Samsunspor.biz Genel Sohbet Odası

Başlatan berusa55, 09 Ağustos 2008, 14:50:52

« önceki - sonraki »

eprianu

İlginç bir camiayız. Eğitim üzerine kurduğumuz platformdan da daha iyi anladım ki bu camianın aksiyon yönü çok zayıf. Çok az kişi müstesna herkes yazıyor, çiziyor, konuşuyor ama icraat yok. Kusura bakmayın ama aksiyonun olmadığı hiçbir oluşum tepkisini dile getiremez.

Twitter'dan yazıyoruz, çiziyoruz ama tesisler konusu hafife alınacak bir konu değil. Ortada çok ciddi bir tehdit var. Kaldı ki bu ülkede bürokrasi kanun, hukuk, nizam dinlemeden istediğini yapıyor. Mesela Çarşamba Ovası Cumhurbaşkanlığı tarafından koruma altında olmasına rağmen birileri gelip santral dikebiliyor.

Bu kadar girizgah yeter sanırım. Sözün özü şu: Elimizden stadımızı aldılar ses çıkaramadık. Eğer tesisler elimizden giderse en az 3-5 sene kaybımız olur. Birileri altyapıdaki başarıyı bizden önce fark etti. İsim vermek istemiyorum ama bu camiada herkes tarafından sevilen, sayılan kişiler ön plana çıkıp taraftarı organize etmeli. Yoksa tesisler elimizden gider. Bu kadar net.

İsim vermedim ama kastettiğim kişiler kesinlikle tribün liderleri değil. Onu baştan söyleyeyim. Onların neler yaptığını meydandaki mitingde gördük.

Yine kritik bir zaman dilimindeyiz ve tepki verme hususunda benim yine çok fazla umudum yok. İnşallah yanılırım.

mehmet yılmaz

Mustafa Demir, Samsun'un başına gelen en büyük felaketlerden biridir.
Samsunspor'u geçtim, Samsun'u sevdiğini bile düşünmüyorum.
19 yıldır ülkeyi ve Samsun'u yöneten partinin bize bakışı Alpay Özalan'ın hikayesinde saklıdır.
Tesisleri yıkmak ise, sıkar biraz...

_SoN_

Bu konularla alakalı çok doluyum çok, ne kadar yazarsam yazayım içimdeki tam manasıyla anlatabileceğimi sanmıyorum, şöyle futbol kentiyiz , böyle Samsunsporluyuz diye övüne övüne bitiremiyoruz, ama koskoca şehri gez, en küçük yerden en büyük alışveriş merkezlerine kadar gez Samsunspor formasını yada benzer ürünleri bulacağın yerler bir elin parmağını geçmez, hatta bakın dikkat edin süper ligin 4 takımı formaları atkıları Samsunspor forması olmadan utanmadan sergilenir, sırf bu yüzden kaç defa tartışmaya girdim esnafla, kendi ilçemde gezin dolaşın bir tane Samsunspor forması satan yer bulun (lisanslı çakma farketmez) gelin bulun gidip plakaket verelim, hatta ileriye gidelim, arabaların arkalarına plakalarına dikkat edin ( son yıllarda Samsunspor simgeleri vs çoğaldı,bunu görmekle berabar) hala farklı karadeniz takımları, farklı istanbul takımları simgeleri plaka işaretleri atkıları memlekerimizde gururla sergilenir, yıllarca benim saçma bulduğum ama hep olan TS-SS atışmalarında klavyeden atıp tutuyoruz ama gidin bakın o beğenmediğiniz Trabzona ve dediklerimi kıyaslayın, görün bakalım bizim Samsunsporluluğumuz öle klavyeden yazdığımız gibi öle böle mi?

Bunları forumda gurur duyduğum gerçek Samsunsporlu kardeşlerimden tamamen ayrı durumlardır, forumdaki kardeşlerim üzerine alınmasın, ama bu gerçekleri görmemiz bunları değiştirmek için elimizden geleni yapmamız lazım, sadece takım olarak değil ama aslında takımın önderliğinde, yani SAMSUNSPOR öncülüğünde SAMSUN milliyetçiliğini yaymalıyız, bakın o zaman herhangi bir ts li gelip bizim tesislerimizi ağzına alabiliyor mu? bakın o zaman Samsun'da adım başında saçma sapan formalar sergilenip bizim formamızı samanlıkta iğne arar gibi arıyormuyuz! Mesele aslında siyasetten önce geliyor, bu durum sosyal medyanında daha aktif kullanılmasıyla lehimize değişiyor, ben inanıyorum ki, forumdaki bilinçli arkadaşlarımızın sayısı arttıkça değişecek.

