Mynet Seçim Anketi - SAMSUN

Başlatan kuzey55, 11 Mart 2009, 21:11:37

« önceki - sonraki »

esedullah

İlkadım da NECATTİN DEMİRTAŞ kesin kazancak büyükşehir dede inş. bi süpriz olur ama pek sanmıyorum

yaman55

Alıntı yapılan: ramcQ_55 - 13 Mart 2009, 00:42:36
>:( >:( DTP BİLE SAMSUNDA OY ALMIŞ  >:( >:(
Akp bile alıyor Dtp niye almasın akpnin başındaki bölücübaşına sayın öcalan dememişmiydi >:(

Recep

bu sitedeki yönetici arkadaşlarımın dikkatine
buradaki açılmış olunan Samsunspor ile ilgili başlıkların haricindeki başlıklarda, içinizdeki kini kusmak saldırmak provekasyon yapmak sizce ne kadar doğru
yazılmış olan yazıları okudukça her seferinde iğrenmek ve sinir krizi geçirmekten bıktım ve çoğu başlığı gene altından ne çıkacak diye okumak istemiyor ve pas geçiyorum ama hiç bir şey değişmiyor hep bazı insanlara bazı kişiler tarafından yapılan saygısızca davranışlar beni iyice germeye başladı
beni tanıyan arkadaşlarınız akp ile uzaktan yakından bir ilgim olmadığı ve bu güne kadar Allaha şükür oy verme gafletine düşmediğim halde dtp ile bir safta gösterilmesi bardağı taşıran son damladır akp ye bu kadar saldırılmasının arkasında artık Samsunsporla ilgili olmadığının ve olayların akp nin hayat tarzı ile ilgili olduğu kanaati oluştu bende ve bu durumda böyle insanlara aynı yerde  bulunmak aynı havayı teneffüs etmek bana zul gelmektedir
bu ülkede dtp denilen hainleri meclise ilk sokan bilindiği gibi Samsunlu olan murat karayalçındır ve kendisini bile hiç bir zaman dtp ile aynı safta tutmamışken akp ile dtp yi birbirinin aynısı gibi göstermek gerçekten saçmalığın önde gidenidir
bu konularala ilgili isteyen istediğini yazıp yazdığıda yanına kar kalacaksa burada hiç bir zaman tartışma bitmez ve hep aynı yerde dönüp dolaşırız

Üçbuçuk soysuzun ardından zağarlık yapamam;
Hele hak namına haksızlığa ölsem tapamam.
Adam aldırmada geç git, diyemem aldırırım.
Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!  (Mehmet Akif Ersoy)

birolkys

Murat karayalçın hemşinlidir SAMSUN lu değil.Önce bunu düzeltelim ,arkadaşım dtp burdan oy alamaz samsun halkı zaten vermez belki üniversitede okuyan doğulu öğrenciler oy verebilir.

HoliganSamSunLu

Alıntı yapılan: yaman55 - 13 Mart 2009, 22:08:00
  Akp bile alıyor Dtp niye almasın akpnin başındaki bölücübaşına sayın öcalan dememişmiydi >:(

sonuç ne olursa olsun akp ve dtp yi mukayese etmek gibi bir şuursuzluk bize yakışmaz sebep ne olursa olsun.

gozgoz yýlmaz

14 Mart 2009, 00:45:48 #20 Son düzenlenme: 14 Mart 2009, 00:56:34 samsuni
Alıntı yapılan: yaman55 - 13 Mart 2009, 22:08:00

Hani siyaset yazmayacaktın sen?

Senin ölesiye savunduğun TKP ile PKK'nın halt yemelerini bizden iyi bilirsin. Terbiye sınırlarını iyice zorluyorsun. Site yönetimi gereğini yapsın...

Ayrıca DTP'nin Samsun'da bir teşkilatı vs. yok, olamazvda. Dolayısıyla adayları da yok. Bu da anketin fazla ciddiye alınmaması gerektiğini gösteiryor zaten.

AlıntıDEMOKRATİK TOPLUM PARTİSİ (DTP)

