7 - Burhan Coşkun (Takımdan Ayrıldı)

Başlatan AntZ, 10 Ağustos 2009, 22:50:48

« önceki - sonraki »

gozgoz yýlmaz

Başlık Burhan Coşkun başlığı, ha açarsın bir Gozgoz Yılmaz ( Bitişik yazalım lütfen :) ), ne diyordum, evet, Gozgoz Yılmaz Fan Club, takılırız biz de. Ama Burhancığım fincan işçiliğinin en ince ayrıntılarını komşu vilayette göstermişken onun bu güzelliğinden söz edelim. ;) Beni geç... Bırakacağım zaten yakında forum işlerini de. Vallahi Forumdum artık! :)

babasamsunlu

:):)   evet haklsın abicim...burhanın attığı gol kadar güzel olan da verdiği mücadele..İnşallah hiç bozulmaz...

mehmet yılmaz

26 Aralık 2009, 13:43:08 #92 Son düzenlenme: 26 Aralık 2009, 13:50:27 samsuni
Samsunspor'un son haftalardaki formda golcü futbolcusu Burhan Coşkun, evinin kapılarını ilk kez DENGE Gazetesi'ne açtı...

DEVRE ARASI OLSUN İSTEMEDİM

Son dönemde süper bir çıkış trendi yakaladıklarını ifade eden Burhan Coşkun, "Yakaladığımız bu temponun devre arası tatili ile kesilmesini hiç istemedim. Eğer lige ara verilmemiş olsaydı galibiyet serimiz devam edecekti" dedi

Samsunspor'la beraber Süper Lig'e çıkmayı hedeflediğini dile getiren Kırmızı-Beyazlı golcü futbolcu, "Bu benim tek hedefim ve bunu gerçekleştirene kadar Kırmızı-Beyazlı formayı sırtımdan çıkarmayı da düşünmüyorum" diye konuştu

- Samsunspor'a geldiğin ilk döneme dönelim.  Levent Eriş'in devre arası transfer bombardımanından biri de sendin. Kağıt üstünde çok iyi bir takımımız vardı ama sonu kötü oldu. Sence eksikler neydi? Niçin dönemedik Süper Lige?  

Evet gerçekten oyuncu kalitesi olarak tek tek irdelendiğinde Samsunspor'un o dönem iyi bir kadrosu vardı. Süper Lig'e çıkamayışımız gerçekten büyük bir hayal kırıklığı oldu bizim için. Sadece bizler için değil, camia ve taraftarlarımızda büyük şok yaşadılar. Bana göre bunun nedeni böylesine kaliteli bir kadronun ilk kez bir arada oynayışı. O dönem inanılmaz yoğunluk bir transfer gerçekleştirmişti yönetim. Levent Hoca'nın da sürekli ideal kadro arıyışı ve bir türlü istikrarı yakalayamamış olmamız böyle bir sonucu doğurdu. Eğer o dönemde istikrar sağlanmış olsa belkide bugün hala Süper Lig'de mücadele ediyor olacaktık.

- Fuat Köktaş dönemine geçelim. İkinci defa geldin Samsunspor'a. Sence Fuat Köktaş'a şu anda olunduğu gibi destek olunsa başarılı olabilir miydi? Takımda bir başkan ağırlığı hissediliyor muydu?

Kayseri Erciyesspor macerasından sonra yeniden Samsunspor'dayım. Fuat Başkan şehirden büyük destek aldı. Bunu hiçkimse inkar edemez. Mevcut yönetime Fuat Başkan dönemindeki destek sağlansa elbetteki başarılı olunurdu. Takımda bir başkan ağırlığı hissediliyor mu?; Aslında bu yönetim çok zor bir görev üstlenmiş durumda. Hiç kimsenin sahip çıkmadığı bir dönemde kulübe destek çıkarak, bir anlamda taşın altına ellerini değil vücutlarını soktular. Samsunspor'u sahipsiz bırakmamak için tüm zorluklara göğüs germek istiyorlar. Tabiki şehirden beklenen desteği alamadıkları içinde bazı konularda zorlandıkları açık. Yönetimin yaşadığı sıkıntılar elbette futbol takımınada yansıyor. Buna rağmen futbolcular olarak yaşadığımız tüm sıkıntıları bir kenara itip, takımımızın başarılı olması için büyük mücadele veriyoruz.

