Futbolu Hiç Sevmedim; Samsunspor'u Çok Sevdim! Vural Korkmaz

Başlatan **KaR6**, 03 Şubat 2010, 14:40:40

« önceki - sonraki »

celebi

Alıntı yapılan: aliihsan55 - 04 Şubat 2010, 00:15:20
Böyle yürekli topçuları canlı olarak defalarca izlediğim için mutluyum ve bir o kadar da gururluyum.Bende dahil taraftarın tepkisine hiç bir zaman karşılık vermeyen bir beyefendiydi Vural.Helallik alacağım kesinlikle ,Mustafa beraber gideriz değil mi ? ben bir paçalı güvercin hediye etsem herhalde helallik alırım  :D

Hatıra olarak sakladığı çek bu takımı yönettiğini zannedenlere kapak olsun...

Çok güzel bir röportaj olmuş.Mustafa teşekkürler kardeşim ...Beni geçmişe götürdü.İyi ki varsın Vural.

+1965

ata55

AlıntıŞu kadar söyleyeyim, hayatta asla Samsunspor'dan ve Mustafa Kemal'den vazgeçmem.

aynı benım gıbı, bravo vural. ne varsa eskılerde var.

**KaR6**

herkese teker teker tesekkur ederim.. elimden geleni yapmaya çalışıyorum sadece sitemiz için.. asıl teşekkürü hak eden Vural Korkmaz'dır.. o kadar samimi ve doluyduki çok eğlenceli bir sohbet oldu.. yazıya konmasını istemediği şeyleri de anlattı, saha kenarında babamın yanında beni gördüğü zamanlarını da.. ne kadar teşekkür etsem az, iyi ki Samsunsporluyum dediğim gecelerden birini daha yaşadım sayesinde..

kerem55

Çok güzel bir röportaj olmuş.Mustafa teşekkürler kardeşim ...Beni geçmişe götürdü.İyi ki varsın Vural.

kaptan 55

Beşiktaş'ı duyuyordum ama kulüpler anlaşamadı sanırım. Bana direkt gelen bir teklif hiç olmadı gazetelerden öğrendim hep. Fener'e Trabzon'a gidiyor diye geçti adım ama olmadı. Trabzon'a gitmezdim zaten, o sıralar müthiş bir rekabet vardı aramızda, buradan oraya gidip te tutunan olmadı hiç. Kısacası benim çok dışımdaydı transfer haberleri, her şey İsmail Uyanık'ın elindeydi o zamanlar.

bizi affet vural abi.

mehmet yılmaz

Alıntı
Vural Korkmaz; Korkmamıştı!

"Futbolu hiç sevmedim ama Samsunspor'u çok sevdim..." diyor röportajında; o ne kadar veciz bir cümle öyle. Üzerinde uzun uzadıya konuşulacak bir cümle aynı zamanda.

Vural Korkmaz, Samsunspor'un 7 numaralı formasıyla uzun yıllar mücadele etti; A Milli Takıma kadar seçildi. Ancak Samsunspor'un kötü gidişiyle birlikte bir zamanlar onun futboluna burun kıvıran benim gibi taraftarlar bile onu özlemle yad etmeye başladılar. Yokluğunda kıymeti bilinir olmuştu. 2003'te futbolu bıraktıktan sonra hiçbir medya kuruluşuna konuşmadı, sadece profesyonel futbolu değil futbolun her şeyini bırakmıştı çünkü. Ancak asla vaz geçmem dediği Samsunsporluluğu onu, Samsunsporlulara konuşturdu ve Vural Korkmaz ilk defa karşımızda idi; samsunspor.biz için...

Tam 7 yıllık suskunluğun akabinde harika bir röportaj olmuş. Bu güzel röportajı gerçekleştiren Mustafa Kar kardeşimi ayrıca tebrik etmek isterim. Doğrusu orada bulunmadığım için üzüldüm. Zira Vural ağabey ile röportaj yapma düşüncesi epeydir vardı kafamda ancak "futbola tamamen küstü, konuşmaz, tutuk davranır" gibi önyargılar oluştu zihnimde ve ne cesaret edebildim ne de gerek duyabildim. Neticede çok iyi bir söyleşi olmuş ve Vural ağabey de yılların sessizliğini dobra dobra konuşarak bozmuş.

Altının çizilmesi gerek çok şey var aslında. Ben birkaç tanesinden söz edeyim müsaadenizle.

O dönemin takımında özellikle Ercan Kaptanın bir çimento görevi gördüğünü anlıyoruz. Serkan Aykut ve Celil Sağır da aynısını söylemişti. Öyle menajer, danışman gibi şeylere çok da gerek  kalmıyormuş. Ercan abi ve taifesi hallediyormuş zaten pek çok şeyi. Ona "Son büyük kaptan" dememiz beyhude değilmiş. Samsunluluk ruhu o kadar kuvvetli imiş ki, gelenleri de kapsıyormuş. 

