2020-2021 Transfer Söylentileri

Başlatan Stoper, 06 Temmuz 2020, 17:20:41

« önceki - sonraki »

5trawberry

Traore ve Hasan gibi bu ligin bütün takımlarında oynayacak ortasahalari varken Gökhan'ı alıyorlar.

Bizde Gökhan Muhsin gibi yetersiz bakiyeler varken adam almıyoruz.

Nuri Asan

En büyük hatayı Metincan Cici'ye sahip çıkmamakla yaptık. Ah taner yedin çocuğu.

ask55

01 Ekim 2020, 20:01:22 #347 Son düzenlenme: 01 Ekim 2020, 20:08:21 ask55
Nadir Çiftçi'yi almışız.
Hayırlı olsun.
Bu ligde iş yapar.

Lusage

İnşallah faydalı olur. Ama o kadar para para para diyip, Mayıs 2020'de çaprazlarda problem yaşayan adamı almakta bunlara yakışır. Helal valla.

5trawberry

Soru işaretleri ile dolu bir transfer sezonunu geride bıraktık.
Taraftarın geneli yapılan transferlerden memnun değil ve tatmin olmadı. Şahsi düşüncem bu yönde.
Geçen sezon maç sonrası röportajlarda ifade edilen paramız var,keseyi sonuna kadar açacağım, transferler hazır şampiyon olmamız bekleniyor, üst lige çıkalım her şey farklı olacak söylemleri taraftarın beklentisini evereste çıkarmıştı.
Tahta, klüp kapanıyordu vs vs kavramlar üzerinden eleştirinin önünü kesenleri de şahsen kaale almıyorum.
Her fırsatta övünülen scouting ekibi Nadir  Çiftçi'yi bulduysa onlara da bişe demiyorum.
Nadir Çiftçi transferi bana göre yapılmak için yapılmış bir transferdir. Nadir orda duruyordu kimse de istemiyordu madem iyiydi başta niye almadınız ki?
Şimdi bunu Twitter da yazsak, lan Billy Mehmetle oynadığın günleri unuttun mu diyecekler :)
Eleştiri yapıyorum ama yönetimin arkasındayım çünkü transferden ziyade vizyonu olan bir camia hedefinde oldukları için.

SSKLA

Transferi bitirdiğimize göre 1. transfer dönemi hakkınga bir iki yorumum olacak. Burada yabancı yok diye açık açık yazacağım. Bence aylardır bir dizi pr ve yalan ile karşı karşıyayız. Öncelikle söylemlere bakalım. Kadro mühendisliği, scout ekibi, süper lig kadrosu, avrupa, yatırım, para. Öncelikle açık yüreklilikle belirteyim ki bir scout çalışması ve kadro mühendisliği olduğunu düşünmüyorum(kadro mühendisliği kısmen var ama). Bunu anlamak için isimlere(aldığımız ve almaya çalıştığımız onaylanmış isimler) tek tek bakabiliriz.

Yameogo, izlenmiş olma ihtimali yok, ocak ayında avrupa kıtasına ayak basmış ve zaten o süreden bu yana da pandemi var nerdeyse. En iyi ihtimal ile boli önermiş olabilir.

Savicevic, kendisi izlenmiş olabilir ve bu konuda nadir bir isim sayacaklarımın arasında, zaten ilk transferimizdi, seni pas geçiyorum.

Veselli izlenmiş olduğuna inanıyorum, fazla detay vermeme gerek yok gelmedi zaten.

Wolfswinkel, iyi bir futbolcu olması yanında bize pazarlanmaya çalışılmış olduğu kanısındayım, aktif sezonda adının geçtiği Türk kulüpleri bunu doğrular nitelikte. Fakat izlenmiş de olabilir, ama çok da lüzumu yok sonuçta alacağı vereceği belli bir isimdi.

Alibec, yine bir scout pazarlaması ile karşı karşıyayız. Bizden önce de pek çok Türk kulübüne önerildi, hatta Ordu Milli Takımı hariç anılmadığı takım yok Türkiye'de.

