Samsunspor.biz Genel Sohbet Odası

Başlatan berusa55, 09 Ağustos 2008, 14:50:52

« önceki - sonraki »

Karabudun

Sarıyer, deplasman tribününün yerini değiştirdi mi cidden? Bu tarz haberler var.  Makul bir gerekçe yoksa cidden ayıp.

samsun 55

5trawberry

Konyaspor sosyal medya sorumluları milli maçla alakalı olarak oyunculuğu basit ama duygu yüklü bir video hazırlamışlar. Güzel olmuş. Stadı goz göre göre olmayacak yere inşaa edip Bizi bu zevkten mahrum bırakan isbilmezleri Allah'a havale ediyorum.

Stoper

U 19 takım kaptanı Şahan İlgen'e dikkat. Yakında A takıma yükselmesi muhtemel.

Şahan İlgen, Kavak'ın Dere köyünden.
Başarılar.

_Jack Daniels_

Şahan nasıl bir oyuncudur, stil olarak kime benzer, öne çıkan özellikleri nelerdir ? İzlediyseniz bilgilendirebilir misiniz hocam ?

ngonge

Metin Türel rahmetli olmuş, ilk 5 maçımızı kaybettiğimiz sezonda onunla toparlamıştık, yanlış hatırlamıyorsam pozitif futbol oynatıyordu. Allah rahmet eylesin.

eprianu

[Konu Dışı]

Konuyu ne kadar takip ettiğiniz konusunda fikrim yok ama bilmeyen olabilir diye yazmak istedim. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) 2 sene önce internet hizmeti sağlayan firmalara süre verdi ve kotanın kaldırılacağını duyurdu. Şu anki uygulamaya göre size belli bir kota veriliyor ve kotayı aşmanız durumunda hızınız düşüyor.

Örneğin; 24 mbit hızınız ve 50 GB kotanız var. Bu 50 GB sınırını aştığınız zaman internet hızınız otomatik 8 mbit'e düşüyor yani 2/3 oranında kayıp söz konusu. İşte BTK yaptığı açıklama ile 2019'da hiçbir kurumun bu şekilde kota uygulayamayacağını söyledi.

Hız düşümü olmaması için firmaların alt yapı çalışması yapması gerekiyordu ancak ülkede en yaygın ağ olan Türk Telekom, yıllardır alt yapı çalışmalarına önem vermiyor. Haliyle kotanın adını değiştirerek önümüzdeki yıl da uygulayacağını ve müşterilerin paketlerinin otomatik olarak değiştirileceğini duyurdu. Bu iş yasal değil ama yapacaklar.

Bildiğiniz gibi Türk Telekom şu anda batık bir firma, sahibi Türk bankalarından kredi çekerek satın almış ve ödemeden kaçtı gitti. Yük devlete kaldı. Türk Telekom'un BTK uyarılarına rağmen kotayı devam ettireceğini düşünüyorum.

Bu yazıyı yazmamın sebebi şu; eğer Türk Telekom kullanıyorsanız Türk.net, SuperOnline, Netspeed gibi firmalar ile görüşün. Bu üç firmada kotasız paketler var ve Türk Telekom'a göre daha ucuz. Türk.net ve Superonline'ın bazı bölgelerde kendi fiber alt yapısı var örneğin İlkadım, Atakum gibi, bazı yerlerde de Türk Telekom alt yapısını kullanıyorlar. Netspeed ise yeni gelişen bir firma ve Türk Telekom alt yapısını kullanıyor ama buna rağmen daha hızlı ve ucuz paketleri mevcut.

Sonuç olarak kazık yemeyin, bu firmalar ile görüşüp binanıza gelen hızı öğrenebilirsiniz. Duruma göre hareket edebilirsiniz.

Örneğin; ben şu anda Türk Telekom'un 24 mbit / 50 GB kotalı paketini kullanıyorum ve 65 TL ödüyorum.
Aynı alt yapıyı kullanan Netspeed firması 75 Mbit / 200 GB kotayı 62 TL'ye veriyor.

Benim gibi kazık yemekten kurtulmak isteyenler için yazdım.

Hayırlı günler  :)

Sadece Samsunspor

Twitter da ankara kusu isimli hukumete  yakin kisi Samsun icin musta demir aday gosterilecek yazmis. Lobilerin baskisi ankarada cokmus. Ben akpli degilim ancak zihni sahin mustafa demiri ezer gecer halka sorarsaniz. Nasilsa akp her turlu kazanir diye mustafa demiri aday gosterenler insallah kaybeder

Lusage

Bir şey olacağından değil de; yinede desteklerinizi bekliyoruz efendiler.

http://www.tribundergi.com/forum/viewtopic.php?f=30&t=119403

eprianu

Osman Genç de büyükşehiri istiyor. Zihni Şahin, geçenlerde yaptığı açıklamada Samsunspor'a tesis kazandırmak istiyorum demişti. İnşallah devam eder.

SametYılmaz55

Alıntı yapılan: Lusage - 23 Kasım 2018, 13:23:58
Bir şey olacağından değil de; yinede desteklerinizi bekliyoruz efendiler.

http://www.tribundergi.com/forum/viewtopic.php?f=30&t=119403

Başlığa yazacam bir şeyler de hata veriyor yazamıyorum :o

jean

Kirk yilda bir saglam belediye baskani geldi onuda degistirecekler biliyordum zaten boyle olacagini

orucreis

Fatih Karagümrük sporun yeni göğüs sponsoru metro olmuş 🤔🤔

Sadece Samsunspor

Yine lobi kazandi m.demir aday oldu. Ilk defa bi bld. Baskani begendik onuda yediler. Gecmis olsun Samsuna.

jean

Yusuf ziya hic degilse buraliydi gelen gideni aratir diye buna denir trabzonlu baskan olacak ilimizde