DVD Film Tavsiyesi

Başlatan edmontdante, 25 Şubat 2009, 12:51:42

« önceki - sonraki »

kalptenþimþek

Engin Severde var bir Peter Pan damarı.. :)

YaşarDoğu

19 Aralık 2010, 13:07:46 #511 Son düzenlenme: 02 Ocak 2011, 14:11:05 edmontdante
IWO JİMADAN MEKTUPLAR-LETTERS FROM İWO JİMA-2009
İMDB Puanı:8.1/10
Ken WATANABE-Shido NAKAMURA

Altmış bir yıl once, ABD ve Japon orduları Iwo Jima'da karşılaştılar. Onlarca yıl sonra, adanın ıssız topraklarından birkaç yüz mektup çıkarıldı. Bu mektuplar, orada savaşanların ve başlarındaki sıradışı generalin yüzü ve sesi oldular.
Iwo Jima'ya gönderilen Japon askerleri, büyük olasılıkla geri dönmeyeceklerini biliyorlardı. Bu askerlerin arasında; yeni doğan kızını görmekten başka bir isteği olmayan fırıncı Saigo (Kazunari Ninomiya); becerisi ve onuruyla dünyaca tanınan Olimpiyat şampiyonu binici Baron Nishi (Tsuyoshi Ihara); idealizmi henüz savaş sınavından geçmemiş eski bir askeri polis olan genç Shimizu (Ryo Kase) ve teslim olmaktansa intiharı yeğleyebilecek katı bir asker olan Teğmen Ito (Shidou Nakamura) vardı. Savunmaya önderlik eden isim ise, Amerika'ya yaptığı yolculuklarla savaşın umutsuz doğasını anlamış ama aynı zamanda Pasifik'in ötesinden gelen devasa Amerikan filosunu yenmek için gereken stratejiyi kavramış olan Tuğgeneral Tadamichi Kuribayashi (Ken Watanabe) idi.
Saf irade ve adanın volkanik kayası dışında savunma adına çok az şeye sahip olan General Kuribayashi'nin eşi görülmemiş taktikleri, çabuk ve kanlı bir yenilgi olarak öngörülen çatışmayı, yaklaşık 40 gün süren kahramanca bir mücadeleye dönüştürdü.
Iwo Jima'da neredeyse 7.000 Amerikan askeri öldürüldü; 20.000'den fazla Japon askeri can verdi. Iwo Jima'nın kara kumlarını kanlarıyla suladılar; ama fedakarlıkları, mücadeleleri, cesaretleri ve merhametleri, evlerine yolladıkları mektuplarda yaşıyor

Çok güzel film fakat , Amerikalıları sanki iyiliksever olarak gösteriyor bir nevi , tabii yersen.

Tufan

Letters from iwo jima iyidir abi klasik Amerikan 2. Dünya Savaşı filmi işte
benim bi tavsiyem olucak ama iyi yönde değil.

Machete
http://www.sinemalar.com/film/44286/Ustura/
hani zevk meselesi falan ama kafanıza silah dayasalar dahi izlemeyin  :)
tek satır sallamayla 3 kişinin kafası kopar mı ya  :(

Serkan

Dün akşam ;
The Brotherhood of War izledim benim için mükemmelin ötesi bir film'di..

edmontdante

Alıntı yapılan: YaşarDoğu - 19 Aralık 2010, 13:07:46
Iwo Jimadan Mektuplar

Çok güzel film fakat , Amerikalıları sanki iyiliksever olarak gösteriyor bir nevi , tabii yersen.

Serinin diğer filmini de izle derim."ATALARIMIZIN BAYRAKLARI" idi galiba ismi.Hatta vakit geçirmeden izle.Tavsiye ettiğin film kadar iyi değil ama diğer gözden göreceksin olayları.Ama keşke önce bunu izleyip sonra İwo Jimadan Mektupları izleseydin

edmontdante

Alıntı yapılan: Serkan - 19 Aralık 2010, 14:13:37
Dün akşam ;
The Brotherhood of War izledim benim için mükemmelin ötesi bir film'di..

