Siyasetçilerden M.Teoman Taş Samsunlular Derneğine Ziyaretler

Başlatan mehmet yılmaz, 13 Mart 2009, 01:07:20

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

Bugün itibarıyla Samsun Büyükşehir Belediyesi Adaylarından 3 tanesini derneğimizde misafir etmiş olduk. Ben müsaadenizle üçünü bir arada değerlendireceğim.

Kıstaslarımızdan birincisi Samsunspor Kitabını bilip bilmedikleri idi. Sn. Atalay ve Sn. Şengül kitabı bildiklerini teyit eden ifadeler kullandılar. Uzun süre inceleyip üzerinde fikir beyan ettler. Sn. Özyer ilk defa görmüştü. Sonrasında ilgilendi ve hediye etmemizden dolayı mutlu oldu.

İkinci kıstasımız rahmetli Timofte idi. Sn. Şengül, meslektaşı olması nedeniyle çok yakından tanıyordu. Sn. Atalay Samsunsporluluğundan dolayı az da olsa biliyordu. Sn. Özyer sadece kazayı biliyordu.

Üçüncü kıstasımız derneğimiz, Sn. Atalay ve Sn. Şengül derneği biliyor ve yaptıklarımızdan haberdarlar. Sn. Özyer çok fazla bilgi sahibi değildi.

Taraftar sitemizi Sn. Atalay çok yakından takip ediyordu. Diğer iki adayımızın bilgisi yoktu.

Sn. Atalay ile olan görüşme yaklaşık 45 dakika sürdü ve Samsunspor'u konuşmaktan Samsun'un diğer sorunlarına bir türlü geçemedik. Kendisi Samsunspor üzerine epey hatırası olan ve bu konuda gerçekten bilgi sahibi olan bir insan. Görüşmeye yakasında parti rozetiyle değil Samsunspor rozetiyle gelmişti. Samsunspor'u Samsun'daki herşeyin üstünde tutacağını ifade etti. Beyefendi tavırları vardı, hitabeti başarılı idi. Belediye başkanının şehrin ağabeyi olması gerektiğini söyledi.

Sn. Şengül ile yaklaşık 1.15 dakika görüştük. Samsun üzerine projelerini anlattı. İstihdam sorununa özel bir önem veriyordu. Samsunspor konusunda otopark gibi benzin istasyonu gibi somut şeyler yapacağını ifade etti. Belediyelerin şehrin sporuna sırtını dönmesi gibi birşeyin asla olamayacağını belirtti. Nazik ve samimi idi.

Sn. Özyer ile yaklaşık 45 dakika görüştük. Samsunspor'u Samsun'dan ayrı görmediğini belirtti. Zaman zaman sesini yükselterek konuştu, yorgunluğun getirdiği bir istekle sigara kullandı. Y.Ziya Yılmaz'ın tek rakibini kendisi olduğunu söyledi. Y.Ziya Yılmaz'ın yönetim anlayışının benmerkezci olduğunu, şehirle kavgalı olduğunu ifade etti ve Samsunspor konusunda da "Samsunspor'a yardım toplayacağız diye hesapları karıştırıp sonra da mağdur durumdaki Samsunspor'u suçlamanın bir anlamı yok" dedi. Söyledikleri doğru idi ancak ses tonu ve cümle yapısı bakımından bence başarısızdı. Neticede karşısında bir partilisi değil oyuna talip olduğu seçmenler vardı. Adaylık sürecinde sakin ve yapıcı olamıyorken başkan olursa nasıl bir tarz sergiler sorusunu soramadan edemedik.

Her üç isimle de bir tanışıklığımız yoktu. Bu nedenle elbette insanları 1 saatlik sohbetlerle kesin olarak değerlendirmek mümkün değil lakin benim bu üç görüşmeden edindiğim intibalar bunlardır. Her üç görüşmenin tamamında ya da birkaçında bizlerle birlikte olan arkadaşlarımız da vardı. Onlar da yorumlarını eklerlerse daha sağlıklı bir sonuca varabiliriz.

Netice itibarıyla kimseye şu adaya oy verin gibi bir telkinimiz yok, maksadımız kim, Samsunspor'un ne kadar yakınında? sorusunu irdelemek.

