Samsunspor.biz Genel Sohbet Odası

Başlatan berusa55, 09 Ağustos 2008, 14:50:52

« önceki - sonraki »

eprianu

Alıntı yapılan: eprianu - 21 Mart 2021, 10:36:08Hocam sizi yıllardır takip ediyorum ancak ilk defa görüşlerinize katılmıyorum.

Gökhan Alsan'ın gördüğü kırmızı kartın başka türlü izahı olamaz. Maçın başında doğrudan kırmızı kart görebileceği bir hareket yaptı, hakem sarıyla geçiştirdi. Olay burada bitse ben de motivasyon veya hırs derim. Ancak sarı kartı varken, henüz 23. dakikada sarı kart yediği pozisyondan daha ağır bir hareket yaparsa bunun sabotaj dışında bir izahı olamaz. Yani ikinci pozisyon resmen "Ben ilk pozisyonda kırmızı görmek istemiştim, olmadı şimdi ver hakem" demek. Bu hareketleri takıma yeni katılmış 17 yaşındaki bir genç yaparsa (ki o bile abes kaçar) o zaman heyecan, cahillik, motivasyon deriz. 30'unu geçmiş bir oyuncudan bahsediyoruz. Kaldı ki kendisi 3 hafta kadroya giremediği için Instagram hesabından Samsunspor'a dair her şeyi silmiş bir isim. Her şeyi bir kenara bıraktık ve olayı sizin izah ettiğiniz gibi yorumladık. Gökhan Alsan çıkıp sosyal medyadan veya basın aracılığıyla taraftardan, camiadan özür diledi mi? Pişkin pişkin pasta yiyordu antrenmanda.

İster inanın ister inanmayın futbolda sabotaj ya da futbolcuların tavır alması olayları yaşanıyor. Birkaç tane örnek verebiliriz. Fatih Terim Milan'dayken futbolcuların artık Terim'i istemediğine dair söylentiler çıkmıştı. Bir maç sonra Inzaghi kullandığı penaltı atışını havaya dikmişti. Çok uzağa gitmeyelim, bizden örnek verelim. 2010 yılında Güngören'deyiz. 5000 taraftarımızla stadı doldurmuştuk. Kalpar ile arası iyi olmayan Cenk İşler kullandığı penaltıyı aynı şekilde havaya dikmişti. Bir süre sonra da kadro dışı kaldı zaten. Biraz daha yakına gelelim. 2 sene önce Savaş Yılmaz, Kubilay ve Bahattin takımı açık açık sabote ediyordu. Savaş gönderildi. Ertuğrul Hoca geldikten kısa bir süre sonra Bahattin'i de Kubilay'ı da kenara çekti. Aynı hareketi İrfan Buz da yapmıştı ama başarılı olamadı. Biz sonra düzeldik ve şampiyonluk geldi.

İki haftadır izlediğimiz hiçbir kırmızı kart normal değil. Pozisyonları yakından izleyin, Gökhan Alsan, Keremcan ve Kubilay'ın gördüğü kartlar dışarıdan bakıldığında bilerek yapılmışa benziyor. Keremcan ayağını çekebilirdi, Kubilay olduğu yerde zıplayabilir rakibe dirsek ve tekme atmayabilirdi. Nadir için yorum yapmayacağım ama zaten daha önce de küfür konusunda Ertuğrul Hoca ile sorun yaşamışlar.

Keremcan ve Kubilay'ın kart yediği âna kadar rakip kalemize bir kere gelebildi, o da bizim hatamızdı. Hatta rakip o kadar kötüydü ki 9 kişi kaldıktan sonra bile kalemize gelemedi. Her türlü olumsuzluğa rağmen bu şekilde bitebilecek bir maçı ancak eksik kalarak rakibe verebilirdik.

Şimdi gelelim sonuca. Burası Türkiye. Bakın ben eğitimciyim, Türkiye'nin son 20 yıldır Avrupa'dan eğitim felsefesi, yöntem ve tekniği ithal ettiğine şahit oluyorum. Öğrenciyle sen dili yerine ben diliyle konuşacakmışız, empati kuracakmışız, öğrenci merkezli yaklaşacakmışız falan filan. Hiçbiri işe yaramıyor. Çünkü bizim milletimizin bildiği iki şey vardır: Ödül ve ceza. Bülent Akyürek'in çok güzel bir deyimi vardı. Bizim milletimiz görmediği şeyden korkmaz diyordu. Osmanlı da zaman zaman mahallelerde cellat dolandırırmış. Velhasıl sözün özü iki haftada kırmızı kart gören 4 isme kadro dışı veya yüklü miktarda para cezası verilmezse Süper Lig'i unutun derim. Bu hafta içinde takımda radikal kararlar alınıp, birilerinin sakalı kesilmezse çok net söylüyorum bu iş burada biter veya ikinci bir ihtimal de Ertuğrul Sağlam bırakır gider.

