Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

teksas3455

Tanıtım olarak bu tür faaliyetler çok işe yarıyor ama ekonomik götürüsü de çok.
Avrupa bu yüzden almak istemiyor artık bu tür faaliyletleri. Arkadaşım anlatmıştı
Madrid'de bi ara gösteri yapmışlar 2020'yi bize vermeyin diye İspanyollar. Malum kriz...

ismail

sadece açılış töreninde atılan havayi fişekle urfa kadar transfer yapailiriz, o derece.. şaka bi yana ekonomik götürüsü fazla ama reklam işte, iyidir bence

sadece55

Olaya sadece o açıdan bakmayın.Olimpiyatların bir ülkeye getirileri çok fazla.En başta Sporcular bir motivasyon kazanabiliyor iyi bir tesisleşme oluyor.Halk bilinçleniyor bunlar hep artılar.

yirmiuc

Seyirci kapasitesi en az 40.000 olaydı iyiydi.

jean

40 bon cok 33 bin idéal olmus

feticalik

Alıntı yapılan: yirmiuc - 31 Temmuz 2013, 18:45:25
Seyirci kapasitesi en az 40.000 olaydı iyiydi.

55 bine doğru gidiyorsunuz :)

yirmiuc

Bu gün için çok ama 5-10 sene sonra yetersiz kalabilir 33.000.

Cheregi

31 Temmuz 2013, 20:35:35 #1912 Son düzenlenme: 31 Temmuz 2013, 20:47:11 Cheregi
Alıntı yapılan: yirmiuc - 31 Temmuz 2013, 19:27:56
Bu gün için çok ama 5-10 sene sonra yetersiz kalabilir 33.000.

Keşke bugünde 33 bin yetersiz olsa ama 5-10 sene öncesine göre Dortmund gibi istisnalar dışında hiçbir takımda böylesine bir taraftar patlaması görmedim. Gerçeklerle hayalleri birbirinden ayırmak lazım, ortalama bir maçta 15-20 bin kişiye oynayıp tribünlerin boş görünmesi de hoş olmaz. 33 bin idealdir.

Zamanında Samsun'un ara sokakları iki at arabası yan yana geçecek şekilde tasarlanmış, bu çok geniş değil mi demişler o zaman için. Bugün yetersiz geliyor, bugünleri görememişler diyoruz. Ama elma ile armudu birbirine karıştırmamak lazım. Stat için 30 sene sonrasını düşüneceğimize 30 sene sonra yeni stat düşünürüz. Sonuçta mevcut stadın yerine yenisinin yapılmasının sebebi de kapasitenin yetersiz olması değil.

HoliganSamSunLu

şuan stadın tek handikapı yeri şehirden biraz uzak olması dışında kapasitesinde bir sıkıntı yok bence

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: samsuni - 30 Temmuz 2013, 21:17:57
Temel atma töreni saat kaçtaymış?

Kendi soruma kendim cevap vereyim bari :)

AlıntıBAKAN TEMEL İÇİN GELİYOR

Merakla beklenen 'Stadyum Samsun'un temeli Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın da katılacağı törende 4 Ağustos pazar günü atılıyor

33 bin seyirci kapasiteli stat, TOKİ tarafından Tekkeköy ilçesinde yapılacak. Bakan Kılıç, Stadyum Samsun'un temelini pazar günü saat 14.00'te düzenlenecek törende atacak. Yeni stadın temelin atılacak olması Samsun'da büyük heyecana yol açtı.

İlk olarak Nisan 2011'de Suat Kılıç tarafından duyurulan 'Stadyum Samsun' projesi ile ilgili açıklama yapan Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt, "Bakanımız Suat Kılıç tarafından 'Spor Kenti Samsun'a kazandırılan Samsun stadı tüm Samsunumuza şimdiden hayırlı olsun. Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin raylı sistem güzergahı üzerinde yapacağı uzatma projesi ile yeni stadın ulaşım problemi kalmayacak. Stadımızı 2015 yılı içerisinde hizmete geçirmeyi planlıyoruz. Bakanımız Suat Kılıç ayrıca bir müddet Samsun'da olacak olup her ilçemizi ziyaret ederek tesisleri de inceleyecek" dedi.

haber gazetesi

HoliganSamSunLu

pazar günü olması katılım açısından iyi olmuş

kamuri

03 Ağustos 2013, 12:48:32 #1916 Son düzenlenme: 04 Ağustos 2013, 01:17:15 kamuri
temel atma torenine siteden giden olur değil mi ;D  yarın bi aksilik olmazsa ben ordayım baska gelcek yok mu

Ayberk

Aynen ben de giderim gelen olursa

kamuri

yok mu bizi alacak kimse sevabına :D arabamız yok :(

heryerdesamsunlu

yarımsaat var yetişebilirmiyiz arkadaşlar