TFF 1.LİG 2020-2021 13. HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz - Menemenspor

Başlatan _SoN_, 04 Aralık 2020, 12:32:12

« önceki - sonraki »

_SoN_

Bize sürpriz adam lazım arkadaşlar CM oynar gibi genç yetenek diye alıp süper loto bekler gibi beklememiz lazım, diğer türlü heyecanlı olmuyor.

55__Gurbet__55

Altınordu maçı sonrasıda söyledim bu şanssızlık değil beceriksizlik. Takımda gol atma alışkanlığı olan adam yok. Bir tek Burak Çalık var oda tam sayılmaz. Bütün toplar kalecinin üzerine gitti adam zıplayarak top tutmadı.

Dikine futbolu düşünebilen(düşünen değil DÜŞÜNEBİLEN) tek oyuncumuz İlyas, ondan gerisi yan pas.
Bu kadar yeteneksiz ve beceriksiz bir kadro kurmak büyük bir özveri ister. Futboldan biraz anlayan insan bundan daha iyi kadro kurar.

Devre arasına kadar böyle idare edeceğiz ama sezon başı transferleri yapanlar, bilmem kaç futbolcuyu izleyip bu çöp yığınını alanlar devre arası ne kadar iyi transfer yapar oda ayrı bir soru.

SSKLA

Hakemin hataları oldu evet ama Ertuğrul Hocanın takıntıları ve uyuşukluğu galibiyeti götürdü. Mesela neden 60tan önce değişiklik yapamayız? Ya da Gyasi neden hep 15 dakka oynamak zorunda? Veyahut Plumain bir çapsız Ahmethan kadar denenmeyi hak etmiyor mu? Veya ikinci yarı sadece ofsayta düşen Burak Çalık, son haftalarda kötü oynayan Burak Çalık(altınordu maçı da dahil bence sadece gol attı) nasıl oluyor da 80 dakika 90 dakika çıkartabiliyor? 60-65. dakikadan sonra gücü biten yaşlı guidoya 90 dakika çıkartmak haksızlık değil mi? Gol atmanın formülü ortasaha çıkartıp kanat forvet almak mı hem de kanatların aksamaya seni eksik oynatmaya başlamışken?

Evet transferlerin kötü olmadığını kimse söyleyemez ama hem alınmasında hem de bu hale gelmesinde hocanın payı da yadsınamaz. Yok öyle eldeki bu kadar ben napim demek. Bu kadar berbat hale gelmelerinin sebebi de hocanın ezberleri. Plumain'i iyi de oynasa kötü de oynasa hep 60ta çıkartarak bandırma maçında bitirdi. Gyasiyi hep 75te alıp 15 dakikalık kontörü varmış gibi kullanarak takımdan uzaklaştırdı. Ve bence daha korkunçu oyuncular yabancı oyuncuları kabul etmiyor onlara pas vermiyor ve görüyorum ki hocanın buna yönelik de hiçbir çabası yok. 60-75-80 ezberinden 60 oğuz 75 gyasi alışkanlığından vazgeçmezsen daha çok maç kaybederiz sayın hocam. Artık bekleme 5 dakika aksıyorsak vur neşteri...

Nasıl ki zor maçların puanları ertuğrul hocaya yazıyorsa bu ve benzeri puan kayıpları da hocaya yazıyor. Ve hatırlatırım arabayı siz sürüyorsunuz ve bu takıma 200 milyon harcandı bahaneniz yok...

Nuri Asan

Bir kardeşimiz neden Gyasi her maç 15 dakika oynamak zorunda mı diye sormuş. Cevabını vereyim;

Futbol oyunu oynayan arkadaşlar iyi bilir. Futbolcu satın alirsaniz, ilk bir kaç maç ilk 11 de baslatirsiniz verim alamazsınız. Sonra takımı kesiyor diye yedeğe çekersiniz. Dünya kadar para vermissiniz. Ya bari 70 den sonra oyuna alayım de belki bir iki hareket yapar, adam geçer gol atar diye umut edersiniz. Ama olmaz. Sonra ki maç yine oyuna sonradan alırsınız ha bu maç yapar, ha bu maç yapar diye ümit edersiniz. Oysa ki yapamaz, boşuna oyuna alıp, ümit edersiniz.

