TFF 2.LİG 21.HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz - Eyüpspor

Başlatan Kaya, 02 Şubat 2019, 22:35:46

« önceki - sonraki »

tactician

Takım uzun zaman sonra iyi sinyaller verdi.
İsmet hoca da Taner hoca ya göre kenarda daha iyi bir performans ortaya koydu. En önemlisi kendisi takım üzerinde bir otorite olmayı başarmış gibi hissettirdi açıkçası

Bu takım üzerine koyarak gider ve şampiyon olur diye düşünüyorum. Iki haftayı da kayıpsız atlatırsak çok süslü olmasa da zor kaybeden bir takım oluruz

Maçın en iyisi Okan dernekti. Maçı alan hamle ise Kubilay Abdülkadir değişikliği idi

muzaffer4

Gümüşhane ve Eyüp maçları ikiside iç saha ve 1-0 kazandık puan durumuna göre de eşit iki takımdı 
Tek farkı bir maça Taner taşkın diğer maça ise İsmet hocayla çıktık.
İki maç arasındaki en büyük fark takımın pas yapması, ileride basması oldu.Her ne kadar Gümüşhane maçı kadar net pozisyonlara girmesek de bu maç daha iyiydik. İsmet hoca çalışanın formayı kapacağı bir düzen kurmak istiyor. Kadro açıklandığında herkes Taner hocayı arayacağız vs. yorumlar yapıyordu. Ancak bu takımı futbolcuları moral kondisyon olarak İsmet hocadan daha iyi tanıyan yok. İsmet hocaya güvenelim bu ligde kimin kimi yeneceği belli değil 4 haftada 6 puan kaybettik ama devreye başladığımız yerdeyiz.

s_uzunkaya

Eyüp spor resmen gözüne kestirmiş bizi. Adamlar ne yattı ne kapandı. Eyüp gelip burda bize diglenebiliyorsa oynadığımız futbolu anlatmaya gerek yok.

mehmet yılmaz

Maalesef hala istenen seviyede değiliz. 21 hafta oldu ama daha yeni bir takımmış gibi oynuyoruz. Buna rağmen mücadele isteği iyiydi. Gereken mesaj alınmış gibiydi. Ancak bu kadar çok gol kaçırmamamız lazım. Elbette 3 puan iyi ancak 1-0 bizi mutlu etmiyor.

eprianu

10 Şubat 2019, 23:48:09 #49 Son düzenlenme: 11 Şubat 2019, 01:13:42 eprianu
Forumda ve sosyal medyada okuduğum karamsar yorumların aksine ben takımdan memnunum. İsmet Hoca takımın başına geçeli sadece 2 hafta oldu. Etkisi yavaş yavaş hissediliyor.

Sahadaki futbol tartışılır ama herkes mücadele etti. Hiçbir futbolcumuz sorumluluktan kaçmadı. Önde pres yaptık, baskı uyguladık. Kısa zaman dilimlerinde de olsa orta alanda güzel pas alış verişi yaptığımız anlar oldu. Daha da güzeli 1-0 öne geçtikten sonra rakibin hücuma çıkıp defansta boşluklar vermesiyle birlikte 4-5 oyuncumuzla organize ataklar geliştirdik.

Daha önceki maçtakilerin aksine sabırlı oynadık. "Bir an önce gol atalım, rahatlayalım" paniği yoktu takımda. 25. dakikada gol atıp kazanmakla 65. dakikada gol atıp kazanmak arasında bir fark yok. Ancak biz bugüne kadar bir an önce gol atalım baskısıyla oynadığımız için hem saha içinde sağlıklı kararlar alamadık, hem de yediğimiz bir golle oyundan düştük. İsmet Hocayı bu konuda kutlamak lazım.

Sahanın en iyisi bana göre Okan Dernek'ti. Sahada basmadık yer bırakmadı. Zaman zaman sert de oynadı. Böyle bir adamı sene başından beri yedekte tutuyoruz. Yazık günah...

Sahada çok iyi mücadele etseler de Erhan ve Nuri çok fazla hata yaptı. Erhan 2 defa savunmanın sağını bomboş bıraktı, birinde Cenk kesti, diğerinde rakip o bölgeye topu aktaramadı. Son dakikalarda kaleciye attığı geri pas, bugünü mahvedebilirdi. Nuri ise çok panik. Ama ikisi de sahada mücadele etti.

Kubilay "takım" oyunu oynadığı zaman neler yapabileceğini gösterdi. Ama hala bireysel oyununu abarttığı anlar oluyor. Bugün pas atabileceği arkadaşı varken 3 kişinin arasına daldı, sıyrıldıktan sonra önü bomboş kalmışken kaleye vurmak yerine pas atmaya çalıştı. Bunlar hem kendisine hem bize zarar veriyor.

İsmet Hoca'nın bugün tek kusuru, orta sahaya takviyeyi geç yapması oldu. 82. dakikada gelen değişiklik 70. dakikada gelmeliydi. Orta alanda oyundan düşmüştük.

