Samsunspor.biz Genel Sohbet Odası

Başlatan berusa55, 09 Ağustos 2008, 14:50:52

« önceki - sonraki »

Desiqner

Ya arkadaşlar birtek bana mı öyle geldi bilmiyorum ama inanın soru soran kişilerin gazeteci olduklarına inanamıyorum.İlkokul müsameresi düzeyinde, vasıfsız ve Samsunspor kamuoyunun umrunda olmayan konularda sorular sormaları , ses tonlarının  ve  soru soruç biçimlerinin lakayıtlığı ile beni bile utandırdılar.Gerçekten İsmail başkanın sinirlenmesini ve gergin bir basın toplantısı olmasını anlayabiliyorum.Orada başka branşlar ile ilgili konuşma geçiyor en sonda.İsmail başkan resmen ileride başka branşlar olabilir şeklinde bir yem atıyor ortaya, hemen üzerinde söz alan kişi de 89 şehitleri anısına anıt yapılacak mı diye soruyor.Yani eminim şu siteden 5 arkadaşımız gitse ve soru sorsa harika bir basın toplantısı olabilirmiş ama sorular fiyasko...

Shane_Falco

O ödenen paralar nedir arkadaş. Hiç kimseye hiç bir şey ödenmemiş. Biz bitmişiz de haberimiz yokmuş...

bayfa55

Resmen kulübü yemişler. Gelen paralar cebe inmiş .

eprianu

29 Ağustos 2018, 16:26:54 #46848 Son düzenlenme: 29 Ağustos 2018, 16:36:41 eprianu
Basın Toplantısında Ödenen ve Kalan Borçlar ile ilgili yapılan açıklamalar

Davy Angan : 153 Bin € olan alacağını 95 Bin €'ya indirdi.
Musa Aydın : 343 Bin TL olan alacağını 293 Bin TL'ye indirdi.
Pal Lazar : Taksitler zamanında ödenmediği için 19 Bin € ceza vardı. Avukatı ile görüşülerek 5 Bin € indirim yapıldı.

Transfer engel borçlarda yapılan ödemeler.

Yerli Futbolcu Ödemeleri
Hasan Hatipoğlu : 577 Bin TL
Abdülkerim Bardakçı : 382 Bin TL
Ömer Kandemir : 330 Bin TL
Ahmet Cebe : 324 Bin TL
Bekir Sevgi : 298 Bin TL
Musa Aydın : 293 Bin TL
Halil İbrahim Pekşen : 272
Murat Gürbüzerol : 254 Bin TL
Fatih Kılıçkaya : 227 Bin TL
Serkan Çalık : 208 Bin TL
Hasan Kılıç : 189 Bin TL
Mustafa Sevgi : 153 Bin TL
Canberk Aydın : 146 Bin TL
Vedat Bora : 143 Bin TL
Musa Sinan Yılmazer : 135 Bin TL
Kılıçarslan Kopuz : 96 Bin TL
Semih Erpehlivan (Antrenör) : 40 Bin TL
Ahmet Arı : 33 Bin TL

Yabancı Futbolcu Ödemeleri
Adiloviç : 106 Bin €
Ndiaye : 87 Bin €
Ekigho : 52 Bin €
Kone : 44 Bin €
Angan : 95 Bin €
Pal Lazar : 13 Bin €

Teknik Ekip Ödemeleri
Engin İpekoğlu : 443 Bin TL
Hüseyin Kaplar : 152 Bin TL
Erdoğan Özdoğan : 71 Bin TL
İlker Püren : 50 Bin TL
Uğur Okur : 50 Bin TL
Fatih Çardak : 50 Bin TL

Personel Ödemeleri

Beytullah Fidan : 27 Bin TL
Metin Yaman : 21 Bin TL
Dilaver Başak : 11 Bin TL
Mustafa Demir : 10 Bin TL
Adem Çelik : 4 Bin TL
Celal Oflaz 4 Bin TL
Ayhan Özçelik 3 Bin TL

Ödenen Toplam 5.1 Milyon TL ve 400 Bin €

Transfere Engel Olmayan ve Ödenen Borçlar
Andre Luiz Bahia : 350 Bin € ödeme yapıldı. Eğer ödeme yapılmasaydı kulübümüz -6 puan silme cezası alacaktı.
Samet Hakan Kılıç : 452 Bin TL
Jonathan Ayite : 438 Bin TL
Michalis Sifakis : 249 Bin TL
Erkam Reşmen : 226 Bin TL
Oğuz Gürbulak : 179 Bin TL
Çağrı Ortakaya : 156 Bin TL
Furkan Köse : 142 Bin TL
Chiubike : 142 Bin TL
Ercan Yazıcı : 142 Bin TL
Kevin Brands : 122 Bin TL
Burhan Arman : 70 Bin TL
Samaras : 54 Bin TL
Furkan Yıldırım : 27 Bin TL
Lumu : 26 Bin TL
Enes İslam İlkin : 24 Bin TL
Kemal İşlemek : 18 Bin TL
Berat Boz : 6 Bin TL

SGK : 1.2 Milyon TL
Vergi Dairesi : 800 Bin TL

Avukat Didem Hanım : 122 Bin TL
Ahmet Burak Solakel : 220 Bin TL

Muhammet Larbi : Davası devam ediyor. 1 Milyon €'ya yakın bir tazminat davası vardı. Başkanımız girişimlerde bulunarak Larbi ile anlaşmış ve 225 Bin € ödeme yapılmasına karar verilmiştir.

