Hasbi Mentesoglu ( Hasbi Ağa )

Başlatan tuzlalı, 03 Mart 2005, 20:37:35

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

hasbi menteşoğlu, samsunspor 2. ligde iken 1.lig şampiyonu olacağız diye hedef koymuş şahsına münhasır bir insandı...

hakkında söylenenleri duydukça daha bir seviyorum rahmetliyi.

akınyılmaz

Alıntı yapılan: "samsuni"

hasbi menteşoğlu, samsunspor 2. ligde iken 1.lig şampiyonu olacağız diye hedef koymuş şahsına münhasır bir insandı...

hakkında söylenenleri duydukça daha bir seviyorum rahmetliyi.

hasbı aga senın sayende hıc bır takım samsun kümeye dıye bagıramaz biz ŞAMPIYON SAMSUN diye bagırırdık
ister samsunda ıster deplasmanda oynayalım galıbıyet ıcın maca gıderdık..AGAM MEKANIN CENNET OLSUN...

samet

seni arar olduk başkan...

ondestan_11

küçükken hasbi ağayı hep gorurdum mahallede uzun fualli pala bıyıklı bi adamdı cocuk aklımla nede yadırgardım farklı oluşunu. ama buyudukce öğrendim nekadar iyi bir insan olduğunu.şimdi ise göğcelide yatmakta mezarıda yolun kenarında hemen her mezarlıktan geçmemde gözüm arar hasbi ağanın mezarını. mekanı cennet olur inşalah

Recep

o Samsunspor için bir idoldü yapılamaz denilen çoğu şeyi başardı
ben Samsunsporun o yıllarını gördüğüm için kendimi gerçekten çok şanslı buluyorum
İnşallah o yılları yeniden yaşatacak yeni Hasbi ağalar bulabiliriz
ruhun şad olsun Hasbi ağa bizlere yaşatmış olduğun sevinçler için binlerce kez teşekkürler

celebi

Alıntı yapılan: recep55 - 06 Ağustos 2008, 19:59:18
o Samsunspor için bir idoldü yapılamaz denilen çoğu şeyi başardı
ben Samsunsporun o yıllarını gördüğüm için kendimi gerçekten çok şanslı buluyorum
İnşallah o yılları yeniden yaşatacak yeni Hasbi ağalar bulabiliriz
ruhun şad olsun Hasbi ağa bizlere yaşatmış olduğun sevinçler için binlerce kez teşekkürler

evet abi bu konuda kendimizi şanslı hissettmeliyiz

Kadir ÇELEBİ

'Hasbi Ağa' vefat etti'

Samsunspor Kulübü eski başkanlarından, işadamı Hasbi Menteşoğlu, tedavi gördüğü İstanbul'daki VKV Amerikan Hastanesi'nde öldü. Kalp ve solunum yetmezliği nedeniyle kasım ayından bu yana hastanede tedavi gören Menteşoğlu, dün sabah saatlerinde vefat etti. Menteşoğlu'nun cenazesi, memleketi Çarşamba'ya götürüldü. Burada yarın kılınacak cenaze namazından sonra aile kabristanında toprağa verilecek.

'Hasbi Ağa' lakaplı Hasbi Menteşoğlu, 1938 yılında Çarşamba'da doğdu. 1984-1989 yılları arasında Samsunspor Kulübü Başkanlığı'nı yapan Menteşoğlu, 1986-1987 yılları arasında Kırmızı-Beyazlı ekibin, Birinci Futbol Ligi'ni 3'üncü olarak bitirmesini sağlamıştı. Menteşoğlu, aynı dönemde yurtdışına gerçekleştirdiği 'salyangoz ve kurbağa' ihracatıyla da Türkiye'nin gündeminde yer almıştı. Menteşoğlu'nun 30 bin işçi çalışan 43 fabrikası, hayali ihracat iddiaları nedeniyle 1990 yılında bir haftada tamamen kapanmıştı.

www.aksam.com.tr arşivinden alıntıdır...

28 şubat 2002 perşembe günü vefaat etti..

Şimdilerde samsun çarşamba yolu üzerinde olan salyangoz fabrikası bir harabeyi andırıyor...

Huzur içinde yat mekanın cennet olsun buyuk başkanım...

jean

mezarligi bizim mezarligin icinde adamin yolsuzlugunu cikardilar piyasaya istanbul takimlairna kafa tutan samsunsporu bitirlmek icin snaki kendileri hamallik yaparak bu hallere geldiler

çarþamba55

Çarşamba'da ve Samsun'da gariban babasıydı. Fakir fukaranın düğünün, derneğini yapardı. Çarşambasporun başkanı oaln emmoğlu Ahmet Menteşoğlu da öldü geçen aylarda. Allah hepsine rghmet eylesin.

HoliganSamSunLu

Ruhu Şad mekanı cennet olsun allah rahmet eylesin büyük adamdı

esedullah

babam bana onu çok anlatırdı. futboldan anlamazmış ama Samsunspor için en yararlı başkan o olmuştur derdi

Pergani 55

Allah rahmet eylesin. yeni bir Hasbi Aga ya ihtiyacımız var inşallah öyle bir başkan daha buluruz

kumköylü ahmet

carsambaliyim allah rahmet eylesin

harbisamsunsporlu5517

allah rahmet eylesin keske bızde o gunlerı yasayabılseydik

Pergani 55

14 Ekim 2008, 20:37:51 #59 Son düzenlenme: 14 Ekim 2008, 20:40:06 Pergani 55
ben o günleri zar zor hatırlıyorum kaza geçirdigimiz günleri falan ama Samsunlu oldugumu bilmiyordum Samsunlu oldugumu yıllar sonra bir tesadüf üzeri ögrenmiştim ailenden memleketinden uzak büyümek yurtlarda kalmak kimsesiz olmak kötü birşey Allah kimseyi düşürmesin o duruma