Ayrıca gündüz saatlerinde de m.vekilimiz Sn. Fatih Öztürk ve İlkadım Belediye Bşk. Sn. Erdoğan Tok ile de görüştük. Onlarla da bir tanışıklığımız yoktu, ilk defa bir araya geldik ama genel anlamda olumlu olduğunu söyleyebilirim. Özellikle Mete Adanır'ın isminin yaşatılması konusundaki somut gelişme bizleri ziyadesiyle mutlu etti.

Son olarak amacımız bu kez de İlkadım Belediye Bşk. Adaylarından Sn. Süleyman Kaldırım ve Sn. Necaattin Demirtaş'ı misafir etmek. Bu konuda bazı talepler var, onları değerlendiriyoruz.

beşnumara

başkanlık makamına gelirse SAMSUNSPOR'un kurtuluş reçetesinin kendisinde olmadığını, fakat bu işi bilen,SAMSUNSPOR'un sorunlarına çözüm getireceğine inandığı bir ekibi toplayarak çıkan sonucu uygulamaya koymak yönünde bizlere söz verdi.

üstteki cümleden bir şeyler çıkarabiliriz.yorum sizin...

Kaya

Alıntı yapılan: beşnumara - 19 Mart 2009, 21:10:54
başkanlık makamına gelirse SAMSUNSPOR'un kurtuluş reçetesinin kendisinde olmadığını, fakat bu işi bilen,SAMSUNSPOR'un sorunlarına çözüm getireceğine inandığı bir ekibi toplayarak çıkan sonucu uygulamaya koymak yönünde bizlere söz verdi.

Başkan adayı sy.ÖZYER bu açıklamayı yaparken her şeyi biliyorum diyen insan hiç bir şeyi bilmiyordur dedi ve bana göre futbolla alakasının olmadığını ama başkan olması durumunda şu an ki başkan gibi şehrin en büyük markasına sırtını dönmeyeceğini iletti.

Bende bu görüşmede bulunduğum için kendimce değerlendirmeler yapmak isterim SAMSUNSPOR umuzun bizlerin de düşündüğü gibi para yardımıyla bir yere varamayacağını sabit gelirlerin oluşturulmasını bunlarla ilgili belediyenin öncü olabileceğini ve kocaeli,bolu gibi şehirlerin takımlarına verdikleri destekleri örnek göstererek göreve geldiklerinde bu tür çalışmlar içerisinde olacaklarını belirtmiş oldular ki içimizde buna katılmayan kimse yoktur sanırım.SAMSUNSPOR umuz ile ilgili 45 dakikalık bu görüşmede yapılacak tek şeyin sürekli gelir olması dışında takımımızın mazide kalan büyük başarılarının SAMSUN şehrinin o zaman ki ayakta duruşunun ve bugüne nazaran daha etkin bir şehir profili çizişinin etkisini belirterek şehirle ilgili yani kendi söylemiyle bildiği konuda konuşmaya çalıştı.

Son olarak şu an ki başkan ın karşısında kendisinin tek aday olduğunu buna bizlerin de inanıp inanmadığımızı sorduğunda MEHMET abinin bana göre değil deyişine duygusal bir yaklaşımda bulunuyorsun demesi demokratik açıdan hoş olmadı ki kendisi de bu konuda duygusal davranarak belediye seçimine giren diğer adayları atlamış bulundu.Uslubuyla ilgili konuya gelince ben sy.ÖZYER'in belediye başkanlığı adaylığından çok il başkanlığını yürütmesinin daha mantıklı olacağını düşünüyordum bunda da yanılmamış oldum ,oy bekleyen bir aday ın daha yumuşak ve karşısındakinin düşüncelerini dinler vaziyette olması kendi açısından daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.

