Samsunspor.biz Genel Sohbet Odası

Başlatan berusa55, 09 Ağustos 2008, 14:50:52

« önceki - sonraki »

eprianu

Getirilmiş değil seçilmiş. Bugün kim arkasından ne söylüyor bilmiyorum ama seçimde Samsun'daki her 2 kişiden 1'i Mustafa Demir'e oy verdi. Seçim sonuçları bunu gösteriyor.

Sadece Samsunspor

Istanbulspor superlige cikti. Superlig istanbul ligine dondu. Bizim icin iyi oldu masa basinda hep kaybederdik bunlara

Sol Açık

Elbette Süper Lig'in "İstanbul ligi"ne dönmesi hoş değil, her ne kadar bu süreç önceden çok açık şekilde belli olsa da.

Buna karşın, Play-Off'da bana en antipatik gelen takım olan Bandırmaspor'un çıkmamasına ve herşeye rağmen en fazla hak ettiğini düşündüğüm İstanbulspor'un çıkmasına sevindim. İstanbulspor, epey uzun bir süredir tutarlı ve istikrarlı bir kadro/transfer politikasıyla, çok da mütevazi sayılabilecek harcamalarla başarılı oldu. Her yıl üstüne koyarak ilerlediler, ben takdir ediyorum.

Bandırmaspor'un kadrosu ve oyunu hiç fena değildi ama benim sorunum yerde yatmaları. Bu meseleye sövmek dışında yazacak kelime bulmakta zorlanıyorum! Samsun'daki maçta herkes hatırlıyordur, hemen hemen hiç pozisyon bulamadan 1-0 öne geçtiler ve ondan sonra (dakika 70 olmadan) yerden kalkmadılar. Bunu unutmuştum, ama Eyüp rövanşının son 30 dakikasını izlerken hatırladım. Taç çizgisinde oyuncu yere düşüyor ama düştüğünde sahanın dışında; sonra kıvranarak ve dönerek sahanın içine girip oradan sağlık ekibi çağırıyor falan. Bunlardan çok var ve bunun bir taktik olduğu çok belli, çünkü sonradan giren oyuncu ilk temasta yerden kalkmadı gibi... Böyle davranan takımların kazanmaması beni mutlu ediyor.

Bundan dolayı, İstanbul'un kazanmasına çok sevindim... (finali seyretmedim, maç nasıl geçti bilmeden yazıyorum!)

Sadece Samsunspor

Ben izledim maci istanbulspor haketti. Istanbul 2 1 one gectikten sonra bandirma hic varlik gosteremedi hatta 90+larda kaleciye bile dondukleri oldu. Ama taraftarlarina helal olsun elenmelerine ragmen mactan sonra maratona cagirdilar ve alkisladilar. Keny agliyordu uzuntuden.

jean

Bu Sene ankaragucu haric hic ummadik takimlar cikti cok enteresan lig oldu o kadar favori varken umraniye cikti saka gibi

55.hakan

Bandırmaspor sanki planlarını penaltı üzerine kurmuş. Vardan yararlanıp ufak müdahalede kendilerini yere attılar . İstanbulspor u da sevmem ama Bandırmasporlu oyuncuların bu yaptıklarından sonra İstanbıl çıksın dedim.

Sol Açık

Bugün Novikovas Türkiye'ye karşı muhtemelen ilk 11'de çıkar ve alıcı gözle izleme şansımız olur.

Bu arada Saviçevic, Karadağ'ın Romanya'yı 2-0 yendiği maçın son bölümlerinde oyuna girmiş. Şu anda oynanan Finlandiya maçında ise ilk 11'de...

ercan0655

Sakatlığı nedeniyle geçen seneden oynatamadığımız yabancıların durumu hakkında bilgisi olan var mı?

Yabancı kontenjanı değişmedi, elimizde patlayan bir sürü yabancı adam var. Planlama nasıl olacak, getirirken ödeme yap, gönderirken ödeme yap. Kamp sonu yine kabus başlayacak.

futbolcu

Bu sefer baya bi hype'landım yeni sezona.
Çıkacağız galiba 🤩

jean

Kadro iyide takip cok tedirgin Eden o beni

Sadece Samsunspor

Hazirlik macinda gaziantep fk ya 1 0 yenildik. Skor onemli degil isterse 3 4 olsun ancak izledigim kadariyla hepsini izlemedim hic bir varlik gosteremedik kaleye sut yok desem yeridir. Insallah bu kadar iyi takim yapmisken bu sefer de hocanin azizligine ugramayiz

adige73

Dün hazırlık maçında fofana yoktu acaba yine karın ağrısı mı başladı ve hala kanatları hızlı kullanamiyoruz

Sol Açık

Alıntı yapılan: Sadece Samsunspor - 17 Temmuz 2022, 23:07:01Hazirlik macinda gaziantep fk ya 1 0 yenildik. Skor onemli degil isterse 3 4 olsun ancak izledigim kadariyla hepsini izlemedim hic bir varlik gosteremedik kaleye sut yok desem yeridir. Insallah bu kadar iyi takim yapmisken bu sefer de hocanin azizligine ugramayiz

