Samsunspor.biz Genel Sohbet Odası

Başlatan berusa55, 09 Ağustos 2008, 14:50:52

« önceki - sonraki »

Karabudun

Karabük, zaten fabrikanın takımı. İsim sponsorluğu yok anlayacağın. Ancak diğerlerini görünce acayip heyecanlandım. Çok iyiymiş. Alanya, Malatya ve diğerleri çok büyük camialar. Hep onlara öykündüm. Onlar gibi olacaksak hiç durmayalım. Hemen bugün değişsin isim. Dile kolay Evkur Yeni Malatya!

jean

Koskoca barcelona nin basket takiminin ismi bile regal barcelonaydi bunlar artik olagan seyler

bayfa55

28 Ağustos 2018, 12:51:48 #46832 Son düzenlenme: 28 Ağustos 2018, 13:17:15 bayfa55
Alıntı yapılan: Karabudun - 28 Ağustos 2018, 12:38:08
Karabük, zaten fabrikanın takımı. İsim sponsorluğu yok anlayacağın. Ancak diğerlerini görünce acayip heyecanlandım. Çok iyiymiş. Alanya, Malatya ve diğerleri çok büyük camialar. Hep onlara öykündüm. Onlar gibi olacaksak hiç durmayalım. Hemen bugün değişsin isim. Dile kolay Evkur Yeni Malatya!

Bu senin görüşün ne diyelim !  Dünyadaki futbol düzeni çok değişti artık sponsorlar ön planda. Samsunspor'un marka değerini bu polemiklerle mi yükselteceğiz ! Atiker Konyaspor dediğin takım bugün 25-30 bin kişilere oynuyor. Biz daha 1000 kombineyi zor almışız.

Bu arada Eskişehirli arkadaşım beni uyardı. Bugün itibariyle satılan kombine sayısı 7400 civarıymış. Bizim onlardan hiç bir eksiğimiz yok fazlamız var. Biz daha köklü bir kulübüz.

Desiqner

Alıntı yapılan: bayfa55 - 28 Ağustos 2018, 12:51:48
Bu senin görüşün ne diyelim !  Dünyadaki futbol düzeni çok değişti artık sponsorlar ön planda. Samsunspor'un marka değerini bu polemiklerle mi yükselteceğiz ! Atiker Konyaspor dediğin takım bugün 25-30 bin kişilere oynuyor. Biz daha 1000 kombineyi zor almışız.

Bu arada Eskişehirli arkadaşım beni uyardı. Bugün itibariyle satılan kombine sayısı 7400 civarıymış. Bizim onlardan hiç bir eksiğimiz yok fazlamız var. Biz daha köklü bir kulübüz.

Kulüp olarak öyle ise de tribün olarak 10 gömlek üstteler...

Karabudun

Alıntı yapılan: jean - 28 Ağustos 2018, 12:44:12
Koskoca barcelona nin basket takiminin ismi bile regal barcelonaydi bunlar artik olagan seyler

Basketbol şubesinin isim hakkını satılığa çıkaran Barça neden futbol şubesine aynısını uygulamıyor? Bunu hiç düşündün mü muhterem? Koskoca Barça niye futbolda farklı strateji izliyor? Sana zahmet bir izah ediver. Boşver başka yerleri, Türkiye'ye bak. İstanbullular da basketbolda sponsorlara sattılar. İş futbola gelince hangisinin bir tarafı yer isim almaya?

Ne derseniz, nasıl bir savunma mekanizması geliştirirseniz geliştirin savunduğunuz uygulama her yerde ayıp sayılmaktadır. Büyük camialar bu tarz hareketlere girmez, yalandan aksini savunmasın kimse. Samsunspor'un büyüklüğüne inanan hiç kimse bu zırvalığa kılıf aramaz.

Shane_Falco

Alıntı yapılan: Karabudun - 28 Ağustos 2018, 15:41:00
Basketbol şubesinin isim hakkını satılığa çıkaran Barça neden futbol şubesine aynısını uygulamıyor? Bunu hiç düşündün mü muhterem? Koskoca Barça niye futbolda farklı strateji izliyor? Sana zahmet bir izah ediver. Boşver başka yerleri, Türkiye'ye bak. İstanbullular da basketbolda sponsorlara sattılar. İş futbola gelince hangisinin bir tarafı yer isim almaya?

Ne derseniz, nasıl bir savunma mekanizması geliştirirseniz geliştirin savunduğunuz uygulama her yerde ayıp sayılmaktadır. Büyük camialar bu tarz hareketlere girmez, yalandan aksini savunmasın kimse. Samsunspor'un büyüklüğüne inanan hiç kimse bu zırvalığa kılıf aramaz.