Sonuç olarak geleceğe umutla bakabiliriz. İsmet Hoca ilk olarak savaşan bir ekip oluşturmak istiyordu sanırım, bunda başarılı oldu gibi. Zamanla diğer konularda da ilerleme katedeceğiz. Tabi ki çok geç kaldık ama zirve iddiası 4 rakibimizden geçen hafta üçü, bu hafta ikisi puan kaybı yaşadı. Daha çok puan kayıpları da olacaktır.

Ankarademir ve İnegöl maçlarını kayıpsız atlatırsak, Gaziantepspor'u bay geçeceğiz. Bu zaman diliminde İsmet Hoca kafasındaki takımı kurmuş ve istediği oyunu sahaya yansıtmış olacaktır İnşallah.

Bugünün en iğrenç hareketi ise Şirinler ve Forza'nın bulunduğu kale arkasından geldi. Maç sonra futbolcular önce maratona geldi diye, futbolcuları çağırıp "İbnelik yapmayın adam gibi oynayın" tezahüratı yaptılar. Aynı anda çok güzel bir hareket de Nuri'den geldi, eliyle bırakın dönün işareti yaparak o tribüne gitmelerini engelledi. Aynı grup stadyumu terk ederken "Samsun'da kral biziz" tarzından tam hatırlayamadığım bir slogan attılar. İsmail Başkan, arkalarında 50 kişi olmayan tribün grupçuklarına ve liderlerine çok yüz veriyor. Bu işin sonu kötü bitecek, şimdiden söyleyeyim.

Yazmayı unutmuşum eklemek istiyorum; daha önceki maçlarda 1-0 öne geçince hücumda bir luabalilik söz konusu oluyordu. Keyfi çalıma girmeler, pas atacak arkadaşı dururken 30 metreden kaleye şut atmalar vs. Bu maçta böyle bir laubalilik görmedik. Bu da çok önemli bir gelişme.

Stoper

Rakipde iş bitirici 2 adam olsa, bugün farklı bir skor görebilirdik. Nuri ve Erhan, şampiyonluk isteyen takımın oyuncusu olamaz.Bunu ilk yarıdan bu yana söylerim, hadi stoper için transfer yapıldı ama sağ bekte hiç alternatif olmaması anlaşılır gibi değil.. Onların yaptığı idmanı, beslenmeyi, aldıkları vitaminleri bu siteden birisi alsa, onlar kadar mücadele eder. Topla kabiliyetleri yetersiz olduğu gibi, asli görevi savunma olan bu ikili, arka tarafta pimi çekinmiş bomba gibi bekliyor.. Cenk Kaplan, ilk maçına nazaran gayet iyiydi. Stil olarak Kemal Tokak'ı hatırlattı bana.

Orta sahada Okan Dernek iyi savaştı, olumlu oynadı. Ramazan Çevik'in üzerinde durursak ondan daha fazla verim alırız. Samet'de son 4 maçtır form düşüklüğü var, yedeğe çekip Kubilay ile başlamalıyız..İshak'da görevini yaptı, iyi maç çıkardı.

Sakarya takıldı, bu beklenen sonuç oldu. Önümüzde rahat bir fikstür var. Biz kazanalım, 3 hafta sonra lideriz.

twitter

takım mücadeleci olmuş da o kadro ile ben ileriye umutla bakamıyorum maalesef

bu arada tribünler son 5 yılda nasıl bu kadar çöktü anlamak güç

eski 19 mayıs burnumda tütüyor valla. yeni stad resmen zarar verdi bizlere

dün sarıyer tribünündeydim adamlar bizim tribünü top diye oynar o  kadar etkililer (çoğu tribün hatta türkiye'deki)

bizimkiler de 2 dakikada 1 sağlı sollu maraton maraton diye bağırsın anca

Stoper

Maratonun ortasını işgal eden grup yüzünden, birçok insan üst tribüne kaçıyor..  Davul çalmaktan öteye gidemediler, son hafta Sakarya maçını düşünemiyorum, Samsun'a kalabalık gelen her tribün şov yapar gider.

Shane_Falco

Ben yine takımı oyun olarak beğenmedim. Maalesef İsmet Hoca'nın takımı Taner Taşkın'dan çok farklı bir kimliğe büründüreceğini düşünmüyorum. Hoca faktörü 2 haftadan belli eder kendini. Bu sezon Jöle Osman Osmanlıspor'u, Yücel İldiz Denizlispor'u İsmail Ertekin'de Sakaryaspor'u bambaşka bir kimliğe büründürdü. Hem de gelir gelmez kendilerini belli etmişlerdi. Bizde öyle bir değişimin kıvılcımı yok. Hatta Eyüp bile evimizde bize kafar tutar şekilde top oynadı.

Erkam'ın bir anca önce gelip stoperde yerini almasını bekliyordum ama şuan stoperden önce kendisini sağ beke monte etmemiz gerekiyor. Erhan bey iyice saçmalamaya başladı. Aytaç'ın kesik yemesi kesinlikle doğru bir karar.

