Yüksel Yıldırım - Başkan

Başlatan _SoN_, 01 Mart 2020, 17:23:33

« önceki - sonraki »

5trawberry

Başkan hevesli, istekli iş dünyasının verdiği stresi seyir zevki yüksek bir takım oluşturarak atmak istedi ama çuvalladı.
Hepimizin ortak fikri şu: saygın iş adamı olmak, futbola değer katan isim olarak parayla yola çıkmanın hiç bir anlamı yok çünkü bu ülkede futbola yatırım yapılmaz.
Başkan Türk futbolunda bir şeyleri değiştirmek istiyorum dedi ama olmadı, elinde tesbih reisss reisss demedikten sonra bu işler çok zor.
En alt liglerde bölgesel amatör başlasın diyorlar, bakan ben bilmem reise gidin diyor.
Ülkenin hali bu.
Kural ihlalini tescilleyen bir TFF var...
İtalya'ya kaybetsek de önümüzde alacağımız altı puan var diyen aciz, samimiyetsiz bir TFF başkanı var.

defansif orta saha

Evet, yine başladığımız yere döndük 🤷🏻‍♂️

"Transfer dönemi nedense herkes bana akıl veriyor. Ama parasız transferler yapılamıyor. Neden para veren yok da hep akıl verenler var? Mümkünse takımına ve kulübüne sahip çıkın. Yoksa kulüp ve takım sıradan olacak. Beni yormaya başladınız. Lütfen kulübünüze maddi yardım yapın..."

https://mobile.twitter.com/YY_Samsun/status/1403122313332248579

_SoN_

Biz hep olumlu düşünmek istesekte, maşallah başkanımız bizi hiç şaşırtmıyor. Aynen dediğin gibi renktaş, başa döndük.

Desiqner

Alıntı yapılan: defansif orta saha - 11 Haziran 2021, 08:57:48Evet, yine başladığımız yere döndük 🤷🏻‍♂️

"Transfer dönemi nedense herkes bana akıl veriyor. Ama parasız transferler yapılamıyor. Neden para veren yok da hep akıl verenler var? Mümkünse takımına ve kulübüne sahip çıkın. Yoksa kulüp ve takım sıradan olacak. Beni yormaya başladınız. Lütfen kulübünüze maddi yardım yapın..."

https://mobile.twitter.com/YY_Samsun/status/1403122313332248579

Madem sürekli maddi destek isteyeceksin başkanım niye şirketleşme için şehirden destek istedin ? Türkiye'nin Barcelonası oluruz diyen de ben değildim. Parayı hangi profesyonellerin hatası ile kaybettiysen onlardan iste bence.
Başka hiç bir şehirde başkanın bu söylemleri bu kadar tepkisiz karşılanmaz. Sırf Samsunspor zarar görmesin başkan küsmesin diye en haklı tepkileri bile göstermedikçe küçük çocuk gibi şamarlanmaya devam edeceğiz.

s_uzunkaya

Gördüğüm kadarıyla bu siteden kimse yazmıyor twiterda. Buradan mudail olunsa etkili olacak arkadaşlar var. Bence bu adamı bilinçli taraftar yönlendirmeli.