Vural Korkmaz'ın futbolculuk yıllarında çokça müşteki olmuşluğumuz vardır oynadığı oyundan lakin ben onu görsem pek çok taraftar gibi helallik isteyecektim. Samsunspor'un üstünde sanki onun ahı, hakkı varmış gibi geliyordu bana ama Samsunspor sevgisiyle şunları söylemiş röportajda;

"Şunu da belirteyim, bu takım için hiç ah etmedim. Hiç kötü duruma düşsünler demedim, demem."

Verdiği üç-beş liraya bile temlik koyduranlara ise hayli manidar bir cevap vermiş, "elimde bir çek var ama işleme koydurmayı hiç düşünmedim, hatıra diye saklıyorum" diyerek.

Hangi takımı tuttuğunu ise şöyle açıklamış; "Ben futbolcu da olsam halk adamıyım, halktan kopmadım hiç. Şu kadar söyleyeyim, hayatta asla Samsunspor'dan ve Mustafa Kemal'den vazgeçmem."

Ne de güzel söylemiş, kendilerini halkın takımı ilan edenlerin gerçek yüzünü ortaya koymuş aslında; "Türkiye'de halkın takımı şehir takımlarıdır birader" demiş adeta. Fazla konuşmaz denilen Vural abi, öyle bir anlatmış ki dönüp dönüp okudum anlattıklarını. Yedi yıldır futbola dair hiçbir şey yapmamış bir adamdı konuşan kişi.

Aklıma lise yıllarım geliyor; ilk gençliğim. O günler hayatımıza o kadar sirayet etmiş ki! İstanbul takımlarıyla ve Trabzonspor'la rekabetimizi bu insanlar sağlıyorlardı ve biz o günlerin kıymetini çok da bilememişiz meğer! Ağlamaklı oluyorum hem bu söyleşiyi okurken hem de geçmişi düşündükçe. Bu adamlar top oynarken kimse dolmuşunun arkasına "fbgsbjkts" flaması asamazdı. Çünkü şehirde Samsunspor; Samsunsporluluk bir baskı unsuru oluştururdu.

Velhasıl, bu röportaj Vural Korkmaz'ı daha bir sevmeme ve tanımama sebep oldu.

Ne diyeyim bilmem ki; senin Allah'ına köle Vural abi!..

http://www.samsunspor.biz/koseyazisi-Vural_Korkmaz_Korkmamisti_-7011-

beşnumara

vural abinin yüreğine sağlık.kim bilir daha anlatmadığı anlatamadığı neler vardır neleeerr? :'(  mustafaya sana da teşekkür ederim kardeşim.samsunda kimsenin yapmadığını belki de yapamadaığını sen sitemiz için yaptın. yüreğinize sağlık ama vuralın bu kadar kenarda kalmaması lazım.belki bir maç maratona davet edebilirsiniz.

gozgoz yýlmaz

Fatih Kısaparmak'tan gelsin...

AlıntıNe çok severmişim
gidince anladım
bu serseri gecelerde
sana ağladım...

Samsunspor'u çok seven kimin yüzü gülmüş ki senin de gülsün be Vural'ım? Bizim kaderimiz kara yazılmış sanki..

Alemin kirine karşı Samsunspor'un karası; alayını satayım!

**KaR6**

halısahaya  da maratona da davet ettim gelmedi kardeşim beşnumara.. 

kavak_55

öncelikle mustafa kardeş emeğine sağlık iyi röpartaj olmuş.
Vural abi tıpkı oynadığı gibi röpartajıda yürekten yapmış kendisinin delikenlı bir adam olduğu belli helal olsun çeki hatıra olarak saklıyormuş gerçekten alnından öpülmesi gereken bir hareket işte samsunsporluluk bu ama  anladığım kadarıyla adamı kırmış birileri vurala yaptıklarını umarım birgün öderler kalbini kıranlar kimse.
    İsim vermiyecem malatyaya giden samsunluyum diyenler samsunsporu seviyorum deyip işine gelmeyince yerden yerer vuranlar vuralın hatırasını örnek alında utanın utanmanız varsa paramı alamıdım idye federasyona koşanlar utanın biliyorsanız vural bizim için sayılı değerli futbolcular arasındaydı zaten bunu samimiyetle söylüyorum. kazma dediğim zamanlar oldu kendisine kızdığım oldu ama sinir anında oldu hataları hırsından yapıyordu.VURAL SENİ DELİKANLI SAMSUNSPORLU OLARAK SEVDİK ÖYLE KALACAKSIN DİĞERLERİNE ÖRNEK OLUR İNŞALLAH ÇOOOOK SELAMLAR.

Tribün_ali

Röportajı yapan arkadaşın eline sağlık ben vuralın son 2 senesini hatırlayabiliyorum yeteneği kısıtlıda olsa forması aşkıyla oynayan birii

samsunmania

Yaman55

Alıntı yapılan: iak5529 - 03 Şubat 2010, 23:26:57
Helal sana beee koca 7 numara koca yürek...

İyi ki varsın iyi ki seni, o tertemiz yüreğini SAMSUNSPOR forması altında izlemişiz...

okan_7

vural korkmaza sesleniyorum hakan koç u tanıyor mu????