Teoman Taş ( Timofte ) için yazılan yazılar

Başlatan ZiyaAdnan, 26 Ocak 2008, 04:26:17

« önceki - sonraki »

veis

trübin dergideki bir yorumda teoman abiyle bir eses li tartışmışlar.eses linin teoman abiye verdigi cevap aynen şu, arkadaş bu bilgi birikimi nerden geliyor sana cevap bile veremiyorum.

celebi

Kais

bende hic tanımadım ama tanımayı cok ısterdım dun  bır abımız anlattı malatyadakı olaylı macda oda varmıs malatyalılar otobusu taslayınca bunlar asagı ınıp 3 malatyalıyı 1 de polısı agır yaralamıs polıs 150 kısıyı asagı ındırıp tek sıra yapmıs ve sıra teaoman abı ye gelmıs kım yapdı bunları tabı teoman abıde ben avukatım demıs polısde avukatsan ne ısın var burda dıyınce teoman abı polıse benımle duzgun konus ben T.C barosu avukatıyım benımle boyle konusamazsın demıs daha sonrada tekrar sorunca polıs oda ucak yoktu taraftarla geldım demıs buda bnım hosuma gıttı ucak oldugu halde taraftarla gıtmeyı tercıh eden ve taslanmayı goze alarak oraya gıren bır avukat gercekden tanımayı cok ısterdım  :'(

beşnumara

16 Ocak 2009, 20:21:06 #78 Son düzenlenme: 16 Ocak 2009, 20:22:51 beþnumara
Alıntı yapılan: Kais - 16 Ocak 2009, 14:43:47
bende hic tanımadım ama tanımayı cok ısterdım dun  bır abımız anlattı malatyadakı olaylı macda oda varmıs malatyalılar otobusu taslayınca bunlar asagı ınıp 3 malatyalıyı 1 de polısı agır yaralamıs polıs 150 kısıyı asagı ındırıp tek sıra yapmıs ve sıra teaoman abı ye gelmıs kım yapdı bunları tabı teoman abıde ben avukatım demıs polısde avukatsan ne ısın var burda dıyınce teoman abı polıse benımle duzgun konus ben T.C barosu avukatıyım benımle boyle konusamazsın demıs daha sonrada tekrar sorunca polıs oda ucak yoktu taraftarla geldım demıs buda bnım hosuma gıttı ucak oldugu halde taraftarla gıtmeyı tercıh eden ve taslanmayı goze alarak oraya gıren bır avukat gercekden tanımayı cok ısterdım  :'(
kardeşim sen bir de teoman abiyi malatya maçından sonra görseydin.inanki kendine: "ben samsunsporlu değilmişim" derdin.teoman abi sanki evladını yitrimiş gibi, içinden bir parça kopmuş gibiydi. ben şahsen öyle hissettim maç sonunda teoman abiyi görünce :'(

Kais

hayatımda bir boşluk adeta onu tanımamak....

veis

bugün senin çok sevdigin danıel timofteyle birlikte olucam teoman abi.senin atkını asıcam boynuna bak gör diyecegim bizim de timoftemiz teoman abimizdi diye.

Mert

Büyük bir samsunsporluyla tanışamamak şansızlık.Mekanın cennet olsun TİMOFTE.

Bir Dilek Tutamadan Kaydı Bütün Yıldızlar...

HaSaNCaN

eminim Teoman abinin ruhu bugun şad olmuştur.

mehmet yılmaz

Bir Yıl Oldu Unutmadık, Bin Yıl Olsa Unutmayız!

24 Ocak 2008 perşembe günü benim için unutulmaz bir zaman dilimidir. Akşamüzeri çalan bir telefon ve ağlayan bir ses tonu ile ulaşan o kara haber...

Bana Samsunsporluluğu öğreten, arkadaşım, kardeşim, gönüldaşım Muhammet Teoman Taş, bilinen ismiyle Timofte bir trafik kazası geçirdi o gün. Diğer fiili kullanmaya dilim varmıyor zira o hep aramızda bizim.

Onun hayallerini, sitesini hatta cümlelerini emanet aldık, onun Samsunsporluluk bayrağını dalgalandırıyoruz...

Adına bir dernek açtık, park yaptırdık, kitaba yazısını koyduk, kapağa resmini koyduk, taraftar sitesi samsunspor.biz'ini yaşatıyoruz; onu her zaman her ortamda rahmetle anıyoruz ve elbette çok özlüyoruz.

