ATAPARK

Başlatan Sercan, 11 Şubat 2009, 23:08:21

« önceki - sonraki »

Sercan

DEV İLKADIM ANITI VE ATAPARK PROJESİ

Bu zamana kadar hep ilkleri yaptıklarını belirten Kaldırım, yeni proje ile birlikte Samsun'un isminin Türkiye'ye ve Dünya'ya duyurulacağını belirtti. Samsun denilince ilk akla gelen Samsun'un simgesi olan Atatürk Heykeli olduğunu belirten Kaldırım, gerçekleştirecekleri yeni proje ile şehrin isminin Atatürk ile hep yan yana anılmasını sağlayacaklarını belirtti. Kaldırım, "Bu proje ile İlkadım İlçesi için ilk akla gelecek dev bir Atatürk Anıtı inşa edilecek. Anıt Samsun siluetinde gece gündüz görünecek şekilde yükselecektir. Anıtın kaidesi 3 boyutlu olarak Kurtuluş Savaşımızın canlandırıldığı Kurtuluş Müzesi şeklinde tasarlanacaktır. Anıt içten çıkılabilecek şekilde tasarlanılacak halkımız ve ilçemizin ziyaretçileri heykelin en üst kısmından sahili ve Samsun'u seyredebileceklerdir. Ayrıca dev İlkadım Anıtı'nın bulunduğu alana yapılacak park ile halkımızın nefes alabileceği park alanı da inşa edilecektir. Bu park projenin anlamına uygun olarak Atapark adını alacaktır. Bu projemiz ile şehrimize binlerce yerli turisti çekeceğiz. Ayrıca Samsun halkı adına Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e olan şükranlığımızı göstermiş olacağız. Bu proje gerçekten beni ve ekip arkadaşlarımı çok heyecanlandıran bir proje olup, şehrimize çok büyük katkıları olacaktır" diye konuştu.

http://www.samsun.net/haber/dev-ataturk-projesi--3649.htm

55.hakan

iyi güzel proje de bu zamana kadar nerdeydiniz seçimden önce mi aklınıza geldi.

Sercan

Aslında yapılsa çok simgesel birşey olur Atakule ya da Özgürlük heykeli gibi ama resimdeki kadarda büyük olmaz heralde...

Sadece Samsunspor

inşallah başarı ile bitirilir. samsun için çok büyük bir simge olacaktır. eğer gerçekten her yerden gözükülecek şekilde yapılırsa çok süper olacağı kesin

ramcQ_55

muzaffer önderin belediye başkanı olduğu son zamanlarında vardı böle bi proje yeride
top tepe olarak söylemişlerdi yüksekliği 50 metre ve altındada bi kültür merkezi olarak düşünüyolardı ozaman ordan esirgenerek duymuş ve bizim projemizdir diyerek yola cıktılar gec oldu ama süper bi proje yanlız yanlız yanlış yere yapacaklar 19 mayıs kışlasının hemen arkasına bence
HEYKELİN YERİ TOP TEPEDİR  SAMSUNA HAKİM YER HER YERDEN GÖZÜKÜYOR ORASI
DÜŞÜNSENİZE
ELİNDE ŞAPKASI SAMSUNU SELAMLAYAN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN HEYKELİ 50 , 60 METRE YÜKSEKLİĞİNDE YERİDE TOP TEPEDE hayali bile güzel  ihşallah yaparlar bizde gurur duyarız

kayacan

Toptepe sit alanı. Orada amisos tepedeki gibi kral mezarları var yakında çıkarılır. Biraz daha geriye yapılabilir.

Tribün_ali

samsun girişi olan topteye süper olur her yerden gözükür oradan yusuf ziya yine o tepeye sülün dikmeye calışır malum ya her taraf sülün oldu en sonun bu kadar kafaları calışmış bunu yapacakalrına inanamıyorum hep secim yalanı

pitbul055

Alıntı yapılan: 35ama55 - 11 Şubat 2009, 23:09:28
En sonunda kafaları çalıştı böyle bir şey yapmaya .. Batıpark'a da Amazon heykeli yapsınlar anca .

pitbul055

Alıntı yapılan: Tribün_ali - 12 Şubat 2009, 15:54:03
samsun girişi olan topteye süper olur her yerden gözükür oradan yusuf ziya yine o tepeye sülün dikmeye calışır malum ya her taraf sülün oldu en sonun bu kadar kafaları calışmış bunu yapacakalrına inanamıyorum hep secim yalanı

Yalnızca BİZ

Zaten dünya çapında heykelimiz var... SAMSUNSPOR'umuzun armasında da mevcut o heykelimiz... Yapılacak heykel dışında başka işimiz kalmadı mı bizim?

Akyol

bence yapılacak olan yer de güzel toptepe'ye başka birşeyler yapılabilir güzel proje ama bu kadar büyük mü olacakmış yaa süper olur o zaman beğendim açıkcası ;)

eLLis

Hep buna benzer şeyler hayal ederdim Samsunda umarım çok çok büyük ve görkemli bir şey olur...

Tufan

buna benzer bişe polatlıda var adı savaştepemi neydi büyük taaruzun başladığı yer tepede büyük atatürk heykeli çok güzel bir görüntü oluyor geceleri.

guvener55

resimdeki kadar büyük olacağını sanmıyorum ama göz alıcı bişe düşünüldüğü kesin.hayata geçerse şehrimiz için çok iyi olur

HoliganSamSunLu

inşallah 30 mart sabahı hayal olarak kalmaz