Avrupa Süper Ligi

Başlatan Nuri Asan, 19 Nisan 2021, 17:01:35

« önceki - sonraki »

Nuri Asan

19 Nisan 2021, 17:01:35 Son düzenlenme: 19 Nisan 2021, 17:14:18 Nuri Asan
Barcelona önderliğinde yeni bir icat gelmiş. UEFA lisanlarınızı iptal ederim, La Lig A sizi bu ülkenden sürerim dese de adamlar ciddi ciddi ligi kurmaya kararlı.

Juventus ise bizden daha aşağıdaki takımlarla oynamak istemiyoruz diye saçma açıklama yapmış.

İngiltere'den önde gelen 6 kulübün de dahil olduğu 12 futbol kulübü, Avrupa Süper Ligi'ni kurduklarını açıkladı. FIFA ve UEFA girişimi kınadı, bu ligde oynayan futbolcuların diğer liglerden men edilebilecekleri uyarısında bulundu. İngiltere'de taraftar dernekleri de karara tepkili.

Kurucu 12 takım İngiltere Premier Ligi'nden Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United ve Tottenham; İspanya La Liga'dan Atletico Madrid, Barcelona ve Real Madrid; İtalya Seria A'dan Milan, Inter Milan ve Juventus.

Bana sorarsanız olay tamamen maddi, futbol falan değil. Bu konuda en mantıklı açıklamayı Liverpool ve Klopp reis yaptı. Ne diye her hafta Real Madridle oynayalım ki dedi.

Bizim Liverpool taraftarının, Klopp reisin ve Anfield halkının bu işe karşı çıkmasına sevindim.

Bekleyip göreceğiz. Yemde olabilir.

Bu arada gs neredeyse yalvarıyor bizi de alın diye. La olm siz kimsiniz, 21 sene önce aldığınız kupayı Sevilla her sene alıyor. Adamların aklı kalmmış 2000 li yıllarda. Sen ilk önce Avrupa maçlarında ülkeni rezil etme.

Başlık yanlış yerde ise, kusura bakmayın.

HAYDİ BASTIR ŞANLI LİVERPOOL. Sen kimsin ya Barcelona?

https://twitter.com/SocratesDergi/status/1383920434228334596

https://twitter.com/futbolarena/status/1384113918356824070

https://twitter.com/futbolarena/status/1384113918356824070/photo/2

isyan

Iyice biktirdilar Futbol'dan. Bi' SL zevkimiz vardi onu da aldilar.

Ekrem

Amaç para, daha çok para

Raqua55

Futboldan artik keyif alamicaz. Para icin Sampiyonlar Ligini bile bitirdiler.

Stoper

Liverpool taraftar grubu tepki gösterdi ve boykot kararı aldı.

eprianu

Avrupa Süper Ligi takımları Fifa 2022 oyununda yer almayacakmış. Büyük ses getiren hareket antipatikliğe doğru gidiyor.

Sadece Samsunspor

Sacmalik bence. Bence olmaz bi sekilde iptal olur.

Stoper

Alıntı yapılan: isyan - 19 Nisan 2021, 21:38:50Iyice biktirdilar Futbol'dan. Bi' SL zevkimiz vardi onu da aldilar.

Lokasyon Frankfurt, Almanya.

Orada bunun yansıması nasıl?
Alman takımları buna karşı ve katılım olmayacak.
Almanlar ne diyor, medyada gazetelerde ne yazılıp çiziliyor?

Sadece Samsunspor

Liverpool mac sonunda futbolcu Milner. Kendi gorusum olarak sacmalik olarak goruyorum dedi.

55__Gurbet__55

Alıntı yapılan: Stoper - 20 Nisan 2021, 00:05:34Lokasyon Frankfurt, Almanya.

Orada bunun yansıması nasıl?
Alman takımları buna karşı ve katılım olmayacak.
Almanlar ne diyor, medyada gazetelerde ne yazılıp çiziliyor?

Almanya'da bizde olduğu gibi kulüpler satın alınamıyor. Şirket hisselerinin en az 51% derneğe ait olması lazım. Yani Almanya futbolun endüstrileşmesine karşı, doğal olarak bu ligede karşı.

Bu lig Avrupa Birliği'nin içindeki savaşın futbol şubesi. AB'den ayrılmış İngiltere ve ,,sorunlu" Ülkeler Ispanya ve İtaya'nın takımları katılırken, AB'nin demir başları Almanya ve Fransa'nın takımları katılmıyor.
Avrupa Süper Ligi bir futbol ligi değil, siyasi bir savaş.

Ayrıca bu ligin bu şekilde gerçeklemesinin ihtimali sıfır. UEFA ya rağmen Avrupa'da futbol organizasyonu yapamazsınız. Yaptırmazlar...

isyan

Almanlar baya gelenekci, yukarida yazildigi gibi 50+1 Kurali var. Bu Turnuvaya katilmayi ne taraftarina ne de Halk'a satamazsin. Taraftarin saygi gördügü ve güclü oldugu son Elit Lig diyebiliriz.

Bayern'i ele alirsak, bu Kulüp hicbir zaman bir kisinin dediginin yapildigi bir Kulüp olmadi. Perez gibi Bartomeu gibi secilmis olduklari halde kafalarina göre hareket edebilecekleri bir Kulüp degil.
Herkesin hemfikir "Hadi suraya katilalim" diye bir durum zor olur.

mehmet yılmaz

Bir Bayern Münih taraftarı olarak kulübümle aynı kanaatteyim. :)

Stoper

15 kurucu üyenin 12'si belli oldu; İngiltere'den Arsenal, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Tottenham Hotspur, İtalya'dan Milan, Inter ve Juventus, İspanya'dan Atletico Madrid, Barcelona ve Real Madrid. Kalan 3 kulübün kısa sürede açıklanması bekleniyor.