O aslında her takıma lazım bir taraftar prototipiydi. Hayatını "vermek" üzerine kurmuş bir taraftardı. Samsunspor'dan bir toplu iğne dahi almamış, talep etmemiş; bilakis hep kendinden, mesaisinden, hayallerinden vermiştir.

Samsunspor için üzerine para verseniz yaptıramayacağınız bir iş yapmıştır mesela; Samsunspor'u sanal aleme taşımıştır. Pek çok taraftar platformunda "Timofte" takma adıyla yazılar yazmış ama onun da ötesinde sırf "bu alemde bizim de bayrağımız dalgalansın" diyerek taraftar sitesi www.samsunspor.biz'i kurmuş ve yaşatmıştır.

Samsunspor'u bir mukaddesi sever gibi sevmiş ve hep tevazu sahibi olmuştur. Bir de tabii özel sebebi var benim için, onu tanıdıktan sonra Samsunspor'a bakışım değişmiştir benim de. Onun zamansız gidişinin ardından boş laflarla, öylesine sözler söylememeye, somut işler yapmaya gayret ettik.

O her anlamda ideal bir taraftardı; tartışmasız... Samsunspor'u tutmanın, Samsunspor'u sevmenin şahikası idi...

Samsunspor kitabının çıktığını görmesini çok isterdim, özellikle İstanbul'daki gecede haneden bir insanmış gibi sevip, resmilerini sakladığı o büyük futbolcularla bir arada olmasını çok isterdim. Çünkü bunları en fazla hak edenlerden birisiydi...

Onun gidişinin ardından tam bir yıl geçti ama dava arkadaşları, aynı takıma gönlü vermiş Samsunsporlu dostları olarak üzerinden bin yıl geçse de onu ve o gülen gözlerini unutmayacağız...

Allah'ın rahmeti seninle olsun kardeşim; dualarımız seninle...

Teoman ( Timofte )

Onunla sevdik biz Samsunspor'u
Onun gözlerinde ışırdı destan
Başka var mı diye olmazdı soru
Bir tek Samsunspor'du gönülde yatan...

Bu şehre dairdi onun kavgası
Kırmızı beyazdı; büyük sevdası
Şimdi bir sızıdır gönülde yası
Biz Ocakta kaldık; geçmiyor zaman...

Samsunsporluluk böyle olurdu
Yüreği her zaman onunla vurdu
Gittin ya, peşinden dünyalar durdu
Özledik, nerdesin? Ah be Teoman!..

Halk Gazetesi - 24 Ocak 2009

55.hakan

mehmet yılmaz

Bugün rüyamda Teoman'ı gördüm; ruhu şad olsun.

Maraton ve kim olduğunu hatırlayamadığk bir kişi daha vardı. 4 kişiydik. Üstümüzde Samsunspor formaları. Ona, o yokken sitede neler yaptığımızdan bahsediyordum. Şu gitti, bu geldi, şöyle oldu diye. Mutluydu, eğeleniyorduk bayağı. Yemeğe gidelim dedik. Çiftlik'in girişinde bir dürümcüye gittik. Dışarıdan paket yaptırırken bekliyoruz. + kişiyiz ve maç falan yok üstümüzde frormalarla tezahürata başlayıp sonra da gülüyoruz kendi halimize. Formamızda çok saçma sapan bir futbolcunun ismi yazıyor. 32 yaşındaymış, adı sanı duyulmamış, Özgür mi öyle birşey. Ama biz sırf Samsunsporlu futbolcu diye ismini yazdırmışız. O sırada yoldan geçen iki kişi bize diyor ki, ya yanlış anlamayın ama kim bu Özgür ( ismi değişiyor o arada. ) Biz anlatıyoruz ama adamlar haklı. Hiç adı bile duyulmamış, üfürükten bir topçu. Soınra diyoruz ki, tamam kardeşim onu begenmemiş olabilirsiniz ama bizim Kralımız da var. Başlıyoruz Kral Serkan Aykut diye bağırmaya... :) :(

Ah be kardeşim; dualarımız seninle!!!  :-[

Jnr.Serkan

berusa55

31 Ağustos 2009, 16:11:43 #87 Son düzenlenme: 31 Ağustos 2009, 16:13:43 berusa55
Bu güzel rüya sevgili Teoman'ımızın hala bizlerle beraber olduğunun kanıtı.

Selam sana Büyük Samsunspor'lu!

kaptan 55

babasamsunlu