- Kocaelispor ve Erciyes'i boş geçmiyorsun... Özel bir sebebi yok değil mi?

Aslında bunun özel bir nedeni yok. Tamamen rastlantıdan ibaret. Ama bunlar güzel rastlantılar. Açık konuşmak gerekirse Kocaelispor maçlarında biraz daha hırslıyım. Çünkü Körfezde forma giyerken çok zor günler yaşadım daha doğrusu yaşattılar. Tüm açık yürekliliğimle söylüyorum amatöre düşsün hiç üzülmem. Aksine çok sevinirim. Bunun yanında Kayseri Erciyesspor'a da aynı oranda sempatim ve sevgim vardır. Samsunspor'da olduğu gibi Kayseri'de çok güzel günlerim oldu. Burada futbol oynadığım dönemde son derece huzurlu ve keyifliydim. Şimdi bu keyfim Samsunspor forması altında devam ediyor. Haa.. maddi problemlerimiz olmuyor değil ama burada olmaktan dolayı çok mutluyum. İnşallah burada daha uzun yıllar  

- Bu sezon ki hedefimiz ne olmalı? Takviye gerekiyor mu?

Ya aslında ben ilk yarının hiç bitmemesini istedim. Takım olarak özellikle son haftalarda süper bir tempo yakalamıştık. Kadro içinde taşlar yavaş yavaş yerine oturmaya başlamıştı. Kartalspor ve son Orduspor karşılaşmalarında tavan yapmıştık, bu hızla bir iki maç daha kazanıp ligde çok güzel yerlere gelmemiz bizler için hayal değildi. Ama her işte bir hayır vardır. Devre arası hazırlık çalışmalarında eksiklerimizi kapatma yoluna gideceğiz. İyi bir devre arası hazırlık kampı geçirmemiz gerekiyor çünkü ikinci yarı gerçekten çok zorlu ve çetin geçecek. Artık dönüşü olmayan bir yola girmiş olacağız. Bu dönemde alacağımız puanlar bizim kaderimizi belirleyecek. Ben sezonu güzel bir yerde noktalayacağımıza inanıyorum.

- Kadro dışı kalman seni nasıl etkiledi? Neticede dönüşün muhteşem oldu.

Kadro dışı bırakılmam bir anlamda benim açımdan hayırlı oldu. Çünkü yaşadığım o karmaşıklıktan çıkıp biraz olsun huzura ermiştim. Günde çift antrenmanla çalışmalarımı devam ettirdim. Hiçbir zaman içimdeki çalışma azmini yitirmedim. Sürekli kadroya alınacağım günü bekledim büyük bir sabırla. Bu dönemde gelişen olaylar sonucunda kulüp için notere vermiş olduğum ihtarı geri çekmiştim. Burada hemen bir parantez açmak istiyorum güreş salonunda çalıştığım anlarda Güreşçi Birol Hocaya buradan çok sevgilerimi sunuyorum. Ğerçekten o dönemde bana çok yardımları dokundu. Kampa giderken yönetimle yaptığımız görüşme neticesinde affedildiğimi söylediler. Zaten bunun öncesinde de bin ihtarımı geri almıştım. Yani o tek başıma çalıştığım kısa periyotta kendimi buldum. Çok şükür şu anda da kendimi gayet iyi hissediyorum.

- Ordu maçında neler hissettin. Özellikle uzun bir süre sonra taraftara bir deplasman galibiyeti yaşatmak nasıl bir duygu?