Ange-Freddy Plumain, kendisi menejerine teşekkür eden bir post ile açıklamış transferini kendi hesabında. Ancak yine de izlenmiş olabilir, sonuçta menejeri aracılık edecek illa ki ve Türkiye'de hiçbir ayak izi yok.

Edwin Gyasi, kendisinden umutlu olsam da tam bir menejer pazarlaması, yine önerilmesi bol bir arkadaşımız. Ve sakatlığı geçmeden yeniden sakatlandı sanırım hayırlısı olsun. Eğer sakatlandıysa bu kadar sık sakatlanan birinin izlendiğine kimse beni inandıramaz.

Kevin Boli, izlenmiş olabilir, çok bir şey yakalayamadım.

Tomane, transferinden ne kadar mutlu olsam da, kesinlikle hacı ordan bana bir forvet sar alışverişi. Göztepe, Sivasspor falan sırayla denenmiş sonra bize nasip olmuş.

Keremcan Akyüz, alacağı vereceği belli, nasıl geldi hikayesini önemsemiyorum.

Rahman Buğra Çağıran, izlenmiş olmasını pek ihtimal dahili tutmuyorum. Zaten olsun diye yapılmış bir transfer gözümde. Hakkında iyi yorumu olan ne bir malatyalı var ne de hataylı.

Nadir Çiftçi, bir forvet alacaz dedik bari elimiz boş dönmeyelim transferi, yine nasıl olduğu mühim değil. Hani FM'de transferin son haftasına girersin şu adam belki bezer gelir diye beklersin. Gelmez ve alternatifsiz kalıp neyse şu boştaymış bi alayım belki tutar dersin ama adam 30 yaşındadır. Tam o duyguda bir transfer.

İsim isim değerlendirdik scout kısmını bir miktar tamamladık. Şimdi sıra kadro mühendisliği kısmında ki bu tamlamadan da nefret ediyorum, çünkü Türkiye'de yapılmayan bir şey, sadece "havalı" olsun diye deniyor. Burayı değerlendirmek için mevkiye alınan ve adı geçenler olarak bakalım.

Stoper:
Anılan -> Veselli
Alınan -> Boli, Yameogo
Yameogo'yu pas geçiyorum ne biz ne de scout izledi onu zaten ya tutarsa transferi. Boli kesiciliği yanında pas atmayı bilen bir profil. Veselli'ye baktığımızda bunun yanında bir de hızı var. Ama alternatif ve gelene bakınca tutarlı. Burda bir şeyler istenmiş ona yönelik iş yapılmış.

Sol bek:
Anılan -> Ali Eren, Duhan Aksu
Alınan -> Keremcan Akyüz, Rahman Buğra
Anılan isimlere bakınca gelecek vaadeden ve dinamik isimler olduğu göze çarpıyor. Ancak maliyet sebebi ile olmadı, yanlış bir yaklaşım diyemem, ama Duhan konusunda başkanın bir miktar köy bakkalı havasında yaptığı hiç profesyonel olmayan açıklamalar, önünü de kapattı. Bu isimler olmayınca bu sene idare etsin kararı alındığı çok net görünüyor. Çünkü bu sene yabancı almaycağımızı solbeke söyledik. Eğer çıkarsak seneye yabancı ile kapatılcak bir açık olarak düşünüyorum. Türk solbek kıtlığından ötürü eleştiri veya yorum yapmayacağım.

Ortasaha:
Anılan -> yok
Alınan -> Savicevic
Karşılaştırabilceğim biri yok ve bence izlendi, bilerek alındı. Ancak burası için ufak not elimizdekileri doğru tahlil ettiğimizi hiç sanmıyorum diğer ikili yüzünden ciddi bir aksama var ortasahada.

Kanatlar:
Anılan -> yok
Alınan -> Gyasi, Plumain
İkisi de ters ayaklı içe kateden tarzda kanatlar. Gyasi bir pazarlama olduğunu bilsem de istenene ulaşılmış durumda kağıt üstünde.