Adana: Şiar RişVanoğlu
ADIYAMAN: Zeynep Ölbeci
AfyonKARAHİSAR: -
AKSARAY: -
AMASYA: -
Ankara: Hayriye Kamile Öncel
antalya: Şemsettin Kalay
ARDAHAN: Mehmet Sural
ARTVİN: -
AYDIN: -
BALIKESİR: -
BARTIN: -
Bayburt: -
BİLECİK: -
BİNGÖL: Ömer Faruk Ersöz
BİTLİS: Şefik Beyaz
bolu: -
Burdur: -
BURSA: -
Çanakkale: Nihat Yalçın
ÇANKIRI: -
ÇORUM: -
DENİZLİ: -
DİYARBAKIR: Osman Baydemir
DÜZCE: -
EDİRNE: Bilmez Cengiz
ELAZIĞ: Mehmet Sıdık Çelik
ERZİNCAN: -
erzurum: İrfan Keskin
ESKİŞEHİR: -
GAZİANTEP: -
GİRESUN: -
GÜMÜŞHANE: -
HAKKARİ: Selim Ertaş
Hatay: -
IĞDIR: Mehmet Nuri Güneş
ISPARTA: -
İstanbul: Akın Birdal
İZMİR: -
kahramanMARAŞ: Vehbi Tekli
KARABÜK: -
KARAMAN: -
KARS: Ayşe Alınak
Kastamonu: -
KAYSERİ: -
KIRIKKALE: -
KIRKLARELİ: -
KIRŞEHİR: Yüksel Han
KİLİS: -
KOCAELİ: -
Konya: Abdülhakim Gülmez
KÜTAHYA: -
MANİSA: Celal Özgen
MERSİN: Aleddin Erdoğan
MUŞ: Nimet Sezgin
NİĞDE: -
ORDU: -
OSMANİYE: Kamuran Bağburak
RİZE: -
sakarya: -
samsun: -
SİNOP: -
SİVAS: -
ŞANLIURFA: Samet Atabay
TEKİRDAĞ: Ekrem ağrıç
TOKAT: -
Trabzon: -
TUNCELİ: Edibe Şahin
UŞAK: -
Van: Bekir Kaya
YALOVA: Orhan Yenici
Zonguldak: -

Kaynak: Zaman

Tarih: 15:02:12 18.02.2009

samsun: - üçün biri :)

Revenge

Alıntı yapılan: 35ama55 - 12 Mart 2009, 11:44:03
merak etme ali ihsan abi , atakumda mhp alır .. ilkadımda da kavaklılar , son dakıkada yan çizmezse yine mhp alır .. adam gıbı aday cıkaramadılarkı buyukşehire ..

Kavaklılar ne zaman yan çizmiş ki şimdi öyle yapsın. Samsun'da özelliklede İlkadım bölgesinde Kavaklı nufus fazla,eğer onlar kendi içlerinden çıkmış adaya verirlerse oylarını-ki öyle olacaktır- MHP alır demek yerine Kavaklılar yan çizmezse demek de ne oluyor.
Merak etme sen Kavaklı yan çizmez.

Sercan

Samsun'daki bi kaç kanı bozuk bunlar emin olun Samsun'lu değildirler onlar vermişlerdir.Nereli olduklarını kestirirsiniz zaten...

55.hakan

Alıntı yapılan: birolkys - 14 Mart 2009, 00:38:51
Murat karayalçın hemşinlidir SAMSUN lu değil.Önce bunu düzeltelim ,arkadaşım dtp burdan oy alamaz samsun halkı zaten vermez belki üniversitede okuyan doğulu öğrenciler oy verebilir.
murat karayalçın 1943 Samsun doğumludur ve Samsunludur.akp ve dtp tabiiki bir tutulmaz ama seçimlerde dtp oylarının akp'ye gittiği bir gerçektir.ayrıca seçim anketleri gerçeği yansıtmıyor hele ki internette yapılanların

HoliganSamSunLu

murat karayalçın aslen rizelidir. ayrıca sebep ve şartlar ne olursa olsun ülkemizin idaresini elinde bulunduran siyasi parti ile terör örgütünün siyasi uzantusu olan dtp bir tutulamaz mukayese edilemez her hangi bir ölçüye tabii  tutulamaz bunlar sakıncalı olur ve samsunspor taraftarına asla yakışmaz.

Sercan

Murat Karayalçın Rize asıllı bir siyasetçidir.Ama Samsun'lu sanılmaktadır tıpkı Trabzon'lu Adnan Kahveci gibi...

Revenge

Alıntı yapılan: HoliganSamSunLu - 14 Mart 2009, 00:58:39
murat karayalçın aslen rizelidir. ayrıca sebep ve şartlar ne olursa olsun ülkemizin idaresini elinde bulunduran siyasi parti ile terör örgütünün siyasi uzantusu olan dtp bir tutulamaz mukayese edilemez her hangi bir ölçüye tabii  tutulamaz bunlar sakıncalı olur ve samsunspor taraftarına asla yakışmaz.

Aynen katılıyorum.

gozgoz yýlmaz

14 Mart 2009, 01:05:32 #27 Son düzenlenme: 14 Mart 2009, 01:09:10 samsuni
Murat Karayalçın ne Samsunlu ne de Rizelidir. Ankaralıdır. Çünkü kendisi öyle diyor.

AlıntıRöportaj 

Ne SHP ne CHP, Ankaralı Murat'ım ben 
..................