KareAs55

Yüksel Yıldırım'ın eksikleri var mıdır elbette var fakat bu konuda değişmesi gereken Yüksel Yıldırım değil bence taraftar profilinin değişmesi gerekiyor.Bazı taraftarların tutumuna hayattan örnek verecek olursak mesela evimize misafir gelmiş yeni aldığımız mobilya takımına bu çöp, bunu nerden aldın bu mobilya takımıyla misafir mi ağırlanır demekten farkı yok bence absürt duruyor yani.Bu şehirde herkesin futbol bildiği iddia ediliyor biliyor mu bilmiyor mu orası tartışılır fakat şu bir gerçek taraftar taraftarlığını bilmiyor, yönetici yöneticiliğini bilmiyor, hoca hocalığını bilmiyor böyle bir ortamda bunları yaşamak çok normal.Yüksel Yıldırımın burada mesajı net taraftar taraftarlığını yapsın scoutluğa soyunmasına veya karar vericiliğe soyunmasına gerek yok. Dediğim gibi Yüksel Yıldırım'ın üslubundan kaynaklı baştan beri bazı talihsiz açıklamaları var, eksikleri var, sportif anlamda hataları da var fakat yani adam durduk yere bu muhabbeti açmıyor bizim gördüğümüz sadece bir mesaj ona gelen en az yüz tane mesaj vardır.Üstelik başkan Mehmet Hocama sorduğu soruları da göz önüne alarak başka fikirlere karşı bir önyargısı yokmuş sanırım hatta yanlış insanların fikirlerine kulak astığı için daha fazla problem var gibi yani olaya şöyle diyemeyiz para vermezsen fikir üretemezsin böyle bir durum yok diye düşünüyorum. Özetle; Yüksel Yıldırım'ın hataları vardır,Samsunspor taraftarının da hataları vardır iki tarafında iletişim eksikliği bariz ortada herkesin çözüm önerisi olan Yüksel Yıldırım'ın sosyal medyadan soyutlanması en doğrusu ama öyle bir şeyin olacağını da düşünmüyorum.

Ayberk

"Benim şirketim" diyeceksiniz, sonra "şirketinize" para isteyeceksiniz. Burada bir tuhaflık var. Hayır, Samsunspor'umuza elimizden geleni verdik, veriyoruz, vereceğiz. Konu bu değil. Başkanın da anlaması gereken tam da bu. "Şirketin" mi? Samsunspor'umuz mu? Bu ikircikli dili ortadan kaldırdığında çok daha sağlıklı bir iletişim dili kurulabilir. Böyle bir gayesi var mı? Yorumsuz.

_SoN_

@Ayberk renktaşa katılıyorum.

Takım seninse başkasından neden devamlı yardım istiyorsun? Neden istediğin yardımı göremeyince taraftara kızıyorsun?

Takım hepimizinse neden "Ben Samsunspor'u satın aldım, artık takım benim" diyorsun.

Kimse yanlış anlamasın, elimizden geldiğince kombinemizi, formamızı alır takıma her zaman destek oluruz, olacağız, benim itirazım baştan bu yana "BU TAKIM BENİM" söylemi.

Şimdi çıkar biri başkan böyle demedi demesin, son zamanlarda söylemlerini biraz yumuşatsada, kimin ne demek istediğini anlayacak kapasitedeyiz.

jean

Dostum resmi olarak takim yuksel baskanin onu ifade ediyor yoksa tabiki hepimizin birde soyle dusunelim yapmiyorum transfer orta siralara oynayalim artik para harcamayacagim derse ne yapabiliriz birde bu acidan bakalim

_SoN_

Alıntı yapılan: jean - 12 Haziran 2021, 13:45:11Dostum resmi olarak takim yuksel baskanin onu ifade ediyor yoksa tabiki hepimizin birde soyle dusunelim yapmiyorum transfer orta siralara oynayalim artik para harcamayacagim derse ne yapabiliriz birde bu acidan bakalim

Bu bahsettiğin tüm şirket takımları için geçerli olursa hangi başkan "takım resmi olarak onun bile olsa" devam edebilir görevinde? Süper ligte zirveye oynayan takımlar bellidir amaç Şampiyon olmak, bizim ligimizdede zirveye oynayacak takımlar bellidir, sen bu takımlardan birini şirketleşerek değil tapusuyla bile alsan taraftar hedefler doğrultusunda tepkisini koyar ve bu tepkiye bu zamana kadar hiçbir başkan duyarsız kalamamıştır. Benim anlatmak istediğim açık, bu takımı CAMİA olarak kabul edip, taraftarla beraber üst sıralara çıkarmak, takımla beraber kendinde büyümek istiyorsan, söylemlerini buna göre yumuşatmak gerekir.
Yüksel Başkanı twitterda gazlayan sözde "başkanın hayranları" her geçen gün nasıl sayılarını arttırıyor hepimiz görebiliyoruz, mesele "PATİŞAHIM ÇOK YAŞA" mantığının bu şartlarda bile benim için geçersiz olmasıdır. Asıl mesele SAMSUNSPOR dur.

