Samsun - Raylı Ulaşım Sistemi [SAMULAŞ]

Başlatan berusa55, 20 Mart 2008, 21:23:51

« önceki - sonraki »

seckin55

FaTiH_HaN

Alıntı yapılan: Sadece Samsunspor - 21 Mart 2010, 22:10:58
Valla çoğu kişi karşı çıksada gereksiz diye, bence gayet yerinde bir proje oldu, şuan sadece 9-10 ilde var, duruşu ve görünüşü şehra ayrı bir hava katıyor ayrıca insanımız bence bu trene çok alışacak. Bakmayın şimdi homurdanmalara siz

aynen öyle gereksiz diyenler en çok kendileri binecek. büyük rahatlık arabasını kapısında bırakıp binenler bile olacaktır.

gozgoz yýlmaz

Alıntı yapılan: fatih_han55 - 26 Mart 2010, 14:20:22
aynen öyle gereksiz diyenler en çok kendileri binecek. büyük rahatlık arabasını kapısında bırakıp binenler bile olacaktır.

iyi de zaten atakum dolmuşları kalkınca gereksiz diyenimiz de demeyenimiz de mecburen binecek. uçan halı kıllanacak halimiz yok ki :)
bence raylı sistem gerekli mi bilinmez ama yzy gereksiz....

Jnr.Serkan

Bizim halkımız modernleşmekten hoşlanmıyor.Dünya gelişiyor ayak uydurmamız lazım.eskişehirde ankarada varda.bizim neyimiz eksik.Minibüslerden hiç hoşlanmıyordum çok güzel oldu

ramcQ_55

epçeli köylü

sadece55

YZY hafif raylı sistem geçecek diye bizim stadı yıktırmasın :)

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: erdo55 - 26 Mart 2010, 23:25:01
YZY hafif raylı sistem geçecek diye bizim stadı yıktırmasın :)

Yok, o konuda rahat olabilirsin, kendisi stadın 1 km yakınına bile yaklaşmıyor. ;) Raylı sistemi de, ekipleri de yaklaşmaz o yüzden.

epçeli köylü

Raylı sistemin 2. etabının demiryollarının kullandığı hatlardan belediyeevlerine gideceğini okudum.Bence eski otogar alanının arkasından belediye evlerine geçmesi daha güzel olur.Sanayi nasıl olsa oradan kalkacak.Orasıda yerleşim yeri olur ve daha kullanışlı olur.

FaTiH_HaN

AlıntıMinibüslerden hiç hoşlanmıyordum çok güzel oldu

aynen sanki bedava bindiriyorlarmış gibi bi afra tafra trafiğinde içine ediyolar kavgalar kornalar. Geçim kaynaklarının ellerinden alınması tabiki üzücü bi durum ama bursa eskişehir'e bakacak olursak orda da aynı durum söz konusu. Güzergahları değişecek yada 2-3 kişi birleşip otobüse girecekler.

usare

Dolmuş şöförü arkadaşlar malesef insanlara çok kötü davranıyorlar. Sanki biz onlara muhtaçmışız gibi tavırları var. Yolcuya saygı yok genelinde. Trafikte çok kötüler. İnsan ilişkileri berbat. Ama raylı sistem işlemeye başladıktan sonra göreceğiz hallerini. O zaman yolcu diye yolcu olacaklar. Ben en çok bu yönden seviniyorum raylı sisteme. He atakumun içine etti o başka bişey.

Akyol

Hele şu arabalarına diğer takım bezlerini asan nankörler yok mu! Onlara şöylee içteen bi ooooohhhh çekiyorum!

Nuri Asan

Samsunspor bu hallerde iken yapılması gereksiz dedim.Biz çamurun içine bata bata maça giderdik ama mutluyduk,Samsunsporumuz kafa tutuyordu herkeze.

Samsunsporun başarılı olmasımı,raylı trenmi daha önemlidiye sormuştum.Trene verilen para ile bu takım süper ligde şampiyonluğa oynardı,takımım süründükten sonra sokmuşum raylı trenine

beşnumara

bir de şöyle düşün: trene verdiğin parayı fazlasıyla alırsın ya samsunspora verdiğin paralar? belki ilerde samsunspora kaynak aktarılacak ;D

AntZ

Alıntı yapılan: beşnumara - 01 Nisan 2010, 21:21:44
bir de şöyle düşün: trene verdiğin parayı fazlasıyla alırsın ya samsunspora verdiğin paralar? belki ilerde samsunspora kaynak aktarılacak ;D

Nasıl geri alınacağını merak ediyorum, yeni kararnameye göre raylının maliyetini ulaştırma bakanlığı üstleniyor, geliri de bakanlığa kalıyor.  ;)

Konfor, şehre katma değeri tartışılmaz ama işsizlik ve şehrin maddi kaybı için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.