Dediğim gibi bu konuda çok dertliyim sayfalarca yazabilirim ama işin özeti bu, biz gerçek SAMSUNLULARIN sayısını arttıracağız, inatla kendi formamızla gezeceğiz, inatla ( benim dükkanımda olduğu gibi her masada Samsunspor müşterinin gözüne sokulacak) her fırsatta laf olaraya getirilecek, ilk bunları geliştireceğiz, daha sonra gerekirse beraber hareket edip çıkan çatlak seslere karşı dururuz,ilk yapmamız gereken kendi içimizde.

defansif orta saha

Alıntı yapılan: _SoN_ - 12 Temmuz 2021, 12:41:45Dediğim gibi bu konuda çok dertliyim sayfalarca yazabilirim ama işin özeti bu, biz gerçek SAMSUNLULARIN sayısını arttıracağız, inatla kendi formamızla gezeceğiz, inatla ( benim dükkanımda olduğu gibi her masada Samsunspor müşterinin gözüne sokulacak) her fırsatta laf olaraya getirilecek, ilk bunları geliştireceğiz, daha sonra gerekirse beraber hareket edip çıkan çatlak seslere karşı dururuz,ilk yapmamız gereken kendi içimizde.

Hocam, iletinizin tamamını alıntılamadım ama noktasından virgülüne katılıyorum. Aynı şeyleri bir kez daha yazmamak adına kendi ilavelerimi bırakacağım.

Samsun bir futbol kentidir ama maalesef "Samsun bir Samsunspor kenti" değildir. Cefakar taraftar zaten hep vardı. Son yıllarda ise İsmail Uyanık ve Yüksel Yıldırım'ın gelişiyle şehirdeki insanlar (özellikle de gençler) biraz daha gaza geldi ama yetmez. Ya Allah aşkına en basiti, koskoca Piazza'da veya koskoca Çiftlik Caddesi'nde bir Store55 nasıl olmaz? Buralarda yoksa daha nerede olacak?

Samsunsporluluk kültürünün yerleşmesi için ister katılın ister katılmayın ama bana göre sportif başarı şart. Süper Lig şampiyonluğu kolay iş değil eyvallah ama bizim henüz bir Türkiye Kupamız bile yok. Bu tuhaf değil mi? Bu başarısızlıklar içinde yeni nesli nasıl "tavlayacağız"? Sadece memleketçilik ile mi Samsunsporlu yapacağız? Sever misiniz bilmem ama İslam Çupi'nin yazıları çok hoşuma gider. Rahmetli, Fenerbahçe yazarıdır ama çoğu yazısı futboldan çok hayatla ilgilidir. Galatasaray UEFA Kupasını aldığında "Niye Fenerli Olunsun?" diye bir yazı yazmış. Fener'i Galatasaray'ı bir kenara koyun da son paragrafı okumaya değer.

"Şu ihtiyar yaşımda şimdi düşünüyorum. 1990 yılından sonra İstanbul mahallelerinde çocuklar niye Fenerbahçe'yi tutsunlar, niye Fenerbahçeli olsunlar diye... Fenerbahçe'nin ne Türkiye'de saha tarihi olan, o yerden ayağa paslı dantel örer gibi oyun şekli kalmış, ne de en teknik adamların o çatı altında toplanacak niyetleri. Fenerbahçe artık ne milli takıma en fazla oyuncu veren takımdır, ne o takıma gol kralını veren ekiptir. Türkiye'deki bütün şampiyonluk rekorları Fenerbahçe'nin elinden uçmuştur. Ne kalmıştır isminden başka bu vatanda... Başka takımlar UEFA Kupası'nı, Süper Kupa'yı müzelerine götürmüş iken, yerli tenekelerle çocuğu nasıl Fenerbahçeli yaparsınız artık..."

Henüz 30'lu yaşlarımdayım ama ben bu yazıda Samsunspor'u görüyorum. Milli Takıma 5-6 oyuncu verilen kadroları, gol kralı çıkarılan sezonları, "dişli anadolu kulübü" olduğumuz yılları... Şimdi elimizde ne var? Müzemizde kaç kupa var? "Sevinmek için sevmedik" diyebilirsiniz ama bunu gençler anlamaz. Bizim çocukluğumuzda -o da denk gelirsen- TRT'deki "Avrupa'dan Futbol" vardı. Şimdi gençler her pozisyonun kırk tane farklı çekimini izliyor. Bakın altyapıdaki topçuları bile memleketçilik ile tutamıyorsunuz, çocuklar Avrupa kulüplerine gitmenin peşinde.

