Ertuğrul Sağlam

Başlatan Sadece Samsunspor, 20 Şubat 2008, 10:24:32

« önceki - sonraki »

yk55

Kendini hoca zanneden gereksiz, Hani ortalama 2 puan yetiyordu.
Bu camiaya nefret ettirdin kendini. Bravo.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

KocumVolkan

İstatistik işte böyle bir bilim. İstatistik, öyle basite alınıp 2-3 hesap yapılıp sonuca gidilecek bir araç değil hocam.

Senden önce zaten seni bu 2 puan konusunda gazlayan istatikçileri sorumlu tutmak lazım. 2 puan diye diye helal olsun 70 puanla lig atlattıramadın takıma...

İçerde 3 dışarda 1... Süper taktik.

isyan

Hersey bir yana en cok zoruma giden ligin zayif rakiplerine karsi bir puan iyidir deyip, rakipin olan takimlara karsi bu bir puani bile alamaman. Her mac yenmek icin degilde yenilmemek icin cikan Adam en önemli maclarda bunu basaramadi ve ilk ikiyi kendi eli ile verdi.

ata55

Bizi düşürdüğün bu durumdan kurtaracak olan yine sensin hocam.
Kurtar, borcunu öde.

Elyesa

nasipde varsa olur diyosun ya hoca ALLAH da bizi seninle siniyor bizede sabir versin insallah..cooook sey var sana diyecekde suan susalim playy offa birakdin bizi ya yaziklar olsun sana..en basda sen bu koskocaaa camiiiya bir ozur borclusun ister gelsin superlige ister gelmeyelim ama adam olda biraz kabul et hatalrini

Mert

Playofflardan sonra git lütfen.Olmayınca olmuyor hocam zorlama.

HoliganSamSunLu

İnşallah süper lige çıkarız ve şu hocadan bir an önce kurtuluruz

alperen_55

En kötü zamanımızda bile biz futbola doyacak maçlar çıkarırdık keyif alırdık oynadığımız oyundan,Onca imkana rağmen bu sene ne oynadığımız oyun belli ne rahat maç izleyebildik sayende.Şampiyon olamasakta Giresun'u burada ezerek yenlim dedik onuda beceremedin.Beni bu saate kadar uyutmadın Allah da seni uyutmasın.

orucreis

Hocam Allah rızası için bizin yüzümüzü güldür. Gerekeni yap. Motive ise motive hırssa hırs kavga ise kavga çıkalım yeterki

tactician

10 Mayıs 2021, 08:37:11 #654 Son düzenlenme: 10 Mayıs 2021, 08:51:33 tactician
Eleştirilerin merkezinde Ertuğrul Sağlam var. Stres seviyesinin çok üst seviyede yaşandığı bir lig maratonu geride kalırken, Bursaspor ve Beşiktaş günlerinden de aşina olduğunu düşündüğüm camia baskısını bu sezon da en derinden yaşadı Ertuğrul Sağlam. Dahası, tepesinde Demokles'in kılıcı ile bekleyen, her istediğini tartmadan söyleyebilen zor bir başkan profili vardı. Geçen sezon kendisine yöneltilen eleştiriler, alınan galibiyetler nedeni ile nispeten daha cılız idi. Fakat bu sezon, özellikle kritik maçlarda alınan skorlar ve sezon geneline hakim olan keyifsiz oyun, eleştirilerin giderek büyümesini de beraberinde getirdi.

Bir çoğunuz görmüşsünüzdür; klasik bir kaygı(stres) - başarı grafiği vardır. Stres seviyesi belli noktaya kadar başarıyı tetikleyen bir etmen iken, o belli noktayı geçtikten sonra başarıya engel olan bir pranga haline geliverir. Bizim gibi camialarda bu stresi yönetebilmek gerçekten önemli bir maharet gerektiriyor. Bu konuda Yüksel Yıldırım'ın da hocaya yardımcı olmadığı aşikar. Uzun süreli teknik direktör birlikteliklerine sürekli Ferguson örneği verildiği için söylüyorum (hatta Yüksel Yıldırım da Ertuğrul Sağlam için Samsunspor'un Ferguson'u olacak demişti); Ferguson'un Manchester United'ın başında geçirdiği ilk 3-4 yılına dönüp baksınlar. Kaç kere ipten dönmüş, ligi nerelerde bitirmiş.

