Teknik Direktör İrfan Buz

Başlatan Kaya, 10 Haziran 2019, 20:23:11

« önceki - sonraki »

ngonge

Çok iyi pr yapmış, bir şekilde kendini pazarladı 3 yıllık kontratı kaptı. İlk başta iyi gibiydi ama işler kötü giderken daha çok ortaya çıktı ki maalesef Samsunspor'u kaldıracak adam değilmiş.

eprianu

Tribünlerden gelen tepki nedeniyle kontrolü tamamen kaybetti. Oyuncu değişikliklerini planladığı gibi yapamadı.

İrfan Hoca'yı eleştirdikten sonra şunu da ekleyeyim; kim gelirse gelsin bizde başarılı olamaz. Camia içinde kangren olmuş sorunlar var. İlyas, Bahattin ve Samet kadro dışı bırakılmalı. Oyuna girdikten sonra ne yaptı Bahattin? Kubilay'ın orta alanda kaptırdığı 2 tane top var ki kalemizde tehlike oluşturdu. Bir futbolcu, kaybettiği topa koşar. Oyuna daha yeni girmiş, orta sahada top kaptırıyor ve koşmuyor. Çünkü umrunda değil.

Samet'e gelince, bugüne kadar takımı sabote ettiğini düşünüyordum ve bu yüzden kadro dışı bırakılmasını istiyordum ancak şu dakikadan sonra yetenek ve kapasitesizliği nedeniyle bırakılmalı.

Sadece Samsunspor

Simdi bu hocayi kovsan. Hic mac kaybetmemis ligin en az gol yiyen takimin hocasi nasil kovulur der disardan bakan. Ama hocanin basin toplantilarinda surekli bahsettigi baskili istekli yirtan futbol soylemi sahaya hic ama hic yansimiyor. Yani bi adam dedikleriyle yaptirdiklari arasinda daglar kadar fark var. Bu isin ligin sonuna kadar gitmeyecegi cok ama cok ortada. Gec kalmayalim bence.

Kaya

27 Ekim 2019, 03:18:26 #48 Son düzenlenme: 27 Ekim 2019, 05:53:30 Kaya
Kontrollü futbol sevdası...

Orta saha oyuncularına dahi,dikine oynamak yerine sağa sola ve geriye oynama konforu sağlayan İrfan Buz taktiğinin diğer adı kontrollü futbol ! Saha dizilişindeki yanlışları defalarca söyledik zaten

Daha önce şampiyonluğa oynayan takımların kontrollü oyun felsefesi ile sahaya çıktıklarını hiç görmedim. Şampiyonluğa oynadığını iddia eden takımın, iç sahada ilk on beş dakika rakibinin nefesi kesilir,ayakları titrer.

Bizim bu ''Kontrollü Futbol'' amiyane tabir ile al gülüm ver gülüme dönmüş. Birkaç isim hariç,sahada yanlış giden işe tepki koyan dahi yok.

İki senedir başarıyı yakalayamayan bu kadronun ve teknik ekibin al gülüm ver gülümcüleri ve salla başı al maaşçıları takımdan gitmedikçe, sepetteki çürük elmalar misali iyi olanı da bozmaya devam edecekmiş gibi görünüyor.

55_OrHaN_55

İrfan Buz, demek ki Malatya'yı üst lige çıkaran siyahi oyuncuların ekmeğini yiyor. Kendisinde bir numara yokmuş.

55.hakan

Egon yüzünden Samet'i oyunda tutuyorsun ı halde. İlyas ve Bahattin'i ya delikanlı gibi kadro dışı bırak ya da doğru zamanlarda oyuna al. Bu ego ile fazla kalamazsın takımda. Takım sürekli sağa sola pas yapıyor. Orta alanda yaratıcı oyuncu oynatmadığın sürece bu devam eder.

Shane_Falco

Yollar resmi olarak ayrılmış.

Yılport Samsunspor Futbol Takımımızın Teknik Direktörü Sayın İrfan Buz, dün oynadığımız Sancaktepe Futbol Kulübü karşılaşması sonrası istifasını Futbol A.Ş.Yönetim Kurulumuza sundu. Yönetim kurulumuz tarafından istifası kabul edilen Sayın İrfan Buz'a kulübümüze verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz.

