SAMSUNSPOR - Beşiktaş Maçları

Başlatan fanatik, 09 Ocak 2007, 22:11:52

« önceki - sonraki »

MeL_55

Alıntı yapılan: "edmontdante"Ya Timofte kusura bakma başlık bjk İstanbul maçlarıymış.Ben Samsun maçlarına dönüştürdüm yazdıklarımla ama yeni farkettim gerçekten

:D   :)

timofte

Alıntı yapılan: "edmontdante"Ya Timofte kusura bakma başlık bjk İstanbul maçlarıymış.Ben Samsun maçlarına dönüştürdüm yazdıklarımla ama yeni farkettim gerçekten

rica ederim edmontdante, yanlış anlamaya benim başlık açma tarzım sebep olmuş sanırım, aslında hem samsundaki hem istanbuldaki maçları kast ederek açmıştım topici. bjk nin ist takımı olduğuna vurgu yapmak istedim kendimce ama düzeltiyorum şimdi.

1994-95 sezonu son haftaları..
Bjk için şampiyonluk yolunda kritik bir maçtı. 2.dakikada Kasım kendi kalesine atınca Samsunspor olarak adeta maça 1-0 yenik başladık. Sonrasında çok iyi kadrosu olan evsahibi İstanbul takımı saldırdıkça saldırdı. Stelea'nın sayısız kurtarışını izledik. Hele bir de son dakikada kazandığımız serbest atışta kafa vurmak için ileri çıkışı vardı ki unutulmaz! Keşke orada ortayı yapan oyuncumuz yerden değil havadan gönderseydi topu. Hala içimde uhdedir. Havadan orta yapılsa Stelea kafayı konduracaktı gibi gelir. O pozisyonda şapkasını ve dilini çıkararak adeta İnönü'de şov yapmıştı. Bu arada maçta TIMOFTE ile FEVZİ atılmış, maçı 9 kişiyle tamamlamıştık..

Alttaki fotoğraf da arşivimin önemli bir parçasıdır :) Bjk'li bir taraftar 1 yaz evvel Dünya Kupası'nda Romen Milli takımında izlediği Samsunsporlu Stelea'nın şapkasını almaya çalışıyor. Ama Stelea'nın bu taraftara ne büyük bir hata yaptığını göstermesi pek de uzun sürmüyor..

maço

ılk gıttıgım mac dıye hatırlıorum senesını bılmıorum yardımcı olursanız sevınırım

4-1 kazanmıstıkserkan cenk celıl sınan atmıstı.bırde unutamadıgım kayserı macı vardı 5-2 yenmıstık onun senesı kac acaba

timofte

Bjk'yi Mitroviç'in hocamız olduğu 1996-97'de 4-1 yenmiştik. Şampiyonluk iddiaları ondan sonra bitmişti. bjk seyircisinin bizim stada en kalabalık geldikleri maçtır. kale arkasını doldurmuşlardı. ama takımlarının kepazeliğini izleyip gittiler. maçtan sonra hocaları Rasim kara'nın "üç puan gittikten sonra biri de bir, dördü de bir" demesi düştükleri durumun özetiydi. dört tane attık, bir o kadar kaçırdık.

Alıntı yapılan: "camakf_55"bırde unutamadıgım kayserı macı vardı 5-2 yenmıstık onun senesı kac acaba

Kayseri'yi 1993/94'te 5-2 yendik. Ergül Yücedağ olayından sonra haftalarca hakemlerin bizi ezmesinden sonra yeni bir toparlanma sürecine girmiştik. O maçta Luca şov yapmıştı diye hatırlıyorum. Kayseri 5-0'dan 5-2'ye getirdi. Gollerini o zamanki golcüleri Zafer diye bi eleman atmıştı.

celebi

Alıntı yapılan: "timofte"Bjk'yi Mitroviç'in hocamız olduğu 1996-97'de 4-1 yenmiştik. Şampiyonluk iddiaları ondan sonra bitmişti. bjk seyircisinin bizim stada en kalabalık geldikleri maçtır. kale arkasını doldurmuşlardı. ama takımlarının kepazeliğini izleyip gittiler. maçtan sonra hocaları Rasim kara'nın "üç puan gittikten sonra biri de bir, dördü de bir" demesi düştükleri durumun özetiydi. dört tane attık, bir o kadar kaçırdık.

