Devre Arasında Hangi Mevkilere Kimler Transfer Edilmeli ??

Başlatan babasamsunlu, 30 Kasım 2010, 11:38:05

« önceki - sonraki »

Mert

Alıntı yapılan: Serpico55 - 05 Ocak 2011, 20:54:07
Savas a ne kadar guvenebiliyorsun ? Bu adamın 2. devre sorun yaratmayacagını bilebiliyor musun ? Bank asya da tecrube konusmuyordu da Bulent bolukbaşı neden gecen sene ayakta alkışlandı giresun da ? Savaş ile cenki kıyaslamak ve aynı teraziye koymak komigime gidiyor.

İyi ben de sana soruyorum o zaman cenkin 2. devre verimli olacağını bilebiliyor musun? Cenk ile savaş kime sorsan aynı teraziye koymaz belkide ama ikisininde bu sezon takım ''performans'' olarak ne yaptıkları ortada ben de ondan bahsediyorum.Tecrübe konusuna gelince tavşanlının kadrosuna baktığımız zaman mütevazi bir kadroları var.Genç futbolcular çoğunlukta ama adamlardan tüm rakipler çekinir oldu.Buna belki de gbb örneğini de verebiliriz.Cenkin teknik heyetle olan probleminden bahsetmiyorum ben sadece takıma verimliliğinden bahsediyorum.

Dartagnan

Alıntı yapılan: Mert 55 - 05 Ocak 2011, 20:50:21
Cenk bu sezon ne yaptı arkadaşlar bana onu söyleyin madem 
Ha sakın demeyin ki kamp görmedi ya da kalparın keçiliğine kurban gitti.Ben bank asya liginde tecrübenin konuştuğuna inanmıyorum.Tamamen mücadele isteyen bir lig.Cenk malesef bu maratona ayak uyduramamıştır.Cenk varlık gösterebilseydi ama öyle ama böyle o kadroda yer alırdı.

O zaman gel kıyaslayalım.burda savas aleyhıne olanlarda cenkın savunucusu degıl oyle bı konuma sokmaya da gerek yok .

Savas 2 tane mac kazandırdı degıl mı bıze ?

1.sı bıreysel ozellıklere dayalı  gıresun macı
2.sı ahı gıtmıs vahı kalmıs dıyarbakır macı

Oncelıkle Gıresun macında attıgı golu bır daha atabılecegı hususunda benı kımse ıkna edemez.Hadı onu gectık.Mucadele edıyor dıyorsun evet mucadele edıyor katılıyorum sana.Savasın en cok sevdıgım yonu dogru soylemek gerekırse.Ancak 2 turlu savas var meydanda.

1.sı gol atmadan oncekı savas---> zaten bır etkısı olmuyor.Gol kacırmaktan zıyade,top kapsa da kaybedıyor.[gecen seneden berı gordugumuz savas]
2.sı gol attıktan sonrakı savas---->bu savasta gol attıgı an topu bırakmıyor.Takımı yıne durduruyor.[gıresun macı ıle baslayıp dıyarbakır macında devam eden ve 2.yarı takımı batıran savaş]

bunların yanına bırde bır tarafının kalkmasını,hocaya kufur etmesını ve kendını klupten buyuk gormesını eklersek bır zerre kredısı yok gozumde.

Gelelım cenk konusuna.Hepımızın ıcı kıpır kıpır oldu o gelınce.Ancak yaptıgı tek sey 6 haftalık bır donemden sonra yavas yavas takıma adapte olup orta alandakı oyun kurucu rolunu azda olsa ustlenmektı .Bunu ıyı yaptıgını da dusunuyorum acıkcası.Beklentılerımız farklıydı.Belkıde cenk bu beklentılerın kurbanı oldu.Bız ondan gol beklerken onun gol atmasını yaratacak duzenı olusturamadık.Ancak CENK te TARAFTARı ıcın oynaması gerektıgını kavrayamadı.O da burdan kaybettı.

Sonucta 2 sıde kaybeden oldu.Eger 1 sı kazanılacaksa Guven duyulmasından dolayı her ne olursa olsun Cenk olmalı.Ancak Kanımca 2 sı de affedılmemelı.

