Ziraat Türkiye Kupası 2010 - 11 Sezonu (Gaziantep BB. - Samsunspor)

Başlatan berusa55, 24 Ağustos 2010, 05:32:44

« önceki - sonraki »

kabacevizli55

15 Eylül 2010, 00:55:00 #75 Son düzenlenme: 15 Eylül 2010, 00:58:00 kabacevizli55
iyi sor bakıyım arkdaşına
trabzon yerel medyasında samsunspor formalı adamlar kolbastı oynarken o naparmış
trabzon yerel gazetesinde bir gün uyandığında tranzon haberi yerine samsunspor haberi görse ne yaparmış
şehirin tam ortasında samsunspor taraftar ürünleri satan bi mağaza açılsa ne yaparmış
yada şehrin göbeğinde SAMSUNSPORA BAŞARILAR dileriz yazan bi pankart görse ne yaparmış
yada trabzonda amötör bi takımın bordo mavi renklerini krımızı beyaz yapsek ne yaparmış
trabzonun göbeğinde bize   her  samsun diye bağırsak
vs vs sayamayaçağımız şeyler

Ayberk

Kimin ne yaptığının önemi yok belki ama, BU ŞEHRİN TEK TAKIMI VAR VE BU ŞEHİRDE YAPILANLAR BİZİ HER TÜRLÜ BAĞLAR ;)

kabacevizli55

olay bunlaar olduğu için sevmiyorum zaten benim içinde anti tese

SmSnLee

Bende aslen Trabzonluyum.Hani şu Rum dediğiniz Travzonlulardan.

6 yaşımdaydım bu şehre geldiğimde.Sevmiştim Samsun'u,keza insanını da.Sevilmeyecek gibi de değildi hani.Okula burada gitmiş,samimi arkadaşlıkları bu şehirde kurmuştum.Belki de en önemlisi; Samsunsporla bu şehirde tanışmıştım.8.sınıfta gitmiştim ilk Samsunspor maçına.(Samsun'un 2.ligdeki ilk maçıydı.)Birçok Samsunlu(!) takıma küsmüş,stadın yolunu unutmuştu.Bense daha yeni başlıyordum.O günden beri de tribündeyim.Yeri geldi okuldan,dersaneden kaçtık,yeri geldi yalan söyleyerek Giresun deplasmanının yolunu tuttuk.Hasta da olduk sevdamız uğruna elbette.Ama bunlar koymaz insana.Hani bir söz vardır.''Tribün çocukları karşılıksız sever.''diye.O hesap bizimkiside.Stadın yanında oturupta 1 kerecik stada gitmeyen Samsunlular dururken 5 sene o yolları arşınladık usanmadan.Çoğu Samsunlunun ömrü boyunca gittiği maç sayısının 2 katı kadar idman izlemeye gitmişimdir eminim.Yeri geldi cebimizdeki son harçlığı bu takım uğruna verdik bedava biletçilere inat.Soğuk günlerde kalorifer başında ısınmak yerine yollara düştük içimizdeki kıpırtıya yenik düşerek.İlk atkımı,ilk kombinemi aldım bu takım uğruna.Bazen kendimi aptal yerine koyduğum da oldu.Ama sevda bu.Samsunspor'u destekleyip,SBK yı soyutlamakta yoktu kitabımızda.Samsun sevdalısıydık nihayetinde.

Vee şimdi Samsun'dan ayrılıyorum,Samsunspor ise hep benle.Çok istediğim hukuk fakültesini kazanma sevincim samsundan ayrılmamın üzüntüsüyle nötrleşiyor.

Umarım birgün sizlerle tanışma fırsatını yakalarım.İstanbul deplasmanına gelecek arkadaşlarıda ağırlamayı isterim.Belki de Trabzon'da Samsun formasıyla dolaşırız beraber.Belli mi olur belki de Samsunspor'a başkan olursam ''Samsun'a Trabrumlu başkan istemiyoruz!'' diye eleştirilen kişi olurum.Neyse lafı uzatmanın manası yok.