Gyasi neyse futbol oyununda ki yanlış transfer odur. FıFA 20 de ki İbrahimoviç Nadir altın kartı gibi..en sonunda zararına satarsınız.

SSKLA

Belki şapkadan tavşan çıkartsın diye alındı bilemem ama bugün sayılmayan iki golümüzün de asisstinin sahibi ve ahmethanın son dakka harcadığı pozisyonun da asistinin sahibi, bence bu saydıklarım 15 dakika için fazla. Sadece dur şu adam gol attı bi 5 maç daha oynatayım kredileri yüzünden oynatılmıyor.

maviay55

Kaybedilen 2 puan direk hocaya yazılması gerek. Oyunun aksadığını paso geri pas yapıldığını ben Ankaradan izliyorum sen kenardan neden izliyorsun 60 a kadar be hocam? 3 puana ihtiyacımız var neden bekliyorsun,12.hafta olmuş hala bir sistemi yok takımın hala dan-dun oynuyoruz ve biz bu takımdan şampiyonluk bekliyoruz..

Neden?Çünkü rakipler çok kötü..Bu sene çıkmalıyız,hocaya rağmen çıkmalıyız..

Nuri Asan

Hoca ne yapsın, elinde ki malzeme bu. He transferlerin hepsini hoca istediyse tamam beraberlikte dahil tüm puan kayıpları hocaya yazsın.

Benim tek Merak ettiğim Sağlam, hangi transferleri istedi ve hangileri yapıldı. Bunların hangilerini istedi. Yoksa hocaya mühendisler aha sana bunları getirdik bu oyuncular süper bunlarla şampiyon olacaksın bunlarla idare mı edeceksin dediler?

Bilen varsa açıklayabilir mi.

elexir

Takım hep aynı oyunu oynuyor yana pas kaleye geri pas sorumluluk alıp dikine oynayan adam yok vukan vasat bir oyuncu Nadire haksızlık yapılıyor adam golcü değil ki bakın kariyerinde kaç gol atmış onu golcü diye alanlarda yada oynatanlarda sıkıntı adam son vuruş becerisi yok haftaya Bursa maçı korkutuyor beni genç çocuklar çok iyi moralli de olacaklar böyle oynarsak şansımız düşük olur

brigand

Yediğimiz gol Yalçın'a yazar. Ne yapmaya çalıştığını anlatsın bir zahmet. Rakibin karşısında kalacakken neden mum gibi durdu anlatsın bakalım. Her ne kadar net goller kaçırsalar da Nadir ve Guido takımın çalışkan isimleri olmaya devam ediyorlar. Kapasitelerini zorluyorlar dersem daha net anlaşılacaktır. 60'dan sonra Menemen'in yorulacağını zaten öngörmüştük. Maç boyu yaşanan hakem hatalarını, kaçan golleri ve kaos futbolunu bir tarafa bırakarak sadece bir şey sormak istiyorum. Galibiyet istiyoruz, maçı koparmak istiyoruz ancak oyundan aynı anda iki oyun kurucumuzu çıkarıyoruz. Göbekte çapa görevini gayet iyi yapan, pas oyununu iyi kötü oynayabilen Ferhat'ı çıkarıyoruz. Ve oyuna Oğuz, Buğra, Ahmethan'ı alarak maçı kopartacağımızı düşünüyoruz. (Hadi Muhsin'i Yameogo sakatlandığı için aldı diyor ve saymıyorum.)

10 gündür dinlenen takımda yorulan mı oldu da çıkardık? Eğer yorulduysa bu takım hala niye fizik kondisyon olarak geride? Karşında 9 günde 3.maçına çıkmış, geride vasat bir rakibe tempo yapamayacak kadar bitikler mi de aynı anda Savi, Kubi, Ferhat çıkıyor oyundan. Böyle bir hamle olabilir mi ya? Neye istinaden? Hocanın buna açıklama getirmesi şart. Bu maçı kazansak da soracaktım ben bunu? Menemen'e herkes buluyor bu pozisyonları. Defansif hattı vasat bir takımdan bahsediyoruz. Dua edelim 60'dan sonra yorgunluğa yenik düştüler, yoksa ki geride bıraktığımız boşluklarda bu kadar şanslı olamazdık. Benim artık aklım almıyor. Geçen sezon 3.forvet olmuş, bir fayda, bir potansiyel bile göremediğimiz Ahmethan bu sezon kurtarıcı rolünde. Oğuz gibi artık yetersizliği tescillenmiş birinden medet umuyoruz. Buğra'nın ne gibi bir faydası olacak gerçekten anlamak güç. Gerçek anlamda söylüyorum, aklım mantığım almıyor çok şeyi.

