Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

samsunum

Kılıç'tan kalıcı gelir formülü

Yapımı devam eden yeni 19 Mayıs Stadı'nda incelemelerde bulunan Suat Kılıç, ""Stadımızın 15 bin metrekare kiralanabilir bir alanı var. Benim arzum bir alışveriş merkezi değil ama ofis katları şeklinde Samsun sanayicisine bu alanların kiralanmasıdır. Samsunspor'un kimseye el açmadan geleceğe yönelik çok sağlam ve sürekli bir gelir kaynağına ulaşması gerek" dedi

NECDET UZUN'U ZİYARET ETTİ 
Eski Gençlik ve Spor Bakanı, AK Parti Samsun Milletvekili Suat Kılıç, yapımı devam eden yeni 19 Mayıs Stadı'nda incelemelerde bulundu.
Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun'u ziyaret eden Kılıç, stadın renginin tamamen kırmızı beyaz olacağını söyledi, Samsunspor'a uzun vadede kalıcı ve sağlam gelir sağlanması konusunda formülü dile getirdi. Çalışmaların hızla sürdüğünü söyleyen Milletvekili Kılıç, "Hızlı çalışmalar sonucunda 8 ayda gelinen durum beni gururlandırdı. Stad hızla yükseliyor ve inşallah sene sonuna kadar büyük bir kısmı tamamlanmış olacak. Bir sonraki sezonda da çimleri bitmiş olarak Samsunspor'un hizmetine sunulacak" dedi.

SAMSUN'UN HİZMETİNDEYİZ
Samsun'u 12 yıldır milletvekili olarak TBMM'de temsil ettiğini, Gençlik ve Spor Bakanlığı sürecinde de önemli projelerin kente kazandırılması için mücadele ettiğini söyleyen Kılıç, "Aynı heyecanı sürdürüyorum. 12 yıldır Samsun Milletvekiliyim. Gençlik ve Spor Bakanlığım sona erdi ama Samsun Milletvekilliğim devam ediyor. Dolayısıyla Samsun halkının vekaleti halen daha üzerimizde. Geride kalan süreçte canla başla Samsun'un hizmetinde olduk şimdi de aynı heyecanla Samsun'un hizmetindeyiz. Sağlık hizmetlerimize, eğitim hizmetlerimize devam ediyoruz. İki buçuk yıl süren bakanlığımız süresince Samsun'da tamamlanmış yatırımlar var. Başlayıp  tamamlanmayan ve inşaatı devam eden yatırımlarımız da var. Biz yola çıkarken Samsun spor kenti olacak dedik. Bugün halkının güvenini kazanmış bir milletvekili olarak bu hedefe hizmet ediyorum" dedi.

BU ŞEHRİN MARKASI 19 MAYIS
Samsun'un spor kenti olabilmesi için yeni stadın önemli bir nokta olduğunu dile getiren Suat Kılıç, şunları söyledi: "Spor kenti Samsun'un en önemli parametresi yeni 19 Mayıs Stadı'dır. Samsun'da 19 Mayıs Üniversitesi, 19 Mayıs İlçesi, 19 Mayıs Lisesi, 19 Mayıs Mahallesi, 19 Mayıs Stadı, bu şehirde 19 Mayıs'ın önemini gösteriyor. Bu anlamda yeni stadyumun adı da 19 Mayıs Stadı olacak. Üstelik stadın içerisinde 19 Mayıs, tribünlere işlenmiş şekilde yer alacak."

HIZLA YÜKSELİYOR 
"Dış cephesi dahil, heryeri takımımızın rengini temsilen Kırmızı-Beyaz olacak.  :ok Samsun'un tarihini, maneviyatının yaşatılacağı stat, 33 bin 919 koltuk kapasitesine sahip olacak. Stadyum inşaatında incelemelerde bulundum. İhalesini TOKİ'ye verdiğimiz stadın inşaatında 8 aydır çalışma var. Bu kısa süreçte gelinen nokta beni gururlandırdı. Stad hızla yükseliyor ve inşallah sene sonuna kadar büyük bir kısmı tamamlanmış olacak. Bir sonraki sezonda da çimleri bitmiş olarak Samsunspor'un hizmetine sunulacak."

