DVD Film Tavsiyesi

Başlatan edmontdante, 25 Şubat 2009, 12:51:42

« önceki - sonraki »

Tufan

Alıntı yapılan: Serpico - 22 Ocak 2012, 23:43:01
Bende tam onu izliyordum tufan :))) 2 yi izleyecegim :)

dün senden gördüm facede biri izledim ikiye henüz geçmedim ama şahane film.
bu konu 90-95li yıllarda Al Pacino'yla çekilseymiş kelimelerin kifayetsiz kalacağı bir film olurmuş Mesrine karakteri direk Al Pacino'luk :)

Ollivanders

23 Ocak 2012, 01:57:56 #751 Son düzenlenme: 23 Ocak 2012, 02:12:40 Serpico
Al pacino deme :) 2 yı izledim genel anlamda güzel film. 2 daha guzel :)

uyarlama sanıyordum ama gerçekmiş. Ve fransa'nın en önemli gangsterlerindenmiş:)

edmontdante

İlk bölümü süper başlıyor 1 saat falan öyle gidiyor ama sonra Amerikanvari  hapishane olayı işin içine girince benim için azibesi azaldı.Ama 2.bölümde onun da manasını anlıyorsunuz.Tufan'ın dediği gibi detaylar muhteşem.Ben 528İ BMW ye bittim araç pırıl pırıl sürekli.Daha iyi işlenebilirdi yine de ama her şeye rağmen tavsiye ederim.

edmontdante

23 Ocak 2012, 12:17:29 #753 Son düzenlenme: 07 Mart 2012, 17:14:15 edmontdante
Paylaşımlarınızı aşağıdaki  formatta yaparsanız başlık belli bir düzende ilerlemiş olur

Alıntı yapılan: edmontdante - 26 Şubat 2009, 13:56:43
Tristan ve İsolde (2006)
James FRANCO-Sophia MYLES
İMDB PUANI:7.0/10

"12. yüzyılın sonunda yazılmış Wagner'in bir operası olan Tristan ve Isolde'nin acıklı aşk öyküsünün sinema versiyonunun yönetmenliğini "Robin Hood", "Waterworld" ve "Monte Cristo Kontu" gibi büyük bütçeli filmlerin yönetmeni Kevin Reynolds yapıyor. Kralın şövalyelerinden olan Tristan ve kralla yakında evlenecek olan Isolde'nin imkansız aşkının anlatıldığı bu epik filmde başrolde Hollywood'un yükselen yıldızı James Franco bulunuyor. "

Tavsiye üzerine izledim.Ortaçağ Avrupasında geçen tarihi bir film.Bu ortamları sevenler için ideal.Başarılı bir film

SivasLee

Alıntı yapılan: YaşarDoğu - 24 Şubat 2011, 00:37:38
Kaçış Planı - The Next Three Days

Hapishaneden kaçış planı yine..

Russel crowe oynuyor diye baktım , nedense ne zaman bi hapishane kaçış filmi seyretsem Prison Break dizisi geliyor aklıma.Çok fazla bişi beklemeyin , konusuna bakarsanız Dram ağırlıklı bir film.

Tam bu filmden bahsedecektimki siz daha önceden bu film hakkında yorum yapmışsınız.

Muhteşem bir filmdir. İzlemeyen arkadaşlar muhakkak izlesinler. Sıkılacaklarını hiç düşünmüyorum.

Bir insanın, eşine nasıl bu kadar aşık olabileceğini anlatan muhteşem bir film.

burakbas

Ben filmi falan bıraktım.

GökhanÇağlar

game of thrones ilk sezonu superdi,basladi mi 2. sezon?

Serkan

Burak

Alıntı yapılan: özkan - 02 Ocak 2012, 13:06:30
filmlerle pek aram olmasada güncel içerikli yada gerçek olaylardan alıntı şeyler hep dikkatimi çekmiştir.Bunalrdan biriside karadedeler olayı filmi.Fakat bulamıyorum bir türlü hiçbiyerde.Ne vizyona girdiğinde sinemada ne başka biyerde bulamadım.Bu işin piri arkadaşlar bi yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

bu film düşmüş nete indiriyorum bir gün uğrar alırsın

özkan

Müşavirim buldum izledim bende filmi 5-6 gün oluyor.Acayip bi film.Kusura  bakma başlığı anca gördüm.Teşekkürler  :)

Burak

İran yapımı bir film imdb puanı 8.6 koltuktan hareket etmezcesine izledim resmen her zaman orjinal ,olması muhtemel hikayeleri sevmişimdir hayattan ve İran'daki yaşamdan bir kesit sunuyor bu film. Her bölümde bir vicdan muhasebesi yaptırıyor çok beğendim tavsiye ederim.