Başıma bir şey gelmeyecekse şunu belirtmek isterim o İstanbul takımlarının hepside evi sayılan stadlarının isimlerini gelir ve çıkarları için değiştirdiler. Bir nevi evlerinin adına sponsor aldılar ve hiç birinin taraftarı ses çıkarmadı.

eprianu

Eleştiren de haklı, savunan da. İki ucu iğneli değnek.  :-\

Karabudun

28 Ağustos 2018, 18:45:51 #46837 Son düzenlenme: 28 Ağustos 2018, 18:50:26 Karabudun
Alıntı yapılan: Shane_Falco - 28 Ağustos 2018, 17:55:06
Başıma bir şey gelmeyecekse şunu belirtmek isterim o İstanbul takımlarının hepside evi sayılan stadlarının isimlerini gelir ve çıkarları için değiştirdiler. Bir nevi evlerinin adına sponsor aldılar ve hiç birinin taraftarı ses çıkarmadı.

O nasıl söz renktaş? Elbette başına bir şey gelmez. Gelgelelim stadın ismini kiralamakla camianın adını kiralamak aynı şey mi? Mukayese götürür mü sence? Ha, benim için "19 Mayıs" adı da kutsal orası ayrı.

Tekrar söylüyorum: Samsunpor'un büyüklüğüne inanan adam isim değişikliğine razı gelmez.

jean

Kardes benim kanatimce isim degisikligi degil ismin onune sponsor ekleme diyelim yukaridaki barcelona muhabbetine gelince futbol kulubunun ismine sponsor almamislar demisiin forma reklami almayip yillarca bununla ovunurken qtarin parasini gorunce bu unvandanda vazgectiklerini haatirlatim konuyu ozetlersek uzatmadan gunumuz futbolu icin normal seyler araplar cinliler takim aliyor birak isim degisikligini bu daha beter amaa ben bunuda normal karsiliyorum

Karabudun

Zügürt tesellisi olmuş seninkisi renktaş. Hükümetin "zam" yerine "fiyat güncellemesi" ifadesini kullanmasıyla eşdeğer.  Formaya reklam almakla isminin önüne başka isim almak arasındaki farkı bildiğinden şüphem yok.

Olaya her ne kadar farklı açılardan bakıyor olsak kullandığın üslup için teşekkür ederim. Bozulmayacağını ve iyi niyetimi gözeteceğine inanarak senden bu konuya ilişkin olarak daha derin düşünmeni rica ediyorum.

_SoN_

Ben yıllardır bu forumu kullanıyorum,hep şu konuya takılmışımdır, SAMSUNSPORUN BÜYÜKLÜĞÜ, arkadaşlar böyle diye diye 2. lige kadar düştük,artık görmek lazım, bize sahip çıkan yok, gelen yiyor giden yiyor, sattığımız kombine belli,biri gelmiş adam gibi sahip çıkacağım diyorsa, bir şekilde bazı şeylere göz yummak gerekir.

Karabudun

Büyük camialar yakışan refleksleri gösteremediğimiz için düştük. Savunulması gereken ilkeler adam gibi savunulamadığı için bugün bunları tartışıyoruz.

Burak

Alıntı yapılan: bayfa55 - 28 Ağustos 2018, 09:30:58
Türkiye'de ve Dünya'da bir çok kulübün önünde sponsor isim var. Bunlardan sadece bir tanesini örnek vereyim  Bayern Münih . Bu kadar abartılmasını anlamış değilim. Bu kulübün parasını çarçur eden hırsızlara bu kadar tepki koymadık. Bu kulübün önemli yerlere gelmesini istiyorsak bu süreçler kaçınılmaz. Bizim taraftar olarak yapmamız gereken takımımıza ve kulübümüze destek olmak. Şu ana kadar 1000 tane kombine satmışız. Eskişehir bile şu haliyle 5000 kombine sattı. Bizim çok köklü bir camia olduğumuzu Türkiye'ye göstermemiz lazım.

Bayern ne firması ? internette bulamadım da Bayer Leverkusen olmasın

Sadece Samsunspor

Arkadaslar bugunku basin toplantisi. Kesinlikle izleyin. Ozellikle ilk 15 dk. Odenen paralara bakin.
Samsunspor Kulübü'nden basın toplantısı Canlı Yayın https://www.samsungazetesi.com/samsun-haber/samsunspor-kulubu-nden-basin-toplantisi-canli-yayin-h1126778.html

Sadece Samsunspor

29 Ağustos 2018, 13:24:18 #46844 Son düzenlenme: 29 Ağustos 2018, 13:27:19 Sadece Samsunspor
Isim konusu hakkinda da. Yeni orduspor baska bisey yimpas yozgat baska birsey dedi. Bu bir sponsorluktur dedi.

Biz sonucta diger takimlar gibi yeni samsunspor yapip eski kulubu kapatip borclulara para odememek icin. Ahirette hesaplasiriz artik gibi seyler yapmadik. Kulubu kapatmadik. Sadece sponsor aldik dedi.

Borclardan kurtulmak icin kulubu kapatip yeni samsunspor yapmadik dedi