Samsunspor Kitabı ( Kırmızı-Beyaz-Siyah )

Başlatan mehmet yılmaz, 22 Aralık 2008, 10:08:58

« önceki - sonraki »

guvener55

dün samsunsporumuzun kitabını almak için yeşilyurt avmdeki d&r mağazasına gittim.kitabı aramaya başladım.samsunsporun kitabının dikkat çekmesi için göz alıcı yere konulacağını düşündüm.ama hayal kırıklığına uğradım.çünkü baktığım rafta hani şunların bir kitabı varya hani onlara her yer .....(söylemek dahi istemiyorum onu) o kitap rafın en dikkat çekici göz alıcı yerindeydi.spor kitapları o raftadır diye düşündüm ama bizim kitabı bulamadım.daha sonra yardımcı olması için görevli birini çağırdım.tahmin ettiğim gibi o rafta çıktı bizim kitap.ama çıkarttığı yeri gördüğüm zaman ikinci bir hayal kırıklığı yaşadım.rafın arka kısmına konmuş bizim kitap ve dikkat çekmemesi için sanki ellerinden geleni yapıyorlarmış gibi.bu şehrin hangi dinamiğini harekete geçireceğiz anlayamadım.bu olay bile bu takımın bu şehrin insanları için ne kadar önemsiz olduğunu ve de onlara her yer ...... olan takıma daha fazla önem verildiğini ve sempatizanlığının yapıldığını gördüm.gerçekten çok yazık........

kaan

Iste anlatmaya çalıştığımda bu resmi sitede yapılan bir yanlıştan cok burası Samsun seve seve diye bi söz var devamini söylemek istemiyorum herkes akıllı olsun...!
Ama devran döner ya o zaman görürüm hepsini.O kitabın satılmasına bile sinir olanların inadına SADECE SAMSUNSPOR...

guvener55

çok şükür aldım kitabı.hemen başlayacağım okumaya ;D

kaptan 55

22 Nisan 2009, 13:43:21 #393 Son düzenlenme: 22 Nisan 2009, 13:45:32 kaptan 55
sevgili kardeşim bu olay bi süreçti ve bu süreçte onlar çok yol katetti ama hata bizlerdede yok değil kaç tane SAMSUN'un milletvekili var bak bakalım trabzonda,rizede,orduda,giresunda şehir dışı kimliği taşıyıpta o şehrin bir tane milletvekili varmı?bide bize bi bak milletvekilleri,işadamları,bürokratlar,siyasiler,sivil kamu kurum ve kuruluşlarının çoğunun başında bunlar var şimdi bu süreci bizler kendi lehimize çevirmeliyiz bunları gerekiyosa teker teker ayıklamalıyız SAMSUN'dan bazı arkadaşlarımız bana aşırı SAMSUN milliyetçiliği yapıyosun diyebilir ama bakın SAMSUNSPOR'umuzun bu hallere düşmesinin en büyük nedenlerinden biride bu sahipsizliktir sahipsizliğin en büyük nedenide adamlar zaten SAMSUNSPOR'U ÖZÜMSEMEMİŞ çünkü onların zaten özümledikleri takım şehirlerinin takımı unutmamak gerekir ki şeytan ayrıntılarda gizlidir.

Baskent_Samsunspor

bu kitabın kaç sattığından haberi olan varmı...

**KaR6**

ilk baskı tamamen bitmek uzere sanırım..

Akyol

bende yeşilyurttan aldım kitabı ilk gittiğimde kalmamıştı onlara kitabı ordan alacağımı ve bu kitabın önemini anlattım sağolsunlar 1 hafta sonra kitabımız ordaydı bende aldım bizler böyle değerlere sahip çıkarak anlamsız kitapları rafların altlarına doğru yollayacağız bunu her alanda yapmalıyız bu şehrin sahibi biziz.

beşnumara

çok güzel bi kitap ama ben genelde de yaşadığım sorunu kitapta da yaşadım.samsunspor tarihini bile okurken sıkıldım.daha doğrusu sıkıldım demeyeyim de o sayfaları zor geçtim :D emeği geçen abilerimize teşekkürler.

cembaba

Alıntı yapılan: samsuni - 19 Nisan 2009, 22:35:43
Çiftlik'te Deniz Kültür Merkezi
Site Camiinde Çiftliğe çıkan yokuşta Endülüs Kitabevi
Yeşilyurt AVM'de D&R benim bildiklerim...

Ankara Dost Kitabevi, KaranfiL sokak' ta bi ye daha vardı :D

europe_55

30 Nisan 2009, 19:00:23 #399 Son düzenlenme: 30 Nisan 2009, 21:15:20 samsuni
AlıntıSamsunspor'a anlamlı bağış
30 Nisan 2009 / 17:02
İletişim Yayınları'ndan çıkan ve Ocak ayından bu yana vitrinleri süsleyen Samsunspor Kırmızı, Beyaz, Siyah kitabının yazarlara düşen telif geliri Samsunspor'a bağışlandı.
Mustafa BİLİK/ Haberexen.com

Samsunspor Kırmızı, Beyaz, Siyah kitabını derleyen Mehmet Yılmaz kitabın yazarları adına, yazarlara düşen telif gelirinin Samsunspor'a bağışlandığını gösteren makbuzu Tahsin Kosif'e Nuri Asan Spor Tesislerinde teslim etti.

