Piazza AVM

Başlatan Sadece Samsunspor, 22 Şubat 2008, 20:09:36

« önceki - sonraki »

AntZ

Kayacan kardeş Mardan a otel derken şöyle bir durup düşünmek lazım :) Sadece Mardan değil Kundu dan herhangi bir otel Samsun da olsa herhalde çağ atlamış oluruz. 3 büyük şehir dışında büyük organizasyonların çoğunun Antalya ya verilmesinin tek nedeni de bu oteller ve konkalama zaten. Hatta neredeyse İzmir'den fazla organizasyon yapılıyor. 1 tane 2 tane 5 yıldızlı otel de yetmez, büyük organizasyon yapacaksanız  insanları lüks otellerde ağırlamak zorundasınız. Başbakan geldiğinde bile DSİ tesislerinde konaklıyor, bu ayıp bize yeter...

beşnumara

Alıntı yapılan: kayacan - 25 Mayıs 2009, 00:13:19
Az önce antalyada milyar dolarlık bir yatırımla azeri işadamının yaptığı Mardan Palace otelinin yanındaydım. Oradaki onlarca milyar dolarlık otelden biri.Otelin ihtişamına baktım o arada Samsunu düşündüm.Bir tane uyduruktan bir otel için bile onlarca alavere dalavere dolanmış.Antalyaya bu oteller yapılırken kriz yokda Samsuna yapılırken nasıl oluyor?Geçiniz bu kriz hikayesini.Yine ellerine yüzlerine bulaştırmış bir yerel yönetim klasiği başka bişey değil.Oraya otel yapılmasını görmeyi bizim ömrümüz yetmez...
duyduğuma göre otelin maliyeti 1.4 milyar dolarmış.sadece otelin açılışında harcanan para 3 milyon dolar gerisini siz düşünün

AntZ

Alıntı yapılan: beşnumara - 25 Mayıs 2009, 13:19:51
duyduğuma göre otelin maliyeti 1.4 milyar dolarmış.sadece otelin açılışında harcanan para 3 milyon dolar gerisini siz düşünün

Monica Bellucci, Paris Hilton, Richard Gere, Sharon Stone, Mariah Carey, Tom Jones, Seal...
Ünlü mankenler ıvır zıvırı saymıyorum bile...

Bu otelin sahibi İsmailov Antalyaspor yönetiminde Azeri bir işadamı, Abramoviç'in de ortaklarından.

Samsunspor da devre arası kampını bu otelde yapmıştı...

Sadece Samsunspor

Alıntı yapılan: Ant55 - 25 Mayıs 2009, 13:39:41
Monica Bellucci, Paris Hilton, Richard Gere, Sharon Stone, Mariah Carey, Tom Jones, Seal...
Ünlü mankenler ıvır zıvırı saymıyorum bile...

Bu otelin sahibi İsmailov Antalyaspor yönetiminde Azeri bir işadamı, Abramoviç'in de ortaklarından.

Samsunspor da devre arası kampını bu otelde yapmıştı...

yok abi bizimkide mardan spor tesisleriydi ama bu otelinde değildi heralde ama yanılıyo olabilirim

AntZ

Alıntı yapılan: SADECE SAMSUNSPOR - 25 Mayıs 2009, 19:58:03
yok abi bizimkide mardan spor tesisleriydi ama bu otelinde değildi heralde ama yanılıyo olabilirim

Hayır bu oteldi kardeş, otel açıktı ama açılışı yapılmamıştı.

berusa55

22 Temmuz 2009, 15:51:51 #95 Son düzenlenme: 22 Temmuz 2009, 15:53:44 berusa55
AlıntıMV - Acteeum'un Samsun Kavgası

22 Temmuz 2009 / 15:41
Samsun'da başlama tarihi yılan hikayesine dönen Acteeum Group Projesi'nin gerçek yüzü ortaya çıktı.

