DVD Film Tavsiyesi

Başlatan edmontdante, 25 Şubat 2009, 12:51:42

« önceki - sonraki »

CeLL-O

Ocak 2012'de bir film çıkmış ve ben gözden kaçırmışım :) Web sitesi için futbol ile ilgili toparlarken gözüme çarptı ama türkçe alt yazı falan bulamadım :( Var mıdır A.C.A.B. filmini duyan ? izleyen ? :)

http://www.deplasmanrehberi.com/a-c-a-b/

buonanotte

Bende sabırsızlıkla bekliyorum.Bundan 2 ay önce italyada gösterime girdi sanırım.
Yakında gelir.
İzin çıkarsa. .:.:.

Serkan

Hasancan'a ulaşın varsa bir tek onda vardır :D

CeLL-O

Ya filmi temin etsek bile, alt yazı göremedim ben hiç :/ Bu filmin Türkiye'de yayınlanabileceğini sanmıyorum ama alt yazı çıkarsa izleyebiliriz diye düşünüyorum :)

buonanotte

SHERLOCK HOLMES
IMBD:7.5

Holmes ve cesur ortağı Watson en son maceralarına atılıyorlar. Dövüş tekniklerini, efsanevi zekası gibi silah olarak kullanan Holmes, bu macerasında ülkesini yok edebilecek ölümcül bir komployu aydınlatmak için yeni bir düşman ile savaşıyor.

Sherlock Holmes 2 (Gölge oyunlarıda çıktı.)Gayet iyi

cembaba

Filmin Adı: Dedemin İnsanları
İmdb Puanı:8.2
Sinemalar.com Puanı: 8.3
Filmin Süresi: 1 sa 50 dk.

"Dedemin İnsanları", küçük bir kasabada yaşayan on yaşında bir çocuk ve dedesi aracılığıyla, bir ailenin ve bir ülkenin geçirdiği büyük değişimi anlatıyor. Kalabalık ve sıcak Ege insanlarının hikâyesini izlerken, mübadeleye, öteki olmaya, nereye gidersen git bir yere ait olamamaya, iki yakaya, çok sayıdaki azınlığa, ihtilallere bir defa daha, ama bu kez farklı bir yerden bakmayı ve düşünmeyi sağlıyor.   Film çekimlerine 2011 Mayıs sonunda Girit'te başlanmıştır. Gökçeada, Milas, Bodrum ve Söke'de devam eden çekimler, Temmuz sonunda tamamlanmıştır.

Çok beğendim, duygusal bir film. Şiddetle tavsiye ediyorum.

Tufan

From Hell - Cehennemden Gelen [2001]
IMDB 6,8/10
Johnny Depp - Heather Graham

http://www.imdb.com/title/tt0120681/
1800lerin sonunda Londra'da geçen Karındeşen Jack'in hikayesi mason muhabbeti falan var ilginç bir film.
Normalde J. Depp sevmem ama gideri var filmin.

edmontdante

BİR ZAMANLAR AMERİKA'DA-Once Upon A Time In America -1984
Robert De NIRO-Jennifer CONNELY-Joe PESCI
Yönetmen :Sergio LEONE
İMDB Puanı:8.4/10

David 'Noodles' Aaronson ve arkadaşları 20'lerin New York'un da beraber büyümüşlerdir. 30'larda gangster dünyasında fırtına gibi esen sıkı dostlar zamanla dağılırlar. Fakat 60'ların sonunda Aaronson New York'a geri dönecek ve geçmişiyle yüzleşecektir.Birlikte büyüyen bir grup Yahudi arkadaşın, gangster dünyasına adım atmasıyla geçirdiği aşamaları ve sonrasını konu edinen film,

229 dakika sürüyor,çoğu zaman durağan geçiyor ama zamanın nasıl geçtiğini anlamadım.Son yarım saat daha farklı olsa 8.4 yerine 9.5 olurdu puanı bence.Özellikle çocukluk dönemleri ,dönem ayrıntıları muhteşem.

cembaba

Will - You'll never walk alone (2011)
İmdb Puanı: 10 / 6.3

On bir yaşındaki Will, Liverpool futbol takımının dünyadaki en iyi taraftarıdır. Will'in uzun süredir ortalarda olmayan babası, İstanbul'da İstanbul Atatürk Olimpik Stadyumu'nda Liverpool'un A.C. Milan arasında oynanacak olan 2005 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali'ne iki biletle aniden çıkagelir. Ne var ki beklenmiyen bir şey olur ve Türkiye seyahatı öncesi Will'in babası aniden ölür. Bu seyahati gerçekleştirmeye kararlı olan Will, arkadaşlarının teşviki ile babasının anısını yaşatmak ve çok sevdiği Liverpool FC'nin yanında olmak için tek başına yola çıkar. Will 'in yolu Paris'te Bosnalı eski futbolcu Alek 'le kesişir. Bir süre sonra dünyanın dört bir yanındaki taraftarlar onları destekler. Artık bu masalsı yol hikayesinde İstanbul 'a varmak hayatlarında bir dönüm noktası olmuştur. İstanbul, Will ve Alek için, hayatlarındaki yalnızlıklarına rağmen yaşama olan inançlarını yeniden kazanmanın, hayal kurmak için asla vazgeçmemenin sembolü haline gelmiştir.

Çok duygusaldı. Daha çok dram hikayesi. İstanbul'a hiç o gözle bakmamıştım. Liverpool'u seviyorum :) Futbol filmlerinin hastasıyız :)

brigand

Film'i geçen yıl keşfetmemize rağmen sene başında izleyebildim. Bir futbol sever için gerçek bir anı. Deplasman otobüsünü gördüğünüzde özendiğinizi, kıskandığınızı hissedeceksiniz.

Desiqner

Alıntı yapılan: Ekrem - 24 Mayıs 2012, 20:10:26
The Walking Dead 2 sezonu bitirdim başka varmı önerebileceğiniz dizi :D

Game Of Thrones

Burak

Alıntı yapılan: Ekrem - 24 Mayıs 2012, 20:10:26
The Walking Dead 2 sezonu bitirdim başka varmı önerebileceğiniz dizi :D
Alıntı yapılan: Desiqner - 24 Mayıs 2012, 20:30:50
Game Of Thrones

burası film bölümü gençler

Ekrem

Pardon abi görmemişim ben o başlığı   :)

Desiqner

Alıntı yapılan: Burak - 25 Mayıs 2012, 08:55:20
burası film bölümü gençler

Hemen yüzümüze vurun yani  :o

Burak