içindeki neyse haykır!!!

Başlatan gül, 24 Mayıs 2008, 22:46:01

« önceki - sonraki »

özkan

Bir Çanakkale hatırası;okurken o kadar etkilendim ki şimdikilere sövmekden başka bişey gelmedi içimden..

Olur muydu??

Kirte muharebeleri sırasında bölükler arka siperlerde hücum sıralarını beklemektedirler. Ön siperlerdekiler ileri fırlamış boğuşuyorlar. Yüzbaşı hucum için emir bekliyor. Bütün asker süngü takmış siperden fırlamak için hazır. Sinirler gergin !

Bütün dudaklar kıpır kıpır dualar okuyor, kelime-i şehadet getiriyor. Süre uzuyor. Yüzbaşı erlere sesleniyor... "Yavrularım... Aslanlarım... Biraz sonra Cenab-ı Rabb'ül Alem'in huzuruna varacağız. Abdestsiz gitmeyelim... Haydi ! Tüfeklerimizin kabzalarına ellerimizi sürüp, hep beraber teyemmüm edelim..."

Teyemmüm edilir... Bekleme devam etmektedir. Biraz sonra Yüzbaşı; " Çocuklarım... Sanıyorum biraz daha bekleyeceğiz... Önümüzde biraz daha zaman var. İleride arkadaşlarımız şehit oluyor. Hem onlar için, hem de vakit varken, kendi cenaze namazımızı kendimiz kılalım..."

" Kabe Karşımızda... "

Arkadan Of'lu Ali çavuş bağırır. " ER KİŞİ NİYETİNE... "

O gün yapılan hücumda, kendi cenaze namazını kılan pek az kişi sağ kalabilmişti.

Stoper

mimar55

Avazim ciktigi kadar bagirasim var :deli:

BigBadMama5552

Sırf TM'den Fen sınıfına geçtim diye hocaların hemen hemen hepsi şu an bana takık durumda. 1 aydır yapmadıkları kalmadı, üstelik sınavlar başladı ve çok çalıştığım halde hiçbirinden iyi bir not beklemiyorum. Hayır en sonunda bir gün dersin ortasında "Yeter daa!" diye bağıracağım o olacak. Geçen seneyi mumla arıyorum resmen, her açıdan... :kafa:

emre

Alıntı yapılan: BigBadMama5552 - 19 Ekim 2012, 18:21:41
Sırf TM'den Fen sınıfına geçtim diye hocaların hemen hemen hepsi şu an bana takık durumda. 1 aydır yapmadıkları kalmadı, üstelik sınavlar başladı ve çok çalıştığım halde hiçbirinden iyi bir not beklemiyorum. Hayır en sonunda bir gün dersin ortasında "Yeter daa!" diye bağıracağım o olacak. Geçen seneyi mumla arıyorum resmen, her açıdan... :kafa:

öğretmen öğrencisine niye taksın kardeşim hele hele Tm'den Fen sınıfına geçtin diye..  :D

ahmetsefa55

Alıntı yapılan: BigBadMama5552 - 19 Ekim 2012, 18:21:41
öğretmen milletinin köküne kibrit suyu kardeşim çok haklısın  :evet:

özel ders veriyorum sana da uygun bir fiyattan her dersten(mat ,fiz , kimya , biyoloji) özel ders verebilirim istersen  ;D
belki arkadaşların falan isterse onlarada şey edebiliriz  :ok
itü lü mühendisten görülmemiş fırsat diye de eklersen çok iyi olur  :--*
devlet öğretmenlerinden bişe olmaz.boşver sen onları  8)

Samsunsporlu olduğun için sana %5,5 indirimli tabi  :deli:

BigBadMama5552

Alıntıöğretmen öğrencisine niye taksın kardeşim hele hele Tm'den Fen sınıfına geçtin diye.. 

Fenciler değil de Türkçe derslere giren hocalar taktı daha çok ki sözel derslerim de baya iyidir :D Ne bileyim sürekli laf sokup duruyorlar derste bir yerden sonra insanın siniri bozuluyor.

Alıntıöğretmen milletinin köküne kibrit suyu kardeşim çok haklısın 

özel ders veriyorum sana da uygun bir fiyattan her dersten(mat ,fiz , kimya , biyoloji) özel ders verebilirim istersen 
belki arkadaşların falan isterse onlarada şey edebiliriz 
itü lü mühendisten görülmemiş fırsat diye de eklersen çok iyi olur 
devlet öğretmenlerinden bişe olmaz.boşver sen onları 

Samsunsporlu olduğun için sana %5,5 indirimli tabi 

Fizik, kimya, biyoloji sınavlarını daha olmadık ama matematik vardı bugün kötüydü baya  :( Devlet okulu da değil ki özel okul, yine de muamele özel değil.  :P

emre

Alıntı yapılan: muhalif - 19 Ekim 2012, 20:56:55
öğretmen milletinin köküne kibrit suyu kardeşim çok haklısın  :evet:

öğretmenlik kutsal bir meslektir olum. biz olmasak kim yetiştirecek doktorları,mühendisleri.. abbboooo    .:.:.

beşnumara

bu başlığa normalde sercanın da gelmesi lazım ama neden gelmedi acaba :)

Sercan

Yeni nesil bizlerin eseri olacaktır :)

cembaba

Yeni nesil o yüzden böyle haylaz  al_sana al_sana

ahmetsefa55

benım hocalarım hafta sonu sınav kağıdı okurlardı.

bunlar deplasman yapıyolar.

boyle egıtım sıstemı olmaz olsun. al_sana

özkan

Kanunlarınızda sizin gibi..

lucarelli

Burak

Belki bir kaç kişi kızacak ama bir insan öğretmen diye birden kutsallaşamaz sonuçta kişilik meselesidir.(Eşim de öğretmen bu arada bilmeyenler için)Eğitim fakultesine bidon yapan alkol sigara içinde boğulan görsen kendine faydası olmayacak ama bir şekilde Kpss'yi kazanabilmiş bir kişi de öğretmen olabilir Kimisi hakikaten takar öğrenciye egolarına yenilir. Ben ne dersem o olacak diyen hocalar vardı biz lisedeyken. Beni seven bir hocam 4 ten 5 verirdi sevmeyen 4 ten 3 verirdi. Objektif olamıyorlar kalem standart olmalı bazı hocaların dediği gibi kağıt okurken ismi kapatıp okuyabilmeli kağıdı bir öğretmen. Sonuçta genel olarak iyi niyetli çoğu ama arada arızalar çıkıyor çıkmıyor değil.Sonuçta öğretmen var nerde görsem elini öperim öğretmen var nerde görsem yolumu değiştirim.