Ahmet AK/ Haberexen.com

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Samsun AK Parti Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı, Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nun yanı sıra Samsunlu işadamlarının katılımıyla temeli atılan eski otogar alanındaki 'Alışveriş Merkezi ve 5 Yıldızlı Otel Kompleksi'nin ne zaman hayata geçirileceği gerçeği tamamen hayal oldu.

Acteeum Group ve MV Holding arasındaki Samsun kavgasında gerçekler gün yüzüne çıktı. MV Holding CEO'su Onurhan Homriş, otel projesinin bekledikleri kadar karlı olmayacağını ve projeden çekilmek istediğini belirtti. Bu sebeple yatırımcılar otel projesinin feshi için koşulların görüşülmesine başladı.

Acteeum Group'un yaygın basına Homriş'e cevaben verdiği ilanlarda Samsun'daki 'Ancora Samsun' Alışveriş Merkezi ve 5 Yıldızlı Otel Kompleksi Projesi'nin feshi için görüşmelere başlanıldığı belirtti. Taraflar fesih konusunda tazminat problemi yaşarken, Atrium'un Samsun'da projeye yatırım ilgisinin devam ettiği belirtildi. Fakat yine tarih belirtilmedi.

Acteeum Group Projesi'nin yatırımcıları olan Atrium ve MV Holding arasında yaşanan anlaşmazlık sonucu MV Holding, Acteeum Group'un kendisine hileli olarak cazip kılındığı suçlamasında bulundu ve 40 milyon Euro zarara uğradığını iddia etmesi üzerine Atrium şirketi gazete ilanları ile iddiaların asılsız olduğunu MV Holding'in baskı kurarak anlaşmazlığı lehine sonuçlandırmaya çalıştığını iddia etti. İlanda ayrıca "Acteeum Group, MV Holding'in icraatları sebebiyle kendi ve çalışanları nezdinde meydana gelmiş ve oluşacak tüm zararlardan MV Holding'i sorumlu tutulacaktır" denildi.

Kaynak: http://www.haberexen.com/news_detail.php?id=14165

Yazık kelimesi bile kifayetsiz artık!!!

Ben Ofosu

Bu işin iptal olmasının iki nedeni vardır :

1-Yusuf Ziya'nın yanındaki iş bilmezler

2-Trabzon lobisi

BÝR SEVDADIR SAMSUNSPOR

Görün bakın ileriki yıllarda samsunun sadece adı büyükşehir kalacak.böyle vurdum duymaz insanlarla hiç bir ilerleme yapamayız.istihtamda ünye yakında samsunu geçerse şaşırmamak gerek?

AntZ

Alıntı yapılan: 35ama55 - 22 Temmuz 2009, 16:10:58
Temeli sağlam değildi zaten .. Gitti istihdam , gitti ekonomi ..

Çok eleştiriyorsunuz çok, bu şehirde yakın zamanda açılışı yapılan istihdam kapısını ne çabuk unuttunuz. Otel olmaz spor mağazası olur, futbol okulları olur korkmayın bu kadar. Hep eleştiri hep eleştiri olmuyor ama  ???

BÝR SEVDADIR SAMSUNSPOR

Alıntı yapılan: Ant55 - 23 Temmuz 2009, 06:07:02
Çok eleştiriyorsunuz çok, bu şehirde yakın zamanda açılışı yapılan istihdam kapısını ne çabuk unuttunuz. Otel olmaz spor mağazası olur, futbol okulları olur korkmayın bu kadar. Hep eleştiri hep eleştiri olmuyor ama  ???
bizimkisi de nankörlük işte?adamlar karadenizde bir ilki samsuna getirdiler.onbinlerin istihtam edeceği spor mağazası açtılar hala şükür demiyoruz yaw.ne gerek var otele tersaneye fabrikaya,yakında bir kaç spor mağazası daha açtırlar,samsun da kişi başına düşen milli gelir tavan yapar ;D

berusa55

AlıntıActeeum Group: "Avm'lerde Gecikme Var Ama Türkiye'den Gitmeye Niyetimiz Yok"

Türkiye'de 8 İlde Ancora İsmiyle Alışveriş Merkezi Projeleri Bulunan Acteeum Group, Samsun Projesiyle İlgili Olarak Mv Holding -Güzel Oteller ve Murat Vargı ile Aralarında Ortaya Çıkan İhtilafın Tümüyle Ticari Bir Anlaşmazlık Olduğunu ve Dolandırıcılık Gibi İddiaların Kesinlikle Doğru Olmadığı Görüşünü Açıkladı.

