5-Ousmane N'DIAYE

Başlatan muzaffer4, 15 Ağustos 2015, 11:43:14

« önceki - sonraki »

berusa55

Ousmane N'Diaye: Gerçekten Çok Çılgın Bir Taraftar Topluluğumuz Var

Samsunspor'un başarılı stoper oyuncusu Ousmane N'diaye Denge Gazetesi Spor Servisi'ne özel röportaj verdi. Kırmızı Beyazlılarda kısa sürede gösterdiği başarılı performansı ile taraftarların ve teknik ekibin takdirini toplayan N'Diaye sorularımızı yanıtladı.
Stoper oyuncusu N'Diaye'nin röportajını konu başlıkları şu şekilde:

Samsunspor'a Geldiğinde Neler Hissettin? Dışarıda Ki Tepkiler Nasıldı?

" Herkes bana çok iyi davrandı. Gerek Samsunspor yönetimi, gerekse futbolcu arkadaşlarım çok samimi ve cana yakın insanlar. Onlarada bu tavırlarından dolayı teşekkür ediyorum. Şehir, ortam,  spor tesislerimiz çok güzel. Burada hep beraber bir aileyiz ve uyum içerisindeyiz. Disiplinli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çok fazla dışarı çıkmıyorum. Nadiren alışveriş merkezlerini geziyorum. Burada insanların tepkileri gerçekten beni çok mutlu ediyor. Camiye gittiğimde selamlaşıyoruz ve fotoğraflar çektiriyoruz. Samsunlular sıcak kanlı insanlar, bu tür tepkiler beni mutlu ediyor ve sahaya daha moralli çıkıyorum. Bu tepkiler aynı zamanda Samsun'u ve Samsunspor'u bir bütün yapıyor."

Defans Olarak Nasıl Organize Oluyorsunuz?

"Antrenmanlarmızda ben olabildiğince Türkçe konuşmaya çalışıyorum. Hızlı bir şekilde  de Türkçe öğreniyorum. Zaten genel olarak kalıpları biliyorum diyebiliriz. Fatih ingilizce biliyorlar.Defans hata yapmaması için Musa ve Fatih konuşuyor. Daha sonra Fatih bana yardımcı oluyor. Maç içinde tabi berabere organize olurken, Türkçe konuşmayada çalışıyorum. Ama söylediğimin iyi anlaşılması için türkçede bilmediğim kelimeleri tabi ki ingilizce olarak Fatih'e söylüyorum. Zaten artık bir uyum sağladık diyebiliriz. Kimin nereye nasıl oynayacağını kestirebiliyorum. Zaman geçtikçe birbirimizi daha iyi tanıyacağız ve defans anlamında birlikte iyi işler yapacağımıza inanıyorum. Samsunspor için ben elimden gelenin en iyisini yapıyorum"

Taraftarlar Hakkında Ne Düşünüyorsun?

"Transfer sürecimde, Samsunspor taraftarlarını seyrettim. Fakat bu kadar olduğunu tahmin etmemiştim. Gerçekten çok çılgın bir taraftar topluluğu var. Maçı kazanmak adına onlar bize destek veriyor ve maçlarda bizde en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Yaptıkları koreografi çok anlamlıydı, arkadaşlarım ne olduğunu maçtan sonra bana anlattılar. Onları tebrik ediyorum, taraftar olarak herşeyi yapıyorlar. Bize destek olmaya devam etsinler, müsabakalar 11 kişile oynanır, fakat maç 12 kişiyle kazanılır. Önümüzde Şanlıurfaspor maçı var, tüm taraftarlarımız tribüne davet ediyorum. Hep beraber galibiyet için oynayalım ve 3 puan kazanalım."

Hedeflerin nelerdir?

Bireysel olarak şuanda ki hedefim, Samsun'da kalmak istiyorum. Burası çok güzel bir şehir, söylediğim gibi insanlarıda çok iyi. Ailemde Samsun'a gelecek. Takım olarak hepimizin hedefi aynı. Hep beraber Süper Lig'e çıkmak istiyoruz. Samsunspor geçen sezon ve bir önceki sezonda Süper Lig'e çok yaklaşmış, buda büyük başarıdır. Şimdi ise hepimizin tek isteği Süper Lig'e yaklaşmak değil, şampiyon olarak yükselmek istiyoruz. Süper Lig'e odaklandık ve başaracağımızın bilincindeyiz."

Serkan KAYA/ Çeviri: Taner TİRYAKİ

Kaynak

5trawberry

Hatasız oynuyor masallahi var.

nomak55

Osman defansı iyi topladı maşallah çok pozisyon vermiyoruz hele fatihlede iyi ikili oldular nazar değmesin

Sol Açık

Çok iyi maçlar çıkarıyor. Bu maçta da (yanılmıyorsam 2-1 iken) arka direğe inen bir ortayı son anda çevirdi ve mutlak golü önledi.

özkan

Bir ara maç içinde gereksiz çok öne çıktı ercan yalnız kaldı.Ne gerek var kardeşim böyle risklere sen gemiyi en son terkedecek adamsıın.Kone ile birlikte en iyi 2 oyuncumuz.Allah nazarlardan saklasın.

GurbetciFanatik

Tam bir görev adamisin her macta seviyen hep ayni.
Tebrikler sana iyi bir kazancsin Takim icin.

Sadece Samsunspor

Seni forvete koyalim karaoglan. Koneden fazla gol atarsin

sadece55

Bu senenin tek kazancı.Ah yanında da sezer gibi sağlam biri olsa...

beşnumara

Son maçlarda bu da dağıttı. Çok savruk oynuyor. Toparlar inşallah.

Karabudun

Oğuzhan ile bunu kenara ayır, gerisini kaldır at.

Sadece Samsunspor

Istekliydi. Bagirdi cagirdi takimi topladi

cakir55

Şu topları bam güm vurmasan olmaz mı

Sent from my iPhone using Tapatalk

orucreis

Topu taca atma aliskanligindn vazgec artik sıkmaya basladi

_Jack Daniels_

Bir stopere göre çok yumuşak kalıyor ve yan toplarda rezalet. Alternatifsizlikten oynuyor başka birşey değil.

samsun 55

Bugün çok iyi mac cıkardı tebrikler  :-X