Süper Film.Başlığın en başında tavsiye edilmişti.Ben de bu tavsiye üzerine izlemiştim.

Bu arada "AVATAR" I izlemeye değer mi?Efekt vs sormuyorum ona göre : ))

Ollivanders

Sercan

Bugün arkadaşlarla yeniden Tango & Cash i izledik,süper geldi valla  :P :P

YaşarDoğu

22 Aralık 2010, 01:23:19 #518 Son düzenlenme: 02 Ocak 2011, 14:18:31 edmontdante
OKUYUCU-THE READER-2008
İMDB Puanı:7.7/10
Kate WINSLET-Ralph FIENNES

2.Dünya Savaşı bitmiştir. Yaralarını sarmaya çalışan Almanya'da Michael adlı genç çocuk tesadüfen tanıştığı, kendisinden yaşça büyük Hanna Schmitz'e aşık olmuştur. Michael'ın bu isteği karşılıksız kalmaz. Gizlilik çerçevesinde yürütülen bu ilişki, Schmitz'in bir anda, ortadan kaybolmasıyla biter. Aradan 8 yıl geçmiştir. Michael çalışkan bir avukat olmuştur. Nazi suçlularının yargılandığı mahkemelerde gözlemcilik yapmaktadır ve bir gün Hanna'yı sanıklar arasında görür.

İlk yarım saati izlediğim de filmin afişine baktım +18 var mı diye , film sonra normalleşiyor.

Savaş filmlerini seviyorum ama İşin içine Yahudi Soykırımı mutlaka bir şekilde lanse ediliyor.Bu da bunlardan birisi.

Ödül almasıda soykırımı işlediğindendir.Yoksa bu film ödül falan alamaz..

Ben beğenmedim.

10 /6.0

YaşarDoğu

23 Aralık 2010, 15:42:17 #519 Son düzenlenme: 02 Ocak 2011, 13:52:48 edmontdante
BLACK SWAN  (SİYAH KUĞU)-2010
İMDB Puanı:8.9/10
Natalie PORTMAN-Vincent CASSEL

Nina (Portman), New York'ta yaşayan çok yetenekli bir balerindir ve hayatında çoğu balerin için de olduğu gibi dansetmekten başka bir şey yoktur.

Eski bir balerin olan ve bu konuda çok hırslı olan annesi Erica (Hershey) ile yaşamaktadır. Oyun yönetmeni Thomas Leroy (Cassel) Kuğu Gölü'nün baş balerini Beth MacIntyre (Ryder) yeni sezonda değiştrimeye karar verir ve ilk tercihi de Nina'dır.

Balenin saf ve zarif Beyaz Kuğu ile şehvetin temsilcisi Siyah Kuğuyu aynı anda canlandırabilecek birine ihtiyacı vardır. Fakat Nina'yı bekleyen bir yeni bir rakip vardır, ve o da Leroy'u etkilemeyi başarmıştır. Nina Beyaz Kuğu rolüne her ne kadar uysa da Lily de Siyah Kuğu'nun tam karşılığıdır. İki genç dansçı arasındaki rekabet garip bir arkadaşlığa dönüşürken Nina da kendi karanlık tarafıyla haşır neşir olmaya başlamıştır

Neye göre 8.8 vermişler anlamış değilim. Milete baleyi sevdirmek ve KUĞU GÖLÜ balesini öğretmek için yapılmış bir film.Hiç beğenmedim.

berusa55

İğrençti film Süleyman; az bakmak yetti sildim bile...

YaşarDoğu

Ben sonuna kadar seyrettim belki bişi çıkar diye, cacık...

berusa55

Az seyrettim derken ilk 15dk izledim bir numara yok sonra 3-5 sn ileri alarak bakim dedim bir heyecan var mı yok daha da battı film. Çöpe... ;)

edmontdante

Film afişlerini küçük boyutta koyun laaa

ahmetsefa55

Alıntı yapılan: edmontdante - 23 Aralık 2010, 18:16:44
Film afişlerini küçük boyutta koyun laaa
abi kız guzel ama  :)