Yönetimde İbrahim Ersöz şoku!

Başlatan cuneytavar55, 02 Mart 2007, 19:02:41

« önceki - sonraki »

misafir

sayın ersöz ve samsunspor için hayırlı olur inşallah..

cem and naz55

sayın ersöz ün dürüst bir insan olduğu bana pzt gece yönetimden başkan ol teklifi geldiğinde başkan mazhar başoğluna saygısızlık olacağından dolayı görevi kabul etmediğini açıkca söylemiş bu cümlesinde duruşuyla olgun bir insan olduğunun işretidir ibrahim ersöz bu takımda rahat başkanlık yaparki şu anda futboldan anlamayan insanlar bu kulüpte başkanlık ve yöneticilik yapıyor eğer samsunspor konusunda ciddi bir isteği olmasa medyaya istifa ettiği haber düştüğünden sonra sesini çıkarmaz resmi istifasını verirdi demekki adam ciddi olarak samsunspor a hizmet amacında ve istifa etmediğini tepkiyle belirtiyor ben o adamı diyarbakırspor maçında gördüm şu yaptığı hareket bile istifa etmediğini söyleyip yönetime tepkisini gösterdiğinde itibaren adama iyice ısındım adama başkanlık teklif edilmiş sadece saygımdan dolayı kabul etmedim diyor yani adamın samsunspor başkanlığı olarak bir isteği görülüyor ilerisi ne gösterir belli olmaz ibrahim ersöz ü desteklliyorum
bu arada ibrahim ersözün yazılı açıklaması şu anda süperspor.com a düştü adam hukuki mücadele başlatacam diyor şimdiki yönetimin çoğu onu galiba TEHLİKELİ olarak görüyor adama gizliden bir kaç kişi seni başkan yapalım demiş şimdiki yönetimde samsunsporu bir basamak için kullandığı ve bazılarıda reklam için kullandığı için bu adam işlerimizi bozmasın düşüncesiyle adamın istifasını sunmuşlar gibi bir senaryo dönüyor sanki inşallah yanılıyorumdur ama bu yönetimden beklenir

cuneytavar55

BAŞKAN İBRAHİM ERSÖZ'ün diyarbakır maçından sonraki toplantıda yönetim kurulunda mazhar başkan dahil bazı yöneticilerle taraftarın çoplanması konusunda tartıştığı ve bu konuda mazhar başkana: pasif   yöneticisin dediği BİLGİSİ GELDİ.BU OLAY NEDENİ İLE İBRAHİM ERSÖZÜN ARKASINDAN ATIP TUTMALARI KULÜBÜMÜZÜN nasıl yönetildiğini en açık şekilde gösteriyor.

misafir

sayın cünety avar bey BASKAN İBRAHİM ERSÖZ dediğinize göre bende ona göre size bir kac sorum olacak.cevaplarsanız sevinirim .
sayın ersöz başkanlık koltuguna yusuf zıya nın destegıyle mı oturacak ve muhalaefetıne ragmen mı oturacak.
bılıyorsunuz kı samsunspor un su an kı enbuyuk gelırı yusuf zıya nın verdıklerı .ersoz baskanlıgında bu para gelecek mı yoksa kesılecekmı kesılecek ıse sayın ersoz aynı mıktarda kı parayı aynı sartlarla samsunspora aktaracak mı .

timofte

Alıntı yapılan: "cuneytavar55".. ERSÖZ'ün diyarbakır maçından sonraki toplantıda yönetim kurulunda mazhar başkan dahil bazı yöneticilerle taraftarın çoplanması konusunda tartıştığı ve bu konuda mazhar başkana: pasif   yöneticisin dediği BİLGİSİ GELDİ.

Mazhar Bey'in neden zoruna gitmiş ki. Davul sende tokmak başkasında denildiğinde de itiraz etmişti. Ama herkes böyle düşünüyor. Samsunspor Başkanlığı artık bağımsız bir makam değil, siyasilerin güdümünde yönlendirmesinde bir yer oldu. Para her şey değil. Ruh, heyecan, heves olmayınca bu kadar oluyor işte.

Ordu'da olanları kendi taraftarına yüklersin, Engin Uzun'un TS liliğine olan tepkiyi memleketine gibi lanse edersin, yönetim içinde köstebek ararsın, ama Taraftarın coplanmasında sus-pus olursun. Bu mudur yani.

Bir an önce hepiniz nereden milletvekiline belediyeye adaylığınızı koyuyorsanız koyun da bizi bize Samsunsporu Samsunsporlulara bırakıp defolun gidin yeter artık.

mehmet yılmaz

Şeref'ül mekan bil mekin...

Bir yerin şerefi orada oturandan kaynaklanır. Samsunspor ismi bizim için adeta kelam-ı mukaddes ama bazıları için bir sıçrama beygiri, reklam aleti...