Alıntı yapılan: "camakf_55"bırde unutamadıgım kayserı macı vardı 5-2 yenmıstık onun senesı kac acaba

Kayseri'yi 1993/94'te 5-2 yendik. Ergül Yücedağ olayından sonra haftalarca hakemlerin bizi ezmesinden sonra yeni bir toparlanma sürecine girmiştik. O maçta Luca şov yapmıştı diye hatırlıyorum. Kayseri 5-0'dan 5-2'ye getirdi. Gollerini o zamanki golcüleri Zafer diye bi eleman atmıştı.

o maçta istanbuldayız tabii. dükkanın birine girdim bir şeyler almak için dakika 5 ti. skoru sorduğumda 1-0 samsun deyince acayip mutlu olmuştum yanlış hatırlamıyorsam serkan dakika 5 gibi falan atmıştık 10 dakikada falan zannedersem 2-0 olmuştu.

**KaR6**

Alıntı yapılan: "camakf_55"ılk gıttıgım mac dıye hatırlıorum senesını bılmıorum yardımcı olursanız sevınırım

4-1 kazanmıstıkserkan cenk celıl sınan atmıstı.bırde unutamadıgım kayserı macı vardı 5-2 yenmıstık onun senesı kac acaba

4-1 lik maca annem de gelmişti.. arabada hep beraberdik ilk ve son defa.. tespih çekiodu annem, her tam turunda 1 gol atmıstık :) onların golunu de salih veya savas die genc bi cocuk atmıstı, sora kayboldu gitti..

dr_ahmet

jean

iclerine cekmislerdi bu macta sallamistik 43 tane neye ugradiklairni sasirdilar

HIRÇINLAR

16 Ocak 2008, 16:23:17 #53 Son düzenlenme: 16 Ocak 2008, 16:29:16 admin_
                             ( 1903-2004)
                           beşiktaşın tarihi

ozkan17

sevgılı samsuni abicim..sen kendı adına bır konu ac samsuni dıye elındekı tüm degerleri sergılesen ya..?? elındekı resımler varya muzelerde yook yaw ;) bıraz ugraşlı olur ama sen bılrsın abıcım yınede bizlerınde arsıvınde olmasını gverekn bırcok resım vardır arsıvınde emınım..

mehmet yılmaz

Alıntıümit aktan'ın köşesinden;

samsun'da samsunspor, beşiktaş'la oynuyor. maçın hakemi sabahattin ladikli. beşiktaş, samsun'un mutlaka kazanmak zorunda olduğu, kazanmaktan da emin olduğu karşılaşmada 1-0 öne geçmez mi? maçı anlattığımız yere bir asma merdivenle çıkılıyordu. asma merdiven tavana yapıştırılmış bir teneke kulübe. altta tahta ızgaraların üzerinde biten bir kulübeyle bir bağlantı kuruyordu.

işte orada gırnatacı çingene aydın diye samsunluların çok yakından bildiği tribünleri coşturan bir amigo benzerinin coşkusunun sesi bir anda kesildi. stat da bir sessizlik var. samsun taraftarı tepki göstermek isterken, kulübenin kapısı 'tak tak tak!' diye vuruldu. metal bir şeyle açtım. silahının kabzasıyla vuran bir samsunspor taraftarı. "maçı sen mi anlatiysun" dedi. "evet" dedim ben anlatıyorum. "samsun 1-0 galip diyecesun, o gol değil saymıyoruz" dedi. yani beşiktaş 1-0 önde, ben samsun galip diyeceğim.

şifreli cümlelerden birini söyleyip yayını merkeze verdik. merkez, saz eserleri girdi. polisler yayının kesilmesi üzerine statla bağlantı kuran yetkililerin iletişimi sonrasında olayı fark ettiler. o asma merdivenlerden çıkıp silahının kabzasıyla bize 1-0 yenik oldukları maçı 1-0 galip olduklarını söyletmek isteyen karadenizli, muhtemelen adı temel olan kardeşimizi aşağıya indirdiler.

http://www.macanilari.com/getir.php?fid=197619772605&cmd=kull&kull_id=205

Bu arada o sezon Samsunspor, Beşiktaş'ı İstanbul'da 2-1 yenmiştir. Ayrıca sezon boyunca Samsun'da oynadığı 15 maçta sadece 2 gol yemiştir.

hakan55

Ne tepki vereceğimi şaşırdım ama helal olsun.. :D

CurvaSudSamsunspor

Kadir ÇELEBİ

Alıntı yapılan: HaKaN55 - 22 Mayıs 2008, 18:08:26
Ne tepki vereceğimi şaşırdım ama helal olsun.. :D

Vereceğin tepki belli samsunspor 1-0 önde diyeceksin :)

eLLis

Hakemin soyad Ladikli acaba şimdi böyle bişey olabilirmi :)