Kendisine ve dernedğimizi ziyeret eden diğer başkan adaylarına bu yürekli davranışlarından dolayı teşekkür ederiz.Geldiğimiz nokta da SAMSUNSPOR ismi geçince kaçacak delik arayanları da çok gördüğümüzden bu isimler karşısında kendilerine başarılar diliyoruz
[/b]

gozgoz yýlmaz

Değerlendirmeler ışığında, M. Atalay'ın gerçek bir Samsunsporlu olduğunu ama partisinin bile onun kazanacağına inanmadığını, H.T. Şengül'ün iyi niyetli olduğunu, İ. Özyer'inse doğruları ama yanlış bir üslupla söylediğini, dinlemek yerine anlatmayı tercih ettiğini gördüm. Sanırım Özyer, pek çok arkadaş için bir hayal kırıklığı olmuş, daha iyi bir performans bekleniyordu.

birolkys

Bence sn.özyer dersine çalışmamış hoş bu iş gönül işi sonradan olmuyor sadece kaza olduğunu biliyor,diyorsunuz ama bence, sorun trabzonspor u anlatsın size uzun uzun ayrıca anlaşılan demokratik bir ortam da konuşmaya değil,sadece kendi fikirlerini kabul ettirmeye gelmiş.Y.ziya nın tek rakibi olduğu konusunda hemfikir olunmayınca sertleşmiş bu da aykırı seslere tahammül edemediğini belli etmiş.Zaten ben kendi adıma pek fazla bir şey beklemiyordum zaten.

ramcQ_55

samsunda fazla trabzonlu yoktur ama reklamlarını ii yaptıkları ve kendilerini tuttukları için fazlaymış gibi geliyor millete ibrahim özyerde onlardan birtanesi ama boşa kürek sallıyor kendide biliyor samsunda secilemeyeceğini git trabzona ofa mackaya orda secil ne işiniz var samsunda
>:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Kaya

Arkadaşım ibrahim özyer SAMSUN doğumludur aslen trabzonlu olabilir SAMSUN için layıkıyla çalışacaksa neden olmasın.bende SAMSUN doğumlu bir gümüşhaneliyim kendi çapımda en büyük SAMSUN lu ve SAMSUNSPOR luyum ne yapacağız şimdi dışlanacakmıyız.sy ÖZYER görüşmemizde benimde sitede daha önce  belirttiğim bir konuya da değindi bir şehrin milletvekilleri bayram günlerinde SAMSUN da olmayıpta dışarıda kutluyorsa vay o şehrin haline dedi şimdi bu mantıkla yaklaşan bir kişiye nasıl SAMSUN lu değil diyebiliriz

guvener55

yılmaz abi mehmet atalayın partisinden bile onun seçimi kazanazağına inancın az olduğunu söledi ama eğer kazanırsa bize en uygun bld.başkanı o gibi görünüyor.

GençKozluklu

Dernek ve site olarak bu tip etkinliklere el atmak çok güzel. Şehirde site ve dernek bir marka olma yolunda olduğunu gösteriyor. SAMSUNSPOR ile yakından ilgilenerek ki amacı bu dikkatleri takıma çekmek adına başarılı işler yaptığını izlemek, görmek çok sevindirici.

Bu görüşmelerden çıkaracağım en önemli sonuç benim için bu olmuştur. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederim.

Saygılarımla

mehmet yılmaz

Alıntı"Kendini hala Karayolları Bölge Müdürü sanıyor"

20 Mart 2009 / 08:15
MHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Özyer, Teoman Taş Samsunlular Derneği'ne ziyaretinde Yılmaz'a ilginç benzetmelerde bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi( MHP ) Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Özyer, Teoman Taş Samsunlular Derneği'ne ziyaretinde AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz için " Sayın Yılmaz kendini hala Karayolları Bölge Müdürü, halkı da kendi emrinde çalışan memur zannediyor" dedi.

KULÜP POLİTİZE EDİLDİ

Samsunspor'un ana problemi kulüp yönetiminin politize edilmesi olduğunu belirten Özyer, "Bu durum şehir insanını kulüpten koparttı. Fuat Köktaş ve ekibi bu zamana kadar gelen yönetimler içinde kulübü şehirle bütünleştirmeye çalışan ve bu uğurda gayret gösteren bir ekipti. Biraz yol aldılar, tam bir şeyler yoluna girmeye başladığı bir anda ne hikmettir, yönetimden çekildiler" dedi.

SÖZLER BİR ANLAM TAŞIMIYOR

Özyer: "Samsunspor için bir projeye ihtiyaç yok. Adaylara baktığınızda, ben şöyle proje yapacağım, böyle proje yapacağım diyerek Samsunspor'u kurtaracaklarını söylüyorlar. Bu sözler bir anlam taşımıyor. Bana göre Samsunspor'a sürekli ve sabit bir gelir sağlanması lazım. Yani olayı büyütmenin, projelendirmenin bir anlamı yok. Hırslarla bu şehir yönetildiği için bu problemi yaşıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı kendini hala Karayolları Bölge Müdürü, halkı da kendi emrinde çalışan memur zannediyor. Sorunların ana kaynağı budur" diye konuştu.