Hala defanstan çıkarken panik içindeyiz bam güm topa vuruyoruz. Saçma sapan geri paslar yapıyoruz. Devre arası aldığımız adamlardan yararlanamıyoruz. Düzeltilmesi gereken çok noktamız var. Allah yardımcımız olsun.

eprianu

AlıntıHatta Eyüp bile evimizde bize kafar tutar şekilde top oynadı.

Hocam Eyüpspor bu maçtan önce oynadığı 7 maçta 5 galibiyet ve 1 beraberlik aldı. Yani boş bir takım değiller.

AlıntıHala defanstan çıkarken panik içindeyiz bam güm topa vuruyoruz. Saçma sapan geri paslar yapıyoruz.

Aslında İrfan Başaran bu pas trafiğini yapabilecek düzeyde ama İrfan ve İlyas sahada birlikte oynayınca orta sahamız çok kırılgan bir hale geliyor.  Hoca bu sorunu nasıl çözer bilmiyorum.

Shane_Falco

Alıntı yapılan: muzaffer4 - 10 Şubat 2019, 21:02:57
Gümüşhane ve Eyüp maçları ikiside iç saha ve 1-0 kazandık puan durumuna göre de eşit iki takımdı 
Tek farkı bir maça Taner taşkın diğer maça ise İsmet hocayla çıktık.
İki maç arasındaki en büyük fark takımın pas yapması, ileride basması oldu.Her ne kadar Gümüşhane maçı kadar net pozisyonlara girmesek de bu maç daha iyiydik. İsmet hoca çalışanın formayı kapacağı bir düzen kurmak istiyor. Kadro açıklandığında herkes Taner hocayı arayacağız vs. yorumlar yapıyordu. Ancak bu takımı futbolcuları moral kondisyon olarak İsmet hocadan daha iyi tanıyan yok. İsmet hocaya güvenelim bu ligde kimin kimi yeneceği belli değil 4 haftada 6 puan kaybettik ama devreye başladığımız yerdeyiz.

Kesinlikle devreye başladığımız yerde değiliz. Evet 2 puan fark vardı ama  Sarıyer-Sakarya  ve Sakarya-Keçiören maçları oynanmamıştı. Yani rakiplerin direk birbiri ile oynuyordu. Biz o avantajı elimizin tersiyle ittik. Sakarya dişli denilebilecek rakiplerle maçlarını yapmış oldu. Ligin boyu kısalıyor ve biz devamlı olduğumuz yerde sayıklıyoruz. Bunun yanında futbol adına da gelişme kaydetmiyoruz. 20. hafta olmuş hala sabit bir 11'imiz yok.

evolution55

Alıntı yapılan: eprianu - 10 Şubat 2019, 23:48:09

Bugünün en iğrenç hareketi ise Şirinler ve Forza'nın bulunduğu kale arkasından geldi. Maç sonra futbolcular önce maratona geldi diye, futbolcuları çağırıp "İbnelik yapmayın adam gibi oynayın" tezahüratı yaptılar. Aynı anda çok güzel bir hareket de Nuri'den geldi, eliyle bırakın dönün işareti yaparak o tribüne gitmelerini engelledi. Aynı grup stadyumu terk ederken "Samsun'da kral biziz" tarzından tam hatırlayamadığım bir slogan attılar. İsmail Başkan, arkalarında 50 kişi olmayan tribün grupçuklarına ve liderlerine çok yüz veriyor. Bu işin sonu kötü bitecek, şimdiden söyleyeyim.

dün twitterda kısa bir video gördüm, şirinlerin başındaki kişi maç sonrası sahaya inmiş, rejenerasyon yapan futbolculara ileri geri konuşuyordu. ne yapmaya çalışıyorlar??

Sadece Samsunspor

Alıntı yapılan: evolution55 - 11 Şubat 2019, 12:46:23
dün twitterda kısa bir video gördüm, şirinlerin başındaki kişi maç sonrası sahaya inmiş, rejenerasyon yapan futbolculara ileri geri konuşuyordu. ne yapmaya çalışıyorlar??

Aynen bende gordum nerde bu yonetim o adamin orda ne isi var.

eprianu

11 Şubat 2019, 14:13:43 #58 Son düzenlenme: 11 Şubat 2019, 17:38:47 eprianu
Yönetim nerde mi? Yönetim ne kadar tribüncük lideri varsa hepsini toplamış, klip çektirmiş. Çok değil daha 1 sene önce "Erkurt Tutu İstifa" sloganlarını önlemeye çalışan insanlar bunlar. Başkan çok yanlış yapıyor ya da bizim bilmediğimiz, anlamadığımız bir hesabı var.

Shane_Falco

Açıkcası yapılan olayı çok desteklemiyorum ama olması gereken bir tepkiydi. Hatta bence az bile tepki vardı. Sancaktepe ve Eyüp maçında benim gördüğüm bu takımın acilen toparlanması. Elbet yönetim gerekli uyarıları yapıyordur ama sahada bir ilerleme mevcut değil. Kimse formunu yükseltmiyor ya düşürüyor ya sabit kalıyor. Tepki görmeleri çok normal.