Hangi milletvekili! adayı Samsun'lu ve Samsunspor'lu

Başlatan bluegreen55, 05 Haziran 2007, 18:55:59

« önceki - sonraki »

ahmetsefa55

Alıntı yapılan: babasamsunlu - 26 Nisan 2012, 01:06:50
aman eksik kalma zaten....
cemaatçi alkolik...  :evet: :evet: ;D ;D ;D ;D
tövbe estağfirullah hocam  :kanka:

##kdc##

brigand

Alıntı yapılan: ##kdc## - 26 Nisan 2012, 12:57:35
8)

Galata'lı Cübbeli Cünno Hoca Efendi. Sen salça olma hemen her konuya :x(( :x((

##kdc##

Hani bigün milletvekili olursam saathanenin orta yerine diktirecem aynısından  :deli:

brigand

Aynısından olacak ama.Eğer öyle olursa bütün Belarus'u oraya yığacağıma söz veriyorum sana.  :hnk:

zevgar

Alıntı yapılan: samsuni - 11 Şubat 2012, 22:53:42
Burak bir şeye itiraz etmek istiyorum. Mesela Suat Kılıç ve Ahmet Yeni, Trabzon yazmışsın... Peki, neye göre Trabzon? Eğer doğum yerleriyse Samsunlular, Çağatay Kılıç ise İstanbul ya da Almanya doğumlu. Şimdi eğer dede memleketi esas alınacaksa bu durumda İhsan Kalkavan'a da Rizeli dememiz gerekmez mi?

Şöyle diyelim, mesela sen ve ben milletvekili seçildik. Ne senin Samsunluluğunu tartışırım ne de kendiminkini... Ama tutup da birileri "bunlardan biri Trabzonlu, öbürü Gümüşhaneli" derse ne tepki veririz? Dedelerimiz oralıysa bizimle bir ilgisi yok bunu, çünkü biz Samsunluyuz.

Ha dersen ki, Samsun'un vekilleri senin, benim gibi Samsunlu hassasiyeti taşıyor mu? Orası ayrı. Ama ben mesela Ahmet Yeni'nin Trabzonla bir ilgisi olduğuna hiç inanmıyorum, Samsunla ne kadar var, orası da ayrı tabii..

Yani, aslen şuralı, buralı demek yerine, o kişinin nereliyim dediğine ve icraatlarına bakmak gerektiğine inanıyorum. Yoksa, Samsun'u zenginleştiren, renklendiren, medeni bir şehir yapan zaten farklı yerlerden gelen ama Samsunluluk potasında eriyen bu farklılık değil midir? Doğru tepkileri zaman zaman yanlış kişilere vermeyelim, bu başlık için demiyorum bunu.

İnşallah anlatabilmişimdir demek istediklerimi..

samsunlu ahmet yeni'nin Samsun'da evi yok. o derece samsunlu.

bir de ben fatih öztürk'ün samsunsporluluğunu sadece basına verdiği demeçlerden gördüm, ötesi yok. belki de vardır fakat benim bilgisizliğimden kaynaklanan bir görüştür bu, keşke öyle olsa.

haluk koç Sivas maçı bitiminde ağlayacak gibiydi -ki etrafta hiçbir insan ve basın mensubu yokken (!)-, siyasi çizgisi, siyasi görüşümle aynı olmamasına rağmen beni daha da huzunlendirmistir o samimiyeti. o günden beri Samsunluluğuna büyük saygı duyarım.

yıllardır ak parti'nin samsun teşkilatı içerisinde bulunduğum kadarıyla (ailemin aktif siyasi rolü sebebiyle) gördüğüm: hiçbir samsun sevdalısı, Samsunspor taraftarı milletvekili görmedim. aday olanlar içerisinde belki vardır ama onlara da samimiyetlerini sergileyebilme alanı tanımadılar. olan yine bize oldu.

Samsunsporluluk geniş kapsamlı bir hayat görüşüdür benim açımdan ve bu yüzden siyasi bir görüşe bağlı kalma gibi bi ihtiyacım olmadı. bunu da belirtmek istedim ayrıca, yazımın amacı daha iyi kavransın diye.