Ben henüz ikinci ligde iken dahi Ertuğrul Sağlam ile uzun vadeli gidilemeyeceğini hatta birinci ligde dahi sorgulanmaya başlayacağını görmüş ve yazmıştım. Fakat geldiğimiz noktada, hoca ile alakalı yapılan eleştirileri ve değerlendirmeleri play-off sonrasına bırakmak inanın en doğrusu. Böylesi bir stresi yönetebilmek hiç kolay iş değil. Taner Taşkın'ın kredisinin iyice azaldığı bir dönemde, içinde bulunduğu gergin ruh hali nedeni ile Eyüpspor'lu oyuncunun tac atarken elindeki topa yaptığı hamleyi gözünüzün önüne getirin, yada İrfan Buz'un henüz mağlup dahi olmamışken şehirden kaçışını anımsayın. Daha eskiye gidersek, iyi futbola rağmen kötü skorlar alındığında ortaya çıkan eleştirilere Osman Özköylü'nün nasıl tepki verdiğini ve tüm kontrolü kaybettiğini hatırlayın.

Kısa vadeli planlar ve yükseltilen beklentiler de bugün gelinen duruma çanak tuttu. Hiç bir ağaç bir günde yetişmiyor. Yönetimin de artık bu bilinçle hareket etmesi, uzun süreli ve kalıcı planlar yapması gerekiyor. Yoksa her baharda ekilen ve yazın verdiği sebzelere müteşekkir olarak kışın topaktan sökülen sebze fidelerinden farkımız kalmaz.

55.hakan

Başarısızlığı değil de başarısızlığın stresini kaldıramaması şaşırttı beni.

Elyesa

elesdirmicem daha hocam seni...Takimin basinda sema olarak yakisiyorsun ama az dinleseydin az etrafina baksaydin olacakdi be hocam..Bu saatden sonra ALLAHin izniyle insallah finale gelir sonra finaldede seninle guleriz insallah hocam..Basarili olmani inan herkezden fazla bu taraftarimiz istiyor hocam..Bu saatden sonra kirginliklar kalksin bize yakisan sekilde mucadele edelim ALLAH nasibimizde varsa Geliriz super lige..Basarilar hocam

s_uzunkaya

Kadronun çok geniş olması ilginç bir şekilde Ertuğrul hoca için sorunların en büyüğü oldu. 2. büyük sorun ise paranın çok olması. Bu da en az 1. sorun kadar ilginç. Ertuğrul hocanın en büyük handikapı da bu sorunları görmemesi veya görmek istememesi oldu... Mesala en basidinden o pastaları yedirmeyecekti. Esas yapması gereken şey ise takımın içinde ki diklenmeleri direk neşterle kesip atmak olmalıydı. İyi niyetle, canım cicimle işi götürmeye çalıştı ama gelinen nokta onu çok haksız bir pozisyonda gösterdi. Teknikmiş taktikmiş 4 3 3 müş zamanında yapılmayan oyuncu değişiklikleriymiş filan hepsi futbolun içinde olan, esas sorunu gizleyebilen sözde mazeretlerdi sadece.

"İyilikten maraz doğdu" Ertuğrul hocanın bu seneki özeti, derim ben.

Ben Ertuğrul hoca hakkında; önce insan olarak sever, hoca olarakta tahammül edilebilecek çok artısı olduğu kanaati taşırım.

jean

Basarisiz bulmiyorum daha iyi olabilirdi sadece

KocumVolkan

Gökhan Alsan skandalı... Bu seneye damga vurdu helal olsun hocam.

İnşallah emekli olursun, dünyada hiçbir taraftar senin oyununu izlemeyi hak etmiyor.