Hadi Allaha emanet olun ;)

Lusage

Eray55 Trabzonspor'u tutuyorsun tamam ama bari geçmişini öğren....

Eray55

15 Eylül 2010, 04:18:28 #80 Son düzenlenme: 15 Eylül 2010, 04:21:53 Eray55
smsnlee
kardeşim gel beraber gezelim trabzonda formalarımızla.bnde 5yaşında geldim samsuna aslen trabzonluyum (trabzonda yaşamadım) ama samsunlu olduk artık. anlattıklarınla paralel bir samsunspor geçmişim var. bölümünde hayırlı olsun bu sene açıldı ztn ktüde hukuk fakültesi. herhangi bir sıkıntıda yardımımız olursa memnun olurum.

lusage?

Burak

bence de bu trabzon işi fazla abartılıyor ben - babam - dedem doğma büyüme samsunluyuz ama dedemin babası of ' tan gelme dolayısıyla kütüğümüzde orada ben kendimi hiç trabzonlu olarak saymasamda oraya gidip gelmişliğim ve çok sevdiğim trabzonlu arkadaşlarım var (hepinizin olduğu gibi)  ve samsunspor'un neden trabzonspor la hala husumet içerisinde olduğunu inanın anlatamıyorum. bu adamlar bizim yapmak istediğimiz şeyleri yapmıyorlar mı istanbul a kafa tutmuyorlar mı. tek takım tutmuyorlarmı. çok yakın bir arkadaşım var trabzonsporlu samsunspor maçlarına çok gelmek istiyor ama tribünde trabzonspor a birşey denilecek diye korkumdan getiremiyorum. arkadaşlar trabzonspor rakibimizdir ama TRABZON değil aradaki orasıda vatan toprağıdır. aramızda hiç aslen ordulu , giresunlu , sinoplu,  rizeli amasyalı , gümüşhaneli  , artvinli samsunsporlular yok mu sanki.ben buradan site yönetimine sesleniyorum bu konuda bir çalışma yapılsın . trabzon ve trabzonspor sevilsin demiyorum çünkü bende sevmiyorum ama bu trabzon düşmanlığı bitsin. bu şehirde trabzonsporludan çok gs bjk fb li var o zaman onlara da mesafe koyalım istanbulluları da suçlayalım. bu iş yürek işi sevda işidir.bizim gönlümüze samsunspor sevdası düşmüş onlarınkine başka . bırakın herkes tutmasın samsunsporu bu güzellik bize kalsın

babasamsunlu

15 Eylül 2010, 10:05:04 #82 Son düzenlenme: 15 Eylül 2010, 10:10:16 babasamsunlu
Dediklerinde kendince haklı olabilirsin kardeşim yalnız genç kardeşlerimizin pek bilmediği bilenlerinde hep unuttuğu yediğimiz bütün kazıkları Trabzonspordan ve Trabzonlulardan yemiş olmamız bu husumetin sürmesinin en büyük nedenidir..

Geçmiş yıllarda Trabzonda oynadığımız maçlardan sonra bırak taraftar otobüslerini takım otobüsüne bile saldıranlarda sadce Trabzonsporlular değil Trabzonlulardı..Hatta ve hatta evlerinin balkonuna çıkan el kol hareketi yapan Trabzonlu "kadınları" kendi gözlerimizle gördük..

Velhasıl kelam bir "Erzurum" kökenli Ama doğma büyüme Samsunlu olarak dediklerini böyle bir geçmiş olmasa kabul ederim ama geçmişte yaşananlar , bu husumetin hafiflemesine her zaman engel olacaktır..ve bu husumet yıllarca sürecektir..Sürmesi için ben kendi adıma elimden geleni yaparım...

