Samsunspor.biz Genel Sohbet Odası

Başlatan berusa55, 09 Ağustos 2008, 14:50:52

« önceki - sonraki »

eprianu

Alıntı yapılan: yk55 - 23 Mayıs 2021, 13:05:21Ayrıca ant olsun, bu ligin or..pusu TUZLAnıp kaşarlanmış takımına karşı oynayacağımız maçta oğlumla beraber yer alıp, bildiğim bütün küfürleri edecem oğlumada miras bırakacam. O da küçükten öğrensin şerefsizlikleri.

Tuzla yüzünden çıkamadık gibi bir bahanenin arkasına sığınmıyorum ama o maçı ben de iple çekeceğim. Son ana kadar "Şikeci Tuzla" diye bağıracağım. Haysiyetsizler göstere göstere şike yaptılar.

defansif orta saha

Alıntı yapılan: Sol Açık - 23 Mayıs 2021, 11:01:21Elmalarla armutları karıştırmamak gerek. Süper lige bu açıklamalardan dolayı falan çıkamamış değiliz!

Hayatta "sadece işi" ile uğraşan bir takımın ne taraftarı, ne de tarihi, ne de kültürü olur. Armamızda Atatürk'ü taşıdığımızı, 19 Mayıs'ın şehri olduğumuzu falan da gizleyelim o zaman! Samsunspor yenilgilerin ve yenilgiler sonrası ayağa kalkışların takımıdır! Bu "sadece işi" ile uğraşanların yapamayacağı birşeydir.

Kadın cinayetleri, İstanbul sözleşmesi vb konularla kulübün ilgilenmesi, açıklama yapması doğrudur ve bu açıklamalardan dolayı Süper Lige çıkamadığımıza inanıyorsak; çözüm bu açıklamaları yapmamak değil, bu kirli oyunu bozmaktır!

Kendimi yeterince ifade edemediğimi düşünüyorum. Biraz da açayım mevzuyu. Daha önce de yazmıştım. Ligin 23.haftasında ADS'nin 10 puan önündeyken gerisine düşüyorsak, saçma sapan şekilde her maç çifter çifter kırmızı yiyorsak, kulüpte herkes kafasına göre takılıyorsa bu işin bahanesi yok. Elbette "Biz gol attık da İstanbul Sözleşmesi yüzünden vermediler" gibi bir durum söz konusu değil yani. Benim tavsiyem daha çok gelecek yıl ile ilgili.

Atatürk'ten, 19 Mayıs'tan bahsetmişsiniz. Allah aşkına, ben "Atatürk'ü atalım, adını anmayalım" diye mi yazdım? Atatürk, 19 Mayıs, Milli Mücadele gibi konu başlıkları benim de onurum, gururum, şerefim. Bununla birlikte bu değerlerimiz ülkemizin de ortak değerleri. Mesela Altay kulübü ve tribünleri de en az bizim kadar Atatürk'e 19 Mayıs'a sahip çıkar ve adamlar finaldeler (bence süper lig'e de onlar çıkacak). Kimse de yollarına taş koymadı. Ben bizim takım için "Atatürklü arma, Atatürklü forma sebebiyle bizi çıkarmadılar" diyenlere de kesinlikle katılmam. O da bana bizim kuruntumuz gibi gelir hep. Biz bu sene kendimiz ettik kendimiz bulduk. (Katılmayanlar olabilir, farklı fikirlere saygı duyarım)

İstanbul Sözleşmesi ise toplumsal bir olay gibi gözükse de dibine kadar siyasete batmış hatta siyasetin oyuncağı olmuş bir mevzu. Ağzınızı açtığınız anda ya o tarafsınız ya bu taraftasınız, kaçışınız yok. Bu forumda  sallıyorum 1000 kişi varsa 1000 tane de farklı siyasi görüş vardır ama hepimizi ortak noktada buluşturan Samsunspor'dur. Dolayısıyla yıllardır taraftar olarak Samsunspor'un siyasetçilerin seçim malzemesi olarak kullanmasını eleştirirken Samsunspor'un yeniden hiçbir şekilde siyasi bir mevzu içinde yer almaması gerektiğini düşünüyorum. Atatürk ve 19 Mayıs ise elbette siyaset üstü kavramlar olduğu için ortak paydamız, başımızın üstünde yeri var her daim.

Dilimin ucuna çok örnek geliyor da insan her şeyi yazmaktan çekiniyor. Aslında aşağı yukarı aynı görüşleri paylaştığımızı düşünüyorum. Belki bir gün çay kahve içerken denk gelirsek daha koyu bir sohbet imkanı buluruz. Saygılar  :)

Alıntı yapılan: 55__Gurbet__55 - 23 Mayıs 2021, 15:18:02İkisi çok farklı konu. Kadın cinayetleri toplumsal, Istanbul Sözleşmesi siyasi konu. Ülkenin 99% olduğu gibi başkanda İstanbul Sözleşmesinin içeriğini bilmeden sadece siyasi görüşüyle bir safta yer alıyor.
Kadına karşı şiddet toplumuzun sorunu olduğu için gerek kulüp gere tribün bu konuda farkındalık yaratmak için çalışmalar yapabilir(mor forma vs.) ama İstanbul Sözleşmesi siyasetin işi bizim değil.

Çıkamamamızın sebebi Istanbul Sözleşmesi değil ama bu yüzden çok gereksiz bir siyasi tartışmanın içine düştük. Bu sene futbol hariç her şeyi konuştuk, her türlü saha dışı tartışmanın içinde bulunduk.

