Samsun STO seçimleri; Samsunspor için Değişim Grubu

Başlatan Sadece Samsunspor, 11 Şubat 2009, 23:33:43

« önceki - sonraki »

Sadece Samsunspor

11 Şubat 2009, 23:33:43 Son düzenlenme: 12 Şubat 2009, 22:18:34 samsuni
AlıntıMurzioğlu: "Koltuk sevdalısı değilim"

Samsun TSO seçimlerinin ilk turunu kazanan değişimcilerin düzenlediği teşekkür yemeğine 78 meclis üyesi katıldı.

Mustafa BİLİK/ Haberexen.com

Geçtiğimiz günlerde suskunluğunu bozan Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Adnan Sakoğlu'na değişimci grubun cevabı TSO Meslek Komiteleri seçimlerinde Meclis Üyesi olarak seçilen iş adamlarına yönelik düzenlenen yemekte geldi.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ( STSO) seçimlerinde değişim isteyen işadamlarının ortak Başkan Adayı Sanayici Zeki Murzioğlu, Sevgi kafede düzenlenen teşekkür yemeğinde TSO Meslek Komiteleri seçimlerinde Meclis Üyesi olarak seçilen 78 iş adamı ile bir araya geldi.

Yemeğe Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Adnan Sakoğlu'nu kendi grubunda mağlup eden Turgut Tüfenk, Samsunspor Başkanı Fuat Köktaş, KASİAD eski başkanı Ömür Öziç, CHP eski il başkanı ve armatör İhsan Kalkavan ve TSO Seçimlerinde değişim isteyen ve Meclis Üyesi olarak seçilen 78 iş adamı katıldı.

Yemekte yaptığı konuşmasına bu bir nezaket yemeği diye başlayan Murzioğlu konuşmasının devamında TSO Başkanı Adanan Sakoğlu' na yüklenerek sert çıktı.

Murzioğlu: "Koltuk sevdalısı değilim"

Murzioğlu : � Eğer bir toplum değişim istiyorsa bu mutlaka olacaktır. Başkan seçildikten sonra odayı bırakıp kendi işlerim ile ilgileneceğim yönünde söylemler yayılıyor. Ben belki işimden belki özel zamanımdan belki sağlığımdan kayıplar vereceğim. Belki aileme zaman ayıramayacağım. Ama ben bunları göze alarak yola çıktım. Siz bana destek verirseniz ben bu işi sonuna kadar götüreceğime söz veriyorum. Ben makam mevki peşinde koşmadım böyle bir ihtirasımda yok. Altın gibi insanlar yetişiyor. Genç ve dinamik insanlar. Zamanı geldiğinde o koltuğu onlara bırakıp gitmeyi de bilirim. Ama gelecekte. Şimdilik onlar çalışma arkadaşımız olacaklar. Oda personelini asla işten çıkartmam söz konusu da olamaz. Biz zaten bu şehirde istihdam sağlayan iş adamlarıyız. Kimsenin ekmeği ile oynamayız. Bu söylentilerin çıkarılma nedeni de belli� dedi.

TSO Başkanı Adnan Sakoğlu'nu kendi grubu olan 8. grupta yani 'ÇELİK DÖKÜMÜ, EL VEYA MOTOR GÜCÜ İLE ÇALIŞTIRILAN KALDIRMA, TAŞIMA, YÜKLEME YA DA BOŞALTMA MAKİNELERİNİN İMALATI' grubunda mağlup eden Turgut Tüfenk, Murzioğlu'nun ardından yaptığı konuşmasında Sakoğlu'nun � Değişim istemek, yenilik istemek her zaman prim yapan, her zaman kabul gören sözlerdir. Şimdi bütün projelerimizi anlatmak istemiyorum� sözlerine gönderme yaptı.

Tüfenk �İhracat dediler, sevgililerini gezdirdiler�

Tüfenk �Yenilikçi arkadaşlar, değişimci arkadaşlar bunların projeleri varmış. Bu projeler arasında Samsun'u teşvik kapsamına aldırmak vardı ne oldu?

Bu şehre Tersane kurulacak. Başkan bey bununda karşısında yer alıyor mazereti de suların sığ olması. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Samsun'u ziyaretinde ihracat filmleri izlettirildi. Yabancı ithalatçı iş adamları Samsun'a getirildi. Bir tanesi ile Samsunlu iş adamları iş yapmadı. Bunun sebebi de gelen ithalatçı işadamları sekreter diye sevgilisini aldı yanına öyle geldi. Uçak ve otel paraları verildi. Yedirildi, içirildi, eğlenildi ve iş adamları geri gönderildi�dedi.