Benimde dediğin gibi bir sürü trabzonlu ve trabzonspolu dostum var..Ama bu trabzonspora düşman olmama mani değil..

Bide şunu eklemeden geçemeyecem.Bu istanbul takımları da benim ve benim gibi düşünenlerin gözünde aynı şekilde değeri yoktur..Ama her takımın ezelden gelen ezeli bir rakibi bir düşmanı vardır..fb-gs,mersin-adana,manisa-denizli,kayseri-sivas felan fıstık..

Bizimkisde ts işte..Ona verilen tepki her zaman daha fazla olacaktır..Bu çok normal..

Burak

zaten trabzonspor a düşman olmak konusunda sıkıntı yok bende zerre kadar sevmem of ' ta köyde çocukken (toplasan 4 -5 kere gittim zaten )  bana niye trabzonspor u tutmuyorsun dediklerinde sevmiyorum o yüzden cevabını veriyordum zaten .

Ama anlatmak istediğimi anlatamıyorum sanırım trabzonspor rakibimiz ama trabzon değil benim anlatmaya çalıştığım o. nasıl bu sevdaya siyaseti karıştırmıyorsak şehirleri de bu olaydan bağımsız tutmalıyız. ben şimdi erzurum'un a.......... desem sövsem rahatsız olmazmısın? buradaki arkadaşlarda bunu belirtmişler.

Benim konuştuğum trabzonsporlu arkadaşlarım da bu konunun trabzonspor forumlarında pek te konuşulmadığı yönünde tekrar konuşulması için tekrar onlarla karşılaşıp deplasmanda koymamız lazım ! şimdi bazı popülist arkadaşlar çıkıp yok efendim şöyle böyle diyecekse demesin çünkü bu böyle maalesef. klavye delikanlılığı da yapılmasın bir şey söylenecekse ben her cumartesi ss.biz ekibiyle halı sahadayım gelsin yüzüme söylesin veya özelden numaramı vereyim arayıp söylesin yüzyüze tanımadığım kimseyle forum üstünde polemiğe girmeyeceğim

babasamsunlu

Sana göre biz seni Belki anlamıyoru ama bu yazdıklarından sonra seninde bizi çok iyi anlayamadığını düşündüm kardeşim..

Doğruluk payı olan sözlerine bişey dediğim yok..Elbette rakibin karşısında güçsüz duruma düştüysen o rakip taraftarı senden bahsetmeycektir.Ben sadce eski yaşananları anlattım..
Kimse Trabzon şehrine düşman değildir..Bende çok gittim trabzona...beğendiğim yerleride oldu beğenmediklerimde..ama bir trabzon zihniyeti vardır...istanbul zihniyetindeb hiç farkı olmayan..bizim düşmanlığımız karşılığımız karşı çıkışlarımı hep bunadır..

Sence rahmetli Menteşeoğlu "küme düşsek bile trabzon bizim altımızda olmalıdır" derken nasıl bi ruh halindeydi -ki o yıllarda  hep altımızda kalmışlardır.- sence ?? Veya neden böyle bir cümle kurmak zorunda hissetti kendi..Keza İsmail başkanın en nefret ettiği kulüp neden trabzon ?? bi ince düşünmek lazım biraz..

Sen ben bu konularda yumuşadıkça ts clublar fenerrumlar bilmem neler açılmakla kalmayaack şehir olma bilinci iyice yitirmeye başlayacaz..

lucarelli

Trabzonspor bir çok karadeniz takımını düşürerek karadenizde tek olmak gibi bir düşüncenin içerisindedir. Trabzon deplasmanında Samsunsporun ve taraftarların otobüsünü taşlayan, Samsunspora küfür eden Trabzonsporlular ile nasıl dostluk kurulabilir ki? Bu nedenle Trabzonspor ve Trabzonsporlulardan nefret ediyorum.