Forvet:
Anılan -> Wolfswinskel, Alibec
Alınan -> Tomane, Nadir Çifçi
İşte işin çığrından çıktığı kısım burası. 3 forvetin de birbiri ile alakası yok. Birisi bitirici, birisi teknik, birisi çalışkan. Şanslıyız ki içe kateden ters ayaklı kanat forvet ile en uyumlu olan seçeneği almış olduk. Eğer kanatların skor yükü çekmesini istiyorsa bir takım sırtı kaleye dönük oynayabilen, pres yapan bir forvet ihtiyacı vardır. Bunu yakaladık. Ama ortasaha ile alakasız bir ileri uç oluşturduk günün sonunda. Çünkü bu tarz anlayışta bir hücum hattı gegenpress oyun anlayışıyla parlayabilir, ilerde basan bir takım ile olur yani. Bunun için de ortasahanın hem savaşçı hem de pas yeteneğine sahip olması gerekir. Ancak bizde ikisini bir arada bulunduran birisi yok. Fakat hocanın oyun anlayışında bunu oturtmaya çalıştığını gözlemlemek zor değil. Fakat bu şapkadan tavşan çıkmaz, ya transfer ya da farklı bir anlayış lazım. Bu ihtiyacın sebebi de Vukan değil diğerleri. Muhsin sadece savaşçı, Gökhan yorum yapmicam, kubi teknik ama defansif yönü zayıf, Oğuz regista, Ferhat o da muhsin. Oğuz ile oynarsak çok yumuşak, muhsin veya ferhat ile oynarsak çok defansif olur ki gegenpress ilerde basmaktır. Ortasaha faslından forvete dönersek, bahsi geçenler de alınan da(Tomane için) hepsi gayet iyi isimler olmanın yanında çok alakasızlardı. Kesinlikle bir kadro mühendisliğinden bahsedilemez. Nadir ne striker ne kanat çok çok sahte forvet. En kötü yanı ise Tomane'ye kesinlikle tehdit değil. Ofoedu bile olsaydı daha büyük bir tehdit olurdu, hem mahallemiz, hem semtimiz bakımından.

Bu uzun kısımdan sonra denebilcek şey şu ki, scouting büyük ihtimalle düşük, kadro mühendisliği biraz da şansın yardımı ile orta seviye.

Süper Lig kadrosu söylemi peki ne kadar gerçek. Aslında hayaller içinde bile olmamış bir gerçek çünkü bir iki isim dışında(ilgilendiklerimizden bahsediyorum) hiçbiri süper lig ismi değildi, gelenler de öyle olmadı genel hattı ile. Yani kesinlikle süper lig kadrosu hedefli bir kadro yok ortada, tıpkı geçen sene 1. lig kadrosu kurmadığımız gibi. Dürüst olalım geçen sene 1. ligde olsaydık geçen seneki kadrodan kimi transfer ederdik ve bunu ooo iyi transfer derdik. Neyse ki lig kalitesi düşük.

Avrupa hayalimiz ve buna yönelik icraatlar. Altyapı yatırımlarımız dışında buna yönelik bir şey yaptığımız veya ışığı olan bir şey söylemek zor, geçen sene Ertuğrul hocayı almamız dışında.

Para, evet para hepimize lazım, ama söylemlerin dengeli de olması lazım. Eğer gelirken kesemin ağzını sonuna kadar açacağım dersen, sana şu an çekilen fiyatlar az bile, büyük hata. Herkes için kendi parasını harcamak zordur. Tutumlu olmakta da fayda vardır. Ama bu yolu tercih ederken ona yönelik söylemlerde bulunmak da gerekir. Eğer ben tüm Türkiye'nin konuşacağı bir transfer yapacağım dersen sonrasında oluşacak hüsrana alışık olmasın çünkü bu takım 2. lige düşerken Samaras ile düştü.

PR, yaptığımız en iyi şey. Gerçekten konuşa konuşa korkulacak takım olmayı başardık, çok zayıf karınları olduğu halde.

Hayaller güzeldir, ancak onlarla çok vakit geçirirsen, onlarla yaşamaya başlarsın ve gerçeklikten koparsın. Şu an bu kadar hayal pompalanması her iki taraf içinde iyi olduğunu söyleyemem. Biraz sükunet sanki ihtiyacımız.

