Samsun - Raylı Ulaşım Sistemi [SAMULAŞ]

Başlatan berusa55, 20 Mart 2008, 21:23:51

« önceki - sonraki »

babasamsunlu

Ya bir yandan seviniyorum ben artık bu sisteme..Nedeni ise yine bu sabah bindiğim Atakum hattındaki bir minübüs..
arabanın her tarafında tRaVzOn atkıları çıkartmaları felan..sinir oldum..sonrada raylı sistemle birlikte bunların kaldıracağı aklıma geldi..sayıları gün geçtikçe artan bu adilerin plakalarının değerleri 500 bin lirayı bulduğunda böbürlernerk satmam diyenelrin şimdi hiç bir değeri olmayan o plakaları nerelere monte eedcekleri konusu beni oldukça mutlu etti..Sonra çıkarttım bi 100 lira boz lan i... der gibi.. :):) keyiflendim iyicene...

Cagdas Ünver

Alıntı yapılan: babasamsunlu - 08 Mart 2010, 11:28:48
Ya bir yandan seviniyorum ben artık bu sisteme..Nedeni ise yine bu sabah bindiğim Atakum hattındaki bir minübüs..
arabanın her tarafında tRaVzOn atkıları çıkartmaları felan..sinir oldum..sonrada raylı sistemle birlikte bunların kaldıracağı aklıma geldi..sayıları gün geçtikçe artan bu adilerin plakalarının değerleri 500 bin lirayı bulduğunda böbürlernerk satmam diyenelrin şimdi hiç bir değeri olmayan o plakaları nerelere monte eedcekleri konusu beni oldukça mutlu etti..Sonra çıkarttım bi 100 lira boz lan i... der gibi.. :):) keyiflendim iyicene...

;D

beşnumara

abi bir dahaki sefere 100 avro verde bozsun i.ne ;D

SmSnLee

Bırakın arkadaşlar yakışmıyor bu tarz söylemler.Sonuçta ekmek parası kazanıyor o insallar.Sene başında da  minibüsçüler kooperatifi Samsunspor'a yardım etmişti yanılmıyorsam.

Bir de şunu söyleyeyim;baydı artık bu Trabzon muhabbetleri.Tamam anlıyorum da burada bile Trabzona b.k atıyoruz.Bırakın ne halleri varsa görsünler.Bu arada maçta 3 tane misafirim vardı ve bu misafirlerimin 2 tanesini saolsun şuan İstanbul'da bulunan bir Trabzonlu arkadaşın kombinesi ile soktum stada.Demek oluyor ki Trabzonlu olupta Samsunspor'a gönül verenlerde var.

babasamsunlu

trabzonlu olupta samsunspor için canını veren çok kardeşim..bizim derdimiz trabzonlu olupta samsundan ekmeğini kazanıp o bayrakları gözmüzün içine sokanlarda..git sende bir trabzon minibüsünde samsunspor atkısı bayrağı veya herhangi bir şey takta göreyim seni ne yapıyorlar...

bizim derdimiz şehir bilinci oluşturmak..sen samsunsporun en büyük kaptanlarından Emin Kar ın Trabzonlu olduğunu bilirsin eminim..Ama trabzon deyince onun halini bir gör istersen derim sana...O yüzden boş kafadan sallamamak lazım..benim bir sürü trabzonlu arkadaşım var her hafta maça gelen adam gib maçı seyredip samsunsporu destekleyen...Minibüsçülere gelince ben sadece buradan ekmek yiyiptete bu şehre saygısızlık yapılmasına sinir oluyorum....raylı sisteme en çok karşı çıkanlardanım..iyi okumak lazım yazdıklarımı...iyi okuyup anlarsan bizim düşmanlığımızın neye olduğunu anlarsın sanırım...

birolkys

Baba Samsun lu arkadaşım söylediklerine yüzde yüz katılıyorum.Bu arada maçta dikkatimi çeken bir şey oldu inşallah yanılmışımdır kapalının samsun tarafındaydım o uzaklıktan görebildiğim kadarıyla maratonun b.evleri tarafına doğru olan kısımda tel örgülere asılan ufak bir, çılgınlar pankartı vardı yaşlılıktan olacak rengi bordo mavi gibi geldi inşallah yanılıyorumdur o yüzden ilk on dk.maça konsantre olamadım bilgisi olan varmı?

kayacan

Samsunda ekmeğini kazanıp Samsunspor-Malumspor arasındaki sorunları bile bile Malum takımın paçavralarını dolmuşlarına asanlara ben insan demem.Çok daha ağır şeyler söylerimde burası yeri değil.Beni tanıyan arkadaşlar anlarlar neler demek istediğimi.Bu işi yapan babam olsun affedersem namussuzum.

Sercan

Alıntı yapılan: birolkys - 08 Mart 2010, 19:53:38
Baba Samsun lu arkadaşım söylediklerine yüzde yüz katılıyorum.Bu arada maçta dikkatimi çeken bir şey oldu inşallah yanılmışımdır kapalının samsun tarafındaydım o uzaklıktan görebildiğim kadarıyla maratonun b.evleri tarafına doğru olan kısımda tel örgülere asılan ufak bir, çılgınlar pankartı vardı yaşlılıktan olacak rengi bordo mavi gibi geldi inşallah yanılıyorumdur o yüzden ilk on dk.maça konsantre olamadım bilgisi olan varmı?

