemediler anlamıyorum bana göre vali gerçekten çok pasif hükümeti kaymakam temsil eder vali değil valiyi bu tavrından dolayı kınıyorum..

yönetici

18 Nisan 2010, 12:51:01 #29 Son düzenlenme: 18 Nisan 2010, 18:12:48 Ant55
Alıntı yapılan: Mustee13 - 18 Nisan 2010, 03:23:56
Öncelikle burdaki yöneticilere sitemlerimi belirtmek istiyorum. Çünkü Yumruk olayından sonra açılan konunun gidşatını ''siyasi'' olarak görüp kapattınız.. Neden kapatılmamsı gerektiğini açıklamış ve gerekli yorumlarımı yapmıştım..

Bu konu da ileriki sayfalarda ''siyasileşek'' ve kapatılmak zorunda kalacak. Benim görüşüm eğer bir konu açılıyorsa kapatılmaması, kapatılacaksa hiç açılmaması..

Alıntı yapılan: LisandroLopez - 18 Nisan 2010, 11:59:20
Mustee13 çok haklı madem kapatacaksınız hiç açmayın bu konuyu , Yumruk topicinde yaptığım yorumda silinmiş amacınızı anlamak mümkün değil Bu adi heriflerin yaptıklarına karşılık biz 2 küfür etmişiz çokmu ??

Sevgili arkadaşlar;
Bu konularda hepimiz hassasız, hepimizin içinden benzer duygular geçiyor. Türk, Samsunlu, Samsunsporlu, Site olarak duruşumuz ve düşüncelerimiz bellidir. Bu konular da bu çerçevede doğal olarak konuşulmalı. Fakat "    
Ahmet Türk'e Samsun'da Yumruk Atıldı" konusunun neden kapatıldığını açıklamama gerek yok sanırım. Tabi ki biz de her Türk gibi hassas olduğumuz bu konuları kapatma taraftarı değiliz. Ama lütfen sizler de bize anlayış gösterin. Amacımız belli bir partiyi ya da siyasi görüşü korumak değil, öncelikle, sitemizi, üyelerimizi zor durumda bırakmamak. İstediğimiz ve ricamız kelimeleri seçerken mümkün olduğunca hassas davranıp duygu ve düşüncelerin dile getirilmesi. Lütfen özellikle bu dönemde birbirimizle polemiğe girmekten ve ikili atışmalardan kaçınalım.