22 Mayıs 2007 Samsunspor Olağanüstü Genel Kurulu

Başlatan bodensee55, 26 Mart 2007, 13:37:08

« önceki - sonraki »

AllydeenleaR

AlıntıSamsun'daki taraftarların en büyük sorununun hiçbir zaman bütün olamamaları olduğuna dikkat çeken Mazhar Başoğlu, "Taraftarlarla birçok kez toplantı yapmamıza rağmen herkes tribünlerde kendi hükümdarlığını sürdürmeye çalışıyor. En güçlü biziz demeye çalışıyorlar. Bu şekilde davranmaları da takıma zarar veriyor. Taraftarların bir bütün olarak hareket etmeleri gerekiyor. Kocaelispor, Kasımpaşa , Altay maçlarında bunun örneklerini çok iyi şekilde gördük. Özellikle Kasımpaşa maçında deplasmanda olmamıza rağmen bizim taraftarımız daha fazlaydı. Ancak bir grup Kasımpaşa taraftarı maç sonuna kadar yaptıkları tezahüratlarla bizim taraftarımızın sesini yatıştırdı. Bu da bir bütün olamamaktan kaynaklanıyor. Sıkıntı burada. Taraftarlarımızın biraraya gelerek birlikte hareket etmeleri gerekiyor. Yoksa Samsunspor'un taraftarı çok miktarda var. Ancak sahaya yansıma şekli doğru olmadığı için futbolcular arkasındaki desteği hissedemiyor" şeklinde konuştu.

bu kadarı da yüzsüzlük.
deplasmana giden arkadaşlara saygısızlık.
100lerce km takımı desteklemeye giden bir ton sıkıntı çeken taraftara saygısızlık.kasımpaşa maçında bir avuç kasımpaşalı bizim sesimizi bastırdı demek ne demek acaba? süperligde 3 büyük ve Trabzon dan başka hangi takımın taraftarı deplasmana gidiyormuş(o da o ilde bulunduğu için tribüne girenler) hele 2.ligde benim hatırladığım yakın olduğu için sadece ordu gelmişti ve birkaç kişi diyarbakırlı
suçu taraftarda arayacaklarına kendilerinde aramayı hiç düşünmeyen bu insanların takımın başında olduklarını düşünürsek halimize dua etmemiz gerektiğini düşünüyorum.

red_white

galip öztürkün samsunsporluluğundan ben şüphe ediorum gs liler gecesinden gs yardım amaçlı bi saate yalan sölemeyim tam hatırlamıom ama 700 bin dolar weren kimdi yazıkları samsunun ewlatları

bluegreen55

galip öztürk galatasaraya yardım eder...

ayhan bermek gider yardım gecesinde fenerformasına 80 milyar verir.

(aynı yardım gecesinde trabzonlu bi iş adamı trabzon formasına 100 milyar verir.)

abi bu adamlar ünleri ülke çapına yayıldığında ve kendi şehirlerinin lobilerine ihtiyaçlar kalmadığında kendi şehirlerine yüzlerini dönüveririyolar.

galatasarayın fenerin bintanesinden biri olmayı samsunun birtanesi olmaya tercih ediyolar.

Valla Hasbi başkan zamanını yaşamak kısmet olmadı ama onun gibisi gelmeyecek anlaşılan.

arkadaşlar birde şu metro dışında başka bir samsun firması varmı artık bundan sonra ona binmeye çalışcam.adam samsunlu samsunsporlu diye 8 yıldır  ondan başkasına binmedim ama hayır yok anlaşılan ...

timofte

Eğer yönetime talip olacak bağımsız kişilerde de kusur ararsak değişen sadece başkanın ismi olur.
Aynı yönetim anlayışı devam eder. Başoğlu gider, Engin Uzun, Fatih Temiz, Soğancı vb. klasik isimler gündeme gelir. Adaylık düşünen diğer insanları yüreklendirmemiz ve siyasetin gücüyle bu şehirde borusunu öttürenlerin karşısına dikilebilmemiz gerekir.

Bizler bu kulübü gerçekten seven bir yönetim kurulu hayal ediyoruz. Belediyenin şehrin spor kulübüne destek olmak için "destek ancak kendi adamıma" deme lüksü olmamalı. Sonuçta kimse cebinden para vermiyor. Para bu şehirde yaşayanların parası ve bizim sevdamız olan Samsunspor aynı zamanda bu kentin en birinci tanıtım aracı..

Bize birilerinin güdümünde olan, Samsunspor taraftarına saygı duymayıp hesabı başkalarına veren başkan bu saatten sonra lazım değil. Yumruğunu masaya vurabilecek kudrette insan lazım.

Sonuç ortada. Sadece bu yönetimin değil bu anlayışın da gitmesi lazım Samsunspor'dan !

