2020-2021 Transfer Söylentileri

Başlatan Stoper, 06 Temmuz 2020, 17:20:41

« önceki - sonraki »

AhmetDenizci

Yameogo hala TFF'de bizim kadromuzda görünüyor, mesela Plumain ve Gyasi listede yoklar.

https://www.tff.org/Default.aspx?pageId=28&kulupID=3597

jean

Mac basi anlasilsada su mehmet akyuz imza atsa sezon sonuna kadar

SSKLA

Transfer döneminin özeti; yaprak döker bir yanımız, bir yanımız bahar bahçe...

eprianu

Şaka gibi, forvet almadan transferi tamamlıyoruz. 1 saatten fazla var, hâlâ ümitliyim.

maço

bir çok futbolcumuzun sözleşmeleri bitiyor.
Keçiören'den Barış Alper Yılmaz'ı muhakkak kadromuza katmalıyız. 20 yaşında fiziği de çok iyi . Gelecek yatırımı olur.

Umarım bir yandan da gelecek sene kadrosuna çalışıyorlardır.

SSKLA

04 Mart 2021, 16:04:39 #620 Son düzenlenme: 04 Mart 2021, 19:47:00 SSKLA
Twitter'da yaptığım flood'u burada da paylaşmak istedim.

Alıntı2 hafta önce bahsettiğim gelecek sezon ile alakalı flood'umu sizlerle paylaşıyorum. İş bu flood'u süper lige çıkacağımıza inanararak kaleme alıyorum ve inanıyorum ki öyle olacak. O zaman başlayalım...

Gelecek sezona girmeden önce öncelikle bu sezona bakalım. Futbol anlayışımız nedir? Nelerimiz doğru, nelerimiz yanlış ona bir odaklanalım istiyorum.

Futbol anlayışı olarak modern futbola uygun bir görüşü benimsediğimiz kanısındayım. Oyunun kontrolünü paslar ile elinde tutmayı ön planda tutan ve uygulayabildiğince gegenpress yapan bir takım huviyetindeyiz. Evet yeterince atak futbol oynamadığımız kanısı hakim.

Ancak ben gerçeğin farklı olduğunu düşünüyorum. Aslında yeterince atak oynuyoruz, yani top genellikle 2. ve 3. bölgede ancak skor kovalamıyoruz. Bu sebeple izleyeni bi hayli sıkan ve biz taraftarlara çıban çıkartan cinsten bir futbol izliyoruz.

Lakin günün gerçeklerine bakıldığında artık yılmaz vural mantalitesi ile başarılı olmak mümkün değil. Fakat az önce bahsettiğim 2.-3. bölge hakimiyetinde bir defomuz bulunmakta o da şudur top genellikle 2. bölgede takılıyor.

Peki bunun sebebi nedir? Tabii ki de kalite eksikliği. Yani Guardiola mantalitesi uygulamak istediğimiz kadroda stoper mascherano değil ileri uç neymar-messi-suarez değil misalen. Bu sebepler ile bizi sürekli isyana sürekleyen bir futbol izlemek durumunda kalıyoruz.

Zaten birazdan bu kalite eksiklerine değineceğim, o yüzden yoluma devam ediyorum.

İkinci yarıda takımımızın çehresi bir miktar değişti en azından istediğinde golü bulabilen bir hal aldı ama 2. devrenin başından beri en çok dikkat çeken kişi bir atak oyuncusu değil. Sağ bek orjinli önliberomuz Djedje. Peki neden hepimiz DjeDje'yi sevdik ve takımın çehresini değiştirdi?

Birinci sebep kaçak futbol oynamıyor, mücadele ediyor ve kalitesi Türkiye için bile fazla olan bir futbolcu normalde. Kariyerinde talihsizlik yaşamasa şu an PSG'nin sağ beki olabilirdi ki 2013 ve 2014'te PSG as sağ bek olarak onu almaya çalıştı ama Evian TG satmadı.

Ama asıl sebep onun çok kaliteli veya mücadeleci olması değildi takımın çehresini değiştiren. Asıl sebep dikine oynaması ve 2. bölgeden 3. bölgeye topu taşıma azmi ve yeteneğiydi. 3-5-2 taktiğinin sağ beki olmasının getirdiği karakter tabii ki bunda sebep.

Evet Djedje'ye eğilirken geliştirilmesi gereken bir yanımızı daha gördük. Set geçişi yapamıyoruz... Ve çözümle alakalı bir tüyo verdim aslında. Set geçişini kim yapar? Bunun basit cevabı orta saha ancak bu her zaman geçerli olmayabilir, oyunu göbekten oynamanıza izin

verilmiyor olabilir. Bu sebeple bir kaçış planı gerekli o da futbolda beklerin görevidir. Beklerimizin emeğine teşekkür ediyorum ama en büyük aksaklıklarımız da biraz kendileri oluyor ki şu an stoper orjinli bir futbolcunun sağ bek oynaması bunun en büyük göstergesi.

Ancak sadece beklere yüklenmek de olmaz 8 numara her zaman görevini yerine getiremiyor. Bu dediklerimin pek çok sebebi olabilir ama sistemde ısrarcıysak çözümü birdir, bu sistemi taşıyacak futbolcu. Sonuç olarak Barcelona, City ben oyunu göbekten oynayamıyorum demiyor, oynuyor.

Nasıl aksiyon almamız gerektiğine ilerleyen aşamada değineceğim. Peki en göze batan EKSİĞİMİZ neydi? Tabii ki de forvet hem miktar olarak hem nitelik olarak. Gün itibari ile baktığımızda elimizde 3 forvet var ancak sadece biri santrafor ve o da sezon başından beri sakat.

