Başkan Hakkı TOMAÇ'tan Acil destek çağrısı

Başlatan King Of The North, 17 Nisan 2009, 15:56:46

« önceki - sonraki »

King Of The North

ACİL DESTEK ÇAĞRISI
Samsunspor Başkanı Hakkı Tomaç, "1 ay içersinde futbolcu alacakları ödenmezse eldeki kadro dağılacaktır. Bu Samsunspor'un sonu demektir. Bu nedenle gereken destek zamanında verilmelidir" dedi.Kulüp Başkanı Hakkı Tomaç, Samsunspor Kongresi sonrası yaşanan gelişmeleri yazarımız Ercüment Gül'e anlattı.

Sayın Tomaç; Samsunspor'da futbolcu alacaklarının 1 aylık süre içinde ödenmesi gerekiyor. Ödenmemesi durumda eldeki futbolcu kadrosu serbest kalacak. Bu konuda Sayın Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı ile görüşmelerinizden somut bir sonuç çıktı mı?

"Sorunuza sondan başlarsak yapılan ilk görüşmelerde ilke birlikteliği sağlandı. Ancak şu an somut bir şeyler henüz yok. Bilindiği gibi gerek sayın Valimiz, gerek Büyükşehir ve İlçe Belediyelerimizden gereken destek vaatleri alındı. Ancak bu destek ne zaman ve ne kadar olacağı konusunda bir netlik yok. Bizim şu an asıl sorunumuz da bu konudur. Hani bir atasözü vardır "dereye su gelene kadar kurbanın gözü çıktı" hesabı gibi. Anlatmak istediğim genel kurulda da ifade ettiğim gibi şu an en büyük sorunumuz zamanın çok kısıtlı olmasıdır. Sezon sonuna kadar futbolcu alacağı olan 1 milyon 200 bin YTL gibi paranın bulunması şarttır.Samsunspor gelecek sezon yine aynı kadro ile ligde mücadele etmek zorundadır. Çünkü TFF tarafından futbolcu transferi kulüp borçları nedeniyle dondurulmuş durumdadır. Yani gelecek sezon paranız dahi olsa kulüp alacakları ödenmeden futbolcu transferi yapamamaktasınız. Bu durumda Samsunspor'un elindeki kadroyu mutlak ve mutlak muhafaza etmek zorundadır.
Bu konuda bizden önceki yönetim bu transfer yasağından dolayı eldeki şimdiki kadronun futbolcu kontratlarını 2010 yılı sonuna kadar yapmıştır. Dolaysıyla eldeki futbolcuların alacakları ödenmek zorundadır. Şu an bile bazı futbolcular TFF baş vurup alacakları ödenmediği taktirde serbest kalmak için harekete geçmiş durumdadırlar."

Samsunspor'un transfer imkanı olmadığı ifade ediyorsunuz. O halde eldeki bu kadro ile gelecek sezon hedef ne olacaktır?

"Sayın Gül; şu yaşanan pürüzler aşılıp bu kadro ile yola devam edilirse ve gelecek sezon kurallar ve prensipler daha iyi işletilirse daha iyi bir sonuç alınacağını umuyorum. Sezon başında bu takım için düşüncelerimde yanılmadığımı şu an görmekteyim. Şunu anlatmak istiyorum. Sezon başında bu takımın birkaç maçını seyrettikten sonra bu takım her takımı yendiği gibi her takıma da yenilir demiştim. Demek ki bu futbolcular istedikleri taktirde her takımı yenebildiklerine göre kaybettikleri karşılaşmalarda yeterlilik ya da yeteneksizliklerinden değil psikolojik etkenlerden olduğunu düşünüyorum. Daha da açık konuşmak gerekirse yaşanan maddi sorunlar ve maç konsantrasyonu o kaybedilen maçlardaki futbolcuların performanslarını etkilemesinin büyük rolü olmuştur. Samsunspor'da benim tahmin ettiğim 4 ya da 5 futbolcunun maçlara hazırlanırken psikolojik destek ile performanslarının çok daha yükseleceğini düşünüyorum. Gelecek sezon maddi bir sıkıntı yaşanmazsa emininki bu takım Bank Asya Liginde özlenen başarıları yakalayabilir. Hatta bu sezon bile bu kadar sorun yaşanmasına karşın Play-Off şansının kapısından dönmüştür. Bakın size samimi olarak söylüyorum bu takım istesin sezonun kalan 4 maçını bile kazanabilir. Yani kazanmaya daha yakın olan takımdır.

Teknik Direktör Ercüment Coşkundere için düşüncelerinizi alabilir miyim?

Benim teknik adamlarla ilgili düşüncem şudur. Güvenip getirdiğin kişinin işine hiçbir zaman karışmayacaksın. O teknik adam olarak işini yapacak sen idareci olarak işini yapacaksın. Haa işler iyi gitmiyorsa iki medeni insan gibi el sıkışıp ayrılacaksın. Bunu da bir maça göre yapmak son derece yanlıştır. Çünkü lig uzun bir maratondur. Ercüment hoca bu takımın içinden gelmesi ve Samsunsporluluk ruhu taşıması elbette bir avantajdır. Ercüment hocanın menajerlik döneminde bile bu kulübü katkıları olduğu bir gerçektir. Bu arada teknik direktörlük mesleğine Samsunspor'da çok iyi bir başlangıç yapmıştır. Ancak sonrasında bir takım olumsuzluklar yaşanmıştır. Ancak onun her attığı adım bu takımın yararını düşünerek yaptığından da hiç şüphem yoktur. Henüz işin başındadır. Mutlaka ki eksikleri vardır. Ancak geleceğin çok daha güzel olacağını umuyorum.

