Samsunspor.biz Genel Sohbet Odası

Başlatan berusa55, 09 Ağustos 2008, 14:50:52

« önceki - sonraki »

Karabudun

Alıntı yapılan: Nuri Asan - 20 Haziran 2018, 00:29:52
Anadolu grubu yapıyor dimi bu santral işini?

Birde hocam senin yanına geldiğim zaman Sinop insanını biraz karamsar olduğunu fark ettim. Sanki eski mutlu insanlar gitmiş gibi geldi. Bunda nükleer santralin payı nedir?

Halkın yarısı santrali istiyor, yarısı istemiyor gibi buda şehiri ikiye mi böldü?

Anadolu Grubu, Gerze Termik Santralinin yapımını üstlendi. O apayrı bir intikam öyküsü. Nükleer santralin yapımını önce Japon bir firma üstlendi. İncelemeler sonucunda zeminin büyük risk içerdiğini beyan edip çekildiler. Akabinde Koreli başka bir şirket ile anlaşıldı ancak onlarda aynı bahane ile çekildiler. Benim hatırladığım en son Fransa-Kore menşeili başka bir firma ile anlaşmıştı hükümet. Yılbaşından bu yana 400 futbol sahası büyüklüğünde bir alanda tüm ağaçlar kesildi. Daha da kesilecek. Bu arada çevre illerden bu işe en az tepki gösteren maalesef Samsun. Oysa Sinop'tan sonra bu nükleer santralin en çok etkileyeceği yerlerin başında geliyor Samsun. En basitinden deniz suyu Samsun'da iki derece daha ısınacak. Yanlış duymadınız, Sinop'ta yapılacak olan nükleer santral ile Samsun'da dahi deniz suyu sıcaklıkları değişecek. Bu arada halkın tamamına yakını tepkili nükleer santral yapımına. Öyle yarı yarıya diyebileceğimiz bir durum yok. Yolunuz düşerse bizzat kendiniz de fark edebilirsiniz. Birileri kamufle etmeye çalışıyor tepkileri ancak başaramıyor.

Diğer soruna gelecek olursak hemşerim, o mutlu şehir muhabbetlerinin aslı yok. Kime sormuşlar da tanıyı koymuşlar? Kırk bin nüfüslu şehirde ALLAH'ın tek bir kulunu tanımıyorum ki bu istatistikler tutulurken kendisin fikri alınmış olsun. Aramızda da goygoyunu yapmıyor değiliz. Ülkenin en fazla göç veren üç şehrinden birisin, göç etmeyenler işsizlikten kırılıyor, ne tarım ne sanayi var, devleti yönetenlerin umurunda değilsin, her sene ikişer üçer evladını şehit veriyorsun gelgelelim en mutlu sensin. İnandırıcı geliyor mu?

Ahmeti

Face'de böyle bir haber gördüm doğruluk payı varmı bilgisi olan var mı ?

ÜNLÜ MARKA SAMSUNSPOR'UN FORMALARINI YAPACAK
Samsunspor'un yeni sezonda giyeceği forma markası belli oldu.
21 Haziran 2018 - 12:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Samsunspor'da Yeni Yönetim göreve gelmesiyle birlikte yeni sezon hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor. Samsunspor'da Yönetim son 13 sezondur tercih edilen forma markaları bir kenara bırakarak dünyaca ünlü forma markaları ile görüşmelerini bugün itibariyle neticelendirdi.
Samsunspor'da Yönetim tıpkı efsanen Başkan İsmail Uyanık döneminde olduğu gibi forma ve antrenman malzemelerini dünyaca ünlü markalardan oluşturdu. Kırmızı beyazlı ekibin yeni sezon formalarının yapılan görüşmelerin ardından Adidas marka olacağı belirtildi. Dünyaca ünlü marka olan Adidas'ın 13 yıl aranın ardından Samsunspor'a özel koleksiyonlu formalar tasarlaması bekleniyor.

Sadece Samsunspor

engin bakan dün kulüpteydi olabilir

evolution55

dandik takımların adidas, nike gibi forma sponsporları olurken bizimki lig, kappa, erea vs idi. içim gidiyordu ama yine de arma için alıyorduk. bundan sonra daha bir hevesle alıp giyeceğim. bu arada çok da uygun olmaz fiyatlar muhtemelen. maç forması yanında taraftar formaları üretilebilir, daha uyguna satışlar ile katkı daha fazla olacaktır.

