Karadeniz'in ilk Milli futbolcusu; Temel Keskindemir

Başlatan mehmet yılmaz, 08 Ekim 2007, 02:39:33

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

08 Ekim 2007, 02:39:33 Son düzenlenme: 03 Haziran 2008, 11:58:11 samsuni

Nedense Samsunspor'umuzun 1985 öncesi yokmuş gibi düşünüyoruz. Hayır, ondan önce 20 yıllık önemli bir dönem vvar. Gozgoz Yılmaz, Abidin, Adem Kurukaya, Temel Keskindemir, Cengiz, Yalçın, Tekin, Hayri, Nuri Asan gibi isimlerin futbol oynadığı bir süreç. İşte bu sürecin en büyük aktçrlerinden birisi olan Temel Keskindmir. Bilmeyenler bilsin diye..

Sadece Samsunspor'un değil Karadeniz Bölgesinin ilk A Milli Futbolcusu idi. 1965-1980 yılları arasında askerlik dönemi hariç sürekli Samsunpor forması giydi ve uzun yıllar kaptanlık yaptı. Samsunspor denince akla gelen ilk isimlerden birisidir. Beşiktaş, G.Saray ve F.Bahçe'nin çok cazip tekliflerine rağmen Samsunspor'u bırakmamış, tam bir Samsunspor aşığıdır! Çok da büyük bir futbolcudur...

jean

aslen trabzon kokenlidir bu sen eogluyla konustum tam samsunsporl hastasi gerekirse bu ay su faturasini odemme kombine alirim dedi

Tufan

babam eski statdaki anılarında bu temelden çok bahsederdi biz göremedik tabi o günleri

yaman55

Alıntı yapılan: jean - 09 Ekim 2007, 21:55:06
aslen trabzon kokenlidir bu sen eogluyla konustum tam samsunsporl hastasi gerekirse bu ay su faturasini odemme kombine alirim dedi

bende cumartesi tanıştım önüne gelen ğs liyi tokatladı bitane mercedesin üstüne uçtu   ;D

jean

boyle kisiler artik ne yazikki azinliga dustu inslalah bir gun tersine doner bu isler

mehmet yılmaz

18 Mayıs 2008, 00:55:36 #5 Son düzenlenme: 03 Haziran 2008, 12:03:48 samsuni

1968-69 sezonu, bir İstanbul deplasmanında kaptan Temel...
Sezon sonunda şampiyon olup Birinci Ligde yer alan ilk Karadeniz takımı olacağız.

mehmet yılmaz

"Ben Trabzon kökenliyim, ama Samsunspor ile Trabzonspor 100 tane maç yapsalar 100'ünü de Samsunspor kazansın isterim. Çünkü Samsunsporluyum..."
Temel Keskindemir

Clint_Eastwood

Alıntı yapılan: samsuni - 09 Eylül 2008, 21:17:39
"Ben Trabzon kökenliyim, ama Samsunspor ile Trabzonspor 100 tane maç yapsalar 100'ünü de Samsunspor kazansın isterim. Çünkü Samsunsporluyum..."
Temel Keskindemir

Gerçekten bu yazıyı okuyup etkilenmemek mümkün değil... Artık gerçek Samsunsporlular olarak azınlıkta da kalsak sonuna kadar Samsunspor...

Resim, haber bütün paylaşımlar için teşekkürler samsuni...

mehmet yılmaz

09 Eylül 2008, 22:31:44 #8 Son düzenlenme: 09 Eylül 2008, 23:50:26 yönetici
Temel Hoca, bunu bana söylerken Allah biliyor ya o anda, Samsunspor'la Trabzonspor 100 maç yapsa deyince, birazını Trabzonspor'a verir diye düşündüm. Anlık bir şey... Ama 100'ünü de Samsunspor kazansın isterim, baba ocağım Trabzon, severim, giderim ama Samsunsporluyum, bu yüzden hep Samsunspor kazansın isterim dedi. Benim de çok hoşuma gitti. Veciz bir söz olarak da gayet şık durdu.

Ayrıca yanılmıyorsam Temel Keskindemir 60 yaşında. Sezon açılışındaki gösteri maçında baktım, kendinden 15-20 yaş küçüklerden bile daha dinç, daha diri idi.

jean

oglunun biri su anda sbk yi calistiryor cantug keskindemir babam konusmus bu yaz kendisi soylemis temelin temel spor diye magazasi vardi duruyormu bilmiyorum

rass

cok buyuk futbolcuymus, buyuklerimiz anlatirdi hep. o zaman samsunspor denive akla gelen ilk isimmis.

Tribün_ali

Ollivanders

ömer cem55

Evet o spor mağazası duruyor yerinde.Bende pek hatırlayamıyorum futbolculuğunu ama fizik olarak oldukça iyi bir görüntüsü var.Atletik bir yapısı var.Samsunspor için ter döken o formayı ıslatan herkese helal olsun.

Sercan

Alıntı yapılan: jean - 20 Eylül 2008, 19:25:24
oglunun biri su anda sbk yi calistiryor cantug keskindemir babam konusmus bu yaz kendisi soylemis temelin temel spor diye magazasi vardi duruyormu bilmiyorum

19 Mayıs lisesisinin karşısında...