Ben de hemen hemen tamamını izledim ve gerçekten de çok sıkıcı bir maçtı. Açıkçası, youtube'da kaçırdığım bölümleri x1.5 hızla izledikten sonra, normal hıza döndüğümde "ağır çekim" sandım. Yani gerçekten çok yavaş oynanan bir oyundu. Görebildiğim kadarıyla, birkaç an dışında önde baskı yapmadık ve rakip orta sahaya yaklaşınca baskıya başladık. Kaptığımız toplarla hızlı çıkmaya çabaladık ama pek de beceremedik. Tahminimce top daha çok bizdeydi ama rakip kaleye şutumuz, daha doğrusu rakip kalede tehlike oluşturabilecek en ufak bir pozisyonumuz yoktu. Gerçi rakibin de pek pozisyonu oldu diyemem, ama bize göre çok daha oturmuş bir takım oldukları belliydi.

Savunmadan pasla çıkmaya çalıştık ve hep GFK bize önde bastı. Bu durumların hepsinde uzun vurmak zorunda kaldık ve çoğunu da kaybettik. Burada oturmamış durumda olduğumuz açık. Kalede Szumski vardı, golde yapabileceği hiçbirşey yoktu. Ayağı da fena değil, ben beğendim. Son bölümde Aykut oyuna girdi, ama kalecilik çok bir durum olmadı. Kalemiz sağlam görünüyor. Savunmada sağ bekte Ali Ülgen, sol bekte Mücahit, stoperlerde Alim ve Berk başladık. Berk 15.dakikada bir çarpışma sonrası sakatlandı ve Yunus Emre girdi yerine.

Orta sahada değişen şekilde de olsa tek 6 (Diomande), iki 8 (Osman, Hasan Kılıç) ile oynadık. Oyuncular kötü değildi ama parlayan da yoktu.

Sağ açıkta Novikovas fırsat bulduğunda ortalığı karıştırabilecek bir oyuncu ama hiçbir etki gösteremedi. Sol açıkta Laura oynadı, canlıydı, hem savunma hem de hücumda hareketliydi, ama yeterli beceride değildi. Canlı olması kanatta da iş yapabileceğini gösterse de, ikili mücadelelerin çoğunda topu kaybetmesi iyiye işaret değildi. Ahmet Sagat pek oyunda görünmedi.

Sonradan giren oyuncuların isimleri resmi sitede de var. Ben içlerinde Şener'i iyi buldum. Sağ bek oynadı ve canlı, hücumcu bir oyuncu, beni umutlandırdı. Soner Gönül sonradan oyuna girdi ve 6 numarada denendi, her zamanki gibiydi. Santrafor olarak Ahmet'in 90 dakika sahada kalmasına şaşırmadım desem yalan olur.

Lig maçlarında bu tempo ve hızla oynarsak kaç puan alırız bilmem, ama sıkıntıdan patlarız. Ama sonuçta hazırlık maçı, ondan çok üzerinde durmuyorum.

Stoper

21 Temmuz Perşembe günü Vonresort Otel Sahası'nda saat: 16.00'da Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Sakaryaspor

25 Temmuz Pazartesi günü Gerede The Sign Otel sahasında saat: 13.00'de Azerbaycan 1. Lig ekiplerinden Sumqayıt PFK ile karşılaşıyoruz.

_SoN_

Bence daha adaletli bir sisteme geçilmiş, diğer türlü saçmalığın danışkasıydı.

"Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu yaptığı toplantıda, 2022-2023 sezonundan itibaren Spor Toto 1. Lig'de Play-Off Sisteminin değiştirilmesine karar verdi.
Sezon sonunda ligi ilk iki sırada bitiren takımların doğrudan Spor Toto Süper Lig'e yükseleceği Spor Toto 1. Lig'de Play-Off Sistemi şu şekilde uygulanacak:
- Ligi 3, 4, 5, 6 ve 7. sırada bitiren takımlar Play-Off müsabakalarına katılma hakkı kazanır.
- Ligi 3. sırada bitiren takım doğrudan Play-Off Finaline yükselir.
- Ligi 4. sırada bitiren takım ile 7. sırada bitiren takım, 5. sırada bitiren takım ile ise 6. sırada bitiren takım eşleşir. Müsabakalar, 4. ve 5. takımların sahasında tek maç eleme usulüne göre oynanır.
- Bu müsabakaları kazanan takımlar, ilk maç ligi daha alt sırada bitiren takımın sahasında olacak şekilde, çift maç eleme usulüne göre karşılaşırlar ve bu müsabakalar sonucunda kazanan takım ikinci finalist olarak Play-Off Finaline yükselir.
- Play-Off Finali tarafsız sahada tek maç eleme usulünü göre oynanır. Kazanan takım Spor Toto Süper Lig'e yükselecek 3. takım olur."