Samsunspor maddi olarak kurtuldu belki ama manevi kurtuluşu acilen sportif başarıdan geçiyor. Önce Süper Lig'e kapağı atmalı sonra da en azından bir Türkiye Kupası da olsa kazanmalıyız. "Akhisar kazandı da ne oldu?" denilebilir. Akhisar'ın tarihinde etki edecek bir numara yok, kimse kusura bakmasın fakat bir Bursaspor bir Eskişehirspor bir Trabzonspor Türkiye Kupası alırsa o zaman işin rengi değişir. Camia olmak başka bir şey. Gelecek her sportif başarı bizim tarihimizi de hareketlendirir.

Son olarak Mustafa Demir ile ilgili de şunu yazacağım. Üzülerek söylüyorum ki (inşallah ben yanılırım) o tesisleri yıkar, bir şey de olmaz, üzerine de %60 oy alır. Samsunlu vatandaşın yapması gereken ise çok basit. Seçim zamanı geldiğinde hangi siyasi görüşten olursa olsun, hangi partiden olursa olsun "Samsunlu Milletvekili Adayı veya Samsunlu Belediye Başkanı Adayı" isteyecek. Partisi, sağı solu umrumda değil. "Samsun'a Samsunlu Aday"...

_SoN_

Alıntı yapılan: defansif orta saha - 12 Temmuz 2021, 15:54:01Hocam, iletinizin tamamını alıntılamadım ama noktasından virgülüne katılıyorum. Aynı şeyleri bir kez daha yazmamak adına kendi ilavelerimi bırakacağım.

Samsun bir futbol kentidir ama maalesef "Samsun bir Samsunspor kenti" değildir. Cefakar taraftar zaten hep vardı. Son yıllarda ise İsmail Uyanık ve Yüksel Yıldırım'ın gelişiyle şehirdeki insanlar (özellikle de gençler) biraz daha gaza geldi ama yetmez. Ya Allah aşkına en basiti, koskoca Piazza'da veya koskoca Çiftlik Caddesi'nde bir Store55 nasıl olmaz? Buralarda yoksa daha nerede olacak?

Samsunsporluluk kültürünün yerleşmesi için ister katılın ister katılmayın ama bana göre sportif başarı şart. Süper Lig şampiyonluğu kolay iş değil eyvallah ama bizim henüz bir Türkiye Kupamız bile yok. Bu tuhaf değil mi? Bu başarısızlıklar içinde yeni nesli nasıl "tavlayacağız"? Sadece memleketçilik ile mi Samsunsporlu yapacağız? Sever misiniz bilmem ama İslam Çupi'nin yazıları çok hoşuma gider. Rahmetli, Fenerbahçe yazarıdır ama çoğu yazısı futboldan çok hayatla ilgilidir. Galatasaray UEFA Kupasını aldığında "Niye Fenerli Olunsun?" diye bir yazı yazmış. Fener'i Galatasaray'ı bir kenara koyun da son paragrafı okumaya değer.

"Şu ihtiyar yaşımda şimdi düşünüyorum. 1990 yılından sonra İstanbul mahallelerinde çocuklar niye Fenerbahçe'yi tutsunlar, niye Fenerbahçeli olsunlar diye... Fenerbahçe'nin ne Türkiye'de saha tarihi olan, o yerden ayağa paslı dantel örer gibi oyun şekli kalmış, ne de en teknik adamların o çatı altında toplanacak niyetleri. Fenerbahçe artık ne milli takıma en fazla oyuncu veren takımdır, ne o takıma gol kralını veren ekiptir. Türkiye'deki bütün şampiyonluk rekorları Fenerbahçe'nin elinden uçmuştur. Ne kalmıştır isminden başka bu vatanda... Başka takımlar UEFA Kupası'nı, Süper Kupa'yı müzelerine götürmüş iken, yerli tenekelerle çocuğu nasıl Fenerbahçeli yaparsınız artık..."

Henüz 30'lu yaşlarımdayım ama ben bu yazıda Samsunspor'u görüyorum. Milli Takıma 5-6 oyuncu verilen kadroları, gol kralı çıkarılan sezonları, "dişli anadolu kulübü" olduğumuz yılları... Şimdi elimizde ne var? Müzemizde kaç kupa var? "Sevinmek için sevmedik" diyebilirsiniz ama bunu gençler anlamaz. Bizim çocukluğumuzda -o da denk gelirsen- TRT'deki "Avrupa'dan Futbol" vardı. Şimdi gençler her pozisyonun kırk tane farklı çekimini izliyor. Bakın altyapıdaki topçuları bile memleketçilik ile tutamıyorsunuz, çocuklar Avrupa kulüplerine gitmenin peşinde.