Ertuğrul Hoca bırakmaz ve takım üzerinde de herhangi bir cezai yaptırım uygulanmazsa arkanıza yaslanın, hiçbir hedefiniz olmadan rahat rahat maçları izleyin derim. Çünkü çıkarsak sürpriz olur.

Giresun maçından sonra yazdığım bir mesaj. Hâlâ geçerliğini koruyor. Özellikle de yazının son bölümleri. Ya futbolcular ya da Ertuğrul Hoca için gereken yapılmazsa son tren olarak nitelendireceğimiz ADS-Giresun maçı da kaçıyor. Ondan sonrası ver elini Play-Off. Hepimiz biliyoruz ki içinde Keçiörengücü, İstanbulspor ve Altay'ın bulunduğu dörtlü eşleşmeden biz Süper Lig'e yükselemeyiz.

Önümüzdeki birkaç gün çok kritik. Hoca bırakmazsa veya takım üzerinde gereken yapılmazsa bu sezon bitmiştir.

5trawberry

Papazlık mertebesine erişememiş ama kendini papaz gören üç beş adam var takımda. Takımı yakan bombanın fitilini ateşlediler ve bomba patladı.

Sosyal medya tabiri ile futbolcuların Instagram hesaplarında stalk yaptım; böyle alt kültürlük böyle avamlık yok.
Sosyal medya maymunu olacaklarmış futbolcu olmuşlar.
Adamda az utanma olur, az mesleki haysiyet olur.

Gökhan Alsan'ın başını çektiği, Yalçın Kubilay ve Karadeniz in yalamaligini yaptığı bir sosyal medya örgütü var bunların.

ercan0655

İlk devre Bursa maçında yaşanan rezillikten sonra yönetimin vermeye istediği cezayı zorla oyuncuları savunarak iptal ettiren hoca bugünün sebebidir. Ki orada hocaya olan güvenini ve saygımı kaybettim. Belki iyi bir futbol adamı olabilir ama bu iyi bir yöneticinin basına yapacağı bir aciklama değildi.
Hem yönetimi futbolcuların gözünde düşürdü hem disiplin sağlanmasını engelledi. Nasıl olsa hoca bizden yana diye düşünen futbolcular gemi aziya aldı.
 Devre arasında yine 30 yaş üstü pili bitik djedje hariç adamları doldurdular takıma. Hoca bir türlü sistem oturtamadı  ileri oynamayan sürekli yan ve geri pas yapan bir takıma tahammul etti müdahale edemedi. Sadece istatistik verilere bakti hoca, hep top bizde dedi.
Kalecinin fiziksel zaaflarını göremedi mı? Hız ve çabukluk calustirmadilar mı? Nasıl bir teknik ekip var.
Bir de sezon başında alınan golcü var ama yok. Alırken nasıl bir sağlık kontrolünden geçirdiniz, adam iyi futbolcu ama toplam 3/2 maç var sonra yine yok.
E bu kadar hata kadı kızında olur değil mi?😡

Nuri Asan

Bir tosuncuk atasözü der ki;

''Önemli olan inek değil, insan sağmaktır.''

Seni sağıyorlar YY başkanım. 

Ayberk

Ne oldu psikologlar işe yaradı mı bari?

Tiryakiler55

Belliki herhangi bir beklentimiz olmamali bu saatden sonra yoksa cok üzülecegiz. Kalan son maclara beklentisiz girmek lazim. Olurda sezon sonu mucize isi direk cikarsak seviniriz bari.

Nuri Asan

Allah cezasını versin bu oyunların, Miningçilerin. Fifa 21 ve sonraki türevlerini daha iyi oynamak için sistem topladım.

Geforce GTX 2060 ekran kartı
Amd ryzen 7 3600x işlemci

İşin garip tarafı da 6 sene önce sıfır araba almıştım. Bu sisteme arabanın yarı parasını ödedim. İnşallah FİFA 25 e kadar oynatır :D

Geçen sene 400 TL'ye bile alıcı bulmayan çöp 1050 Tİ ekran kartları bu sene 3500 TL olmuş. Oda bulabilirsen mucize.

