SÜPER LİG 2023-2024 | 22.HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz 2 - 0 Kayserispor

Başlatan brigand, 22 Ocak 2024, 07:56:11

« önceki - sonraki »

brigand

25.01.2024 - Perşembe
Saat: 17.00

Hakem: Çağdaş ALTAY

Yönetimin saat değişikliği başvurusuna federasyondan ret yanıtı gelmiş. Maç aynı saatinde oynanacak. Maç saatinde yağış görünmüyor. 7-8 derece, kapalı bir hava olacak. Mesai saatine denk gelen iç saha maçlarına bir tane daha eklemiş olacağız. Kamu idarelerinin, belediyelerin, özel şirketlerin ve esnaflarımızın, işleri aksatmayacak şekilde imkanları varsa maça gitmek isteyen taraftarlarımıza kolaylık sağlamasını bekliyoruz.

Maçın önemini hatırlatmaya gerek yok zaten. Kayserispor bugün İstanbulspor ile evinde oynayacak. Pazartesi 20.00 - Perşembe deplasman 17.00 oynayacaklar. Zor bir program onlar için. Tek antrenman ile Samsun'a gelecekler. Bunlara ek olarak hem sakat hem de Afrika Kupası'nda ki oyuncularının eksikliğini çok hissettiler. Thiam'ı da satınca kadro kaliteleri ve oyun güçleri bir anda kayboldu. 5 maçtır üst üste kaybediyorlar. Beklentimiz belli; yüksek mücadele gücü ile Kayserispor'u bu durumda ağırlarken hedeflediğimiz galibiyeti almak. Hiçbir maç kolay değil hele de bizim için. Ancak çok koşarak ve mücadele ederek bir virajı daha döneceğimize inanıyorum.

_SoN_

Yerimizde olacağız inşallah, deseteğe devam, bu maçta mutlak galibiyet bekliyorum, evimizde maçları saat gün farketmez mutlaka kazanmalıyız, iyi yoldayız ve inanıyoruz.

jean

mehmet yılmaz

Samsun'da bulunan ve imkanı olan her Samsunsporlunun gitmesi, imkanı olmayanların da imkan oluşturmak için çaba göstermesi gereken bir maç. Taragtar desteği bizde çokça işe yarıyor. Kayseri'de acayip bir düşüş var, umarım düşüşün sonu bize denk gelmez. Biz formda ve moralliyiz. Kazanacağımızı düşünüyor ve bu minvalde en çok Kaiser Gisdol'a güveniyorum.

Sol Açık

Kayseri İstanbul maçını izledim. Her ikisi de sırasıyla bizim rakibimiz olacak. İstanbul son dakika golüyle kazandı ama fark atabilecekleri bir maçtı. Kayseri, hemen hemen hiç bir parametrede rakibine üstün değildi ve hak ederek kaybetti.

Açıkçası son 7 maçtır kaybeden Kayseri'nin çok kötü durumda olduğunu gördüm. Kayseri'yi puan tablosundaki yerinden bağımsız düşünmek gerekir. Benim fikrim, Kayseri transfer de yapamazsa net bir düşme adayıdır! Yani, rakibimiz olarak görmek gerek. Yenersek aramızdaki puan farkı da 4'e inecek zaten...

5 gün içinde çok çok önemli 2 maça çıkacağız ve bu 2 maçı alırsak, düşme potasının çok dışına çıkmış olacağız. Çok önemli maçlar...

brigand

Çoğu puan tablosunda Kayserispor'un -3 puanı işlenmemiş görünüyor. Ancak şuan 26 puandalar.
Link: https://www.tff.org/default.aspx?pageID=198

O yüzden kazandığımız takdirde puan farkı 1'e inecek. Önümüzdeki hafta biz İstanbulspor'la onlar Antalya ile oynayacaklar. Direkt rakibimiz ve 2 haftalık periyotta kesin altımıza almamız gerekiyor.

ercan0655

İlginç bir maç sanki deplasman takımı biziz. Adamlar 15/20 dakika top çevirdi biz peşinde koştuk. Sonra tekrar üstünlük bize geçti iyi bir golcumuz olsa iki tane daha atardık.

55.hakan

Penaltı pozisyonunda hadi pozisyon dışarıda diyelim kart nerede pozisyon kırmızı kart değil mi?

yk55

Alıntı yapılan: 55.hakan - 25 Ocak 2024, 16:54:23Penaltı pozisyonunda hadi pozisyon dışarıda diyelim kart nerede pozisyon kırmızı kart değil mi?
Aynen öyle. Son adam ve bomboş.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sadece Samsunspor

Cok guzel bir galibiyet daha. Sirada istanbulspor gorunumlu kucuk trabzonspor var. Boyle devam. Calismaya devam.

_SoN_

Çok çok önemli bir galibiyet daha aldık, takımın kendine güceni geldi, hocayı ve bu kısıtlı kadro ile mücadele eden oyuncularımızı kutlarım. Seyircimiz hafta içi ve erken saatte olmasına rağmen yine üzerine düşeni yaptı, bir teşekkür de taraftarımıza. Tebrikler takım.

binikalamadım

Direkt rakibimiz olan kayseriden 3 puan almak altın değerindeydi , sivasında yenilmesi eşantiyonu oldu , haftaya da istanbulu yenersek değmeyin keyfimize...

jean

Cok guzel galibiyet Allah nazardan saklasin hafiften cikis yakaladi takim 3-4 saglam Adam alirsak insaallah bu isi beceririz

ugurozkan

*Maç boyunca üç faul yapmışız.
*Bola üç maçtır ilginç bir performans sergiliyor. Sağ bekin kademesine bile girdi ;) Gidecekler listesinden as kadroya terfi etti.
*Emre Kılınç takımın en zayıf halkası. Pas tercihleri ve kalitesizliği, fiziki yetersizliği... Her şeyiyle sağ açık transferini çağırıyor.
*Taylan'dan stabil bir 6 numara performansı alamıyoruz. Bence burası ikinci en acil transfer yapmamız gereken bölge.
*Fofana bildiğimiz gibi. Asli görev verildiğinde pek faydası olmuyor ama ekstra katkı verebilecek kapasitesi fazla. Takımın 12. oyuncusu olmalı.
*Zeki, duran toplarda muhteşem şeyler yapıyor. Maalesef akan oyunda hem ofansif hem defansif olarak bu ligin altında. Fiziki olarak yetersizliği sayesinde Haluk Mustafa güzel tecrübe kazanıyor;)
*Ercan Kara ceza sahası içinde ve çevresinde topun kıymetini bilmiyor. Hâlâ soru işareti ama yedek yerli forvet olarak ondan iyisini transfer etmeyiz zaten.
*Bence takımda herkesin mutabık olduğu tek performansı Holse gösteriyor. Adam maçın her dakikasında sahanın her yerinde mücadelesini yapıyor. Muhteşem bir iş disiplini çok güzel bir karakter. Bence taraftarın onun bu çabasını teşvik edici, gururunu okşayıcı şeyler yapması gerekiyor.

mehmet yılmaz

Gisdol yönetiminde 1.6 puan ortalaması tutturduk.

Maçın adamı herkesti ama Zeki Yavru ve Ercan Kara daha öndeydi. 

Soner Gönül'süzlük zaten iyi bir şeyken Bola yeni transfer gibi oldu.

Aferin takım...

https://www.youtube.com/watch?v=T80ea-wjXe8