Samsun - Raylı Ulaşım Sistemi [SAMULAŞ]

Başlatan berusa55, 20 Mart 2008, 21:23:51

« önceki - sonraki »

YaşarDoğu

Turuncu neye güldün söylede bizde gülelim? 8)

sersa

seckin55

Trenin Ankara yolu uzerindeki depo sahasından çıkıp gar durgına gelip fakulte durağına kadar gitmesi 60 dk olarak hesaplanıyor.Tren her 750-800 metre aralıklı mesafelerde durak olacagından fazla hızlı gıdemıcek.yalnız 16 tren 4dk aralıklarla hat uzerinde ring atacak. Ayrıca 06:00-24:00 saatleri arasında çalışacak.

celebi

kayacan

Alıntı yapılan: seckin55 - 04 Mart 2010, 01:07:02
Trenin Ankara yolu uzerindeki depo sahasından çıkıp gar durgına gelip fakulte durağına kadar gitmesi 60 dk olarak hesaplanıyor.Tren her 750-800 metre aralıklı mesafelerde durak olacagından fazla hızlı gıdemıcek.yalnız 16 tren 4dk aralıklarla hat uzerinde ring atacak. Ayrıca 06:00-24:00 saatleri arasında çalışacak.

Kaynak???

Kaya

Kayacan,Seçkin55 nickli arkadaşımız bu iş üzerinde çalışmaktadır.

mehmet yılmaz

04 Mart 2010, 21:29:49 #246 Son düzenlenme: 04 Mart 2010, 21:31:20 samsuni
Raylı sistemden sonra Atakum ve Fakülte hatlarının tamamen kaldırılacağını iddia ettiler bugün okulda, kesinmiş... Bana pek inandırıcı gelmedi ama net bir bilgisi olan var mı?

Ayrıca hat Atakum'u adeta ikiye böldü. Ben Yukarı Atakum'da kaldım:)  >:( aşağıya geçmek için 500 m. ileri ya da 500 m. geri gitmem gerekiyor. Duraklar da aynı mesafelerde olacak. Atakuma ciddi bir sıkıntı getirdi kesinlikle...

Kaya

Bu şehri senelerdir sahilden ayıran tren raylarından bıktık şimdi de raylı sistem yaptılar bir kez daha şehri böldüler.Bunu da birine anlattığın zaman bir çok sebeple kendini haklı çıkarabiliyor.Yok efendim ulaşımda kolaylık,trafik yoğunluğununn  azalması felan filan eeee ben şehirde rahat olamadıktan sonra....

Mustee13

AlıntıAyrıca hat Atakum'u adeta ikiye böldü. Ben Yukarı Atakum'da kaldım:)

aynen ben de. :-\ raylı sistem inşaatı her yeri alt üst etti. her şey bitince çok merak ediyorum nası olacak. arada yaya geçitleri üst geçitler falan koycaklarmış ama şehrin çehresi tamamen değişecek.

herkesin ezberi bozulacak bu raylı sistem yüzünden.

kayacan

Alıntı yapılan: iak5529 - 04 Mart 2010, 21:29:08
Kayacan,Seçkin55 nickli arkadaşımız bu iş üzerinde çalışmaktadır.

Bu işi yaptıran Büyükşehir belediye Başkanı 31 dakika olacak diyor.Birinden biri yanlış söylüyor ama hangisi?

Kaya

Alıntı yapılan: kayacan - 04 Mart 2010, 22:20:55
Bu işi yaptıran Büyükşehir belediye Başkanı 31 dakika olacak diyor.Birinden biri yanlış söylüyor ama hangisi?

O kadarını bilemem kardeşim :D

kalptenþimþek

Alıntı yapılan: samsuni - 04 Mart 2010, 21:29:49
Ayrıca hat Atakum'u adeta ikiye böldü. Ben Yukarı Atakum'da kaldım:)  >:( aşağıya geçmek için 500 m. ileri ya da 500 m. geri gitmem gerekiyor. Duraklar da aynı mesafelerde olacak. Atakuma ciddi bir sıkıntı getirdi kesinlikle...

Nasıl iştir anlamadık... berlin duvarı gibi oldu resmen..inşallah bir hal çare bulunur bu duruma..

seckin55

Alıntı yapılan: samsuni - 04 Mart 2010, 21:29:49
Raylı sistemden sonra Atakum ve Fakülte hatlarının tamamen kaldırılacağını iddia ettiler bugün okulda, kesinmiş... Bana pek inandırıcı gelmedi ama net bir bilgisi olan var mı?

mehmet abi düşünülen sistem dolmuşların raylı sisteme yolcu getirmesi ve  havuz sistemi korulmasıdır.sadece atakum turkiş degıl karşıyaka gaziosmanpaşa vb. dolmuşlarda düşünülüyor.ornegın  fakulte arabaları fakultedeki yolcuları nizamiyedeki ilk duraga getirecek, gelen yolcuyu da yukarı taşıyacak.ne kadar yolcu taşıdıysa ay sonunda hesabına parası yatacak.düşünülen bu ama başka bi duşuncelerde çıkabılır..

Hat boyunca duraklar arası mecburen ust geçitler yapılacaktır.mahalle baskıları burada çok onemli olucaktır.ornegın turkiş marketin oralarda oturanlar buyukşehir belediyesine  ust geçit ıstiyoruz dıye imza kampanyası başlatıp şikayetlerini ilettiler.bole baskılar geldıkçe belediye mecbur bunlara çozum uretmek zorunda kalacaktır.

seckin55

Alıntı yapılan: kayacan - 04 Mart 2010, 22:20:55
Arkadaşım hedeflenen 61 dakika yukarıda da  bahsettıgım gibi trenın depo sahasından çıkııp gar duragına gelip oradanda fakulte duragına kadar gitmesidir.yani trenin 1,5 tur atması demek oluyo buda..15 km'lik  hatttımızda 21 adet durak var zaten.inşallah başaknın dedıgı gıbı 30 dakikada gerçekleşir.

Akyol

Seçkin trenler gelince siteyi bilgilendirirsen seviniriz, canlı canlı görelim yeni götürgeç'i  :)