@55__Gurbet__55'in yazdıklarını okuyunca fark ettim ve bir noktada hak verdim. Kadına şiddetin önlenmesi ile ilgili etkinlikleri İstanbul Sözleşmesinden ayrı tutabiliriz. Bu noktada görüşümde revizyon yapabilirim. En azından "kadına şiddete hayır" dediğinizde kimse "ne yapıyorsun?" demez ama İstanbul Sözleşmesi ile ilgili görüşlerim bâkidir.

GurbetciFanatik

Ben olsam UEFA ya giderim
Hakkimi ararim banane.
Ümraniye macini tekrarlatirim sonuna kadar giderim uefa fifa insan haklari ne varsa 🤣🤣🤣

Maksat süperlige cikmak degil maksat tff dünyaya avruoaya rezil etmek.
Ama sustururlar yine bizi.
Sonucta arkamizda kimse yok

eprianu

Alıntı yapılan: GurbetciFanatik - 24 Mayıs 2021, 01:12:20Maksat süperlige cikmak degil maksat tff dünyaya avruoaya rezil etmek.

Utanma, arlanma olmadığı için çok da umurlarında olmaz. Şampiyonlar Ligi finali için "Kuzu kuzu gelecekler" dediler ama final maçı ülkemizden alınınca hiçbir şey olmamış gibi devam ettiler. Zaten ülkeyi veya Türk futbolunu düşündükleri falan yok. Maksat çamurdan olsun bizden olsun mantığı.

Sadece Samsunspor

Playoff sistemi yerine playout olsa daha iyi. 70 puan topladik cikamadik. Adsde 70 giresunda 70 onlar cikti. 60 kusur puan alan lige cikiyor biz 70 puanla bu ligde kaliyoruz. Ilk 2 direk ciksin 3. Olan superligde kume dusme potasindaki en ust takimla playout oynasin. Bu sistem cok sacma geliyor artik.

cembaba

Ligde en çok puan toplayan takımlar değil, en çok puan toplayan ilk iki sıradaki takım çıkıyor. O zaman bu ne demek? 68/34=2.00 demek değil. Bu sene bunu öğrendik. Rakiplerini yeneceksin, alt sıradakileri yeneceksin. İlk ikiye demir atacaksın ve çıkacaksın demek. Baştan işi sıkı tutacaksın demek. Karavana transfer yapmayacaksın demek. Hele hele başarısız sahada yürüyen Gökhan Karadeniz'le sürekli aynı şeyi denemek değildir. Kubilay'ın yerinde olsam 1 dakika durmam. Yazık değil mi bu çocuğa? 11 oynaması için elinden ne geliyorsa yapıyor.

KocumVolkan

Alıntı yapılan: Sadece Samsunspor - 24 Mayıs 2021, 13:08:52Playoff sistemi yerine playout olsa daha iyi. 70 puan topladik cikamadik. Adsde 70 giresunda 70 onlar cikti. 60 kusur puan alan lige cikiyor biz 70 puanla bu ligde kaliyoruz. Ilk 2 direk ciksin 3. Olan superligde kume dusme potasindaki en ust takimla playout oynasin. Bu sistem cok sacma geliyor artik.

Play off sisteminde 3.direkt finale kalsa.. 4.yarı final oynasa 5. ve 6.aralarında çeyrek final oynasa daha mantıklı ve güzel olur. 3.olan takımın hakkı bariz bir şekilde yeniliyor.

5trawberry

Linç yemeyi göze alıyorum. Devre arasında da yazmıştım Batuhan Karadeniz konusunu. Geçen sene Bahattin'in 18 gol attığı ligde adam bu sene 30 gol attı. Normal golü yok,yine İbrahimoviç golü attı bugün.
Düşünüyorum da Ahmethan bu adamın getir goturunu yapacak potansiyelde.
Ama biz Batuhan'u beğenip de almazdık.

SSKLA

Alıntı yapılan: 5trawberry - 24 Mayıs 2021, 18:18:25Linç yemeyi göze alıyorum. Devre arasında da yazmıştım Batuhan Karadeniz konusunu. Geçen sene Bahattin'in 18 gol attığı ligde adam bu sene 30 gol attı. Normal golü yok,yine İbrahimoviç golü attı bugün.
Düşünüyorum da Ahmethan bu adamın getir goturunu yapacak potansiyelde.
Ama biz Batuhan'u beğenip de almazdık.

Batuhanın kalitesi tartışılmaz, dünya starı yeteneği vardı ama karakteri de tartışılmaz. İsterse gelir 36 maçta 0 gol atar, isterse geli 50 gol atar.

Sadece Samsunspor

Mustafa Aztopal ın istifa ettiği ancak başkanın kabul etmediği söyleniyor. İstifa etmek isteyen adamı tutarsan gün gelir ben zaten istifa etmiştim der işin içinden çıkar. Tamam istikrar iyidir ama iyilerle.

Sadece Samsunspor

Tff 1.ligi 20 takimli yapacakmis. Sakarya ve kocaeli 2side gelecek heralde. Seneye ortalik karisik ve cok zor

jean

Nasil bir memleketiz arkadas siyasetle takimlar ligde kaliyor veya cogaliyor saka maka seneye 1.lig kazi kazani olacak

Sadece Samsunspor

26 Mayıs 2021, 20:14:42 #48597 Son düzenlenme: 26 Mayıs 2021, 21:36:57 Sadece Samsunspor
Playoff finalini izliyorum. Ahmet Ilhan kaleciyle karsi karsiya bilerek kacirdin yazik genc cocuklarin umidini kiriyorsun.

Altinordu nun penaltisi verilmedi net el vardi

Ibrahim ozturkten cikti top aut verdi. Ince ince kiyiyorlar

cakir55

Sadece Samsunspor

Dk 81de de cekti sonra birakti o da penaltiydi bence