İsyan etme, sus!..
Yöneticilere yapılan eleştiriler Samsunspor'a yapılır sayarlar sonra...

Defolun gidin be!.. Yetti!.. Ne olacaksa olsun artık...

Samsunspor Telekom'dan 5 gol yiyrek Lig A'nın en dibine indi, protesto etmeyelim.

Bir zamanlar Samsun'a gelmeye can atan topçular Samsunspor'a yüz çevirdi; protesto etmeyelim.

Türk tribünlerinde belki de ilk defa ev sahibi takım taraftarı şehrin ekabirinin gözü önünde hem de canlı yayın olan bir maçta hunharca coplandı; protesto etmeyelim.

O halde siz bir numarasınızi efsanesiniz, Samsunspor'un da fevkindesiniz!.. Bravo her birinize.

Bugün Konya^da alınan 2-1'lik galibiyet hayırlı olsun cemi cümlenize...

Amsterdamli

AlıntıYönetim maçtaydı
Altay ile İzmir´de oynanan karşılaşmayı  Ak Parti  Samsun Milletvekili Mustafa Çakır, Kırmızı-Beyazlı Takımın Başkanı Mazhar Başoğlu,  İkinci Başkan Engin Uzun, Futbol Şube Sorumlusu Naci Pınar, Basın Sözcüsü Cevat Öncü,  Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Uçak, Temel Camadan, Olcay İnan, karşılaşmayı Altay Başkanı Nazif Zorlu ve Siyah beyazlı yönecilerle birlikte izlediler. Mücadele sonunda Milletvekili Mustafa Çakır ve Kırmızı-Beyazlı yönetim, mağlubiyetten dolayı stadı üzüntülü bir şekilde terk etti.

Soylemek istedigim o kadar cok sey varki ancak yukarida marke ettigim bolum bana inanilmaz dokundu ve Ibrahim Ersoz hakkinda cikan haberlerde bir okadar dokundu bana. Keske Ibrahim Ersoz Samsunspor baskanligini belediyeninde destegi ile alabilsede Engin Uzundanda kurtulsak.

cuneytavar55

Alıntıvalla anlaşılmaz bir durum ama sunu soylemek ısterım her sey gorundugu gıbı olmayabılır.
demek istediğim genel seçimlere de bir sey kalmadı .sayın ersoz gelırı olmayan lıg A da baskanlık yapmak ısteyıp cebınden 5 trılyon koymazsa yada bu hareketı beledıye desteklı degılse ersoz baskanlıgı bıraktıgı anda artık maddı olarak kurtulusu olmayan bır samsunspor bırakır ve eger genel secımlerde daha once aday oldugu partıden tekrar aday olur sa kendısı ıcın ıyı bır isim yapmıs olur ama samsunspor ıcınde yıkım olur.
ama sayın ersoz cebınden beledıyenın aktardıgı kaynagı aynı sartlarda takıma aktarırsa HELAL OLSUN demek bıze duser .ama sunun surasında genel şeçimlerede bir sey kalmamışken reklam amaçlı bir istifa olayı ise o zaman da samsunspora yazık.
Birde anlamadıgım nokta sayın ersöz isviçreden samsunsporu nasıl yonetecegıdır.

SAYIN misafir arkadaşım,İBRAHİM ERSÖZÜN faal siyaseti 2002 yılında bıraktığını belirtir,siyasi hiç bir oluşumda olmayacağını kamuoyuna sunarız.
                                saygılarımla

supporter

Alıntı yapılan: "turkei.net"Sayın İbrahim Ersöz'ün Samsunspor Yönetim Kurulu'dan istifa haberleri ile ilgili  öyle bir köşeye sıkışmış durumdalar ki; akıllara dünyaca ünlü, William Shakespeare'in 'Yanlışlıklar Komedyası' oyunu mu oynanıyor sorusu geliyor .

Sayın Cevat Öncü'nün Samsunspor resmı web sitesi www.samsunspor.org.tr 'de yapmış olduğu aöıklama: Geçen hafta içerisinde; Başkanımıza sözlü olarak ve mesaj yolu ile yönetim kurulundaki görevinden ayrılacağını beyan eden, ve bu beyan üzerine tarafımızdan istifa ettiği açıklanan İbrahim ERSÖZ' ün istifa etmediği yönündeki yazılı beyanı kulübümüze ulaşmıştır.Bu konunun incelenmek üzere  hukuk kuruluna sevk edilmesi yönetim kurulumuzca karara bağlanmıştır."

hasselbaink

Yalnızca şu İbrahim Ersöz vakası bile bu yönetimin ne kadar niteliksiz ve ne kadar basiretsiz olduğunun küçük bir örneğidir.

