80'lerden fotoğraflar..

Başlatan edmontdante, 15 Ekim 2007, 17:36:04

« önceki - sonraki »

edmontdante

Alıntı yapılan: "samsuni"Bu da Emin Kar fotoğrafı
Sezon 1984-85...
2. Ligde şampiyonluğa koşuyoruz ve arkada da Samsunspor tarihinin en başarılı kalecisi Fatih Uraz görünüyor.

Kardeş,ben tribünlerin eski görüntüsüne bitiyorum.Tıklım tıklım tellere kadar."Soğuk sudan İçekkk" diye bağıran su bittikce tuvaletten dolduran mavi bidonlu çocuklar falan.

mehmet yılmaz

eski futbolcularla konuşunca "stattan meydana bir saatte zor gelirdik" diyorlar. o kadar kalabalık olurmuş. pek çok maçta öğle 14'teki maç için sabah 9'da kapılar kapanırmış. Babamların gece stat önünde yattıklarını biliyorum.

taş tribünleri ben de çok özledim. kesif bir sigara dumanı kokusu olurdu, pilli radyo getirilpi diğer malardan skorlar alınırdı, bir de gazeteden şapka yapılırdı.

edmontdante

Bizimkilerde  geceden giderlerdi.Bana hiç nasip olmadı.Ama çok erken saatlerde stada girdiğimi ve 6-7 saat güneşin altında beklediğimizi hatırlıyorum.Hatta 2-3 saat  giriş kapısında kuyrukta  falan.Bir MALATYA maçı vardı mesela Ünal'lı Feyzullah'lı Malatya.Saatlerce kuyruk beklemiştik.

mehmet yılmaz

babamın kombinesi vardı
ilk gittiğim maç konusunda kararsızım aslında, tarihler içiçe geçti. ya bir adana demirspor maçıydı 3-0 almıştık maçı, ADS ikinci devre forma değiştirmişti.  ya da traboznla 0-0 kalıp penaltılarla şampiyon olduğumuz bir TDYD Kupası finaliydi. İlk defa o.ç. ib.e hakem tezahüratını orada duymuştum :)

eskiden maçlardan önce ümit takımın şehir stadındaki maçına giderdik, ümit besen'in ı love yousu yeni çıkmıştı. statta o çalardı :)

akınyılmaz

Alıntı yapılan: "edmontdante"Sevgili Samsuni,Ayaktakilerden soldan 3.nün adını hatırlayamadım.Yaşar-Erol falan  ama onu çıkartamadım.

dorde juvanovski degil mi o . 2 numaralı formanın sahıbı ..

akınyılmaz

Alıntı yapılan: "edmontdante"Bizimkilerde  geceden giderlerdi.Bana hiç nasip olmadı.Ama çok erken saatlerde stada girdiğimi ve 6-7 saat güneşin altında beklediğimizi hatırlıyorum.Hatta 2-3 saat  giriş kapısında kuyrukta  falan.Bir MALATYA maçı vardı mesela Ünal'lı Feyzullah'lı Malatya.Saatlerce kuyruk beklemiştik.

o malatya da bır de oktay vardı.

mehmet yılmaz

Iovanovski'ye pek benzetemedik biz, normalde eksik tek isim o ama Koray olabilir mi acaba?

Bu arada 80'li yıllar demişken 01:23 ile 01:40 arasında Tanju'nun Samsunspor forması ile Boluspor'a attığı gol var.

http://youtube.com/watch?v=LPk-c2gWijU

samsunmania

Babam ligde ilk 3. olduğumuz sene yönetimdeydi. Başkan Menteşoğlu. Zengin olduğumuzdan falan değil babamın Samsunda hatırı sayılır eski futbolcu olmasından dolayı yönetimdeydi. O yüzden şeref tribünü dahil her yerden maç seyrettim. Tabii ki çok kez babam bilet paramı verip beni açığa gönderirdi. Kapalı olsun şeref tribünü olsun millet bir dakika yerinde duramazdı. Samsunsporlu olmanın ayrıcalığı vardı. Bir hafta maçın heyecanı ile beklerdik. Bazen antremanlara babamla gidip Tanju, Fatih,Kasım ile muhabbet ederdik. Mitroviç göründüğü gibi sert, az konuşan bir adamdı. Bu fotoları görünce bunlar aklıma geldi. Teşekkürler bu nostaljiyi yaşattığınız için.

timofte

edmontdante büyüksün valla.. resimlerin hemen hepsinde görünen ve "Mete abi" olarak bahsettiğin kişiyi ben de birçok kez görmüş gibiyim.. hala tribünlerde olsa gerek. samsunspor öyle bir tutku ki tedavisi yok zaten.

seni bu foruma son dönemde katılan en koyu ve köklü taraftarlarımızdan biri olarak görüyordum ve her geçen gün bunda yanılmadığımı anlıyorum. zaten daha ilk mesajında timofte'yi anlatırkenki samimiyetin her şeyi belli etmişti. iyi ki aramızdasın ve yazmaya, yorumlamaya devam ediyorsun..iyi bir Samsunsporlu olduğun için..  çıkarsız, reklamsız karşılıksız..

