Samsunspor.biz Genel Sohbet Odası

Başlatan berusa55, 09 Ağustos 2008, 14:50:52

« önceki - sonraki »

maço

Herkesin kendi yerinde oturma olayı önemli .
Zamanla arkadaşlıklar kuruluyor seneye için sözleşip aynı yerden alınıyor.
İsmail başkan zamanında büyüklerimiz kapalıdan kombineleri vardı .
Her sene aynı yerden aynı ekip alıyorlardı .
Herkesin yeri belliydi.
Kale arkasında ise bu düzenin ruha aykırı olup, olmaması gerektiğini düşünüyorum.

Levent ÖCAL

Alıntı yapılan: evolution55 - 09 Ağustos 2018, 11:40:02
yeni sezon forma satışları ne zaman başlayacak, belli oldu mu? bayrama memlekete gelince alırdık, güzel olurdu

20 Ağustos diye biliyorum. Sosyal medyada epey dolandı böyle bir haber.

heryerdesamsunlu

Eskiden vip kombinemiz vardı herkesin adı soyadı yazıyordu oturduğu koltukta ozaman çok iyi oluyordu bence yine aynı sistem olsa sorun olmaz

SametYılmaz55

Passolig olmadan kombine alabiliyor muyuz ? Kombine almak için passolig çıkartmak zorunda mıyız ?

Mert

Alıntı yapılan: SametYılmaz55 - 12 Ağustos 2018, 21:52:05
Passolig olmadan kombine alabiliyor muyuz ? Kombine almak için passolig çıkartmak zorunda mıyız ?

Evet passolig almak zorunlu.Sistem zaten passolig almadan kombine vermiyor.

Muhalif

Selamun Aleyküm,
Öncelikle Büyük başkanın gelmesiyle oluşan olumlu havanın camiaya hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.
Merak ettiğim birkaç konu var.Yonetici arkadaşlardan müsait olup bilgi veren olursa sevinirim.

1. Borclarimizin son durumu nedir ? Borclarimizin çoğu tahminim dolar ve euro cinsindendi.Ozellikle Kazım Yılmaz dönemine ait yönetici ve futbolcu borçları.Euro, Kazım Yılmaz dönemine göre 4 kat arttı.En son borcumuz 55M₺ diye biliyorduk ama son kur artışlarıyla ne durumdayız ?

2.Sirketlesme konusunda detaylı bilgi alabilir miyiz.Mesela Fenerbahçe kulüp derneği FB A.Ş nin %51 hissesine sahip olduğu için şirkette söz sahibi diye biliyorum.Bizdeki durum nedir, kulüp hisse sahibi mi veya İsmail Uyanık %33 Yüksel Yıldırım gerçekten %66 hisse sahipleri mi ?

salihcakir

Alıntı yapılan: Ahmeti - 13 Temmuz 2018, 11:41:17
Maraton tribünü kombinesi 200 TL olsa yine satılmaz çünkü kombinenin bilet fiyatından uygun olması lazım ki taraftara cazip gelsin
Ama biz bilet fiyatlarını 20 TL yaparız kombineyi de 250 yaparız derlerse bu sefer de Erkut Tutu yönetiminin hatasına düşerler ve kombine de hayal kırıklığına uğrarlar
Samsunda maraton bileti bellidir 10 TL.  Fazla olursa taraftara yüksek gelir
10×17 = 170 TL yaptığına göre kombinenin en yüksek 150 TL olması lazım
Bu fiyata kombine güzel satılır
Ama 100 TL gibi bir fiyata çekilirse kulüp tarihinin kombine rekoru kırılır.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde kombine bilet fiyatları açıklandı. İnternet üzerinden ve çeşitli noktalardan da satışa çıkıldı.
Şu ana kadar satışlar oldukça cansız. Beklenilen seviyeye çok uzak bir seyir var.