Not: 2011 En iyi yabancı film oscarı sahibi  :ok

AlıntıAsghar Farhadi'nin yazıp yönettiği "Jodaeiye Nader az Simin / Bir Ayrılık" Berlin Film Festivali'nde "En İyi Film", "En İyi Erkek Oyuncu" ve "En İyi Kadın Oyuncu" dallarında ödül kazanan ilk İran filmidir. Film; Batı'nın standartlarına uyum sağlayarak hem bireysel hem de kültürel bir yabancılaşma içinde olan Tahran'lı orta sınıf genç bir çiftin ayrılma kararıyla ortaya çıkan çözülmemiş gizemleri, öfkeli çatışmaları ve aile yükleri ile gelişen hakikatli bir öyküye sahip. Simin, 11 yaşındaki kızları Termeh için daha iyi bir gelecek peşindedir. Ve bunun için yurt dışına yerleşmeyi planlar. Fakat kocası Nader, kendisini Alzheimer hastası babasına bakmakla yükümlü gördüğü için bu fikri sıcak karşılamaz. Bu uyuşmazlık sonucu ayrılmaya karar veren Simin boşanmayı talep eder. Fakat kısa süre içinde beklenmedik bir şekilde bu ilişkilerin içine hırsızlık suçlaması ve ölüm girince ortalık karışır. Seyirciyi, filmin ilk sahnesinden sonuna kadar hakim koltuğuna oturtan ve karakterlerin hem adli hem de ahlaki yük altındaki ezikliğine ortak eden yönetmen İran'ın yabancılaşma durumunu burjuva-işçi sınıfı ve laik-dindar kesişmelerle etkileyici bir şekilde sunuyor.
[/color]

cembaba

Real Steel
iMDB Puanı:10/7.5
Filmin Süresi: 2 sa 10 dk.

Sene 2020. Zaman geçmiş. Her şey teknolojiye dönmüş. Bu geçen yıllar arasında bir çok yeni nesil robot yapılmış. Filmin konusu da bir adamın büyük paralar harcayarak satın aldıkları robotları dövüşe sokarak para kazanmasını anlatıyor. Bunun yanında dağılan bir ev. Hiç görmediği oğluyla olan konuşmalar gerçekten etkili.

Sıkılmadan izledim 2 saat boyunca. Tavsiye ederim.

twitter

sen kimsin'e gittim yaramaz

fakat gerzomat girecek 20 güne vizyona dehşet bir şey olacağını umuyorum

edmontdante

Film tavsiyelerini aşağıdaki formatta yapın.Son kez söylüyorum.Başlık bir dergi düzeninde gitsin diyoruz ama her seferinde herkes kafasına göre yazıp çiziyor.Belirttiğim formatta yapılmayan tavsiyeler silinecek

Alıntı yapılan: edmontdante - 26 Şubat 2009, 13:56:43
Tristan ve İsolde (2006)
James FRANCO-Sophia MYLES
İMDB PUANI:7.0/10

"12. yüzyılın sonunda yazılmış Wagner'in bir operası olan Tristan ve Isolde'nin acıklı aşk öyküsünün sinema versiyonunun yönetmenliğini "Robin Hood", "Waterworld" ve "Monte Cristo Kontu" gibi büyük bütçeli filmlerin yönetmeni Kevin Reynolds yapıyor. Kralın şövalyelerinden olan Tristan ve kralla yakında evlenecek olan Isolde'nin imkansız aşkının anlatıldığı bu epik filmde başrolde Hollywood'un yükselen yıldızı James Franco bulunuyor. "

Tavsiye üzerine izledim.Ortaçağ Avrupasında geçen tarihi bir film.Bu ortamları sevenler için ideal.Başarılı bir film

Burak

Size bir üçleme tavsiye edeceğim bu ara Western filmlerine takılmış bulunmaktayım. Gerçi tavsiye demeyelim hatırlatma diyelim illa ki yaşça büyük abilerimiz bu filmleri zaten izlemiştir. Üçlemenin son filmi zaten gelmiş geçmiş en iyi filmlerden birisi Western diyip geçmeyin bu filmleri izlemek için bu kadar geç kaldığım için pişmanım resmen . Şayet bulabiliyorsanız HD indirin keyfinizi ikiye üçe katlayın ben 720p lerini indirdim işte Sergio Leone'nin yönettiği Dolar Üçlemesi olarak bilinen filmler...