Tüm bunların yanı sıra Trabzon'da doğan, veya sadece nüfus cüzdanında Trabzon yazan, bir çok kişi varki bir çok Samsunludan daha Samsunsporludur.

Burak

benimde anlatmaya çalıştığım şey bu zaten. trabzonsporu günahım kadar sevmem trabzon u da pek sevmem. zaten kendimi hiç bir yerde trabzonlu diye tanıtmam. eğer yumuşak bir tutum sergileseydik yukarıda yazan arkadaşlar trabzondan gelmelerine benim ailemin kökeni trabzonda olmasına rağmen kolayı seçip trabzonsporu tutardık ama tutmadık direndik bence de en güzelini yaptık. sonuçta memleketimizi , dinimizi , ülkemizi , ailemizi biz seçmiyoruz . benim derdim trabzon kökenli SAMSUNSPOR lu arkadaşlarımızı rencide edecek itham ve davranışlardan kaçınalım  tek sıkıntım bu bazı arkadaşlar freni patlak kamyon gibi saydırıyor, giydiriyor bazılarınıda yazılarda uyarmama rağmen buna gerek yok

furkan5534

SmSnLee

15 Eylül 2010, 12:53:55 #88 Son düzenlenme: 15 Eylül 2010, 12:56:03 SmSnLee
Alıntı yapılan: Eray55 - 15 Eylül 2010, 04:18:28
smsnlee
kardeşim gel beraber gezelim trabzonda formalarımızla.bnde 5yaşında geldim samsuna aslen trabzonluyum (trabzonda yaşamadım) ama samsunlu olduk artık. anlattıklarınla paralel bir samsunspor geçmişim var. bölümünde hayırlı olsun bu sene açıldı ztn ktüde hukuk fakültesi. herhangi bir sıkıntıda yardımımız olursa memnun olurum.

Yok kardeş,yanlış anladın.İstanbul Hukuk Fakültesini kazandım.

Konumuza gelecek olursak,biz yeni nesilin içinde asla Samsun düşmanlığı yok.Bunu Trabzon'daki akranlarımla konuştuğum zaman anlayabiliyorum rahatlıkla.Bir takım olaylar olmuştur,bunları da yaşayanlar bilir.Bu olayları yaşım sebebiyle göremedim.Bu yüzden konuşmayacağım.Ancak işin ucu bize dokunuğu zamanlar da oldu pekçok zaman.Bolu maçı sonrası Trabzon'a edilen küfürlerin bir açıklaması olamaz,ama alıştık.Maratonda tezahüratlar için ayağa kalktığımız zaman ''Otur,otur...''diyenlerle yeri geldi papaz olduk.Staddaki çekirdekçiyi Samsun'un sayılı zenginlerinden yapmak değildi amacımız,amacımız sadece sevdamızı haykırmaktı.

Fenerium,Ts club olayları ise ayrı bir boyutta.Bizim burada tartışacağımız şey ''Biz neden yapamıyoruz?'' olmalıyken camları indirmekten söz ediyoruz.Bir orduspor'un dahi store u varken koskoca Samsunspor'un yoksa ve bu benim içimi acıtırken,şehrin ileri gelenleri rahat uyuyabiliyorsa bu sorunu kendimizde aramalıyız,nerde hata yaptık diye.Yoksa daha çok cam indiririz(?)

Bir abimiz demişti bu sitede ''Siz orada birbirinizi yiyin,Biz Fransa'da hep beraberiz'' gibilerinden.Ne güzel demiş abimiz.Yine de Trabzon'u,Trabzonspor'u sevin demiyorum.Ama bizleri bir rumla bir ermeniyle aynı kefeyede koymayın,Türklüğümüzü sorgulamayın.

Nick'imden ve Trabzonspor forumları dururken bu forumda dolaşmam birçok Samsunludan daha da Samsunlu olduğum anlamına gelmiyor mu?

SAMSUNLU ORUMA 55

alarız bu maçı kafanızı yormayın.............