Anlatılması çok güzel duyguydu. Bilindiği gibi bu sezon deplasmanda hiçte içaçıcı sonuçlar alamıyorduk. Bunun yanı sıra bu maçın sonucu bizim için büyük önem taşıyordu. Bu bilinçle gittik Orduspor deplasmanına. Sahaya ilk ayak bastığımızda taraftarlarımızın o coşkusunu o heyecanını görünce takım olarak çok mutlu olduk. Taraftarımız bize inanmış olacak ki kilometrelerce uzak bir deplasmana hemde soğuk havaya rağmen orada bizim için bulunuyorlardı. Bizimde son dönemde yakalamış olduğumuz güzel bir tempomuz vardı. İyi bir futbol sergileyip, farklı bir skorla galip geldik. Attığımız goller taraftarımızı çok memnun etti. En önemlisi aldığımız galibiyet bizi sıralamada iyi yerlere getirdi. Bundan sonra daha iyi olacağına inanıyoruz.

- Kişisel olarak hedefin nedir? Bu hedefte Samsunspor'un yeri neresi?

Kişisel olarak en büyük hedefim Samsunspor'da Süper Lig sevincini yaşamak. Futbolculuk hayatımda böyle bir şeyi ilk kez dillendiriyorum. Burada olmaktan çok mutlu ve huzurluyum. Ben ve ailem Samsun'da uzun yıllar kalmak istiyoruz. Kısmet olursa bu böyle de olacak. İnşallah sezon sonunda Samsunspor'u Süper Lig'e çıkarmak istiyorum. Bunu başarmak için tüm arkadaşlarım gibi bende elimden geleni fazlasıyla yapacağım. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ailemle beraber Samsun'da yaşamaktan büyük keyif alıyoruz. Samsun'un insanları çok sevecen, takım arkadaşlarımla beraber iyi bir dostluk bağı kurduk.

- Takım sezon başında iyi çalısabildi mi sence? Hüseyin Kalpar sonrası ne değişti?

Turhan Özyazanlar yönetiminde başladığımız sezon öncesi hazırlık çalışmalarımız tam bir kaos ortamında geçti. Kaos derken transfer tahtasının açılma açılmama durumları ile geçen bir hazırlık dönemini en iyi şekilde atlatmaya çalıştık. Daha sonra aramıza katılan arkadaşlarımızla uyum sağlama sürecindeyken lig başladı. Yani çok verimli bir çalışma temposu yakaladık diyemeyiz. Daha sonra yapılan hoca değişikliği ve Hüseyin Hocamızın takıma katılışı ile beraber taşlar yerine yavaş ama sağlam bir şekilde oturmaya başladı. Bunda Teknik Direktör Hüseyin Kalpar Hocamız'ın tecrübesi de etkili oldu. Futbolcu psikolojisinden anlayan bir teknik adam. Zaten kariyerinden de bunu anlayabiliyoruz. Şu anda Hüseyin Hoca ve oyuncular arasında güzel bir iletişim kuruldu. Bu Samsunspor için büyük bir avantaj bana göre. Bunun meyvelerini ikinci yarıda toplayacağımızı düşünüyorum.  

- İlk yarıda 17 puan toplamak seni ikinci yarı için endişelendiriyor mu?

Evet aslında 17 puan çok iyi bir puan olmasa da puan durumu incelendiğinde takımlar arasında çok fazla bir kopmanın olmayışı beni ikinci yarı için umutlandırıyor. Zaten çok ilginç bir lig yaşıyoruz. Eğer iki maç üst üste kazandığınız zaman ligde bir kaç basamak bir den yükselebiliyor. Bununla eşit olarak iki maç ard arda kaybettiğiniz zaman ise aynı şekilde gerileyebiliyorsunuz. Böyle lig ortamında mücadele ediyoruz. Ama buradan taraftarlarımıza seslenmek istiyorum; herkes için ferah tutsun. Samsunspor ikinci yarıda alacağı başarılı sonuçlarla ligde hakettiği yerlere gelecektir.

- Keyan Bebek sana şans mı getirdi?