Katılım sağlayan 20 takım, 2 gruba ayrılacak ve deplasmanlı lig usûlü uygulanacak. Ağustosta başlayacak turnuvada grupları ilk 3'te bitirenlerin direkt çeyrek finale yükseleceği, ligi 4. ve 5. sırada tamamlayan takımların çeyrek finale yükselmek için play-off karşılaşması yapacağı bildirildi. Çeyrek finalin çift maç usulüne göre oynanacağı, final müsabakasının da mayıs ayında yapılacağı belirtildi.

Grup aşamasının ardından sonra 8 takım eleme turu oynayacak ve şampiyon belirlenecek.

Maç takvimi için haftaiçi planlaması yapılırken ve takımlar kendi liglerine de devam edecek.

https://www.google.com/amp/s/www.ntvspor.net/amp/futbol/avrupa-super-ligi-nedir-iste-tarihi-organizasyonun-formati-607cd382d2bce00dc83a9556

_SoN_

Bu işin oluru yok, bu kez para GALİP gelemeyecek, ahanda yazın bir kenara, eğer ki, bu iş hayata geçerse futbolda artık hiçbirşey eskisi gibi olmaz, OLAMAZ !

Nuri Asan

Alıntı yapılan: mehmet yılmaz - 20 Nisan 2021, 02:57:18Bir Bayern Münih taraftarı olarak kulübümle aynı kanaatteyim. :)

Bizim klüp (Liverpool) kurucu üye arasında yer alıyor ama taraftar tamamen karşı. Keşke Liverpoolumuz bu işe hiç bulaşmasaydı hocam. Bayern kadar dik duramadık, neyse kırmızı beyaz olduğu için Bayerni kardeş takımımız olarak ilan ediyorum. :D

Bu arada Almanlara hakket helal olsun, hepsi dik durdular. Almanya kazanır, bizde kazanmış sayılırız.

İngiltere'de bizim takım hariç hepsi yavşakmış onu da bir kere daha kanıt ettiler.

Alıntı yapılan: eprianu - 19 Nisan 2021, 23:04:35Avrupa Süper Ligi takımları Fifa 2022 oyununda yer almayacakmış. Büyük ses getiren hareket antipatikliğe doğru gidiyor.

Ahhhh Fifa denince akan sular durur, kalbim bile durur sevgili hocam. Gerçekten üzücü

Şimdi sevgili hocam, EA sport son 3 yıldır kariyer moduna yatırım yapmıyor, daha doğrusu kariyer modunu artık kimse oynamıyor. Oyun son 3 yıldır FUT, tamamen rekabetçi ve online moda döndü. Yani bir takım alıp moda başlamıyor, ama o liglerden futbolcu alıp, takımımızı kimyalıyorduk. Ben bile FİFA 20 ve FİFA 21 de bir kere bile merak edip, kariyer modunu hiç açmadım. FUT bambaşka bir dünya. Zaten FUT'u açınca başka moda vaktiniz kalmıyor. Şu anda bile telefonumda ve hatta iş yeri bilgisayarımda FUT takımımı yönetiyorum. Kadro Kurma Görevleri futbolcu alıp satma gibi görevleri yapıyorum. Yani FUT modu benim günlük 12 saatilik zamanımı alıyor. Buraya kadar sıkıntı yok ama  bundan sonra benim gibi FUT modunda kimya yapan oyuncular için sıkıntı.

Ben takımımı 3 senedir Premier Ligden kuruyordum. Bu sene de öyleydi. Hatta geçen ay karttan TOTY görevinde Mbapbe çıkarttığım halde onu yolladım, çünkü takımımın kimyasına uymuyordu.

Avrupa Süper ligi artık FİFA 22 de almayacaksa kadromuzu Premier Lig üzerinden kuramayacağız demektir. Oyuncuların çoğu (özellikle defans hattı) Lİverpolldan. Yalnız Merkez orta sahada işler değişiyordu. Buraya Dele, Allan, NDİDİ gibi MDO lar ile kimya yapıyorduk. Kanatlar Rasford, Zaha... Hücüm hattı Timo, Sadio Mane.

Neyse çok uzattım. Bu takımlar FİFA 22 de olmayacaksa bu futbolcularda FİFA 22 de olmayacak demektir. EA sport Avrupa süper ligini kesinlikle almaz.

Manesiz, Messisiz, Ronaldosuz, Salahsız bir FİFA 22'nin suratına da kimse bakmaz. Geri kalan oyuncularla ise FUT modu asla oynanmaz.

EA Sport için önünde 2 yol var. Ya Avrupa Süper ligini farklı kategori yapacak, yada diğer futbolcuların reyrtinglerini artıracak. 2 yönden de sıkıntı Ea için. Eğer Avrupa Süper ligini alırsa (bu tamamen bu ligi tanıdığı anlamına gelir ve UEFA'dan inanılmaz bir tokat yer) yada Diğer futbolcuları tanımayacak ki Mane, Virgil van Dijk gibi adamları tanımayanı, oyununa almayanı benim gibi bir çok oyuncu tanımaz.

Olan sadece futbola değil, oyunlara da oldu.

EA Sport ne şiş yansın ne kebap derdinde olan şirket. Ligi alsa bir dert, almasa bir dert. Bekleyip göreceğiz.