Bunlar bırakın Samsunspor'u, Çarşamba Kaymakamlık Kupasına katılacak olan bir köy tsakımını bile idare edemezler. Yazık çok yazık...

yönetici

Bu konuda Manşet gazetesi yazarı Kemal Taş'ın makalesinden alıntı

AlıntıBir başka yerel gazetede çıkan yazıda yönetim kurulundan istifa ettiği basın sözcüsü tarafından açıklanan İbrahim Ersöz'ün eski başkan Adnan Ölmez tarafından referans gösterilerek son kongrede yönetim kuruluna yazıldığı ve seçildiği beyan edilmektedir. Hala istifa edip etmediği net bir şekilde belgelere dayandırılarak ifade edilemeyen bir kişinin referansa ne kadar ihtiyacı var onu anlamış değilim.  Ama bildiğim bir çok şey var oda İbrahim Ersöz'ün bu kulübe yönetici ve başkan olabilmek için istekli ve arzulu oluşudur. Kongreden çok çok öncede bunu çeşitli vasıtalarla ifade ettiğini herkes bilmese de ben biliyorum. Bu kadar istekli ve arzulu bir kişinin şeçildiği
bu ulvi görevden iki gün içinde feragat edişi gerçekten düşündürücüdür. Bunun yanında bence önemli olan bir başka yerel gazetede çıkan yazıda referans ile yönetime girdiğinin belirtilmesidir.  İbrahim Ersöz çıkan bu yazıya açıklama yaptığı halde Samsun kamuoyu ile paylaşılmamıştır.  Kulaktan dolma mesnetsiz sözlerle olaylar gündemi meşgul etmektedir. İşte İbrahim Ersöz'ün yaptığı açıklama aynen şöyle ;
                   Adnan Ölmez Bey ile hiç bir şekilde yüz yüze gelerek tanışmışlığım yoktur. Kendisiyle bir kez, yaklaşık 8 ay önce  telefonla görüştüm. Ne Adnan Bey beni tanır, ne de ben Adnan Bey'i tanırım.
Hayatımda birilerinin referansıyla görev almak üslubum değildir. Bu Samsunspor başkanlığı dahi olsa.
Ben hayat felsefesi çok net ve  idealist bir insanım  başkalarının referansına ihtiyacım yoktur.
Selam, sevgi ve saygılarımla.
İbrahim Ersöz

Bu açıklamanın yayınlanmayışı gerçekten sizce de düşündürücü değil mi ?

İçinde bulunduğumuz karanlıktan aydınlığa çıkabilmek için bu ve benzer konularda herkesin şeffaf olmasını diliyorum. Herkes kullandığı ifadeye , attığı adıma mutlaka dikkat etmeli birbirlerini sevmese bile saygı duymak zorundadır. Kurtuluşun anahtarı birlik ve beraberliktir. Amacımız Samsunspor ise sahip çıkmak için yaptığımız

mehmet yılmaz

Yerel medya maalesef koskoca bir şehri manipüle ediyor. Bu konu da olduğu gibi mesela yaklaşık 1.5 ay önceki Fatih Uraz'ın söylemedikleri konusunda da berbat bir yayın politikası gütmüşlerdi. Uraz'a bir telefon açıp da hakkınızdaki iddialara cevap verecek misiniz diye sormamış; üstelik "biz aradık, konuşmak istemedi" deme seviyesizliğini de göstermişlerdi.

20 Ocak günkü anma metinlerini taraftar sitemizden olduğu gibi copy-paste yapıp, kaynak belirtmemek gibi şeyler de cabası.

Bu nedenle İbrahim Ersöz'ü yok saymaları, duymamaları hiç de ilginç gelmiyor bana. Bu anlayışla normal maalesef!..

KaleArkası

HIRÇINLAR demiş ki

AlıntıSayın Cevat ÖNCÜ,Sayın BAŞKAN İbrahim ERSÖZ İLE İLGİLİ İbrahim beyin tarzıyla yiğitce, elinizde ne bilgi varsa kamuoyu ile paylaşınız.Aksi takdirde 2li, 3lü kulislerle sayın başkanı ağzınıza almayınız.Bu size yapılan ilk ve son uyarıdır.

Hırçınlar kardeş yazını buraya kopyaladım buradan devam edebilirsiniz.Saygılar...

SARI SAKAL(soner)

SAYIN CÜNEYT AVAR SEN NE ANLATION YAAA 5 GRUP ADI VERMİŞİN TOPLAM 30,5 KİŞİ YOKSUNUZ BİRİNİZİNDE AYAĞI KIRIK.SEN BUNLARI BASKA SİTELERE YAZ BİZE MASAL ANLATMA BELKİ SANA BASKA SİTELERDE İNANIRLAR. SEN BİZİ GÜLDÜRDÜN ALLAHDA SENİ GÜLDÜRSÜN EMİİ..     MEKANSIZLAR.

yönetici

Konu ilginç bir durum aldı. Kulüp Hukuk Kurulu Ersöz'ü haklı buldu.

Ancak bu gelişmeler kulübün nasıl yönetildiği konusunda malesef yeni bir gösterge oldu.