KIRMIZ BEYAZ OLACAK
"Yeni 19 Mayıs Stadı yapılanmasıyla farklı özelliklere de sahip olacak. Stadımızın 15 bin metrekare kiralanabilir bir alanı var. Benim arzum bir alışveriş merkezi değil ama ofis katları şeklinde Samsun sanayicisine çok elit çok seçkin ofis mekanları olarak bu alanların kiralanmasıdır. Tabi önce toplu devrinin Samsunspor'a yapılması lazım. Sonra Samsunspor'un kalıcı ve uzun vadeli gelir kaynağına ulaşmak üzere 15 bin metrekare kapalı alanı Samsunlu sanayicilere iş adamlarına ofis olarak kiralaması lazım. Samsunspor'un kimseye el açmadan geleceğe yönelik çok sağlam ve sürekli bir gelir kaynağına ulaşması gerek. Karadeniz'in en büyük kenti ve ilk büyükşehiri olan Samsun'u spor kenti olarak yükseltmeye devam edeceğiz."

SAMSUN'A BÜYÜK ORGANİZASYON
"Dünyanın en büyük üçüncü spor organizasyonu olan Deaflympics Yaz Oyunları 2017 yılında Samsun'da yapılacak. Stadyumumuz 2017 İşitme Engelliler Dünya Olimpiyatı'nın açılış ve kapanış seramonileri ile bazı müsabakalara ev sahipliği yapacak. Stadyum 2015 yılında tamamlanacak.
Sonrasında bu organizasyona ev sahibi olacak. Samsun'da 160 ülkeden 5 bin sporcu ağırlanacak. Konaklama yerleri de hazırlanıyor. Bütün bu yatırımlara benim ilgim şu an Samsun milletvekili düzeyinde. Bundan sonra da milletvekili olarak yatırımları takip etmeye devam edeceğiz. Şehrimize hayırlı olmasını diliyorum."
http://www.habergazetesi.com.tr/spor/23824/-kilic-tan-kalici-gelir-formulu-/                                                                                           

Musti

Samsunspor 3-5 iş adamı dışında ne hayrını görmüş Samsunlu işadamlarından?
Daha kurumsallaşamamış bir sürü sanayiciye güzelim dükkanlar, hatır gönül ilişkileri ile işlerini kotarıp kiralarını ödemesinler diye mi kiralansın?
Sanayiciye stadyum içinde ofis verilmesi akıl mantık işi mi?
Onun yerine ülke çapında kurumsallaşmış ulusal ve uluslararası şirketlere kiralarsın. Hem imajın artar hem "düzenli" gelirin gelir. Hatta günü gelir sponsorluk anlaşması bile yapılır.

Stadyum'a insanlar güzel vakit geçirip maç izlemeye mi yoksa ofis ofis gezip iş bağlamaya mı geliyorlar?

sadece55

Suat KILIÇ sevmediğim yanları da olsa Samsunsporlu olmadığını bilsem de Kulübümüze ciddi katkıları oldu.

jurista

Şu Suat Kılıç öyle böyle ama yine de en fazla katkıyı yapan adam kim ne derse desin.Bir de has,gönülden sadece tek Samsunsporlu olsaydı tadından yenmezdi ,yenmezdi de o zaman da ne vekil olabilirdi ne de Bakan !!!

sadece55

Samsunlu ve Samsunsporlu olduğunu düşünsenize Bırakın Meclisi Müdür bile zor olurdu bir yere Malesef

Ertuğrul Sağlam

Suat Kilic itici, antipatik, kendini begenmis bir kisilik olarak gorunuyor bana ama bu hali kendisini ilgilendirir, Beni kendisinden nefret ettiren sey ise Sivas macinda tribunde olmayisiydi ama sunu daha oncede soyledim yine soyluyorum bugun ayaktaysak bunun en buyuk sebeplerinin basinda gelir Suat Kilic. Bu sehrin oz evladi olarak gordugumuz A.Cagatay Kilic'in Suat Kilic'in yarisi kadar bile birakin Samsunspor'u Samsun sehrine  faydali olacagini dusunmuyorum. Sat Kilic kadar ne yirtik ne de cesur.

Kaya

Çalışmalar oldukça iyi gidiyor >l<  ;)

Kaya

atalanta8

umarım mersinin stadı gibi olmaz

GurbetciFanatik

Son hafta K.maras macina burda oyniyalim.
:D :D :D :D :D :D :D :D

south_london

ne stadin yeri nede sekli birseye benziyor.

nomak55

gördükçe insanın içi kıpır kıpır oluyor şurada maç izlemek ne de güzl olacak inşallah

cakir55

Mersin stadı gibi koşu pisti olacak mi ? İnşallah olmaz tribunler yakın olur.

# tapatalk #

south_london

Bu stad isine iyice kil olmaya basladim. 19 Mayis stadimizin yerine yapacaklar sidikli avm projelerinden.Samsunspor icin en iyi proje Ilkadim stadini revize edip 20.000 kapasiteli kutu gibi bir stad yapmaktir. Bunlarin rant duzenleri batsin diyecegim batacagi falanda yok.

55ertan

koltuk rengi insallah sade kirmizi olur bunun gibi