Mehmet Yılmaz, "Telif gelirini kimseye duyurmadan Samsunspor'a bağışlamak da mümkündü ama bizim Samsunsporluluğumuz sadece Pazar günlerinden ibaret değil; her an, her gün hayatımızda Samsunspor. Neticede Samsunspor olmasaydı böyle bir kitap da olmayacaktı, dolayısıyla bizimkisi bir teşekkür ödemesidir" açıklamasında bulundu.

Yılmaz: "Öncelikle söyleyeyim Telif geliri uçuk bir miktar değil; cüzi bir şey. Çünkü Türkiye'de bir spor kitabından elde edilebilecek yazar geliri zaten bu kadardır. Nitekim biz de bu işe girişirken hiçbir zaman yayıneviyle ücret konuşmadık, sadece Samsunspor sevgisiyle hareket ederek Türk futbol kültüründe Samsunspor'a bir yer açmaya ve hak ettiği değeri görmesine gayret gösterdik. Kamuoyu bilmeli ki kitabın fiyatıyla ya da geliriyle biz yazarların hiçbir ilgisi yoktur; satışının yüksek olmasına ise fazlasıyla seviniriz" şeklinde konuştu.

Yılmaz, merhum Av. Muhammet Teoman Taş'ı unutmayarak: "Bu bağışı kitapta yazısı olan bütün yazarlar ama bilhassa merhum Av. Muhammet Teoman Taş adına yapıyoruz" dedi.

Samsunspor yönetim kurulu üyesi Tahsin Kosif ise bu bağıştan memnun olduklarını Samsunspor'a destek vermekte miktarın önemli olmadığını ifade etti.

Kosif :" Samsunspor Kırmızı, Beyaz, Siyah kitabı, Samsunspor'a katkı sağlayan bir yapıt oldu. Bu tür anlamlı destekler özellikle bu zor günlerde bizler için son derece önemlidir. Geleceğe daha güvenle bakmamızı sağlamaktadır. Samsunspor çok önemli bir kulüp, bu kulübün geleceğe sağlam adımlarla ilerlemesi de bu tür desteklerle olacaktır. Ben emek veren herkese teşekkür ediyorum" dedi.

http://www.haberexen.com/news_detail.php?id=11346

europe_55

Seni bir kez daha yürekten tebrik ediyorum Mehmet Abi!!!
Allah senden razi olsun...

yaman55

toplam gelir nekadar merak ettim

yönetici

AlıntıSamsunspor Kitabının Geliri Samsunspor'a...  

İletişim Yayınlarından çıkan ve ocak ayından bu yana vitrinleri süsleyen Samsunspor kitabımızın ( Kırmızı, Beyaz, Siyah ) yazarlara düşen telif geliri yazarları tarafından Samsunspor'umuza bağışlandı. 

Samsunspor Kitabının Geliri Samsunspor'a... 
İletişim Yayınlarından çıkan ve Ocak ayından bu yana vitrinleri süsleyen Samsunspor kitabımızın ( Kırmızı, Beyaz, Siyah ) yazarlara düşen telif gelirini Samsunspor'umuza bağışlayacağımızı daha önce ifade etmiştik. Öncelikle söyleyeyim bu çok uçuk bir miktar değil; cüzi bir şey. Çünkü Türkiye'de bir spor kitabından elde edilebilecek yazar geliri zaten bu kadardır. Nitekim biz de bu işe girişirken hiçbir zaman yayıneviyle ücret konuşmadık, sadece Samsunspor sevgisiyle hareket ederek Türk futbol kültüründe Samsunspor'a bir yer açmaya ve hak ettiği değeri görmesine gayret gösterdik. Kamuoyu bilmeli ki kitabın fiyatıyla ya da geliriyle biz yazarların hiçbir ilgisi yoktur; satışının yüksek olmasına ise fazlasıyla seviniriz.

Telif gelirini kimseye duyurmadan Samsunspor'a bağışlamak da uygulanabilecek bir yoldu şüphesiz. Ancak biz -biraz da mahcup bir eda ile- bunu basına duyururken şunu amaçladık. Bizim Samsunsporluluğumuz sadece Pazar günlerinden ibaret değil; her an, her gün hayatımızda Samsunspor. Neticede Samsunspor olmasaydı böyle bir kitap da olmayacaktı, dolayısıyla bizimkisi bir teşekkür ödemesidir. Bu nedenle bu şehirde iş yapan, yaşayan, yönetimlerde bulunan herkes üzerine düşen az ya da çok ne varsa Samsunspor ile paylaşmalıdır; Samsunspor'a teşekkür iadesini yapmalıdır. Biz de bu sembolik bağışı kamuoyu ile paylaşmak gerektiğini düşündük. İnşallah önce şu can sıkıcı sezonu atlatır, sonra da kongredeki sözlerin de etkisiyle seneye şampiyonluğa oynarız.

Özetle iki yıllık bir emek sonucunda el ettiğimiz bu madden küçük ama manen büyük ücreti Samsunspor'umuzla paylaşmaktan şeref duymaktayız. Kitapta yazısı olan bütün yazarlar ama bilhassa merhum Av. Muhammet Teoman Taş adına yapıyoruz bu bağışı.

Samsunspor Kitabı Yazarları Adına
Mehmet YILMAZ

www.samsunspor.biz

berusa55

Tebrikler samsuni; emeklerin için sağolasın... Her şey SAMSUNSPOR'umuz için...

Kais