celebi

Alıntı yapılan: jean - 12 Haziran 2021, 13:45:11Dostum resmi olarak takim yuksel baskanin onu ifade ediyor yoksa tabiki hepimizin birde soyle dusunelim yapmiyorum transfer orta siralara oynayalim artik para harcamayacagim derse ne yapabiliriz birde bu acidan bakalim

O zaman pışpışlamaya devam mı edelim :)

MeL_55

12 Haziran 2021, 14:49:41 #206 Son düzenlenme: 12 Haziran 2021, 14:55:17 MeL_55
yüksel yıldırım bu kafayla nasıl bu şirketleri yönetiyor diye soruyorum kendime.
ya da şöyle bakıyor olaya. taraftarlar salak, ben akıllıyım, ne koparırsam kar.

biz bu adamı zorla getirmedik. madem bu kadar zoruna gidiyor, git kardeşim. eğer taraftar transfer parasını verecekse senin işin ne orada? ilkokul çocuğu olsa ciddiye almayacağım ama bu nedir arkadaş. hangi taraftar atiyorum bayern münihin baskanina  gidip al kardesim 200 milyonu bize haarlandi getir diyor. böyle dünya mi var :D

biz başarıya aşık değiliz, paşa gönlü transfer yapmak istemiyorsa yapmasin. sonucta samsunspor ne kadar basarili olursa onunda "yatirimi" tekrar artiya girecek. bunu anlamayacak kadar cahilse, diyecek bir lafim kalmaz.

ben samsunsporun oldugu her lige raziyim. yemisim süperligi. olmasakta olur.

jean

Alıntı yapılan: celebi - 12 Haziran 2021, 14:33:57O zaman pışpışlamaya devam mı edelim :)
hazir sanirla bekleyelim hersey istedigimiz gibi zamanla olur insaallah

Stoper

Yüksel Yıldırım zorla gelmedi fakat yola çıktığı İsmail Uyanık'ın ikna etmesi, vaadleri etkin oldu. Kendini kandırılmış hissedebilir.
Kendisi de Türk futbolunun içinde olmaktan pişman olduğunu söylüyor. Bırakıp da gidemiyor.
Hem 2. Lig de, hem de 1.ligde boşa geçen sezon oldu. Bekleme yapmadan süper lige çıksaydık şuan çok farklı ruh halinde olurdu. Bu sene çok başka stres ve gerilim olacak. Umarım iyi başlarız ve şampiyonluğa ulaşırız.

defansif orta saha

Başkan ısrarla "futbol kulübü" yönettiğini kabul etmek istemiyor. Diğer şirketleriyle ilgili bir şeyler deseler örneğin "Oraya yatırım yapılır mı? Bu liman alınır mı?" falan, "Sana ne kardeşim" der ve haklıdır da. Fakat iş futbol kulübü olunca "taraftar" denilen olguyu -olumlu ya da olumsuz- göz ardı edemezsiniz.Evet, taraftarların (belki bazısı Samsunspor taraftarı bile değil) twitter'dan çoğu zaman ipe sapa gelmez isteklerinin veya alay etmelerin olduğu bir gerçek ama buna yol veren de bir anlamda Yüksel Yıldırım değil mi? "Ben sosyal medyayı çok iyi ve efektif olarak kullanan Türkiye'deki ilk ve tek Kulüp Başkanıyım!" diyen (https://twitter.com/YY_Samsun/status/1180625423966904320) farklı bir başkan olacağını dile getiren, sürekli Donald Trump'ı örnek gösteren kendi değil mi? Twitter dediğimiz şey köy meydanı gibi, her önüne gelen bir hesap açıp yazabilir. Yüz yüze bir şey diyemeyen insanlar, internetin arkasına sığınıp -sanki hiç yakalanmayacakmış gibi- ağza alınmayacak laflar edip sinir bozabilir. Kaldı ki geçen sene olan transfer fiyaskolarını kendi de kabul etmişken taraftarın "akıl vermesi" pek de şaşırtıcı değil.

Yüksel Yıldırım, twitter konusunda sıkıntı yaşayan biri. Neredeyse her cümlesinden kırıcı bir sonuç çıkıyor. Yapması gereken gayet basit. Twitter kullanımını "duyuru panosu" seviyesine çekip "maç günü paylaşımı, maç sonrası -tebrikler takım- mesajları" düzeyinde kullanması. Hatta bence attığı mesajların altına yorum seçeneğini bile kapatmalı. Bunu yapacak mı? Yıllar içinde gördüğümüz üzere tabii ki hayır.

