Yusuf Ziya YILMAZ'a bakın..

Başlatan þirinler_1965, 28 Eylül 2006, 13:34:58

« önceki - sonraki »

bluegreen55

ben bu işin siyaset kısmını anlamadım hiç..

birincisi yusuf ziya yılmaz akp li değil seçimi kazanmak için akp ye geçmiş birisi değilmi?

ikinci anlamadığım ise siyasiler tarafından yani hükümet tarafından ilk defa doğru bişiler yapıldı haluk ulusoyu indirdiler seçime götürdüler ve hükümet kanadı samsunlu olan ayhan bermeği destekledi ve aday olarak ortaya çıkardı..

peki madem yusuf ziya asıl başkan ve sözü geçen ve hükümetin adamı ve kendi yandaşlarıyla iş yapıyo...ozaman neden samsunun oyları haluk ulusoya gitti.ve bermek sadece samsunun oylarıyla seçimi kaybetti.

bu çelişkiyi biri açıklarsa sevinirim

hasselbaink

Alıntı yapılan: "bluegreen55"ben bu işin siyaset kısmını anlamadım hiç..

birincisi yusuf ziya yılmaz akp li değil seçimi kazanmak için akp ye geçmiş birisi değilmi?

ikinci anlamadığım ise siyasiler tarafından yani hükümet tarafından ilk defa doğru bişiler yapıldı haluk ulusoyu indirdiler seçime götürdüler ve hükümet kanadı samsunlu olan ayhan bermeği destekledi ve aday olarak ortaya çıkardı..

peki madem yusuf ziya asıl başkan ve sözü geçen ve hükümetin adamı ve kendi yandaşlarıyla iş yapıyo...ozaman neden samsunun oyları haluk ulusoya gitti.ve bermek sadece samsunun oylarıyla seçimi kaybetti.

bu çelişkiyi biri açıklarsa sevinirim

çünkü hükümet TFF seçimlerine doğrudan müdahele etmedi. Bakanın Ulusoy'u sevmediği bilinen bir gerçek. bizatihi Ulusoy'un bakana yağ çekmesine şahit oldum bir ödül gecesinde.  ama seçim sürecinde hükümet Bermek'i işaret etmedi; Ulusoy'a da cephe almadı. (mesela Trabzonspor başkanı Nuri Albayrak da en koyusundan bir AK Partili olmasına rağmen Ulusoy'u destekledi)

bu izahattan sonra gelelim Bermek konusuna. Bermek, İsmail Uyanık'a yakın birisiydi, zaten Ölmez döneminde arkasından en fazla propaganda yapılan isimlerden birisi de Ayhan Bermek'ti.

Benim anlayabildiğim kadarıyla sebebi budur.

Yusuf Ziya Yılmaz Ak Partili değil midir bilemem ama bildiğim bir şey varsa o da asıl hiç bir zaman ANAP'lı olmadığıdır...

yönetici

Bu konuda Y.Ziya Çakır'ın yazmış olduğu makaleden alıntı..

Alıntı yapılan: "Yusuf Ziya Çakır"
.
Samsunspor'da başkanlık meselesi  son günlerde en çok konuşu.lan konuların başında geliyor.

Takımın 30 trilyon borcu olduğu açıklandı ve genel kurul öncesi bu nedenle başkan krizi yaşandı. Bir süre paralı başkan aradık, bulamadık, açıkcası bulmak istemedik. Oysa herkesin gönlünde Metro Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk yatıyordu. Bir türlü başaramadık onu başkan yapmayı, nedense...

Takım bir anda Mazhar Başoğlu'nun kucağına atıldı, o da 'olmaz' demeden kabul etti. Tabi ederken de, bazı tavizler aldı, bunun yanında da bazı tavizler verdi. Aldığı tavizler, 'Para hazır, sakın korkma' olurken, verdiği tavizler ise,'Beceremezseniz yakanıza yapışırım','İstediğimde toplantılara girerim', yani 'istediğim müdahaleyi' yaparım oldu. Şimdi size soruyorum; ligin son sırasına demir atmış ve parasal bir sorunu olmayan bu külüpte futboldan anlamayan Mehmet Efendi de başkanlık yapmaz mı. Yapar, yapar... Niye yapmasın ki, bundan kötüsünü kim başarabilir ki?..  

Destek seyirciden, para bir başka başkandan olduktan sonra bu şehirde Samsunspor'u Sayın Mazhar Başoğlu'dan 10 gömlek daha iyi yönetecek 10 bin adam çıkmaz mı?

.