samsunmania

Sevgili Timofte,
Zaten şu forumda yazılanlara ve yazanlara bir göz atarsan ortalığı karıştıran, kavgacı, reklamcılarla bizler arasındaki farkı anlamak zor değil.Ne mutlu ki sayıları çok az. Bu site seviyeli düzgün insanların yazdığı bir yer olsun ki herkes bize gıpte etsin. Sokakta gördüğümüz fanatiklerin 100 katı fanatiğiz ama efendi kişiliğimiz hep ön planda. Tıpkı ünlü filozof Sokratesin dediği gibi "Kendini bil" Kendini bilen insanlarla konuşmak o kadar güzel ki.

edmontdante

Alıntı yapılan: "timofte"edmontdante büyüksün valla.. resimlerin hemen hepsinde görünen ve "Mete abi" olarak bahsettiğin kişiyi ben de birçok kez görmüş gibiyim.. hala tribünlerde olsa gerek. samsunspor öyle bir tutku ki tedavisi yok zaten.

Mete Abi hala tribünlerde evet.Zaman zaman beraber de gidiyoruz maçlara.Ona bir SAMSUNSPOR maçı ısmarlamak büyük zevk benim için.Tabi bir de uzun SAMSUN

SAMSUNSPORU ondan ve  babamdan gördük.Onlardaki samimiyet  ve derin sevgi bize de bulaştı.

Ben de sitede olmaktan çok memnunum.Hakkımdaki Güzel düşüncelerin için teşekkür ederim.O gün google 'a TİMOFTE yazdığımda  bu siteyle tanıştım tesadüfen.Benim gibi düşünen insanların varlığından haberdar olmanın verdiği heyecan ve mutlulukla bir hız o mesajı yazmıştım.

Samsuni'ye de bahsetmiştim kuzenlerimden.Adamlar ben ve benim gibileri anlamakta zorlanıyorlar.(Kendileri gs li).Ama yaşadığın şehrin takımını tutmanın  (hele ki bu SAMSUNSPOR'sa ) tarif edilemez olduğunu anlamıyorlar.Bu tarif edilememezlik lafın gelişi bir şey değil gerçekten  ben bunu ifade etmekte yada onlara izah etmekte zorlanıyorum.

Ne kadar kızsakta sıkıntı çeksekte bu çok farklı bir şey.

**KaR6**

emin kar ın resmini koyan arkadasa tesekkur ederim, babamı hiç böyle gormemiştim  :D

alWays

Alıntı yapılan: "samsunmania55"Sevgili Timofte,
Zaten şu forumda yazılanlara ve yazanlara bir göz atarsan ortalığı karıştıran, kavgacı, reklamcılarla bizler arasındaki farkı anlamak zor değil.Ne mutlu ki sayıları çok az. Bu site seviyeli düzgün insanların yazdığı bir yer olsun ki herkes bize gıpte etsin. Sokakta gördüğümüz fanatiklerin 100 katı fanatiğiz ama efendi kişiliğimiz hep ön planda. Tıpkı ünlü filozof Sokratesin dediği gibi "Kendini bil" Kendini bilen insanlarla konuşmak o kadar güzel ki.

güzel giden bir başlığı piç etmek istemiyorum ama biz sokaktaki fanatikler ne terbiyesizlik yaptık? ayrıca bizlerin efendilik anlayışını sorgulamak sana veya senin gibilere düşmez....

körfez55

Alıntı yapılan: "samsunmania55"Sevgili Timofte,

evet biz sokaktaki fanatikleriz.yeri gelir kavga eder;yeri geldiğinde ise kalkan oluruz birbirimize.bazen dayak yeriz deplasmanlarda bazen de dayak atarız.belki gençliğimizin heyecanı,belkide samsunspor sevdamızın dışavuruşu.biz sizler gibi maç izleyemeyiz.biz taraftarla seyirciye biribine karıştırmayız.90 dk boyunca boğazımızı yırtarcasına bağırırız.takımın lige havlu attığında yada akıl almaz bi'yağmur yağdığında ''manyakmısın lan ne işin var maçta'' diyenlere ''AŞIĞIM ULAN! diye cevabını veririz. DepLasmanda Camı KırıLan Otobüsteki Taraftarız.DepLasmanLarda 1 Yemeği 4 Kişi PayLaşırız.1 BiLetLe 2 Kişi Girmeye Deneriz.belki sizlerin gözünde çapulcu taraftarlarız.

ama biz her yerde ve her fırsatta ''KIRMIZI BEYAZ EN BÜYÜK SAMSUN'' diyebilen SOKAKTAKİ FANATİKLERİZ.

alakasız bir msj yazdığım için özür dilerim ama buna verecek bi cevabımız elbette vardır.

King Of The North

Sadece maçı izlemeye gidenlerin taraftar olarak algılanmasını ben de yanlış buluyorum,konu nereye gelmiş bilmiyorum ama içindeki heyecanı,coşkuyu, sevgisini takımına göstermeyen kişiler istediği kadar Samsunsporluyum desin boş.Konu dağılmasın siz devam edin.Saygılarımla...