Dün akşam bir tane bile net oyuncumuz olsa maçı kazanmıştık. Eskişehir, Ankara, Menemen, Bolu, Balıkesir, Adana gibi vasat takımlara karşı baskın bir oyunla kazanamadıktan sonra bu iş çok ama çok zor hocam. Kendisinin lige başlarken küçümsediğinin de farkındayım. Yine o maceraperest egosuna maalesef yenik düşmüş durumda. Maçtan sonraki açıklamaları da hiç gerçekçi değil. Biz çok duyduk bu maktu, sabit, şablon açıklamaları. Aksiyon alman lazım hocam. Ferhat konusunda yaptığın gibi aksiyon alman lazım. Bu kadar statik oyunla, yavaş oyunla, baskın ve güçlü şampiyonluk adayı olamayız.

Biz Cumartesi günü Bursa'ya karşı da pozisyon bulacağız. Çünkü onlarında geri hatları vasat. Ancak yine saç baş yolacağız ve moralli ofansif hatlarına çözüm bulamazsak yine golü kalemizde göreceğiz. Bunlar yeni keşifler değil. Bunlar gece gündüz tüm takımları takip eden herkesin görüp analiz edebileceği ufak nüanslar.

Üzülerek söylüyorum ki bu kadro yapısı ve hocanın mentalitesiyle beraber ilk devre kalan maçlarda tek temennim ŞANS. İşimizin şansa kaldığı bir gerçek.

Devre arası için tek duamız tesadüfen de olsa bizi 1-2 seviye üste taşıyabilecek oyuncuları bulabilmek olacak.

_SoN_

Daha önceki haftalarda yazdığım gibi bu senenin "yedek ağırlıklı kadrosu" ile geçen hafta sıralamadaki yerimiz başarı sayılabilirdi, hatta ben bu maçıda biraz şans ve hakem yanımızda olsaydı kazanacağımızı gördüm, bununla beraberde şuana kadar belli bir başarı yakalamış sayılabilir takımımız. Bunuda hep dediğim gibi takım oyunu ile kazandık.

Bizim taraftar olarak anlamamız ve altını çizmemiz gereken bir nokta var.

"Biz öyle çok para harcayarak yada ilk sene bizi direk Şampiyon yapacak seviyede bu ligi bilen adamlara istediği paraları vererek transfer yapmadık "

Biz taraftarlar olarak kendimizi kandırmayı bırakalım, lige başlarkende yazdım bunları, Yüksel başkanda defalarca söyledi, bizim bütçemiz kısıtlı, her isteyene her istediği parayı VEREMEDİK, VEREMEYECEĞİZ DEDİ.

Ha bunu neden söylüyorum, bu algıyı öncelikle bırakalım, gerçekleri görelim, bizim başımızda belkide Samsunspor tarihinin en üst düzey hesap kitap ile ticaret yapan bir yöneticisi var, bu adam takıma bir bütçe ayırdı, bu kısıtlı bütçe ile transferler yapıldı, başkan bu sene olmasada, birkaç senede bu bütçe ile üst lige çıkabileceğimize inandı, yüksek bütçeli takım kurarak ilk sene zorlamak yerine bence süpriz ve ileriye dönük bu hamlelerle lige başladı.

Bu ne demek oluyor ?

Bu sene bu zamana kadar gelen takımımızda, geçen sene takımızda oynayan ve bu senenin "üst klasman" takımına yedek yazılan, guido, burak çalık, kubilay, ahmethan, ferhat, muhsin takımı sırtlıyor, guido her maç üstüne koyarak ilerliyor, burak çalık ileryen yaşına rağmen son dakikaya kadar oynatılmak zorunda kalıyor, ferhat orta sahanın vazgeçilmezi oluyor, kubilay takımın yıldız adayı olarak gösteriliyor.