Köktaş'a sordu

Tüfenk ayrıca yanında oturan Samsunspor Başkanı Fuat Köktaş'a dönerek : � Rafineri projesinden haberi olan var mı? Samsun' un en büyük projesi idi ne oldu?� diye sordu Köktaş � Raporlar çevreye zararı olduğu yönünde çıktı. Çevreye zararı var diye askıya alındı� cevabını verdi.

�Samsun' un çehresi değişecek�

Bu diyalogun ardından konuşmasına devam eden Turgut Tüfenk: � Odamızın meydana getirdiği projeler işte bunlar. Ama biz bir laf söyleyip göreve talip isek bunu yapacağız diyorsak onu mutlaka yaparız. Bizim hem iktidar hem muhalefet milletvekilleri ve siyasetçileri ile aramız iyidir bunun aksi düşünülemez. Fakat Sakoğlu'nun hangisi ile arası iyi? Organize Sanayi bölgesinin 10 yıldır üst geçitli yolunun bağlanması için dil döktük. Bu güne kadar orada 21 ölüm ölümlü kaza meydana gelmiş. En son aramızda para toplayarak kendi yolumuzu yapıyoruz. Boş vaatlerle işimiz yok. Çalışacak ve hizmet yapacağız. Samsun' un çehresi değişecek. Bu şehrin işe ihtiyacı var. Biz bunları odamızda dile getirdik bize burası iş bulma kurumu değil dendi. Her meslek grubuna göre bir sürü fuar var ama TSO yönetimi tarafından bunlara önem verilmiyor. Sayın Sakoğlu göreve geldikleri 1992 yılında TSO kasasında 5 kuruş parası olmadığını vurguluyor. Şimdi getirdiği noktayı anlatıyor. TSO oralardan bu günlere gelmiş ise bunlar zaten bizim verdiğimiz aidatlarla olmuştur kimse kimseyi kandırmasın� şeklinde konuştu.

http://www.haberexen.com/news_detail.php?id=9008

Arkadaşlar Murzioğlu'nun Turgut Tüfenk'in Fuat Köktaş'ın bir arada olması çok sevindirici. Tso bundan sonra hem Samsun için hemde Samsunspor için çok önemli bir yere sahip olacak. Bence güzel günler göreceğiz.

ramcQ_55

kayacan

Koltuğa yapışmayacaksın.Zamanın gelince gitmeyi bileceksin. Ölene kadar başkan olunmaz......

pitbul055

Alıntı yapılan: kayacan - 12 Şubat 2009, 01:03:07
Koltuğa yapışmayacaksın.Zamanın gelince gitmeyi bileceksin. Ölene kadar başkan olunmaz......

Kais

mehmet yılmaz

Bu seçim Samsun ve Samsunspor'un kaderi adına çok önemli. Geçen hafta yapılan oda seçimlerinde değişim grubu mevcut başkan Adnan Sakoğlu'na fark attı. İnşallah uzun yıllardır koltukta duran kurulu düzen değişecek.

Bu arada Samsunspor'a gönülden yardımlarıyla tanıdığımız Sn. Turgut Tüfenk, Adnan Sakoğlu dönemi ile iligil çok sert ve ilginç şeyler söylemiş.

Alıntıİthalatçıları sevgilileriyle getirtti
12 Şubat 2009 / 12:37

Turgut Tüfenk, 19 yılda 58 yabancı ithalatçının Samsun'a sevgilileriyle birlikte gelip yiyip içip gittiğini ve sanayiciye hiçbir faydasının olmadığını ifade etti