Acaba Cenkten bekledıgımız beklentıler Savastan beklenseydı nasıl bır ruh halı yansıtacaktı dısarıya ? Cok merak edıyorum bu sorunun cevabını.Herhalde bu sefer hocaya degıl taraftara soverdı kım bılır .

Ollivanders

2. devre cenke güvenmemem için bir neden soyle benim soyledigim gibi . Sovdu mu saydı mı ?  veya kırmızı kart gormek için bilerek tekme mi attı?  Performans olarak savaştan daha çok iş yaptıgı kesin. Savası degerlendirirken bu sezonu degil  geçen sezonun 2. yarısını da kat bakalım ortaya nasıl bir tablo çıkıyor. Savaş istikrarsız bir topçu. Cenk ise bu yasına ragmen gecen sezon 8 gol atmıs . Sen savastan bir sezonda 8 gol bekleyebiliyor musun? gecen sene cankin arkasında murat erdogan moritz yekta , yanında gokhan güleç oynadı . Sagladın mı sen cenke boyle bir imkan . Arkasında bir oyun kuruc bile oynatamadın . Adamı attın orta saha oyun kurucu rolune .Adamdan ne bekliyordunuz ben anlayamadım . Ne yani kaleden topu alıp gol mu yapsaydı messi gibi .

Mert

Alıntı yapılan: Dartagnan - 05 Ocak 2011, 21:08:03
O zaman gel kıyaslayalım.burda savas aleyhıne olanlarda cenkın savunucusu degıl oyle bı konuma sokmaya da gerek yok .

Savas 2 tane mac kazandırdı degıl mı bıze ?

1.sı bıreysel ozellıklere dayalı  gıresun macı
2.sı ahı gıtmıs vahı kalmıs dıyarbakır macı

Oncelıkle Gıresun macında attıgı golu bır daha atabılecegı hususunda benı kımse ıkna edemez.Hadı onu gectık.Mucadele edıyor dıyorsun evet mucadele edıyor katılıyorum sana.Savasın en cok sevdıgım yonu dogru soylemek gerekırse.Ancak 2 turlu savas var meydanda.

1.sı gol atmadan oncekı savas---> zaten bır etkısı olmuyor.Gol kacırmaktan zıyade,top kapsa da kaybedıyor.[gecen seneden berı gordugumuz savas]
2.sı gol attıktan sonrakı savas---->bu savasta gol attıgı an topu bırakmıyor.Takımı yıne durduruyor.[gıresun macı ıle baslayıp dıyarbakır macında devam eden ve 2.yarı takımı batıran savaş]

bunların yanına bırde bır tarafının kalkmasını,hocaya kufur etmesını ve kendını klupten buyuk gormesını eklersek bır zerre kredısı yok gozumde.

Gelelım cenk konusuna.Hepımızın ıcı kıpır kıpır oldu o gelınce.Ancak yaptıgı tek sey 6 haftalık bır donemden sonra yavas yavas takıma adapte olup orta alandakı oyun kurucu rolunu azda olsa ustlenmektı .Bunu ıyı yaptıgını da dusunuyorum acıkcası.Beklentılerımız farklıydı.Belkıde cenk bu beklentılerın kurbanı oldu.Bız ondan gol beklerken onun gol atmasını yaratacak duzenı olusturamadık.Ancak CENK te TARAFTARı ıcın oynaması gerektıgını kavrayamadı.O da burdan kaybettı.

Sonucta 2 sıde kaybeden oldu.Eger 1 sı kazanılacaksa Guven duyulmasından dolayı her ne olursa olsun Cenk olmalı.Ancak Kanımca 2 sı de affedılmemelı.

Acaba Cenkten bekledıgımız beklentıler Savastan beklenseydı nasıl bır ruh halı yansıtacaktı dısarıya ? Cok merak edıyorum bu sorunun cevabını.Herhalde bu sefer hocaya degıl taraftara soverdı kım bılır .

Sanırım beni yanlış anlıyosunuz ben savaş haklı demiyorum elbette çirkin bir davranış söz konusu.Ancak kalparın kolay lokma olmadığını o da anlamıştır bu saatten sonra.Benim size anlatmak istediğim şey sadece sahada olan performanslarıdır.Giresun maçında attığı golden sonra ben savaş bu takımın oyuncusudur artık demiyorum.Ben kimseyi cenk taraftarı,savaş taraftarı olarak da gruplandırmadım.İkisinin de üzerine düşen görevler vardı.Cenk gelince ben de çok sevindim.Ama dediğin gibi işte istenileni veremedi ya da biz çok şey bekledik ondan.Burası tartışılır.Cenk ayağında top öldürmüyor mu ? çoğu zaman atağa kaktığımızda top kaybı yapmıştır cenk.Yaşının vermiş olduğu yorgunluğu sahaya yansıttı bu vakitten sonra kimse beklemesin eski performansını.