Ahmeti

Adidas olsun 3 kuruş fazla olsun en azından forma giyeriz

Sadece Samsunspor

Bu VAR sistemi Turkiyede cok sikinti cikarir. Belcika tunus macini izliyorum pozisyon net disarda penalti verdi. Tunuslular VAR a bakmasini istedi ama kabul etmedi ve penalti gol oldu. Turkiyede boyle bisey olursa hakem VAR a bakmadan penalti verirse sahaya giren girene olur.

eprianu

25 Haziran 2018, 10:14:10 #46626 Son düzenlenme: 25 Haziran 2018, 10:21:47 eprianu
Herkese merhabalar. Amacım siyaset yapmak değil, seçim dönemi boyunca da ailem dahil kimseyle siyaset konuşmadım. Seçimler hayırlı olsun. Sadece bir hususu yazmak istedim. Yakın zamanda Samsunspor'a yapılanlar ortada. Kendi stadımızı bile açamadık ve maalesef bu durumda bile tepki gösteremedik. Daha doğrusu hiçbir şehir tepki gösteremiyor.

İsmail Uyanık geldiği için 2 rekat şükür namazı kılmalıyız. Eğer Uyanık gelmeseydi, gözümüzün içine baka baka "Samsunspor bizim her şeyimiz, Samsunspor'a yardım ediyoruz" yalanlarıyla bu camiayı amatöre kadar düşürürlerdi. Tutu gibi kuklayı camianın başına getirip at koştururlardı. Tutu'nun camiaya yaptığı vurgun ortada. Farkında değiliz ama bence Samsunspor hayati bir eşikten döndü.

Şu dakikadan itibaren tek korkum İsmail Uyanık'ın rahat bırakılmaması ihtimali. Şehri ve takımı kendi malı gibi gören ismini anmak istemediğim şahıs yine milletvekili seçildi. Seçim öncesinde de 2 kez Uyanık'ı ziyaret etmişti. İnşallah İsmail Başkan'ı siyasi baskı altında bırakmazlar. Allah aşkına "sokaklara dökülür protesto ederiz" demeyin bir halt edemiyoruz. Gözümüzün önünde harcarlar Başkanı, Allah korusun.

Seçim sonrası Samsun ve Samsunspor için umut olabilecek tek gelişme, Ak Parti'nin Samsun'da ciddi bir oy kaybı yaşaması ve MV kaybetmesi. Geçen seçim 501 Bin olan oy dün 440 Bine düştü ve bir vekil kaybedildi. Geçen seçim 6 olan vekil sayısı 5'e düştü. İnşallah Cumhurbaşkanı, bu durumun sebeplerini araştırır. Amacım Ak Parti düşmanlığı değil, yanlış anlaşılmasın. Amacım, Samsun'daki yöneticilerin Samsun ve Samsunspor'un değerini her geçen gün daha da düşürmeleri.

evolution55

sanırım ilk defa 'seçim sonuçları samsunsporumuza hayırlı olsun' gibilerinden bir cümle kurmayacağız. inşallah siyasilerin hiç biri ile göbek bağımız olmak zorunda kalmayız...

Karabudun

Aslı varsa Anakent'in basketbol ve voleybol şubeleri Samsunspor'a bağlanacakmış. Samsun Gençlikspor hentbol takımı da yine Samsunspor bünyesine geçecekmiş. Bu tarz haberler var. Olursa kendi adıma çok sevinirim. Camianın hayrına olur. Özellikle de Samsun Yelken Kulübü de Samsunspor bünyesine geçsin isterim.

AhmetDenizci

Musa Aydın, Adnan Güngör ve Mehmet Nas da ekibe dahil oldu mu, kulüpte görev alacaklar mı ?

Karabudun

Duyduğum kadarıyla Musa'yı istiyorlar. Diğerleri için bir şey duymadım. Bu arada yarın İsmail Başkan ve finansörleri bir toplantı yapacaklar diye haberler var. Başta transferlerin olmak üzere tüm hususların akıbeti ve  izlenecek yol haritası bu görüşmede şekillenecektir. Hayırlı haberler gelsin inşallah.

AhmetDenizci

Şöyle bir fotoğraf dolaşıyor internette o yüzden acaba İsmail Başkan görev tekfli etti mi dedim hocam.

Shane_Falco

Adnan ve Mehmet Nas'ın izleme komitesinde olacağı söylentileri vardı. Musa ise özel işleri sebebiyle oluşumda bulunamayacağı söyleniyordu.

Lusage

Hayallerinin takımına küstün mü Ednan...??

SametYılmaz55

Mehmet Nas ve Adnan'a bir efsaneler dönüyor diye başlık atana iki...