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Meslek Komiteleri Seçimleri'nde meclis üyesi olan değişim grubu üyeleri akşam yemeğinde bir araya geldi. Sevgi Cafe'de düzenlenen yemekte grup adına söz alan işadamı Turgut Tüfenk, "Samsun teşvik kapsamına alınacak dendi alındı mı? En son Cumhurbaşkanı ziyaretinde ihraç günleri panoları asıldı. 58 tane yabancı ithalatçı işadamı geldi. İçimizde bir tanesi ile iş yapan yok. Olamaz. Çünkü gelenler sekreterini, sevgilisini alıp geldi. Adamların uçak parası verildi. Otel parası karşılandı. Yedirildi içirildi. Ben bunların hiçbirine katılmadım. Çünkü bu göz boyamaktan öte hiçbir şey değildi. İçi boş olan şeylerdi. Rafineri projesinden haberi olan var mı. Samsun'un en büyük projesiydi. Azot Sanayi satıldı Azotun samsunda kalması için ise başkanın gayretleri vardı. İlk ihale yapıldı. Samsun sanayi ve ticaret odasının işbirliği altındaki müteşebbise kaldı. Netice ne oldu? İkinci ihale yapıldı başkasına verildi. Liman için yapmadığını bırakmadı. Vay ihalenin zamanı çok erken zaman yok hazırlanamıyoruz denildi. İkinci ihale yapıldı ama oda yok ortada. Bunlar Oda Başkanı Adnan Sakoğlu'nun projelerinden sadece bir kaçıydı" dedi.
ŞEREFİM ÜZERİNE SÖZ VERİYORUM
STSO Değişim Grubu Başkan Adayı Salih Zeki Murzioğlu ise konuşmasında değişimin odadan başlayarak ekonomik alanda her alana yayılacağına dair şerefi üzerine söz verdi.
Sözlerine politika yapmayacağını ve politikacı da olmadığını belirterek başlayan Murzioğlu, "Bana bir kaç soru yöneltildi. Ben bunlara cevap vermek istemiyorum. Ama şahsıma yapılanlara göre bir kaç cümle ile cevap vereceğim. Ben başkan seçildikten sonraki süreçte benim odayı bırakıp geri gitmem söz konusu değildir. Böyle bir şey olmayacaktır. Çünkü hizmet etmeye talibim ve verdiğim sözleri de tutacağım" diye konuştu.

"KOLTUĞA SEVDALI DEĞİLİM"
Kendisi için 'Koltuğa sevdalıdır' şeklinde bir takım söylentilerin olduğunu ifade eden Murzioğlu, bu zamana kadar makam ve mevki peşinde koymadığının altını çizdi. Her türlü fedakarlığa yapmaya hazır olduğunu vurgulayan Murzioğlu, şunları söyledi; "Sizlerin teveccühü ile beraber bu yola başvurduk. Size söz veriyorum biz oraya geldiğimiz gibi burayı ehil insanlara altın gibi insanlara genç insanlara gelecekte burayı teslim edip bırakıp gitmesini de biliriz. Ben oraya geldiğim zaman oda personelini işten çıkaracakmışım. Böyle bir şey olamaz."

emre

CurvaSudSamsunspor

ben bilgisayarcıda staj görüyorum bilgisayarcıların kendi arasında 2 grubu var 2 grupda yenilikçi olmak adına turgut tüfenk tarafını tutuyorlar 2 grupda toplam tahminen 60-63 oy var...

Ertuğrul Sağlam

inşallah değişim gurubu kazanacak seçimi ama kazana samsun ve samsunspor olacak çünkü çok değerli iş adamlarımız değişim gurubunun listesini destekliyor başta fuat köktaş ve turgut tüfenk olmak üzre...

since1965

Şehirde bir Samsunluluk hareketi başladı.Bunun ilk meyvesini Stso seçimlerini alacaz.Sıra yerel seçimlerde.

beşnumara

Alıntı yapılan: 35ama55 - 13 Şubat 2009, 10:39:27
Şehirde Samsunluluk hareketi her alanda başladı , umarım gelecek seçimlerde vekillere de yansır ..
İNŞAALLAH YARABBİM!

Akyol

Zeki Murzioğlu gerçekten güzel konuşmuş inşallah SAMSUN VE SAMSUNSPOR için hayırlı bir seçim olur ..

Kadir ÇELEBİ

Muhtemelen Değişim grubu kazanıcak öyle umut ediyor istiyoruz... site olarak seçim sonucu istediğimiz gibi sonuçlanırsa Hayırlı olsun ziyaretinde bulunulmalı ve site üzerinden destekleyici bir mesaj yayınlayabiliriz..

MeL_55

AlıntıTSO'nun yeni Başkanı Murzioğlu!

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleştirilen ve TSO Başkanlığı seçimlerini Zeki Murzioğlu kazandı!

Ayrıntılar Gelecek...

merkez

13 Şubat 2009, 15:54:54 #14 Son düzenlenme: 13 Şubat 2009, 21:08:37 samsuni
Kesin olmayan sonuçlara göre Ticaret ve Sanayi Odası Seçim Sonuçları

Turgut Tüfenk (Değişim Grubu Zeki Murzioğlu) :69

Adnan Sakoğlu :49

Samsunda yeni bir dönem başlıyor,saltanat dönemi,bedava yaşama dönemi sona eriyor.