Sebebi ne olabilir? Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Sadece Samsunspor

Bence tam bir kriz donemine gelmesi. Millette gecinme telasiyla en ufak maclarin bile lux gelmeye baslamasi. Ben oyle dusunuyorum. Ama farkli sebeplerde vardir

samsunum

Kombineler satışa çıkmadan önce de söylemiştim. Kendi aramızda rekor kırarız diyoruz ama hayal kırıklığı olur diye çünkü bizim camia da kombine kültürü yok malesef. Maç biletini bile maç saati alan taraftarımız kombineye ilgi göstermez.Bence kombinelerin passolig üzerinden satılması da büyük etken gibi duruyor.

bayfa55

En büyük etken kombinenin Passolig üzerinden satılması

Ahmeti

Alıntı yapılan: salihcakir - 14 Ağustos 2018, 05:46:52
Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde kombine bilet fiyatları açıklandı. İnternet üzerinden ve çeşitli noktalardan da satışa çıkıldı.
Şu ana kadar satışlar oldukça cansız. Beklenilen seviyeye çok uzak bir seyir var.

Sebebi ne olabilir? Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Sevgili Salih Çakır
Bu sene İsmail başkanımızın gelişiyle heyecenlanan kalbimiz yapılan transferler , kombine fiyatları ve hazırlık maçlarında ki güzel skorlarla kıpır kıpır atıyor
Heyecanımı size anlatamam
Sanıyoruz ki herkesi kendimiz gibi heyecanlı , istiyoruz ki fiyat uygun olsun kombine rekoru kıralım , istiyorum ki bu sene Samsunspor'umuza sıkı sıkıya sarılalım.
Sanırım bu sadece Samsunspor ismini duyunca heyecanlanan taraftarda oluyor
İnşaallah hayal kırıklığına uğramayz da güzel sayıda kombine satarız.

eprianu

14 Ağustos 2018, 12:36:26 #46781 Son düzenlenme: 14 Ağustos 2018, 12:58:24 eprianu
Neden kombine satılmıyor sorusuna "Stadyum uzak" veya "Takım 2. Ligde" gibi tatmin edici cevaplar verilebilir, olay geçiştirilebilir.
Yine bu soruyu sorarken sitemkar bir şekilde "Yıllardır Uyanık'ı bekleyen Samsunspor taraftarı nerede?" diye ekleme de yapabilirsiniz.

Çok güzel bir söz var, "Yıkmak kolay, yapmak zordur" diye. Yapımı yıllar alan, belki 50 yıl ayakta kalmış bir binanın yıkımı için 3-5 saniye yetebiliyor.

Benim çocukluk ve gençlik dönemime gelen o müthiş yıllarda, Başkanımız İsmail Uyanık futbola dair şehirdeki beklentiyi zirveye çıkarmayı başarmıştı. Sezon sonunda taraftarımız Süper Lig'de 6. veya 7. olduk diye sevinmezdi, "Niye Avrupa'ya gidemedik" diye üzülürdü.

"Neden kombine satılmıyor?" sorusunun cevabını Uyanık'ın görevi bıraktığı ya da bırakmak zorunda olduğu dönemden sonra meydana gelen olaylarda bulabilirsiniz.

Yaklaşık 15 yıllık süreçte bu camia belki de tarihi boyunca görmediği rezillikleri yaşadı. Samsunsporumuz 1. Lig'e düştü, yıllarca bu ligde oyalandı durdu. Yaranızı deşmek istemiyorum ama şu anda adı sanı olmayan Türk Telekomspor gibi bir takımdan, bizim yan sahalara benzeyen bir statta 5 yediğimiz günleri gördük. Yıllarca Süper Lig'de Bursaspor, Gaziantepspor gibi dönemin güçlü şehir takımlarıyla yarışan Samsunsporumuz zaman içinde ilçe takımlarıyla hatta hiçbir taraftar kitlesiyle aidiyet bağı olmayan siyaset takımlarıyla yarışır oldu. Örneğin; Osmanlıspor.

Yine bu süreçte siyasette veya iş hayatında sıçrama yapmak isteyen beceriksiz isimler yönetici oldu. Futbolun F'sinden anlamayan insanlar hem sportif anlamda hem de mali anlamda ipimizi çekti. Adnan Ölmez'in, Fuat Köktaş'ın başkan olduğunu gördü bu gözler. Kazım Yılmaz'ı söylemek istemiyorum bile.