Samsunspor maddi olarak kurtuldu belki ama manevi kurtuluşu acilen sportif başarıdan geçiyor. Önce Süper Lig'e kapağı atmalı sonra da en azından bir Türkiye Kupası da olsa kazanmalıyız. "Akhisar kazandı da ne oldu?" denilebilir. Akhisar'ın tarihinde etki edecek bir numara yok, kimse kusura bakmasın fakat bir Bursaspor bir Eskişehirspor bir Trabzonspor Türkiye Kupası alırsa o zaman işin rengi değişir. Camia olmak başka bir şey. Gelecek her sportif başarı bizim tarihimizi de hareketlendirir.

Son olarak Mustafa Demir ile ilgili de şunu yazacağım. Üzülerek söylüyorum ki (inşallah ben yanılırım) o tesisleri yıkar, bir şey de olmaz, üzerine de %60 oy alır. Samsunlu vatandaşın yapması gereken ise çok basit. Seçim zamanı geldiğinde hangi siyasi görüşten olursa olsun, hangi partiden olursa olsun "Samsunlu Milletvekili Adayı veya Samsunlu Belediye Başkanı Adayı" isteyecek. Partisi, sağı solu umrumda değil. "Samsun'a Samsunlu Aday"...

Yazılarınızı özenle takip ediyorum,bu değerlendirmeleriniz de çok çok önemli, forumda kalmanız ve bu yazıları sık sık bizimle paylaşmanızla, (sayıların artmasından kastım bunlardı) dediklerimiz zamanla olacak inşallah.

defansif orta saha

2021-22 fikstürü ilk devresine göre son 5 hafta maçlarımız (fikstürde kayma olmazsa muhtemelen ligi de bu maçlarla bitireceğiz)

Altınordu
Ankaragücü
Boluspor
İstanbulspor
Tuzlaspor

Son 5 hafta önemli, işler son maçlarda karışıyor 🙄

yk55

Vay arkadaş şu tuzla maçını iple çekiyoruz dedik, onuda son hafta ayarlamış TFF(bence bilerek)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

isyan

Sezonun son haftasi Tuzla deplasmani.
Bizim Takimin zaten bizi Nefret ettigimiz Takimlarin diline düsürmek'ten yaptigi daha iyi birsey yok. Bu firsati kacirmazlar.
Önceden herseyi bitirmek zorundayiz simdi

KocumVolkan

İlk hafta bay geçmemiz çok iyi oldu. Bizimkiler yine son dakikaya bırakırsa forvet transferini en azından 1 maç forvetsiz oynamamış oluruz. Devre aramız da diğer kuluplere göre uzun olacak.

Geçen sene son maçlar kolay diyorduk olanları gördük. Tuzla maçına sevindim. Ciddiye alıp oynasınlar işte karşıdaki takımın asılacağı belli.

jean

Fikstur iyi gibi gorunuyor ilk haftayi bay gecmemiz guzel oldu hazirlik bakimindan arada bosluk olmicak daha ara vermeden oynayacagiz insaallah hayirli ugurlu olur bu sezon

ercan0655

Arkadaşlar tomane olayı ne oldu, yeni santrafor transferi var mı? Bilgisi olan varsa yazbilir mi ses seda yok kulüpten.

Sadece Samsunspor

Alıntı yapılan: ercan0655 - 15 Temmuz 2021, 21:02:33Arkadaşlar tomane olayı ne oldu, yeni santrafor transferi var mı? Bilgisi olan varsa yazbilir mi ses seda yok kulüpten.

tomane geldi kampta. transfer yok.

Stoper

Hadi bakalım hazırlık maçımız için geçtik TV'nin başına.
Plumain ve yeni transferleri izleyeli görelim.

fanatik samsunsporlu

Sağ taraf felç.Hem pluman hem Ali.Santrafor zaten yok.Hasan her zamanki gibi harika.

Sadece Samsunspor

Ara ara izledim hepsini izlemedim. Ancak sol bek Esin i pek begenmedim standart bi topcu. Ali Ulgen den umidim var. Plumain gereksiz yabanci olarak takimda duruyor. Hasan iyi. Osmanda fena degil. Defans gol yemedi ama bana pek iyi gelmedi. Ilerde zaten kimse yoktu. 2 forvet sart oglu sart