FaTiH_HaN

Hüseyin kalparın yıldız oyuncular üzerindeki etkisi ortada oktayada yaptı aynısını benim oyun sistemime uymuyor dedi soksunlar senin sistemine oktay her maç ilk 11 oynuyor süperligde ve daha büyük takımlara karşı keza anılda öyle oynadığı maçlarda kumaşının kaliteli olduğunu gösterdi. şimdi aynı şeyi cenke yaptı. yani herkes suçlu cenk, anıl, oktay, isa turan bunların hepsi suçlu birtek kalpar mı haklı!?

KareAs55

Transferi biran önce bitirmemiz lazım  18 gün kaldı ligin başlamasına...

jean

cenk yararli olamadi ne yazikki keske eskisi gibi olsaydi forvet arayisi icnde olmamiza geerek bile yoktu

Ollivanders

Sezon basında hazırlık devresi gecirmiş savas ile hazırlık devresi gecirmemiş bir cenki konusuyoruz. Ama bu halinde bile savasla kafa kafa oldugunu soyluyoruz. Peki bu durumdaki adama iyi bir forvet alınmaz ise 2. şans tanımak çok mu zor ben de bunu anlayamıyorum.

ahmetsefa55

yonetım bence ayagını denk alsın.cenk gıbı bı adamı tek kalemde sılıyosan yerıne adam gıbı adam alacaksın.

ayrıca eğer samsunsporumun superlige cıkma şansı savaşın ellerındeyse vay halımıze.kendımıze gelelım.hocasına kufreden adamı nasıl affedebılırız.gercı şurda savaşa da hak verıyorum.taraftara kufreden sercan affedılıyosa bende affedılırım dıye dusunmustur.haklı  ;)

holigan5565

takımın forveti yok die taraftar birbirine girdi yönetim acil çözüm bul

Dartagnan

Alıntı yapılan: Mert 55 - 05 Ocak 2011, 21:21:51
Sanırım beni yanlış anlıyosunuz ben savaş haklı demiyorum elbette çirkin bir davranış söz konusu.Ancak kalparın kolay lokma olmadığını o da anlamıştır bu saatten sonra.Benim size anlatmak istediğim şey sadece sahada olan performanslarıdır.Giresun maçında attığı golden sonra ben savaş bu takımın oyuncusudur artık demiyorum.Ben kimseyi cenk taraftarı,savaş taraftarı olarak da gruplandırmadım.İkisinin de üzerine düşen görevler vardı.Cenk gelince ben de çok sevindim.Ama dediğin gibi işte istenileni veremedi ya da biz çok şey bekledik ondan.Burası tartışılır.Cenk ayağında top öldürmüyor mu ? çoğu zaman atağa kaktığımızda top kaybı yapmıştır cenk.Yaşının vermiş olduğu yorgunluğu sahaya yansıttı bu vakitten sonra kimse beklemesin eski performansını.

ustad muhetemeln bız en bastan ayrı frekanslardayız.Cunku ben takımın orta saha kalıtesının Cenkı golle bulusturabılecek kalıtede oldugunu dusunmuyorum.Bu nedenden oturu cenkın kayboldugunu,çok seyler yapmak ıstedıgını ama yapamadıgını anlatmaya calısıyorum.Olay burda kopuyor zaten.Yasının ılerlemesı ıle herseyı yapmaya calısırsa yemıyor bır sure sonra.Farkındaysan anıl orta sahaya gırdıgı an,cenk anılla oynardı.bunun altında anılın ıyı top kullanma ozellıgının oldugunu dusunuyorum.Abduzle pas atsa ne olacak,turgaya pas atsa ne olacak ? Bunlara az da olsa muratı ekleyebılırız.Asıl sorun burada ;) anlatabılmısımdır umarım .Ama SAVAS konusunda cok katıyım :)