İnşallah ev halkı bu postumu okumaz. :D

Nuri Asan

Alıntı yapılan: Baybars - 15 Nisan 2021, 03:09:20Bir mucize olsa Ertuğrul Sağlam istifa etse ya da gönderilse.

Ertuğrul'un gönderilmesi uzun vadede işimize yaramaz, ama kısa vadede yarar. Hedefimiz, hemen süper lige çıkmaksa gönderilmesi yararlıdır. 5 maçlık Deli Yılmaz gelse vallahi de billahi de 5/5 yaparız.

eprianu

@Nuri Asan hocamın da belirttiği gibi bitcoin madenciliği yapanlar yüzünden piyasada ekran kartı bulmak zor. Ayrıca aşırı vergiler ve dolar kuru da eklenince fiyatlar uçuyor. Elinizdeki bilgisayarı yenilemek istiyorsanız yenisini almadan sakın eskisini satmayın. Açıkta kalabilirsiniz.

Sadece Samsunspor

Herkes altay fena diyordu. Gecen hafta yenildiler. Bugun berabere kaldilar. Bu ligde kimin naptigi hic belli degil. Giresun 1 gram top oynamadi ama son kecioren macinda gayet iyidi. Ads bi sekilde sonuca gidiyor.

jean

Evet altay beni yaniltti lakin bizde is yok

Ayberk

Derenin altından hala sular akar ama, biz o akıntıya karşı kürek çekiyoruz.

eprianu

Ertuğrul Hoca açıklama yapmış. Birlikte başaracakmışız arkadaşlar.

AlıntıDeğerli Samsunspor sevdalıları; Dünkü Menemenspor mücadelesindeki puan kayıpları bu armaya gönül veren herkesi çok derinden yaraladı. Ben ve ekibim de beklenmeyen bu sonuç karşısında son derece üzgünüz. Bununla beraber bu sonucu büyük bir avantaj kaybı olarak değerlendirip, bu puan kaybının bizi inandığımız yoldan döndürmesine izin veremeyiz. Elbette içimiz buruk, elbette kötü bir gece geçirdik. Bugün toparlanıp, yola çıktığımız günü hatırlayarak ayağa kalkmak durumundayız. Bizi yeniden kendimize getirecek dersleri alacağız ve Süper Lig hedefimize daha çok sarılacağız. Geçtiğimiz hafta ifade ettiğim gibi, son düdük çalana dek tek yürek, tek yumruk olursak biz bu işi başarırız. Bugüne kadar hiç bir şampiyonluk kolay kazanılmadı. Bundan sonra da işimiz kolay olmayacak. Her takımın rakibini yendiği ligde, yapabileceğimiz ve odaklanacağımız tek nokta önümüzdeki maçları kazanmak olacak. Hiçbir mazeretin ve bahanenin kabul edilmeyeceği haftalara geldik. İnanç ve azimle tutkumuzu ortaya koyup kalan tüm maçlarımızı kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapacağımızdan ve Samsunspor'u Süper Lige taşıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Birlikte başaracağız.

https://www.samsunspor.org.tr/haberDetay.php?id=5645

Sadece Samsunspor

Spor28 diye bir haber sitesi manset atmis. Menemen Izmirde degil Samsunda yenir diye. Bizi su köy takimlarina rezil rusva ettiniz. Bi taraflarini kaldirdiniz su bitiklerin. Yaziklar olsun hala aklim menemen macindaki golden sonra sevinmemeler ve oynanan leş oyunda kaldi.

_SoN_

Alıntı yapılan: Nuri Asan - 15 Nisan 2021, 12:03:31Allah cezasını versin bu oyunların, Miningçilerin. Fifa 21 ve sonraki türevlerini daha iyi oynamak için sistem topladım.

Geforce GTX 2060 ekran kartı
Amd ryzen 7 3600x işlemci

İşin garip tarafı da 6 sene önce sıfır araba almıştım. Bu sisteme arabanın yarı parasını ödedim. İnşallah FİFA 25 e kadar oynatır :D

Geçen sene 400 TL'ye bile alıcı bulmayan çöp 1050 Tİ ekran kartları bu sene 3500 TL olmuş. Oda bulabilirsen mucize.

İnşallah ev halkı bu postumu okumaz. :D

20 senedir bu işlerin içindeyim, bahsettiğiniz gibi oyunları 2 bin tl lik  ikinci el bir makinede de sorunsuz oynayabilirsiniz, 20 bin tl lik bir makinede de.Tek önemli olan doğru malzemeleri toplamak ve doğru yapılandırma.

Sıfır cihazları, farklı tuzaklarla tüketiciye satmayı çok çok iyi biliyorlar.