Umarım belediye başkanı davulu bir başkasının omzuna asma niyetinde değildir. Davul da tokmak da aynı insanda olmazsa bu iş yürümez.

bodensee55

burdan yusuf ziya yılmaz sesleniyorum bu sefer  hangi yancici goreve soyunduracaksin FATIH TEMIZI MI?

King Of The North

Samsunsporumuzu siyasete alet ettiler sonunda olacağı buydu.41 yıllık tarihimizin en rencide edici dönemlerini yaşıyoruz.Yönetimin gitmesi çok sevindirici bir gelişmedir.Tarihimizin hiçbir döneminde taraftarla bu kadar kavga eden,onları aşağılayan,her türlü zorluğu çıkaran bir yönetim gelmemişştir zannedersem.Ha Adnan Ölmez ha bunlar hiç farketmez aynı fabrikanın ürünleri.
Biz gene her zamanki gibi sapına kadar Samsunlu Allah'ına kadar Samsunsporluyuz.

55Melek55

yusuf celebi

Başkanın taraftar ile ilgili bu teşhisine katılıyorum,bizler kendi aramızda elli parçaya bölünürsek her iki kişi bir grup oluşturma aşamasına gelmişse trübünlere baktığımızda grup flamalarının çokluğundan reklam panoları görülemez duruma gelmişse hiç bir grup öbür grup ile ilgili yorum yapamaz duruma gelmişse kusura bakmayın ama hep bir şeyleri karşı tarafta arayacağımıza birazda kendimize bakmassak gerçek Samsunspor'lu insanları bu yönetime gelmektende alıkoyarız sonrada nerede bu gerçek Samsunspor'lular diye dert yanarız.

Bir insanı sevmeyebiliriz ,bazı şeyleri yanlış yapıyor olabilir ama o kişi hepten kötü değildir ve yaptığı ve söylediği doğru şeylerede doğru diyebilecek anlayışa geldiğimizde bu Samsunspor'da o ölçüde başarılı olur.

Sevgili Timofte,söylediklerine katılıyorum fakat bir nokta var,parayı veren düdüğü çalar.

Bu doğru anlamında değil ama maalesef hep söylediğimiz üzere,borçsuz bir kulüp oluncaya kadar biz bu düdükleri çok duyarız.

veis

görelim bakalım başkan adaylarını allahın bi kulu çıkmaz bu takıma başkan olmaya ama atıp tutanlar çıksın meydana

supporter

belediye başkanı biraz da başka birine davulu asar tokmağı elinden bırakmaz büyük ihtimalle. Samsunspor başkanlığı parayla değil sırayla bu kafaya göre neden çıkmasın kimse.

ama bize  Kimsenin güdümünde olmayan adaylar lazım ama şu ortamda ortaya çıkarlar mı çıksalar bile ne kadar destek görürler meçhul yine belirsiz bir ortamda yola devam ediyoruz. topçular idmana çıkmak istememiş o derece artık

only55

"Sinan Demircioğlu ve Erol Kapusuz, düz koşu sırasında gruptan ayrılarak soyunma odasının yolunu tuttu.

Samsunspor'un tecrübeli futbolcuları Sinan Demircioğlu ve Erol Kapusuz'un düz koşu sırasında bir anda gruptan ayrılarak soyunma odasının yolunu tutması kafaları karıştırdı. Bu iki oyuncunun maddi konularda yaşadıkları büyük sıkıntıları protesto etmek amacıyla idmanı yarıda bıraktığı öğrenildi. İdmanı bırakan Sinan Demircioğlu ve Erol Kapusuz, soyunma odasına giderken Teknik Direktör Mustafa Uğur ile kısa bir süre görüşme yapan ikili, daha sonra soyunma odasının yolunu tuttu."

Ya beyler warmı böyle birşey? Siz bu takımdan başarı bekliyorsunuz değil mi?  Bu takımın işi gücü para olmuş,bizim cebimizden çıkan paralar bunlar.Sen sebata yenil ve para alamıyoruz diye idmanı yarıda bırak,way be,insan da biraz onur gurur olur,yazıklar olsun!!!

only55

KRİZ GÜÇLÜKLE ATLATILDI

Samsunsporlu futbolcular, dün idman öncesinde yöneticiler Engin Uzun ve Fatih Temiz ile bir araya geldi. Soyunma odasında gerçekleşen ve yaklaşık bir saat süren toplantıda yöneticiler Uzun ve Temiz oyunculara maddi konularda yaşanan sıkıntılar hakkında bilgi verdi. Kırmızı-Beyazlı futbolculara paralarının 31 Mart tarihine kadar ödeneceği konusunda söz veren Temiz ve Uzun daha sonra odadan ayrıldı.