Mert

Alıntı yapılan: Serpico55 - 05 Ocak 2011, 21:12:22
2. devre cenke güvenmemem için bir neden soyle benim soyledigim gibi . Sovdu mu saydı mı ?  veya kırmızı kart gormek için bilerek tekme mi attı?  Performans olarak savaştan daha çok iş yaptıgı kesin. Savası degerlendirirken bu sezonu degil  geçen sezonun 2. yarısını da kat bakalım ortaya nasıl bir tablo çıkıyor. Savaş istikrarsız bir topçu. Cenk ise bu yasına ragmen gecen sezon 8 gol atmıs . Sen savastan bir sezonda 8 gol bekleyebiliyor musun? gecen sene cankin arkasında murat erdogan moritz yekta , yanında gokhan güleç oynadı . Sagladın mı sen cenke boyle bir imkan . Arkasında bir oyun kuruc bile oynatamadın . Adamı attın orta saha oyun kurucu rolune .Adamdan ne bekliyordunuz ben anlayamadım . Ne yani kaleden topu alıp gol mu yapsaydı messi gibi .

Anlatmak istediklerimi anlayamıyosun.Ben kendi düşüncelerimi dile getirdim.Hala sözümün arkasındayım bu takıma cenkten çok savaşın katkısı var.Ben böyle düşünüyorum.Herkesin fikrine de saygım vardır.Sonuçta biz ne kadar burda tartışma içersinde olsak bile yönetim bildiğini okuyor burası gerçek.Messi örneğini vermen tuhafıma gitti açıkcası.Ben cenki bildim bileli son vuruşları fevkalade yapabilen bir golcüdür.Rakip takımı çalıma dizip gol atan birisi olarak bilmem cenki (belki yaptığı istisnayi durumlar da vardır orasına eyvallah.)

Mert

Alıntı yapılan: holigan5565 - 05 Ocak 2011, 21:27:23
takımın forveti yok die taraftar birbirine girdi yönetim acil çözüm bul

Estağfurullah burda gayet dostane şekilde tartışma yapılıyor. :) olaylar farklı algılanmasın.

Mert

Alıntı yapılan: Dartagnan - 05 Ocak 2011, 21:29:17
ustad muhetemeln bız en bastan ayrı frekanslardayız.Cunku ben takımın orta saha kalıtesının Cenkı golle bulusturabılecek kalıtede oldugunu dusunmuyorum.Bu nedenden oturu cenkın kayboldugunu,çok seyler yapmak ıstedıgını ama yapamadıgını anlatmaya calısıyorum.Olay burda kopuyor zaten.Yasının ılerlemesı ıle herseyı yapmaya calısırsa yemıyor bır sure sonra.Farkındaysan anıl orta sahaya gırdıgı an,cenk anılla oynardı.bunun altında anılın ıyı top kullanma ozellıgının oldugunu dusunuyorum.Abduzle pas atsa ne olacak,turgaya pas atsa ne olacak ? Bunlara az da olsa muratı ekleyebılırız.Asıl sorun burada ;) anlatabılmısımdır umarım .Ama SAVAS konusunda cok katıyım :)

Evet doğru bir teşhis koydun farklı frekanslardayız  :) seni anlıyorum ben.Dediğin gibi anıl oynatılsaydı cenk gol pozisyonu daha çok bulabilirdi.Pozisyon hazırlamak için elimizde anıl gibi bir adam vardı ama gönderildi malesef.Kalpar sadece koşan mücadele eden sürekli pres içinde olan bir takım örneği yaratmaya çalışıyor sanırım.Yoksa ben  dediklerinizi anlıyorum ön yargılı yaklaşmıyorum olaylara  :) ama dediğim gibi sadece kendi düşüncelerimi sizlere yansıtıyorum.

Ollivanders

bizde Cenki klas vurusları olan bir futbolcu olarak biliriz ama adama vurus saglayacak pozisyon mu yarattık ? Adamı pozisyon yaratma konumuna soktuk. Şimdi bolu ve ordu maçı denecek . Agbetu soldan yuz kere bindirse 10 u adamı buluyor. Yani demek istedigim ortasahamız saglam degil . Bir ara pası yok . Yanında mucadele edecek futbolcun yok  vs vs. Cenkin performans dusuklugunden çok  hocanın taktiksel tercihlerini irdelemek lazım.