Tüm bunların sebebi önce bahsettiğim konulardır, BİZ ÖLE LİGİ SİLİP SÜPÜRECEK ve AÇIK ARA ŞAMPİYON olabilecek bir kadro YA-PA-MA-DIK !!!

yedek forvertimiz dahi yok, Ahmethan ile ilerde gol arıyoruz, NADİR e forvet olduğunu ısrarla kamçılamak istiyoruz!

Tüm bu çerçevede , sene başında "kısıtlı bütçe ile" ilk sene olmasada geleceğe yapılan yatırımlar ile ortaya çıkan kadro ile gelinen nokta başarısız sayılmaz. Biraz şans yanımızda olsaydı bu maç galip gelip 1 puan farkla 2. sırada yerimizi alacaktık.

ÖNCELİKLE GERÇEKLERİ GÖRMELİYİZ, KADROMUZ ÇOK KISITLI ve YETERSİZ.

Benimde görüşüm bu takım takviyelerle daha iyi yerlere gelecektir, ama bu sene üst lige çıkmaması benim için sürpriz olmaz.

Hocayı çıkardığı kadroda, yaptığı değişikliklerde eleştirebiliriz, ama bu kadro ile bu kadar arkadaşlar. Bence olumsuz bakmak yerine GERÇEKLERİ GÖRMELİ, takımın yanında olmalıyız.

eprianu

@SSKLA hocam, Guido ve Burak Çalık'ın 60'tan sonra döküldüğünü hepimiz görüyoruz. Burak Çalık ikinci yarı hiç yok. Ama sorun şurada ki bunların yerine giren oyuncular oyuna etki edemiyor. Şahsen ben dünkü maçta sadece Guido'dan ümitliydim. Top Guido'nun ayağına geldiğinde heyecanlandım. Sanırım gol pasını da o attı. Yani takımın durumu o kadar vahim ki sadece Guido'dan ümit bekliyorum.

Bizim sonradan oyuna giren futbolculardan verim alamamak gibi büyük bir sorunumuz var. Ben dünkü değişikliklerin hiçbirine sevinmedim. Çünkü etki edemeyeceklerini biliyordum. Öyle de oldu. Sadece Savicević'in çıkmasına sevindim. Yerine Oğuz girdi. Tablo bu kadar vahim işte.

Dün akşam dedim, yine diyeyim. Devre arasında risk almaya gerek yok. Aztopal'ın iki senedir yaptığı saçma transferler ortada. Bu ligi bilen, yerli futbolculara yönelmek lazım. İki tane top süren kanat oyuncusuna ihtiyacımız var. Orta alanda Hakan Bayraktar gibi oyun açacak bir orta sahaya ihtiyacımız var.

ata55

Mağlubiyet gibi beraberlik.
Menemen'i yeneceksin. Başka bir izahı yok.
Hakem tam bir öküz, penaltıyı görmeyecek kadar rezil falan ama hakemi de yenmemiz gerekiyor.
Ahmethan'ın var olduğu bir takıma çok iyimser bakıyoruz sanki.

jean

Mactan sonra daha yeni bakiyorum spor haberlerine cok moral bozucu bir puan kaybi oldu bitirici adamimiz yok cok gol kacirdik altinordu maci gibi oldu keske yenseydikde deplasmanda biriyle berabere kalsaydik

muzaffer4

İlk golü yer yemez bu maçı çeviririz dedim hatta beraberlik golünü erken atınca 3-1 4-1 biter diye düşündüm ama olmadı. Şu maçı yenseydik puan tablosu ne güzel olacaktı bu kadar saçma sapan puan kayıplarına rağmen maç eksiğimizle ve fikstür avantajımızla liderin 3 puan gerisinde olmak ilginç.

Devre arasına bu kötü oyuna ve eksikliklere rağmen liderin 3 puan önünde gireriz diye düşünüyorum

AhmetDenizci

Şu kaleciye geri pas verme huyundan ne zaman vazgeçecek bu takım...