Samsunspor başkanlığının Yüksel Yıldırım'a Samsun sınırlarında inanılmaz bir şöhret ve prestij kazandırdığı bir gerçek. 2018-2019 sezonu öncesi Yüksel Yıldırım Samsun'da yolda yürüse kaç kişi tanırdı Allah aşkına? Yanlış anlaşılmasın, Yüksel Yıldırım sıfırdı da her şeyi Samsunspor ile kazandı demiyorum. Belli ki kendi zaten uluslararası alanda üst düzey irtibatları olan saygın bir iş adamıymış. Yani "Ben global bir iş adamıyım" derken haklı, ona lafım yok ama Samsun'da taraftar düzeyinde çok tanındığını sanmam. Eminim, çoğumuz 90'lı yıllardaki YILYAK reklamlı formaları bile kendi hatırlatınca "Şirket onun muymuş ya?" dedi. Hatta en basiti Samsun'un en prestijli devlet okullarından Garip-Zeycan Yıldırım Fen Lisesi'nin isminin bile Yüksel Yıldırım ile bağlantılı olduğunu kaç kişi biliyordu? Bu Samsun sınırları dahilindeki şöhretin, havaalanında karşılanıp konvoylarla şehire gitmenin falan Yüksel Yıldırım'ın hoşuna gittiği bir gerçek. Zaten özellikle twitter üzerinde yazanların çoğu da "kırk yılda paralı bir başkan bulduk, aman abi" diye hareket ediyor.

Para isteme mevzusu olarak da şunu diyebilirim. İlk günden beri iletişim sorunu olan bir yaklaşım. Para istemekte haklı ama adres yanlış. Samsunlu iş adamlarına gitmeli, onları sürekli darlamalı, hatırlı tanıdıkları vardır elbet onlarla irtibat kursun eyvallah ama taraftar ne verebilir? Samsun'un Ferguson'u yapacağı Ertuğrul Sağlam ile 5 yıllık anlaşma fikrini kim verdiyse ondan istemeli. (Bu arada üstünkörü bulabildiklerim arasında Alex Ferguson'un Man Utd ile hiç 5 yıllık anlaşmasına rastlamadım. Yabancı basında yer alan her sözleşme haberi 1, 2 veya 3 yıllık diyor.) İnternet üzerinde en basiti forma satışı için Trabzonspor karşılaştırması yapılıyor. Adım gibi eminim ki münferit forma satışı bizimkinden öyle çok çok fazla değildir çünkü ülkemizde insanların ekonomik durumları belli ama Trabzonlu iş adamları balya balya forma satın alıp toplam sayıyı katlamıştır. Bu ayıp bir şey değil, asıl olması gereken böyle. Her kulüp için geçerli, taraftar dediğin ne kadar harcayabilir? Başkan, neşteri sürekli yanlış yere vuruyor.

Yaptığı hiç iyi iş yok mu? Yüksel Yıldırım'ın üç olumlu icraatini sayabilirim.
1) Batan kulübümüze can suyu verdi.
2) TFF 2'de şampiyonluk. (Oradan çıkmak çok önemliydi, tam bir dipsiz kuyu çünkü)
3) Altyapı tesislerini sıfırdan yapıyor. (Eğer işleyen bir sistem kurabilirse bence Süper Lig'den bile önemlisi kesinlikle bu.)
Maalesef başka olumlu bir iş göremiyorum.

Başkanın umrunda olmayacak ama suya yazı yazmak misali son bir tavsiye. "TFF 1'de 2-3 sene daha bekleyeceğiz, acelemiz yok" derse taraftarın pek sesi çıkmaz, biz TFF 1'e zaten alışkınız. Hatta böyle iddiasız bir sezonda sürpriz bir yükselme gelirse kendi de rahat eder ama sezon öncesi "uçacağız kaçacağız" diye hedef koyup gaz verirse beklenti çok büyüyor. Haliyle hayal kırıklığı da tepkiler de büyük oluyor.