SAMSUNSPOR KILIF YAPILARAK YOLSUZLUKLAR ÖRTÜLDÜ

Özyer, konuşmasının devamında Büyükşehir ile ilgili imalarda bulunarak konuşmasına şu şekilde devam etti: "Samsun'un Samsunspor'a imkanlar aktarılması noktasında problem olmaz. Bunu sadece Samsun denemedi, bunu bir çok ilin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Yönetimi ilçeleriyle birlikte yapıyor. Onlar mahkemeye felan düşmedi. Samsunspor'u kılıf yaparak yolsuzluk örtülmeye kalkılıyorsa, bunun hesabınıda Samsun insanı sormalıdır" dedi.

Dernek Başkanı Erdem Eynel ve Kırmızı-Beyaz-Siyah Samsunspor kitabının yazarı gazeteci Mehmet Yılmaz ve dernek üyelerinin hazır bulunduğu ziyaret sonunda Özyer'e Samsunspor atkısı ve Kırmızı-Beyaz-Siyah Samsunspor kitabı hediye edildi.

http://haberexen.com/news_detail.php?id=10185

celebi

Alıntı yapılan: guvensolmaz - 20 Mart 2009, 14:19:33
Ben samimi bulmadım, bütün adaylar kendilerini bu gibi ziyaretlerde bulunmak zorunda hissediyorlar kanımca.. Yoksa gönülden kopma ziyaret ve sohbet değil bunlar..

buna ilave yapayım sadece. buna rağmen samsunsporumuzu bu adamlara hatırlatıyor arkadaşlar sağolsunlar.

Clint_Eastwood

Mhp adayı Özyer mizaç olarak diğer adaylardan farklı. Dernekteki toplantıda ben de bulundum ve Özyer'in konuşmalarını ve bedensel dilini yakından takip ettim... Arkadaşlarımın genel kanısına ben de hak veriyorum ama bunu garipsemediğimi de belirtmek istiyorum. Özyer'in samimiyet anlamındaki tavırlarını doğal karşıladım... Seçim gerginliği, kişisel mizaç ve partinin verdiği yapıdan dolayı agresif gözüktüğünü ama o görüntünün aslının öyle olmadığı kanısındayım... Belki de üniv. ve gençlik yıllarımın bu camiada ve bu insanların içinde geçtiği için bana ''doğal'' gelmiş olabilir...

Özyer'in mevcut başkandan daha olumlu şeyler düşündüğünü, seçimi kazanırsa -çok düşük bir ihtimal- Samsunspor adına olumlu projeler üreteceği kanısındayım...

Bir Samsunlu ve Samsunsporlu olarak seçimde son viraja girerken ibrenin Mehmet Atalay'a döndüğünü düşünüyorum... Sonuç itibari ile 30 Mart sabahı Samsun ve Samsunspor'umuz için herşey hayırlı olur umarım...

mehmet yılmaz

Önümüzdeki hafta içi de Samsun'un en büyük merkez ilçesi durumundaki İlkadım'ın hem mevcut belediye başkanı hem de Ak Parti adayı Sn. Süleyman Kaldırım ile MHP adayı Sn. Necaattin Demirtaş'ı misafir edeceğiz. Bu konudaki bazı talepleri değerlendiriyoruz...

Kaya

Alıntı yapılan: samsuni - 21 Mart 2009, 19:04:25
Önümüzdeki hafta içi de Samsun'un en büyük merkez ilçesi durumundaki İlkadım'ın hem mevcut belediye başkanı hem de Ak Parti adayı Sn. Süleyman Kaldırım ile MHP adayı Sn. Necaattin Demirtaş'ı misafir edeceğiz. Bu konudaki bazı talepleri değerlendiriyoruz...

bu çok iyi oldu işte

celebi

Alıntı yapılan: samsuni - 21 Mart 2009, 19:04:25

bu gerçekten de güzel ve olumulu işlere veisle olur inşaallah