Türkiye'de 8 ilde Ancora ismiyle alışveriş merkezi projeleri bulunan Avusturya merkezli Acteeum Group, Samsun projesiyle ilgili olarak MV Holding-Güzel Oteller ve Murat Vargı ile aralarında ortaya çıkan ihtilafın tümüyle ticari bir anlaşmazlık olduğunu ve dolandırıcılık gibi iddiaların kesinlikle doğru olmadığını bildirdi.

Konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Acteeum Group Türkiye Genel Müdürü Tomasz Szewczyk, küresel kriz nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye'de de AVM projelerinin geciktiğini, ancak Türkiye'den gitmek gibi bir niyetlerinin olmadığını söyledi. Tomasz Szewczyk, ihtilafa konu olan Samsun projesinin normalde Mart 2011'de tamamlanmasının öngörüldüğünü, ancak küresel kriz nedeniyle bankaların finansman sağlamaktan kaçındığını, kiracıların da kiralama konusunda isteksiz olduklarını, bu durumun da gecikmeye yol açtığını belirtti. Tomasz Szewczyk " Bu sadece Türkiye'ye özgü değil. Afrika'da, Avrupa'da, Rusya'da, ABD'de projelerin gerçekleşmesinde de gecikmeler söz konusu. Çünkü bankalar bu dönemde proje finansmanına pek yanaşmıyorlar. Yatırımcılar da yatırım konusunda temkinliler. Dolayısıyla bizim de Türkiye'deki projelerimizde öngörülen tarihlerde gecikmeler olacak. Eğer Samsun projesine zamanında başlamış olsaydık şimdiye kadar yarısını bitirmiş olurduk" dedi. Tomasz Szewczyk, proje için şimdiye kadar kendi kaynaklarından 30 milyon Euro civarında bir para harcadıklarını kaydetti.

"TÜRK ADALETİNE GÜVENİYORUZ"-

Toplantıda MV Holding ve Güzel Oteller Şirketi arasındaki ihtilafa da değinen Tomasz Szewczyk " Biz Türkiye'de yabancı yatırımcı konumunda bulunan bir kuruluşuz. Bizim işimiz gayrimenkul geliştirme.Türkiye'den gitmeye niyetimiz de yok. Konu hukuki bir konu tamamen ticari bir ihtilaf niteliği taşıyor. Dolayısıyla yargı sürecine ve Türk adaletine güveniyor ve inanıyoruz. MV Holding'jn verdiği 22 milyon Euro'luk banka teminatlarının tek kuruşuna dokunmuş değiliz. 2.4 milyon Euro'luk arsa payı olarak ödenen rakam da duruyor. Sözleşmeyi fesh etmek istiyorlarsa, ilgili sözleşme hükümleri çerçevesinde bu parayı kendilerine ödeyeceğimizi ilettik. Geçen iki haftadır bu konuda kendileriyle bir dizi görüşme yaptık. Ancak onlar 40 milyon Euro'luk bir kayıptan söz ediyorlar. Ve bu rakamı nasıl hesapladıklarını da bilmiyoruz. 12.5 milyon Euro olarak kar kaybına uğradıklarını iddia ederek bu parayı da bizden istiyorlar. Sözleşmede fesih durumunda kesinlikle kar kaybı ödenmeyeceği şartı bulunmaktadır.Dolayısıyla bu yöndeki yapay taleplerinin hukuki bir gerekçesi yoktur." diye konuştu.