İmkanı yok abi..

ata55

Alıntı yapılan: kayacan - 08 Mart 2010, 22:15:50
Samsunda ekmeğini kazanıp Samsunspor-Malumspor arasındaki sorunları bile bile Malum takımın paçavralarını dolmuşlarına asanlara ben insan demem.Çok daha ağır şeyler söylerimde burası yeri değil.Beni tanıyan arkadaşlar anlarlar neler demek istediğimi.Bu işi yapan babam olsun affedersem namussuzum.

arkadasim sen eger site ilk kuruldugunda burada yzyyi savunan doktor arkadassan, (emin degilim) ama yukarida yazdiklarina katiliyorum. haklisin. sonuna kadar hemde. samsunun ekmegini yiyen ve fanatikce tsli, trabzonlu olan, bayrak asan tslilere uyuz olalim, bende uyuz oluyorum ama ya istanbul takimlerini tutan samsunlular? ayni seyleri onlar icinde diyebiliyormusun? bir de eger o kisiysen sen facebokktaki profilinde galatasarayın ne isi var? ben tsyi tutanlardan cok istanbul yalaklarından ve birde millete samsunsporluluk taslamalarından igreniyorum.

kayacan

Alıntı yapılan: ata55 - 09 Mart 2010, 00:35:51
arkadasim sen eger site ilk kuruldugunda burada yzyyi savunan doktor arkadassan, (emin degilim) ama yukarida yazdiklarina katiliyorum. haklisin. sonuna kadar hemde. samsunun ekmegini yiyen ve fanatikce tsli, trabzonlu olan, bayrak asan tslilere uyuz olalim, bende uyuz oluyorum ama ya istanbul takimlerini tutan samsunlular? ayni seyleri onlar icinde diyebiliyormusun? bir de eger o kisiysen sen facebokktaki profilinde galatasarayın ne isi var? ben tsyi tutanlardan cok istanbul yalaklarından ve birde millete samsunsporluluk taslamalarından igreniyorum.

Bu site kurulduğundan beri olan benim evet bu doğru tesbit. Mesleğin önemi yok. YZYı savunduğum ve eleştirdiğim yönler var.Yazdığım onlarca mesajı YZY'ı savunan arkadaş olarak özetlemen iyi takip etmediğini gösterir.Facebooktan fazla anlamam fakat benim Samsunsporlu olduğumu bilen arkadaşların beni kızdırmak maksadıyla  (tüm Türkiyeden onlarca kişiyle dostluğumuz var,fakat malum takımı tutan hiç kimseyle samimi arkadaşlık kurmadım) montajla galatasaray bayrağı altında çekilmiş gibi gösterdikleri resmi benim profilime koymalarından bahsediyorsan eksik ben devamınıda söyleyeyim.Bunlar birde beşiktaş bayrağıyla ve çarşı grubuyla çekilmiş (montajlanmış) fotoğrafları koymuşlardı.Facebookla fazla uğraşmadığım için bunları tam bir haftada bilen birine sildirebildim.
İstanbul takımlarını tutan Samsunlular için benzer lafları söylerim tabiki ancak benim için en iğrenci ilk mesajımda yazdığım kişilerdir.sonuçta cehenneminde dereceleri var.
Benim gibi Samsunsporlu birine sorulacak denilecek lafmı bu? olaylı malumspor maçında gözaltına alınan,malatyada gecenin bir vakti Samsunspor uğruna polis tarafından sorguya çekilen banamı soruyorsun?Çok üzüldüm...

kayacan

Ben 5 yaşımdan beri sadece ve sadece Samsunsporu tuttum.Başka bir takımla işim olmadı olamaz.!983 yılndan beri maçlara gittim.Samsuna ve Samsunspora canım feda.Benim gibi adama bu sorulurmu hala inanamıyorum.

Akyol

Çok basit 2 örnek veriyorum; yzy tren yaptı kendi kendine gelin güvey oluyor! SAMSUNSPOR 5'te 5 yaptı TÜRKİYE O'nu konuşuyor! Olay bu trenler gelir geçer yzy oturur izler. Kayseri maçına trenle gitti bizim stadımıza tren gelmiyor diye mi gelemedi... Biz kimin ne olduğunu çookk iyi bilenleriz isteyen istediğini övsün biz doğru akılcı ve mantıklı düşünen kısımdayız ;)

babasamsunlu

Alıntı yapılan: ata55 - 09 Mart 2010, 00:35:51

Bak arkadaşım Samsun karadenizdeki hiç bir şehire benzemez..Çünkü karadenizdeki göç alan tek şehir...O İstanbul yalakaları dediklerinin çoğu Ordulu Rizeli Giresunlu Gümüşhaneli Bayburtlu Artvinli.Samsunda doğupta Samsunspor dışında takım tutan sayısı bence oldukça azdır... Birde bu açıdan bak bence..Bu şehir ezelinden beri en çok Travzon düşmanı olmuştur..Nedeni Menteşeoğlundan da öncesine dayanır..Bence buraları iyi bir araştır..

@ akyol55

Samsunsporu sevmek herkese nasip olmaz... O yüzden onlara sadece acıyorum kardeşim...

seckin55

13 Mart 2010 Cumartesi günü Saat 13:00 de Hafif Raylı Sistem Projesinin açılışı vardır.Belediye Başkanı valilikten eğitime kadar test sürüşü gerçekleştirecektir.

Mustee13

olan oldu bundan sonra hayırlısı olsun...