Fistful Of Dollars

AlıntıA Fistful of Dollars (Per un pugno di dollari) başrolünü Clint Eastwood'un oynadığı, yönetmenliğini Sergio Leone'nun yaptığı 1964 yapımı Sphagetti western tarzı bir filmdir. For a Few Dollars More (1965) ve The Good, the Bad and the Ugly (1966) filmlerinin takip ettiği, kısaca Dolar Üçlemesi olarak bilinen serinin ilk filmidir. Akira Kurosawa'nın 1961 yapımı Yojimbo filminden ilham alınarak çekildiği söylenir. Üç filmde de Eastwood'un canlandırdığı karekterin adı hiç geçmez. Sadece sarışın olarak anılır. Üç film de İspanya'nın Almeria bölgesinde çekilmiştir.
[/color]

Few Dollars More

AlıntıDouglos Mortimer (Lee Van Cleef) ve Monco (Clint Eastwood) bir ödül avcılarıdır. Sürekli şerifin astğı ilanlardaki suçluları yakalar ve başlarına konan ödülleri alırlar. Bir gün İndio ( Gian Volonto) hapishaneden kaçar ve başına 10.000 dolar ödül konur. İkisi de bu suçlunun peşine düşerler. Bu arada Albay Douglas^'ın asıl istediği para değil intikamdır.

Filmin sonunda Albay ve Monco ortak olup İndio ve bütün adamlarıyla yüzleşirler. Ya kazanacaklardır ya da öleceklerdir.

[/color]

The Good The Bad And The Ugly

AlıntıTuco (çirkin), üzerine ödül konulmuş bir kanun kaçağıdır. Keskin nişancı Blondie (iyi) adlı kovboyla işbirliği yaparak kasabaları dolaşmaktadırlar. Tuco'yu kanun adamlarına teslim eden Blondie, ödülü alıp Tuco'yu asılmaktan son anda kurtarmaktadır. Bir kasabada işlerin ters gitmesi üzerine ortaklıkları bozulur.

Melekgöz (kötü) lakaplı Sentenza ise Bill Carson adında büyük miktarda altını ele geçirmiş eski bir askerin izini sürmektedir. Tuco'nun çölde Blondie'yi öldürmek üzere olduğu bir anda Bill Carson'la karşılaşmaları tüm planları değiştirir. Carson, altınları İç Savaş'ın hareketli olduğu bir cephede mezarlığa saklamıştır. Ancak Tuco mezarlığın yerini, Blondie ise mezarın adını öğrenebilmiştir. Mecburen işbirliğine tekrar dönen ikili altınları aramaya koyulur.

Cephede Güneyli üniformaları ile ilerleyen Tuco ve Blondie, Kuzeylilere esir düşer. Melekgöz Sentenza ise adamlarıyla birlikte esir kampının Kuzeyli çavuşudur. Carson'ın altınlarının yerini öğrenmeye çalışan Melekgöz, Tuco'yu başka bir şehre yollarken, Blondie ile mezarlığın olduğu bölgeye hareket eder. Ancak Tuco Kuzeyli askerlerden, Blondie'de Melekgöz ve adamlarından kurtularak, mezarlığa yaklaşırlar ancak mezarlık savaşın tüm hızıyla devam ettiği bir cephenin ortasındadır. Çarpışmayı durdurmak için iki tarafında peşinde olduğu köprüyü havaya uçururlar. Altınlara ulaşmaya ramak kalmışken Melekgöz son anda Tuco ve Blondie'nin yerini tekrar bulmuştur.

Hakimiyetin sürekli el değiştirdiği mücadelede mezarlığın ortasında yapılan üçlü bir düello kazananı belirleyecektir.
[/color]