Daha da kötüsü büyük taraftar kitlelerini soğutan, kalbini kıran olaylar yaşandı. Yusuf Ziya Yılmaz döneminde maraton tribününün Fenerbahçe taraftarına verilmesi, Adnan Güngör'ün tekrar geri alınması, yeni stadyum açılışının başka takımlar tarafından yapılması, Serdar Ölmez gibi camiaya zarar vermiş isimlerin yönetime alınması vs. Tabi en acı olaylardan biri de siyasilerin 6222 nolu Sporda Şiddet Yasası'nı Samsun'da katı bir şekilde uygulamaya çalışmasıydı. Stadyum içine ellerinde kameralı polislerin yerleştirilmesi ve "İ..e Trabzon" diye bağıranların bir yıl men cezası almaları, her maç karakola gidip imza vermeleri... Düşünün Kadıköy'de İnönü'de her maça küfürler yağarken benim bir sürü arkadaşım, "İb.e" kelimesi yüzünden karakolluk oldu. Bazıları mahkemeye bile çıktı.

Tüm bunların üzerine Erkurt Tutu'nun yönetim şekli de tuz biber oldu.

Şimdi buraya bir çizgi çekeyim ve kalın harflerle belirteyim; Bunların hiçbiri İsmail Uyanık'ın suçu değil, hiçbiri Uyanık'ı ve yönetimini bağlamaz. Ama Samsunspor aynı Samsunspor ve taraftarlar da aynı taraftarlar. Maalesef Başkan ve yönetimi uzun süre bu olayların acı sonuçlarını yaşayacak. Bir şehrin ve şehirde yaşayan insanların, taraftarların vizyonunda meydana gelen olumsuz değişimi onarmaktan bahsediyoruz. Bu hiç de kolay olmayacak. Düşünün, ben Uyanık zamanı bırakın maçı, idman dahi kaçırmayan, cumartesi günleri kepenkleri indirip maça giden insanların arasında büyüdüm. Bir insanın yaz akşamları en büyük eğlencesi eline çekirdeği alıp idman izlemek olur mu? İşte bu insanlar şu anda maçlara gitmiyor. Yani Uyanık gelmeden önce gitmiyorlardı.

Şimdi kombine olayına bir de bu açıdan bakabilirsiniz. Zamanla bu durum İnşallah tersine dönecektir. Ama geçiş sürecinde maalesef bu sancıyı birlikte yaşayacağız.

Benim Başkan ve yönetimde bulunanlardan tek ricam, bir karar alırken, bir adım atarken tüm bu yaşanan olumsuzlukları düşünerek hareket etmeleri. Haklı bir açıklama ile "Bu olaylardan bize ne, geçmiş yönetimlerden bize ne?" şeklinde savunma yapabilirler. Sonuna kadar haklılar ama 15 yıllık rezil bir sürecin etkileri de maalesef bir anda bitmeyecektir. Ne demiştim; "Yıkmak kolay yapmak zordur".

Kendi kişisel kanaatimi söylüyorum; benim PassoLig'im yok, 6 senedir maçlara gitmiyorum. Bu sene İnşallah kağıt bilet alarak maçlara geleceğim. Seneye PassoLig ile devam ederiz İnşallah. PassoLig ne kadar dezavantaj ise kağıt bilet o kadar avantajdır. Bilet satışlarında TC Kimlik de isteniyormuş. Sene sonunda küçük bir araştırma yapın, göreceksiniz PassoLig'i olmadığı halde üç beş de olsa maça gelmiş çok insan olacak. PassoLig'in hem süreci hem de ücreti insanları bir nebze olsun uzaklaştırıyor.

Tüm bu olumsuzlukların yanında Başkan ve yönetimdekilerin heyecanlı ve istekli çalışmalarını da söylemek gerekiyor. Tabi ki içlerinde yılların deneyimine sahip olanların bulunması da bu süreçte en büyük avantajımız olacaktır. Zaten yaklaşık 2.5 ayda kulüpte devrim niteliğinde değişimlerin yaşanmasından da bunu anlayabiliriz. Allah başkan ve yönetimde bulunanların yardımcısı olsun. Güzel günler görmek dileğimle :)

maço

Ben passodan almak , fark vermek istemedim.
Samsuna gelince bayramda alacağım inşallah, kombine forma vs.
Belki benim gibi düşünenler vardır.

Ayberk

Passodan alacaktım, sistemde gözükmüyordu.

salihcakir