#BirlikteYükseleceğiz

🌍 https://www.samsunspor.org.tr/haberDetay.php?id=4587

evolution55

twitter

Zonguldak zaten puan alacaktı bizden o da biliyordu bunu

Kaçtı işte fazla eleştirilmeden hatta çoğumuz nötrüz irfan buz hakkında

55_OrHaN_55

Geçen hafta iki futbolcunun antrenmanda gözünün önünde gırtlak gırtlağa kavga etmesi ve İnegöl maçından sonra seyircinin önüne çıkmayan futbolcuları kendisinin yerine Caner'in hizaya getirmesi, kendisine de ufak bir ayar çekmesi acınacak halini gözler önüne serdi. Futbolcular üzerinde hiçbir otoritesi yokmuş demek ki. Gitmesi hayırlı oldu, en azından play off maçlarına kadar oyun oynayan bir takım haline belki geliriz.

5trawberry

İrfan Hoca işin şov kısmını çok iyi yaptı. Çok güzel makyaj yaptı. Ama teknik olarak sınıfta kaldı. Adamlık örneği göstererek istifasını sundu. Etmeyebilir ilk yarı bitene kadar cebini doldurabilirdi ama bu karaktersizliği yapmadı bunun için teşekkür etmemiz gerekir. 

Takıma verebileceği bir şey kalmadığı konusunda haklı. Ortada bir ciddiyetsizlik ve disiplin sorunu vardı bu yükü kaldıramadı. İrfan Hocanın bu yükünü paylaşmadığını düşündüğüm yönetim kurulu da suçludur. Özellikle Mustafa Aztopal ve Yücel Uyar.

ngonge

Çok hayırlı olmuş istifa etmesi. Bence kötü bir t.direktör değil İrfan Buz. Mesela geçtiğimiz yıl gelse takımı çıkarırdı muhtemelen. En büyük problem takımın üzerindeki Manisa'nın baskısını kaldıramaması. Bu çöküşte yaptığı ve yapmadığı müdahaleler ile kötü bir yönetim sergiledi. Ayrıca bana oyunculardan kopuk bir izlenim verdi.

3 yıllık kontratı vardı, bir kendi çocuğumuz dediğimiz İsmet Taşdemir'lik yapmadı ve istifa etti gitti. Hayırlısı olsun.

Takımda ilk iş otorite kuracak bir isim getirmek gerek. Bu sene 1.olarak çıkmak baya zor ama play off'da bizi sektirmeyecek, küçük maçların adamı değil, büyük maçların adamı, kurt bir isim gerekli. Bilmiyorum kim olur..

tyyaman

Takıma söz geçiremedikten sonra taktik tahtasına istediğin kadar yaz-çiz, hiçbir ehemmiyeti yok. Beğenmediğimiz Taşkın'ın, Taşdemir'in takımında bile oyuncular yumruk yumruğa kavga etme yahut antrenörüne bağırma cesaretini bulamamıştı. Umarım bir sonraki teknik direktör altı pasın içindeki topu geri pas yapa yapa kaleciye gönderen oyunculara tahammül eden birisi olmaz.

cembaba

İrfan Hoca, söylediklerini sahaya yansıtabilseydi bugün çok farklı şeyler konuşuyor olacaktık. Şu kriz yönetimini bir türlü beceremedi. Üstüne üstlük savaşmadı ve kaçtı!

Başkanımızın söylediklerinden anladığım kadarıyla, yeni hocamız ya Yücel İldiz yada Kalpar gibi bir hoca olacak. Papazlanan oynamak istemeyeni oynatmayacak. Gerektiğinde biletini kesecek biri olacak. Yani iyi oyunu yine unutun :( Sahada 1 kişi top oynayacak. Diğerleri deli danalar gibi saldıracak.

Karabudun

Gittiği isabet! Ve mertçe söylemek gerekirse adamı bizim taraftar şişirdi.  Lanse edildiği kadar iyi değildi. Şayet yerine cidden iyi bir hoca gelirse bu takım ıslah olur yoksa sezonu kapatırız.