Seçildiğiniz takdirde Ankara'nın CHP'li mi SHP'li belediye başkanı olacağınız belli değil...

Deniz Bey ile görüşmemizde bu işin öncesini ve sonrasını görüşmediğimizi söyledim. Deniz Bey ile konuşmadığımız bir konuyu sizin aracılığınızla kamuoyu ile konuşmayı doğru bulmuyorum. 12 Ekim günü ben Ankara'da İnşaat Mühendisleri Odası'nda düzenlenen bir toplantıda dedim ki şimdiye kadar size SHP genel başkanı olarak seslendim. Şimdi konuşmamın sonunda Ankaralı Murat Karayalçın olarak sesleniyorum.

Ankaralı Turgut gibi oldu bu. Bir kaset doldurursunuz artık...

Keşke öyle bir yeteneğim olsa. Mesele benim belediye başkan adayı olup olmamam değil, mesele Ankara'nın bu başarısız, beceriksiz yönetimden kurtulması meselesidir. Buna katkıda bulunmam için ben nerede durmak durumundaysam, orada dururum.

................

Ama yine bölünme var. Solda birlik yok. DSP sizi destekleyecek mi? ÖDP destekleyecek mi belli değil...

Bir sorun olmayacağını düşünüyorum. Ben bunu ayrıca sol birliktelik olarak da görmüyorum. Ben sağ partilere, hatta AKP'ye oy vermiş hemşehrilerimin oyuna talip olduğumu söylüyorum.

Ankaralı Murat olarak?

Evet. Yani mesele SHP, CHP, DSP, ÖDP meselesi değildir. Ben Ankara için bir birlik inşa etmeye çalışıyorum. Bunun için bu seçimde çok farklı bir sonuç elde edilebileceğini biliyorum.

Alıntı1943 yılında Samsun'da dünyaya gelen Murat Bey, aslen Rizeli. Çamlıhemşin'in Çinçiva -yeni adıyla Şenyuva- köyünden. Başbakan Tayyip Erdoğan ile Mesut Yılmaz'ın yakın köylüsü. İki başbakan ile de akrabalığı yok; ancak ailesinin ileri gelenlerinden Tevfik İleri, Adnan Menderes hükümeti bakanlarından İzzet Akçay (Mesut Yılmaz'ın akrabası) ile aynı kabinede görev yapmış. Yılmaz, Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden de okul arkadaşı.

ASTIM OLDU, ANKARA'YA GELDİ

Karayalçın ailesi, 1930'lu yıllarda Doğu Karadenizlilerin bir kısmı gibi Samsun'a göçer. Babası, bu sahil şehrinde manifatura tüccarlığı yapan Sabri Bey, annesi de ev kadını Fevziye Hanım'dır. Dedesi ise Osmanlı döneminde de görev yapan ve Yargıtay Birinci Hukuk Daire Başkanlığı'ndan 1947'de emekli olan Galip Bey. 7 yaşına geldiğinde alerjik astım geçirdiği için nemli havanın hakim olduğu Samsun'dan ve ailesinden ayrılmak zorunda kalır. Kuru iklimi sebebiyle halası, dedesi ve amcasının yaşadığı Ankara'nın yolunu tutar. En çok halasında kalır. Gençlik yılları, bugünkü Kocatepe Camii'nin karşısındaki alanda geçer. Mimar Kemal İlkokulu ve aynı isimli ortaokulun ardından Gazi Lisesi'ni bitirir. Lise son sınıfta sonradan eşi olacak Neşe Hanım'la bir arkadaşının vasıtasıyla tanışır. Sonra ODTÜ İdari Bilimler Fakültesi'ne kaydolur; ancak öğrenci temsilciliği yaptığı için derslere vakit ayıramayınca yabancı dil sınıfında başarılı olamaz. Bunun üzerine bu okuldan ayrılıp dil öğrenebileceği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ne girer.....

Samsun'da doğmuş olması onu Samsunlu yapmaz! 1995-99 arası Samsun m.vekili olarak Samsun'a ne gibi bir faydası dokunmuş acaba? Hakikaten çok merak ediyorum.
Kanmayalım, aldanmyalaım, inanmayalım...

HoliganSamSunLu

baksananız zaten yanar döner birisi ne olduğu belli değil adam biryerlere gelebilmek için olmadık taklalar atabiliyor dansöz gibi böyle samsunlu olması mümkün değildir zaten.

55.hakan

Alıntı yapılan: HoliganSamSunLu - 14 Mart 2009, 00:58:39
aslını bilmiyorum tabiiki sevgili arkadaşım samsun'da doğduğunu biliyorum.ayrıca aslına inersek kimsenin bir şehirli olması zor.siyasette insanlar aday oldukları şehirli olurlar bir anda zaten...