Yine de kötü bir takım değiliz, ancak iyiyiz de diyemem. Yabancı kalitemiz iyi bence fakat Türk kadrosu için aynısını diyemeyeceğim. Umarım durmumuza göre mütevazi kadromuz ile iyi işler başarırız.

VE SON OLARAK ORTA SAHA LAZIM.

KareAs55

Alınan oyuncular her bir mevki için ilk 5 transfer hedefinden biri olmadığı aşikar, bunun çeşitli sebepleri var muhakkak maddi boyutu olsun futbolcunun istememesi vb. sebepler diyebiliriz. Daha zaman var bir piyasa şekillensin bize futbolcu mu yok şartları biz belirleriz mantalitesi bizi transferde geciktirdi ve beklentilerle birlikte bir panik havası oluşturdu bunun üstüne devam eden ligler bitince transfer piyasasının canlanacağını bekleyen yönetim gerekli canlılığı göremeyince çeşitli transfer bağlantılarına yönelmek zorunda kaldı bence(menajer, internet üzerinden transfer önerisi vb.) durumun bundan ibaret olduğunu düşünüyorum.

Mevcut scout ekibi yoktu zaten bildiğim kadarıyla Hüseyin Çayır diye birinden bahsediliyor şahsen tanımıyorum ama onun altına 15 kişilik yeni bir ekip kuruluyor bahsedilen scout sistemi bu şu an bu sene mevcut transferleri Hüseyin Çayır, Mustafa Aztopal, Ertuğrul Sağlam ve yönetim olarak yapıldı diye biliyorum yanlış biliyorsam düzeltin lütfen

Nuri Asan

Şu transfer komitesine 1 gram güvenmiyorum, şimdi yine birşeyler yazıp (ne alakası varsa tekrar kulübü küçük düşürdük diye) mahkemenin yolunu tutmayalim yeniden :) İşim gücüm var. Hiç uğraşamam.

yalan söyleyecek halim yok güvendiğim tek isim Ertuğrul Sağlam, umarım onun isteği doğrultusunda yapılmıştır bu transferler ve Umarım başarılı oluruz. Ve yine umuyorum ki menejer dayatması değildir.

Malatya'dan Buğra bilmem ne alınacağına Manisadan Serdar Deliktaş, Sertaç Çam alınsa vallahi daha akıl karı olurdu ya neyse sıkaaauttt ekibi bizden daha iyi bilir. TFF 2 ye düştüğümüz ilk sene bizden daha iyi bildikleri gibi!

Bekleyip göreceğiz. 30 küsur senedir buradayım, Allah ömür verdiği kadar yine burada olacağım.

Bu arada geçen sene devre arası Ertuğrul sağlam gelmeseydi başını çıkardık.. Ertuğrul Sağlam bize gelince Manisa Fk gereksiz panik yapıp puan kaybı yaptı ya bunu da tarih yazar..

jean

ask55

Nuri Asan

Alıntı yapılan: jean - 02 Ekim 2020, 19:55:37Erkan zengin muhabbeti var

Geç bile kalındı. Yalnız;

Erkan Zengin geçen sene bize geliyor idi Yüksel Yıldırım ile Erkan Zengin yüksel beyin İstanbul'da ki ofisinde görüştüler. Ertuğrul Hoca istemedi.. takımın huzurunu bozduğu gerekçesiyle. Eskişehir'de Erkan biraz papazlik yapıyordu ki onun genel yapısı Maalsef öyle. Ama Erkan Zengin tam bir maestro olduğu gerçeğini değiştirmez.

Erkan Zengin zor yanı arkadaşlar. Ertuğrul hoca istese geçen sene isterdi.

Nuri Asan

Lusage

Gökdeniz ile sözleşmeyi Mart ayında feshetmişiz. Antalya almış üstüne Bodrum'a kiraya göndermiş bile.

ask55

Ahmet Altın ya da Furkan Köse'nın yerıne koyamamıslar mı yanı ? yazık