Keyan'ın bana uğur getirdiğini düşünüyorum. Her geçen gün ona çok daha fazla bağlanıyoruz. Artık Keyan bizim hayatımızın bir parçası. Eskisi gibi şimdilerde çok fazla dışarı çıkamıyoruz. Sürekli Keyan ile ilgileniyoruz. Geceleri bazen ağladığında kalkıp onunla ilgilenmek bana büyük keyif veriyor. Eşim Aycan ile beraber oğlumuza güzel bir gelecek hazırlamak için şimdiden hazırlıklarımıza başlayacağız. Gerçi büyüdüğü zaman meslek konusunda kendi kararını kendisi verecektir ama ben futbolcu olmasını istiyorum.

Özgür Kalanbak - Denge Gazetesi

ali ihsan

AlıntıAçık konuşmak gerekirse Kocaelispor maçlarında biraz daha hırslıyım. Çünkü Körfezde forma giyerken çok zor günler yaşadım daha doğrusu yaşattılar. Tüm açık yürekliliğimle söylüyorum amatöre düşsün hiç üzülmem. Aksine çok sevinirim.

Bu iyiymiş  :D

Ertuğrul Sağlam

Kadro dışı bırakılıp affedildikten sonra takıma katkısı üst seviyede inşallah bu temposunu ikinci devrede sürdürür ve takıma gereken katkıyı sağlar,
Ayrıca tek hedefinin Samsunspor'u süperlig'e taşımak olduğunu söylemesi bizim açımızdan geleceğe daha ümitli bakmamızı teşvik ediyor.
İnşallah dediği hedeflerini en kısa zamanda gerçekleştirir ve süperlig hasretine son verirler....

celebi

ata55

burhanin formu boyle devam ederse cikisimiz surer.

çapaþ 06

Nuri Asan

Bir arkadaşımız Burhan ile görüşmüş.Deplasmanda oynanacak Kocaeli maçında körfeze en az 2 tane atacam dedi.

celebi

inşaallah burhan bu sene özellikle affedilip takıma tekrar alındığından bu yana iyisin devamı gelsin inşaallah

Kaya

Burhan Çoşkun alacaklarının ödenmemesi ve kendisiyle bu konu hakkında görüşülmemesi nedeniyle sözleşmesini tek taraflı fesih etmiş..Burhan büyük bi aksilik çıkmazsa Göztepe forması giyebilir bundan sonra..

mehmet yılmaz

E hani hep Samsun'da kalmak istiyordu. Ne oldu birden bire?..

edmontdante

Alıntı yapılan: iak5529 - 20 Ocak 2010, 21:46:02
Burhan Çoşkun alacaklarının ödenmemesi ve kendisiyle bu konu hakkında görüşülmemesi nedeniyle sözleşmesini tek taraflı fesih etmiş..Burhan büyük bi aksilik çıkmazsa Göztepe forması giyebilir bundan sonra..

La kardeşim madem böyle niyetin var niye oynuyorsun niye bizi harcıyorsun Karabük'te.Ne dersen de inanmam.Kafada bu düşünce varken top mu oynanır.Allahım kimlerin eline kalmışız

estalpi

bir ihanetin belgesi... Burhan Coşkun....
kardeşim nereye gidersen gir.Ne halt edersen et... Bizde senin gibi çok topçu var... ama bu ligde bir tane SAMSUNSPOR VAR...Madem gidecektin,neden çıkıp karabük maçında oynadın aslında sorun bu neden hiçbirşey yapmayacaktında maçta forma giydin... belki yedek bir oyuncu oynardı forma almak aşkıyla daha ii oynardı neden engel oldun.
defol git nereye gideceksen ama bir şehrin kaderiyle neden oynuyorsun,bu taraftar herzaman yanında oldu sen kadro dışı kaldığında bile... şunu asla unutma
Tümer ve İlhanda Kaçmışlardı samsundan ama 2 sinede ne para ne pul nede başka birşey yar olmadı...bunuda asla aklından çıkarma.....

Nuri Asan

Alıntı yapılan: Nuri Asan - 06 Ocak 2010, 21:44:08
Bir arkadaşımız Burhan ile görüşmüş.Deplasmanda oynanacak Kocaeli maçında körfeze en az 2 tane atacam dedi.

ib.ne burhan >:(