eprianu

Kalan Yönetici Borçları

Kazım Yılmaz : 9.2 Milyon TL
Adem Soycan : 665 Bin TL
Erkurt Tutu : 2 Milyon TL
Recep Hun : 905 Bin TL
Rüştü Arapoğlu : 312 Bin TL
Fikret Yalçın : 487 Bin
Diğer Yöneticiler : 1.3 Milyon TL

Güvenlik Hizmetleri Borcu : 587 Bin TL
Florya Et Entegre : 312 Bin TL
Mets Spor : 555 Bin TL
Kanaklama Borçları : 375 Bin TL
Saski : 2 Milyon TL üzeri
Yedaş : 1 Milyon TL'ye yakın

Ufuk Budak, Kenan Karışık, Gökay İravul, Göksu Türkdoğan, Erdem Şen, Cemil Adıcan'ın 170 ile 250 Bin TL  arasında alacakları var. Ancak transfere tahta koyulmasına yönünde talimat vermemişler.

Tufan

ata55

erkut tutu 2 milyon tl  ???

cebinden 2 lira bile veremeyecek biriydi bu

evolution55

Sanırım en son takılmamız gereken konu ismin önüne sponsor alınması  :-X

evolution55

Galatasaray'a ne borcu var takımın, bazı yerlerde galatasaraya 363 bin tl borç yazıyor

eprianu

Konuyu çok uzatmak istemiyorum ama dün basın toplantısında başkanın isim değişikliği ile ilgili sözleri, ödemeler nedeniyle gözden kaçtı. Basından biri sordu isim değişikliğini. Başkan; isim, arma, renk ve şehir gibi bilgilerde değişiklik olmayacağını söylemiştik. İsim değişikliği ile sponsorluğu karıştırmamak gerekiyor. Yeni Yozgatspor ile Yimpaş Yozgatspor farklıdır. Birbirine karıştırmamak lazım. Biz Barça değiliz önümüze Unicef reklamı alalım. Akla ilk gelen şeyi söylememek lazım. Konuşmadan önce düşünmek lazım. Ücretsiz olmasına rağmen sezon açılışını 6500 kişiyle yaptık. Gerçekler ortada, dedi.

Bence en ağır cümle 6500 kişiyle sezonu açtığımızı söylemesiydi. Yani başkan açık bir şekilde bizim taraftarın anca laf yaptığını, icraatın sıfır olduğunu belirtmek istedi.

Savunan ve eleştiren herkese hak veriyordum. 2012 yılında alınan Bahia'ya 2.5 Milyon TL ödeme yapılmış. Bu ödemelerin bedeli Yılport Samsunspor olmak ise bence hiçbir şey değil.

Bu arada şunu da söylemek lazım, kendini basın zanneden müsveddelerden biri Yüksel Yıldırım'ın sözlerinin yorumunu başkana sordu. Başkan bir şeyleri sezinledi. Yüksel Yıldırım ile aramıza nifak sokmaya çalışıyorsanız hava alırsınız gibi şeyler söyledi. Bu çok önemliydi.

bayfa55

Biz küme düşmemeye oynarken bile 16-17 bin kişilere oynardık çok değil bir kaç yıl önce . Taraftarımızın üzerine düşeni yapacağını düşünüyorum. Yapmaması için hiç bir sebeb yok. Kombine sayısını patlatmamız lazım. Bu gün 55 liraya kombine alsan maç başı 3.2 lira ediyor bundan daha ucuz ne olabilir ki ?

eprianu

"Taraftar üzerine düşeni yapar" diyoruz da dün resmi siteden açıklama yapıldı. Gezici kombine aracı ilçe ilçe gezecekti. İlgisizlikten dolayı iptal edildi. Taraftar olarak üzerimize düşeni yapamıyoruz maalesef.

orucreis

Alıntı yapılan: eprianu - 30 Ağustos 2018, 12:26:40
"Taraftar üzerine düşeni yapar" diyoruz da dün resmi siteden açıklama yapıldı. Gezici kombine aracı ilçe ilçe gezecekti. İlgisizlikten dolayı iptal edildi. Taraftar olarak üzerimize düşeni yapamıyoruz maalesef.

Maalesef artık taraftar sportif başarı taraftarı olmuş. Her koşulda yani kemik taraftar sayısı gün geçtikçe azaldı. Çok değil sezon sonuna doğru şampiyonluğu kovalayan olalım stadın yarısı dolar.

eprianu

30 Ağustos 2018, 22:21:16 #46859 Son düzenlenme: 31 Ağustos 2018, 14:42:29 eprianu
Başkanın dünkü konuşmasında bahsettiği avukatlar Bora İmadoğlu ve Sami Dinç. Biraz araştırma yaptım TFF, FIFA ve spor kulüpleriyle ilgili davalarda uzmanlaşmış arkadaşlar.

Coşkun Zeren, Angan'ı Fildişi'nden Türkiye'ye özel olarak getirtip ibrasını almış, futbolcuyla anlaşmış ama Bora İmadoğlu denen şahıs anlaşmanın geçersiz olduğunu iddia edip TFF'ye itirazda bulunmuş.

İşin daha da tuhafı, bazı futbolarla alacak-verecek için görüşme yaptıklarında anlamışlar ki futbolcular alacaklarını avukatlardan alıp, bu işi tamamen avukatlar ile Samsunspor arasına bırakmış. Hukuk işlerinden çok anlamıyorum ama ilginç bir yöntem. Bu yöntem ile artık kulüpler futbolcularla değil bu avukatlarla anlaşmak zorunda kalıyorlarmış. Tahtaların niye kapandığı şimdi belli oluyor.

Linkler :

http://www.imadoglu.av.tr/about.html
http://www.samidinc.com/?p=hakkimizda