Burada şansızlık olduğu kabul edilebilceği gibi yapılan hata da göz ardı edilemez. Yapılan hata tek santrafor ile yola çıkmaktır ve diğer seçeneklerin farklı oyun türlerine ve hatta mevkilere hitap etmesidir. Ancak bundan ders çıkarttığımıza inanıyorum.

Evet şimdi gelelim önümüzdeki sezona. Oyun anlayışımızı ve eksiklerimizi saydım. Toparlayacak olursak set geçişini başaramamak ve bir miktar anlam karmaşası yaşamaktı. Set geçişleri için ihtiyaç kaliteli bek ve orta sahaydı. Anlam karmaşası ise ileri uçtaydı.

Öncelikle transfere su gibi ekmek gibi ihtiyaç olan mevkilerimizi yazayım; sol-sağ bek, bir stoper, en az bir 8 numara, en az bir kanat ve SANTRAFOR. Geri kalan transferler kadro kalitesi için yapılacaktır ancak bunlar 11 için gerekli müdahaleler.

Bekler için ihtiyacımızın ileri geri git gel yapmaktan bıkmayacak vizyonlu ve pas yapabilen kişilere ihtiyacımız var. Sağ bek için sezon sonu sözleşmesi biten Martin Linnes çok doğru bir seçim olur mesela. Sol bek için net şu diyebileceğim bir isim olmamakla birlikte

yine sözleşmesi sezon sonu biten Jetro Willems neden olmasın diyorum. Stoper için 2014'te uçağa bindirip elimizden kaçırdığımız şu günlerde önlibero oynayan Joseph Attamah kreatif bir seçim olur. O olmazsa da yine bu şekilde mücadeleci ama pas yapmayı bilen bir stoper lazım.

8 numara olarak Djedje oynayabilir aslında ama bu durumda da önlibero gerekli olacaktır. İhtiyacımız oyunu iki yönlü oynayan mücadeleci ve pas yapabilen bir 8 numara. Bunu oluşturabilecek tandem ise Azubuike ve Ajagun ikili mesela(evet iki 8 numara ile oynamlıyız bu taktik için).

Kanat konusunda diyebileceğim tek şey dinamizmi ile takımın yıldızı olabilcek düzeyde olmalı. Forvet konusunda ise artık sezon başı hayal denen N'Same düzeydin çok net ve en büyük transferimiz olacak bir kan kazandırılmalı, bu iki mevkiye diyebileceğim bir topçu yok.

Kadro genişliği olarak kesinlikle iki adet Nurullah'ı kesebilecek kaleci, birer sağ-sol bek, bir ön libero, bir 8, bir kanat, 1 forvet lazım.

11 için saydığım isimleri toplarsak Stoper: Attamah, Sağ bek: Linnes(Sezon Sonu), Sol bek: Jetro Willems(Sezon sonu), 8 numara: Azubuike, Abdul Ajagun(Serbest), Santrafor: N'same kalitesinde biri veya o :). Sezon sonu yazdıklarım sezon sonu serbest, serbest ise serbest :).

maço

Alıntı yapılan: maço - 15 Şubat 2021, 14:30:20bir çok futbolcumuzun sözleşmeleri bitiyor.
Keçiören'den Barış Alper Yılmaz'ı muhakkak kadromuza katmalıyız. 20 yaşında fiziği de çok iyi . Gelecek yatırımı olur.

Umarım bir yandan da gelecek sene kadrosuna çalışıyorlardır.

Hay ağzıma ya. Direk yazdı bizim maçta.

##kdc##

05 Mart 2021, 12:31:17 #622 Son düzenlenme: 05 Mart 2021, 12:59:51 ##kdc##
Alıntı yapılan: maço - 05 Mart 2021, 10:28:09Hay ağzıma ya. Direk yazdı bizim maçta.

Bizim oynayamayan sığırlardan da şu çok iyi bu çok iyi sözleşme uzatmalıyız desen ya abi, ADS maçına bonus etki çıksa =)

maço

Alıntı yapılan: ##kdc## - 05 Mart 2021, 12:31:17Bizim oynayamayan sığırlardan da şu çok iyi bu çok iyi sözleşme uzatmalıyız desen ya abi, ADS maçına bonus etki çıksa =)

Nadir ile inşallah uzatırız sözleşmeyi :)

AhmetDenizci

Bu sezeon kiralık gönderdiğimiz ve sezon sonu geri dönecek oyuncularımız;

Onur Eriş (Eyüpspor)
Recep Burak Yılmaz (Manisa FK)
Edwin Gyasi (Boluspor)
Ahmethan Köse (Adanaspor)
Ercan Yazıcı (Ankaraspor)
Enes İslam İlkin (Balıkesirspor)
Guy Serge Yameogo (Westerlo)
Ange-Freddy Plumain (Westerlo)

Sizce hangileri takımda kalabilir?

Desiqner

Alıntı yapılan: AhmetDenizci - 09 Mart 2021, 00:10:19Bu sezeon kiralık gönderdiğimiz ve sezon sonu geri dönecek oyuncularımız;

Onur Eriş (Eyüpspor)
Recep Burak Yılmaz (Manisa FK)
Edwin Gyasi (Boluspor)
Ahmethan Köse (Adanaspor)
Ercan Yazıcı (Ankaraspor)
Enes İslam İlkin (Balıkesirspor)
Guy Serge Yameogo (Westerlo)
Ange-Freddy Plumain (Westerlo)

Sizce hangileri takımda kalabilir?
Recep Burak ve belki Ercan

Sadece Samsunspor

Belki recep yedek olarak durabilir superligde. Digerleri tekrar kiralik veya fesih