Samsunsporlu bazı futbolculara diğer kulüplerden transfer teklifi dedikoduları gelmeye başladı. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Şunu net ve kesin olarak söyleyebilirim ki Samsunspor enayi değil. Bu sezon futbolcu transferi yapamayan bir kulüp elindeki futbolcusunu neden satsın böyle bir şey mümkün mü? Bu kulübün gelecek sezon Süper Lig planları varken böylesi transfer teklifi sadece lafta kalır. Yani bu kulübün satılık futbolcusu olmadığını size rahatlıkla söyleyebilirim."

guvener55

futbolcu alacakları konusundaki durum bu sefer çok ciddi sanırım.takım dağılacak diyor kolay bişe değil bu inşallah gereken destek bulunur.

kaptan 55

2 yıldan beri başkan olanını ilk işi acil destek çağrısıydı ben bu duruma çok şaşırmadım açıkcası.Kulübe düzenli şekilde gelir sağlayacak projeler hayata geçirilmedikçe biz bu çağrıları nice başkanlardan duyacağız sanırım.

jean

olsun artik bir an once birseyler yoksa gec olacak

Recep

celebi

ya kardeşim bunlar bir öyle bir böyle ne oluyor bu böyle

orhan

bu işlerin altından nasıl kalkılacak bir bilen varsa bana söylesin allah aşkına her zaman aynı şeyler yeter artık kayyumsa kayyum bide onun dadına bakalım nezamana kadar günü kurtarmanın peşinde olacagız.

AntZ

Şu akbaba gibi ağzını açmış bekleyen İlhan Cavcavların bayram günleri bu zamanlar. İnşallah alnımızın akıyla çıkacağız.

HoliganSamSunLu

belediyeler destek olursa özellikle yzy çok şey değişir ama aynı tas aynı hamam muhabbeti olursa çok zor yine hüsran

gozgoz yýlmaz

Tamam, belediyeler destek olsunlar da geçici yönetim cebinden kaç para verdi/verecek? Özellikle başkan ve yardımcısı. Yoksa orada geçici yönetime girip "zaman daralıyor, başkanlar destek olsun" diyecek yığınla insan var bu şehirde!

yaman55

dert etmeyin galip öztürk gelir yine kurtarır bizi ama nereye kadar  :-\

berusa55

22 Nisan 2009, 13:45:44 #11 Son düzenlenme: 22 Nisan 2009, 13:52:39 berusa55
AlıntıBÜYÜK ZİRVE

Samsunspor Nuri Asan Tesisleri, önceki akşam üst düzey bir toplantıya ev sahipliği yaptı. Toplantıda bazı eski kulüp başkanları ve şehrin önde gelen isimleri Samsunspor´un geleceğini tartıştı.
Samsunspor'u ekonomik anlamda rahatlatabilmek için başlatılan çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Önceki akşam tesislerde gerçekleşen ve Samsunspor Kulübü Başkanı Hakkı Tomaç, yöneticiler, eski başkanlardan Fuat Köktaş, Adnan Ölmez, Mazhar Başoğlu, TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Kuyumcular Odası Başkanı Tevfik Sönmez ile iş adamı Cemal Yeşilyurt'un katıldığı üst düzey toplantıda kısa ve uzun vadede neler yapılabileceği hakkında fikir alışverişinde bulunulduğu öğrenildi.

SAMSUNSPOR´UN GELECEĞİ
Toplantıda kulübün son durumunun değerlendirildiğini ifade eden Samsunspor Kulüp Başkanı Hakkı Tomaç, "Somut noktada varılan sonuç valilik, belediyeler ve Ticaret ve Sanayi Odası gibi şehrin dinamikleri konumunda bulunan kurumların Samsunspor´a katkı sağlanmasının gerektiği oldu. Samsunspor´u bugün içerisinde bulunduğu noktadan çok daha ileriye taşıyabilecek atılımların bir an önce gerçekleştirilmesi, gerçekleştirdiğimiz toplantının ana gündem maddelerinden en önemlisi olarak dikkat çekti" dedi.

Kaynak: http://www.habergazetesi.com.tr/habergoster.asp?kimlik=25084

Bu toplantıya katılanlardan Cemal Yeşilyurt, Fuat Köktaş ve Zeki Murzioğlu isimleri benim için önemlidir. Adnan Ölmez ve Mazhar Başoğlu malum!! Faydası dokunsaydı önceden dokunurdu bu iki ismin.

özkan

En sinirime giden noktalardan biride şu manşetlerdeki resimlere bu insanların en hararetli anlarındaki cekilmiş resimlerinin konulması..görüntüde aslan maaşallah hepsi,icraata gelince kuzu..ama buda basının çirkefliği..adam gibi gazeteyseniz siz koysanıza bir video bir kac resim dizisi toplantıdan..ama nerdeee bizim samsunda boynu eğri olmayan bir deve..

gozgoz yýlmaz

Mazhar'ın saçları ( teşbihte hata olmaz ) Vatikan'daki papazlar gibi şu an :) O resim en az 2 yıllık.
Ölmez'in kafa kocaman yine, bir değişiklik yok yani :) Kendisinden birkaç gün içinde 1.538.905. defa alacaklarını bağışladığını açıklamasını bekliyoruz.

**

İnşallah somut adımlar atılır artık, zaman daralıyor.

jean

toplabtimar yapiliyor umutlar dagitiliyor artik birseyler olsun