ADNAN VE KENAN'LA ÖZEL

Odadan ayrılan yöneticiler Uzun ve Temiz, kaptanlar Adnan ile Kenan'la özel bir görüşme yaptı. Daha sonra takım arkadaşlarının yanına gelen Adnan ve Kenan, her şeyin yoluna gireceğini söyledi. Bu duruma sinirlenen bazı futbolcular, idmana çıkmak istemedi. Bu düşünce takım içinde destek görünce futbolcular üzerlerini değiştirmeye başladı. Daha sonra olaya el koyan Adnan, arkadaşlarını güçlükle ikna etti.

TARTIŞMA YAŞANDI

Bu arada, futbolcuların yanına Genel Menajer Ercüment Coşkundere geldi. Oyuncularla bir süre görüşen Coşkundere, "Lig A'da bir çok takım parasını alamıyor" deyince. Bazı futbolcular buna itiraz ederek,"Biz hariç herkes parasını alıyor" yanıtını verdi. Ercüment Coşkundere, "Süper ligde alamayan var" karşılığını verince, futbolculardan "Galatasaray dışında alamayan yok" yanıtıyla karşılaştı.

KİMSENİN PARASI KALMAZ

Kısa süren gerginliğin ardından Coşkundere,"Samsunspor'da kimsenin parası kalmaz. Kimse bu konuda endişe duymasın. Siz çıkın profesyonelliğin gereğini yapın. Gerisini biz hallederiz" diye konuştu. Bir futbolcunun "3 yıl önceki alacağım hala duruyor" demesi, gülüşmelere neden oldu. Daha sonra futbolcular idmana çıkma kararı aldı ve moralsiz de olsa çalışmalara katıldı."

:shock:  :shock: YORUMSUZ  :shock:  :shock:

hasselbaink

Vural'ın, İmdat'ın ,Ercan'ın Samsunspor'dan 100'er, 150'şer milyar alacakları var. ama bu adamlar diyorlar ki, biz Samsunsporluyuz. bu kulüpten ekmek yedik, Samsunspor'da tanındık. Kalsın.

Bu güne kadar hiçbir topçuya ağzımı bozmadım ama  o paraları size verirlerse ne yapacağınızı tarif ederim bir ara. hele sen Erol... Hele sen... ne topu oynadın da para lafı ediyorsun? insanda biraz onur olur. paragöz herifler.

yönetim konusunda şunu söyleyeyim.
gidecek ahmet gelecek mehmet
devam aynı zihniyet...
niyetleri bu, maalesef göreceksiniz. bu oyunu birileri bozar mı acaba?

maraton

galip öztürk?.. hükümetle arası bozulan ve esenler otogarını bırakan galip öztürk samsunspor başkanı olup elini sağlamlaştırmak istiyor mu..? acaba olabilir mi.. ya da artık olmalı mı.. bu arada bu idmanı terkeden futbolcuları bir daha bu forma altında görmek istemiyorum.. ama bizim kadar tepki koymayı bilmeyen ve bundan aciz bir taraftar gurubu var mı acaba.. gökhan a yarıda tepki koyan (gayet haklı olarak) aynı taraftar kendisine hareket yapan adamı çıkışta alkışlıyor.. tribünün bir tarafı yönetim taraftara hesap verecek deyip yönetimi istifaya çağırıyor,yönetimle arası bozuk olan taraftara çapulcu diyen bakşana haklı tepkisini gazetelerde koyan grup bırakın istifayı herkes bize hesap verecek deyip nereye ne amaçla gittiği bilinmeyen mesajlar veriyor.. taraftar liderleri hep belli kişiler..maçtan önce istişare yapsalar tepkiyi ortak koysalar olmaz mı.. bu futbolcular sahaya bir daha tepkiden çıkamasa olmaz mı.. hayır taraftar gruplarının biraya gelip tek bir çatının altında buluşması herkesin dilinde ama gittikçe daha bölünüp daha kavgalı hale geliyorlar.. bu eğer bir rant kavgasından kaynaklanıyorsa böyle giderse yakında paylaşılacak bişey kalmayacak.. amatör kümede falan seyredeceğiz takımı.. birbirimizle kavga edeceğimize takımı kukla yönetimlerin elinden kurtarıp sahip çıkalım taraftar olarak..

yk55

kardeşim bu ne para muhabbeti futbolcularda bööle allah aşkına. yani bu takım bu hale nasıl gelir hayret bişe yaaa. para para paraaaa allah belanızı versin. sanki ölümüne oynuyorlar. yahu insan bi hakeder öööle değilmi akadaşlar. ahhh şimdi samsunda bi olaydım tesislerde hepsinin an.. av.. imi
neyse ya çok moralim bozuk. topu ipne bunların