Bunları Biliyor muydunuz ?

Başlatan þirinler_1965, 14 Haziran 2005, 13:38:12

« önceki - sonraki »

þirinler_1965

14 Haziran 2005, 13:38:12 Son düzenlenme: 25 Şubat 2008, 11:19:32 admin_
samsunspor ile olan bazı özellikler aklıma geldi onları teker aklıma geldikça yazalım dedim ben başlayım

türkiyede BALKAN ŞAMPİYONU olan tek Anadolu takımı SAMSUNSPOR umuz

curva55

Küme düşmüş ordunun şampiyonluğu kovlayan samsunu gese para yedirdi diye yendiğini. :evil:

Fecr_55

herhalde en cok kazik yiyen, cekilemeyen ve ne zaman ne yapacagi belli olmayan, sürprizlere doymayan takimda Samsunsporumuzdur...

samsunsevdalısı

4 Takımdan sonra,liderlik koltuğunda en fazla kalan takım...

Amsterdamli

2. ligde en cok Sampiyon olmus takim.

Amsterdamli

Super ligde degil sevgili Sirinler, butun profesyonel futbol kulubleri arasinda.

jean

benim en cok merak ettigim balkan kupasinda kimleri yendik kimlerle oynadik hic bir bilgim yok

sejoe

Alıntı yapılan: "jean"benim en cok merak ettigim balkan kupasinda kimleri yendik kimlerle oynadik hic bir bilgim yok

Finalde bir bulgar takımını yenmiştik sanırım(Tam olarak ismini hatırlamıyorum şimdi).Babamla beraber seyretmiştim maçı, yağmurlu bir gündü. Bizim takımda çok kaliteliydi o zaman (Ertuğrul,osman,müjdat,timofte vs)

timofte

Alıntı yapılan: "sejoe"
Alıntı yapılan: "jean"benim en cok merak ettigim balkan kupasinda kimleri yendik kimlerle oynadik hic bir bilgim yok

Finalde bir bulgar takımını yenmiştik sanırım(Tam olarak ismini hatırlamıyorum şimdi).Babamla beraber seyretmiştim maçı, yağmurlu bir gündü. Bizim takımda çok kaliteliydi o zaman (Ertuğrul,osman,müjdat,timofte vs)

1993-1994 sezonunda Balkan kupasında Türkiye'yi temsil ettik.
Bulgar temsilcisi FC Pirin ile yarı finalde karşılaştık.
Deplasmandaki ilk maçın 0-0 sona ermesinin ardından Samsun'daki maçı 4-1 kazanarak finale çıktık. Finalde Yunan temsilcisi P.Yannini ekibi ile karşılaştık. Yunanistan'daki ilk maçı Osman, İsa ve Cheregy'nin golleri ile 3-0 kazandık. Büyük avantajla rövanşa Samsun'da çıktık. Öğrencilerin de ücretsiz seyrettiği final maçını da Serkan Ve Ertuğrul'un golleriyle 2-0 kazanarak şampiyon olduk.

Balkan şampiyonu SAMSUNSPOR

jean

sejoe ve timofte abiye sonsuz tesukkurler o yillari hayal meyal hatirliyorum ama samsunsporu degil bu bunlari gercektende bilmiyordum cok mersi ikinizede

sejoe

ben bulgar takımıyla yunan takımını karıştırmışım yaw  :lol:

Rentboy

Zamanında takımların en büyük korkulu rüyasıydı Samsun deplasmana.Değil anadolu takımları 3 büyük diye hitap edilen takımlar bile Samsun deplasmanında aldıkları 1 puanı bile sevinçle karşılıyorlardı...

yirmiuc

Evet. balkan kupasını aldığımızı hatırlıyabiliyorum.
Sanırım Bir Türk takımının Avrupada kazandığı ilk kupaydı değil mi?

[4 büyüklerin amatör takımlarla yaptıkları hazırlık maçlarında kazandıkları kupalar hariç tabi :) ]

timofte

Alıntı yapılan: "yirmiuc"Evet. balkan kupasını aldığımızı hatırlıyabiliyorum.
Sanırım Bir Türk takımının Avrupada kazandığı ilk kupaydı değil mi?

Balkan kupasını daha önce istanbul'un Sarıyer ve Fenerbahçe takımları da kazanmıştır. Samsunsporumuz Avrupa'da kupa kazanan ilk ve tek Anadolu takımıdır.

yirmiuc

Teşekkürler..
İnşallah gelecekte daha büyük başarılardan söz ederiz.