Tomasz Szewczyk, " Eğer iddialarının doğruluğuna inanıyorlarsa tahkim yolu açık, neden bu yola başvurmuyorlar.Dolandırıcılık iddiaları ve şantaj gibi suçlamalarla bir yere varılamaz. Biz Türkiye'deyiz ve her zaman bize ulaşabilirler. Sözleşme tüm konuları açık seçik olarak hükme bağlamış ve Mart 2008'de MV Holding-Güzel Oteller olarak karşılıklı olarak imzalanmıştır. İhtilaf tümüyle ticari niteliktedir. Sözleşme uyarınca tahkim yoluna rahatlıkla gidebilirler. Dolandırıcılık iddiaları gerçekten beni büyük şoka uğrattı" görüşünü ifade etti.

-"PROJELER TAMAMLANDIĞINDA 900 MİLYON EURO DEĞERE ULAŞACAK"-

MV Holding tarafından ileri sürülen iddialardan dolayı Acteeum Group olarak zarar gördüklerini belirten Tomasz Szewczyk " Küresel krizin etkilerinin azalmasıyla birlikte biz de Türkiye'deki projelerimize hız vermeye kararlıyız. Samsun dışında bizim özellikle Doğu Anadolu'da yer alan bir dizi projemiz var. Atrium ve Coreo'nun yatırımcı kuruluş olarak yer aldığı bu projelerde hiçbir sorun yok. Biz Anadolu'da AVM'ler yaparak Türkiye'nin ve bu bölgenin kalkınmasına katkı yapmak istiyoruz.İstanbul'un yanı sıra Kahraman Maraş'ta,Şanlı Urfa'da, Malatya'da, Tokat'ta,Adana'da ,Tarsus'ta yatırımcıları bulunmuş ve arsaları alınmış projelerimiz için yerel yönetimlere toplam 300 milyon Euro'luk bir ödeme yapıldı.İstanbul Ancora da dahil bu projeler tamamlandığında 900 milyon Euro'luk bir değer ortaya çıkacak" dedi. (ANKA)

Kaynak: http://www.haberler.com/acteeum-group-avm-lerde-gecikme-var-ama-turkiye-haberi/

Akyol

Valla bizim belediye bunları soyup soğana çevirir inşallah başka da bişey demiyorum. Yapıyoruz yapıyoruz deyip bizi beklettiler çim bitti temel atılan yerde hala bi icraat yok. Bunların arsa için verdikleri para + ceza olarak 30-35 milyon dolar alınsın ordan bir 5-6 milyon SAMSUNSPOR'umuza düşer herhalde  ;)

europe_55

Gecikmeden aldıkları parayı Samsunspor'a bağışlasınlar, bir de başkanlığa İsmail Uyanık gelsin, daha birşey istemiyoruz.  ;)

KocumVolkan

oha hakketten yattımı iş ya.. hay daaa...

BÝR SEVDADIR SAMSUNSPOR

Bizim 7 haramiler projenin iptal edilmesinden dolayı çok üzgünmüş müş müş ler miş?kıyamet mi kopacak ne?kıyamet alametleri sayılır bu gibi hareketler?samsun için pek üzüleceklerini sanmıyorum ne ayak bu üzüntü durumları şimdi?bu arada topu komple yzy amacama atmışlar ;D o da tutar şimdi bir açıklama yapar kendi kalesine gol atar ;D bir de şunu düşünüyorum acaba bu proje diğer doğu karadeniz illerine mi göç ettirilecek?olurmu olur yani?ben sadece doğu karadeniz illerine olan fobimden dolayı böyle mi düşünüyorum acaba?yada bizim 7 haramilerin doğu karadeniz sevdalısı oluşumu böyle düşünme me neden oluyor?ben de bayağı varsayım attım yani ortaya.herkes istediği şıkkı seçsin artık ;D